IUI/IVF, jak dlouho vám trvala všechna vyšetření?

emma244
24. říj 2015

Ahoj holky,

když jste se s partnerem rozhodli, že půjdete na IUI nebo na IVF (nejdřív plánujeme IUI a pak až IVF kdyby se první metoda nepovedla), tak jak dlouho vám trvala všechna vyšetření než jste se dostali k samotnému pokusu o oplodnění?

Něco už jsem nastudovala na netu, ale co a jak dlouho trvá, tam nikdo nepíše.. 🙂

Díky za všechny Vaše zkušenosti 🙂

nowe
24. říj 2015

@emma244 Ahojík, v listopadu jsme byli v CARu poprvé a v prosinci jsme podstoupili IUI. Na první konzultaci nám oběma brali krev. Takže základní vyšetření jsme měli téměř hned. Pak tedy ještě byl manžel na spermiogramu. Šlo to rychle.

darinka84
24. říj 2015

@emma244 pokud půjdete na IUI je to velmi rychlé, pokud normálně ovuluješ a nebude problém v tomto nebo u partnera..dali mě při první návšteve Clostilbegyt a následující měsíc první IUI..samozřejmě v každém CAR jsou jiné čekačky, takže počítej třeba mesíc na první konzultaci, testy, výsledky testů..může se to protáhnout na týdny a měsíce, záleží co je za problém, to je hodně individuelní

damae
24. říj 2015

@emma244 Tak tak, IUI jsou schopni udelat v podstate hned dalsi cyklus. IVF trva lehce dele,je to zavisle obzvlaste na tom, na kolika vysetrenich predem se dohodnete. Ale i tak je to relativne rychle, pokud chcete. Nejdele trva pripadna genetika - nekolik tydnu na objednani a 6 az 8 tydnu se ceka na vysledky...

anina32
24. říj 2015

U nás to šlo rychle, v září první konzultace, při druhé v říjnu jsem vyfasovala injekce na stimulku na IVF, iui nám nebylo doporučeno, v půlce listopadu jsem s injekcema začala a v srpnu následujícího roku jsem rodila 😉

limlim
25. říj 2015

Ahoj prvni konsultace byla v lednu a v dubnu IVF. Jde to docela rychle... Nevim jak to mas ty ale nejdriv bych slana laparku zda jsi v cajku.. Spermio je jasny to je jako prvni. Nas porad tlacili na ivf tak jsem jako slipka poslechla takze 2 ivf a nic ted mam za sebou 4iui ktery me nedoporucili ale nahoda je blbec takze kdybych mohla vratit cas tak i se spatnym spermio bych sla do iui nez do ivf i kdyz zadny // se nekonaji ale osobne bych sla takto. Jinak iui jde kazdy mesic a to bezplatne 6x do roka.

iluvia
25. říj 2015

Ahoj, my jsme začali chodit do CARu v dubnu, na prvním IUI jsme byli v září. Podle mě záleží na CARu a taky na vyšetřeních, kterými projdeš před tím samotným IUI. My jsem měli nějaké základní testy, pak se čekalo na výsledky pak jsme se objednávali na genetiku, pak se zas čekalo na výsledky a potom ještě vzhledem k manželovu horšímu spermiogramu se čekalo 2 měsíce jestli se mu spraví nebo ne (dostal nějaké podpůrné vitamíny). Takže nám to vzalo asi trochu víc času než je běžné. My měli hooodně špatné výsledky spermia v den IUI a i tak se zadarilo (nakonec se to tedy u nás neudrzelo, ale otehotnela jsem ). Takže bych IUI určitě šanci dala před IVF.

emma244
autor
25. říj 2015

@nowe
@darinka84
@damae
@limlim
@anina32
@iluvia Holky zlaté, moc děkuju za vaše zprávy.. My to teď do Vánoc ,,řešit´´ nebudeme a k doktorovi se objednám po novém roce.. Nevím jak to mám s ovulací (po HA jsem se celá totálně rozházela), beru utrogestan a ovu testy jsem začala zkoušet minulý cyklus, ale to byla čárka pořád docela slabá, takže otázka jestli vůbec ovuluju.. No uvidíme, ale jinak vám moc děkuju! 🙂

emma244
autor
25. říj 2015

No jinak ještě dodám, že my nejdřív určitě budeme chtít jít do IUI, i když jsem četla, že pravděpodobnost otěhotnění je hodně malá, ale nejdřív zkusíme tohle a pak kdyby to nevyšlo tak IVF.. Chceme jít do Sanusu v Pardubicích, tak kdyby jste měla některá zkušenost s jednáním, s cenama a tak podobně, dejte prosím vědět 🙂

nowe
25. říj 2015

@emma244 určitě zkus iui. My byli 2x na iui a nepovedlo se. Pak jsem šla na laparku,hysteroskopii. Následovaly další 2 pokusy iui a zase nic. Tak jsme dali pauzu,protože jsem to už psychicky nedávala,no a zadařilo se při té pauze přirozeně. 🙂

iluvia
25. říj 2015

@emma244 jj určo to zkuste, sice menší šance než u ivf ale pořád tam ta šance je. Přišlo mi lepší, že jseme byli už pod kontrolou a i když to nakonec nedopadlo, stejně jsem byla ráda, že jsme si prošli vyšetřeními, a tak celkově, že víme na čem jsme. Navíc i když jsou šance nižší, stejně to vždycky může vyjít. 🙂 Takže ... Držím palce 😉

vlasakovah
26. říj 2015

Ahoj, taky se chystáme s mužem prozatím na kontrolní vyšetření..máte někdo zkušenost s nějakým doktorem U Apolináře a nebo jