Iscare Centrum asistované reprodukce. Co mě tam čeká?

camili
22. led 2007

Ahoj holky, příští týden mě čeká první návštěva v Iscaru, vůbec netuším co mě tam čeká........já nemám ovulaci, jinak jsem v pořádku, přítel taky......máte někdo podobné zkušenosti?

camili
autor
5. únor 2007

Ahoj holky, tak na zítřek Vám držím palce! Jsem moc zvědavá, co vám řeknou🙂 Já jdu zítra taky, jen na odběry a domluvit si další termín, tak to zkusím hned na ten následující týden, jsem nějaká nedočkavá🙂)))

zuzina73
5. únor 2007

camili : Dík za palečky, já už plaším jak zběsilá, nervy mám nadranc 😕 . Ale to já vždycky, když jdu někam poprvé. Trochu mám strach, aby se u nás nevyskytl nějaký větší problém, ale na druhou stranu se těším, že se hnu snad blíž k vytouženému těhotenství 😀 .
Tobě přeji na zítřek samé kvalitní a bezproblémové odebrané vzorečky!!!! 🙂 😉

marka
5. únor 2007

Tak holky, snad to teda zítra zmáknem 🙂 taky jsem pěkně napnutá, co mě tam čeká a co bude pak dál...Ale je to přece jen příjemnější, když člověk ví, že to pomůže 😉
Zítra se tu sejdeme a probereme to, ju? 😉
Tak ať máme samé dobré zprávičky 🙂 !!!

camili
autor
6. únor 2007

ahoj holky, tak jak jste dopadli? Já už mám po odběrech a 13.2. si jdu pro výsledky a pro postup co bude dál🙂

marka
6. únor 2007

Ahojky, tak hlásím zprávičky z dnešní návštěvy. Byla jsem moc spokojená, všichni byli fajn i milý pan Dr. 🙂
Všechno jsme probrali a protože mám už hodně vyš.hotových(pochválil mou gyn.Dr,že to vzala opravdu poctivě 😉 )tak navrhl hned IUI s injekcema, protože stimulaci s práškama(Clostyl,Pregnyl)jsme už zkoušeli cca 6 měs.a nezabrala ☹ . Cena tohoto IUI bude vycházet asi 1500,- a 750,- Kč injekce.
S manželem jsme se rozhodli, že to toho půjdeme hned další cyklus 🙂
Já bych těď MS měla dostat nejspíš v pondělí, takže by jsme hned začali stimulovat.
Docela fofr, co? 😉

katarina82
6. únor 2007

Marka: ty se máš, to já si na své IUI jestě počkám ☹ Před první návštěvou CAR-31.1 jsem MS dostala dřív, takže mi už nemohli vzít hormonální profil a tak musíme počkat na další mrchu, pak mi vezmou krev, pak teprve na UTZ a pak až další měsíc stimulace a IUI 🙂 Ale to čekání je hrozný
Přeji ti, aby ti vyšlo hned to první 😉

marka
6. únor 2007

Katarina82 : Znám to, to čekání je strašné....ale neboj, uteče to jako voda,hlavně, že je důvod na co se těšit, ne? 😉
Kdo si počká, ten se dočká 🙂
Taky Ti přeji hodně štěstí a úspěšné IUI 😵

katarina82
6. únor 2007

Marka: Děkuji moc. Já už se na to moc těším, i když moc od toho nečekám ☹ Jsme oba ok, takze nevím, jestli mi IUI pomůže, ale budu doufat.

camili
autor
6. únor 2007

Marka: tak to je fofr🙂 myslím, že je to super, není na co čekat, jak jsem to pochopila já, tak když se IUI nepovede, tak pak je měsíc pauza a pak může být další.......samozřejmě, že kdyby nám vyšlo hned to první, tak je to ideální🙂 budu moc držet palce!!!

zuzina73
7. únor 2007

Katarina82 : Ahoj !! Já jsem byla včera poprvé v CAR v Podolí, a to bez doporučení mého gyn. Takže vlastně zatím proběhlo jen běžné vyšetření, cytologie...manžel byl na krvi a stejně jako ty teď jen čekám na MC. A hned ze začátku MC na krev a manžel při té příležitosti na spermiogram a pak čekání na výsledky a konzultace s doktorkou o dalším postupu (podle výsledků). Jo a navíc mi našla cystu 4cm, což mě docela rozhodilo, protože jsem nikdy žádnou neměla až teď. Snad se potvora vstřebá. Se to ale vleče, viď?? ☹ Já čekám další menzes až někdy kolem 25.února 🙄

marka
7. únor 2007

Tak to nám dopadly návštěvy všem docela O.K. 🙂
Je fajn, že se nemusí na nic moc čekat, jen na nějaká důležitá vyšetření.
Já bych měla MS dostat 12.2. a pak se mám hned objednat prý 2.-3.D.C. na další návštěvu.
Jen mě docela zaráží to malé procento naděje (na to mě Dr.taky upozorňoval), že to vyjde 😒 ale věřit a doufat nepřestávám 😵
Holky, hodně štěstí ! 😵

katarina82
7. únor 2007

Zuzi, tak to jsme na to úplně stejně. Já taky čekam mrchu kolem 25.2 😀 Super by bylo, kdyby nám už radši nepřišla, viď? 😀 Pak krev a spermiogram a pak se možná začne něco dít. Teda pokuď nebude nějaký problém v tom horm.profilu...
Takže jak tak koukám, tak marku to všechno čeká nejdřív, tak nás aspoň bude informovat jak to šlo 😉

zuzina73
7. únor 2007

Ahojinky Káťo! No vidíš, jak jsme se tu spolu sešly 🙂 . Je to náhodou super, že takovéhle diskuze existují!! Kolikrát se uklidním díky zkušenostem někoho jiného tady a nejsem z toho tak vykulená 😅 . Tak už aby tu byl konec února, viď?? Papa

katarina82
7. únor 2007

Zuzi, přesně tak 😉 Už aby byl konec měsíce. Já tak nenávidím čekání...
A teď už čekám dlouho ☹ Teda na můj vkus 😖 Už by nad náma mohla příroda slitovat, že jo? 😉
Jaký máte vůbec problém? Nějak jsem to nepostřehla 😅

camili
autor
8. únor 2007

Marko a ty injekce si budeš píchat sama nebo tam budeš docházet? a nevíš kolikátý den cyklu se s nimi začíná? nějak mi tyhle informace unikly🙂
Jinak holky s tím koncem února jsme na tom stejně, já musím dobrat HA (dostala jsem jí, aby MS přišla kdy má) a tu doberu 27.2., ale to už není zase tak dlouho, když jsme vydržely do těď, tak ten měsíc ještě zvládnem 😉

marka
8. únor 2007

Camili: no mám se objednat 2. nebo 3.D.C., ale jestli už ten den si mám píchat injekce to nevím 😒 (ještě na ně ani nemám přespis,protože jsme se na tom přímo s Dr.nedomluvili, řekl ať si to rozmyslíme a pokud ano, mám se hned objednat a začneme s inseminací)Injekce si budu moct prý píchat doma cca 10dnů, cena bude kolem 750 kč(10 ks).
Nevím jak bych to časově zvládala skloubit návštěvy v CARu a mou práci, kdybych se měla pořád uvolňovat z práce.

camili
autor
8. únor 2007

to mě řekla doktorka, že ty za 5000 bych si mohla píchat sama pomocí nějakého pera (i mi ho ukazovala), ale ty injekce zdarma (které jsme se rozhodli zkusit), tak ty by mi musela píchat nějaká sestra, takže to znamená, že bych denně musela někam chodit a to ve stejnou dobu, taky nevím co mi na to v práci řeknou, navíc se pak chodí ob den na ultrazvuk, jak to vypadá a zda mi folikuly rostou..........ale nějak si to holt zařídím, když už jsem se na to dala🙂

zuzina73
8. únor 2007

Káťo : u nás je problém ten, že se už čtvrtým rokem snažíme o miminko a zatím nás potkalo jen jedno nepovedené těhotenství (mimi se přestalo v 11tt. vyvíjet). Jinak co je příčinou nám vlastně až teď zsjistí (snad) v CAR. Můj gynekolog je na tohle hroznej, nezjišťoval mi nic 😠

katarina82
8. únor 2007

Zuzi: Aha, tak to máte ještě hodně věcí před sebou, ale aspoň když už jsi jednou těhu byla, tak je pravděpodobné, že máš průchodné vejcovody. Tak aspoň něco. 😉

camili
autor
13. únor 2007

Ahoj holky, já si jdu dnes pro výsledky a pro zprávu co se mnou teda dál🙂 jinak včera večer jsem si pročítala vše co jsem dostala od pí. dr, abych měla dnes nějaké dotazy a měla ve všem jasno a v jedné prožuře bylo, že 90% všech párů které vyhledají odbornou pomoc, tak do 1 roka otěhotní🙂 to už nezní tak špatně, ne?🙂 a rok není zase tak dlouhá doba................

marka
13. únor 2007

Ahoj holky 🙂
Tak to je skvělá zprávička Camili 😉 ..do roka o dne 😀 //
Jinak jsem se před chvilkou vrátila z kliniky, včera mi dorazila MS a ode dneška začínáme stimulovat. Dnes mi jen brali krev a vyfasovala jsem 10 injekcí, které mi manžel bude píchat(sestřička ho hned zaškolila 🙂 a při tom mi první dávku píchla zrovna dnes-nečekaně, takže naostro začínáme doma zítra).Jsou to úplně obyčejné injekce(myslela jsem že to bude takové "pero" 😒, tak má z toho trochu strach.Ale manža to bere zodpovědně 😀
Jinak další kontrolu mám v úterý, kdy se bude kontrolovat, jestli folikly rostou.
Takže jdeme na to hopem 🙂

marka
13. únor 2007

oprava : do roka a do dne ... 😀 //

camili
autor
13. únor 2007

tak to jsi mi udělala fakt radost!!! já chci taky tyhle injekce, ale nevěděla jsem kdo by mi je mohl píchat, prý se musí píchat každý den ve stejnou dobu..............tak to je super, se na tom hned dneska s paní doktorkou domluvím! Marko jinak držím palce!! bylo by super, kdyby ti to vyšlo, když člověk čte jaké je % úspěšnosti, tak by bodl jeden zářný případ🙂

marka
13. únor 2007

Já jsem si taky myslela, že pokud to budou normální injekce, tak si je budu muset chodit k nim každý den píchat 😒 to nevím,jak bych to skloubila s prací,je fajn, že jde i takhle zařídit.
No a jinak myslím, že to nebude tak hrozný, tu první jak mi dnes píchla sestřička jsem ani moc necítila(jen to trošku štiplo,doufám, že nám to doma půjde taky dobře 🙂 )...Máš pravdu ty injekce by se měli píchat ve stejnou dobu,ale je jedno kdy.My asi zvolíme večer(to bývám většinou každý den doma v klídku)
Já bych to taky brala, kdyby to vyšlo na první pokus-i vám to moc přeju,ať se dlouho netrápíme, ale vím, že je ta šance opravdu malá 😒 ...tak jen tajně doufám!!! 😵

camili
autor
13. únor 2007

a kam ti jí píchla? mě říkala, že buď břich, zadek a nebo že to jde i do stehna........já právě taky nevěděla jak to skloubit s prací a ještě nejsem z města, takže bych i o víkendu musela jezdit na pohotovost 😒
to já taky doufám, právě by bylo super, kdyby to vyšlo tobě, by to člověku dodalo trošku víc toho pozitivního myšlení🙂 i když je fakt, že já zatím pořád pozitivně myslím, nevěřím tomu, že by se nezadařilo, třeba né hned na poprvé, třeba až IVF, ale zadaří se, vím to🙂

marka
13. únor 2007

Mě ji setřička píchla do břicha, kousek od pupku a asi u toho i zůstanem 🙂
Ale záleží, jak nejlíp to bude vyhovovat tobě, já jsem taky měla na výběr.

camili
autor
13. únor 2007

právě, že to břicho nezní moc dobře🙂 jsem trošku strašpytel a jehel se bojím, ale co bych neudělala pro mimčo🙂 tak uvidím, co mi poradí doktorka...............

camili
autor
13. únor 2007

tak u mě to nebude zase takový fofr 😒 právě jsem se vrátila od doktorky a nic moc zprávy..............mám zvýšený prolaktin - takže další léčení a návštěva endokrinologie a ještě mám zánět, takže jsem dostala antibiotika a ještě nějaké prášky - i pro přítele.........prý je to léčení tak na měsíc 😒

marka
13. únor 2007

Camili tak to mě mrzí ☹ já jsem taky absolvovala vyš. u endokrinol. (poslala mě tam už moje Dr.)kvůli tomu, že se moje mamka léčí se štítnou žlázou, tak bylo i u mě podezření. Naštěstí to dopadlo dobře.
Věřím, že i u tebe to tak bude 😉 ...ono je dobrý aspoň to, že pokud se nějaký problém objeví, hned se aspoň léčí.
Tak ať ti dopadnou výsledky dobře, budu držet palce a pevně doufám, že se budeš brzy moct zařadit na stimulaci s námi 🙂 😵
Neboj, určitě to rychle uteče ! 😉

camili
autor
14. únor 2007

díky🙂 no, snad se to do toho měsíce dá do kupy a nebude se to zase něčím protahovat🙂 včera když jsem hledala na netu něco o tom prolaktinu, tak jsem se dočetla, že podporuje neplodnost a zamezuje ovulaci, takže tady bude zřejmě zakopaný pes🙂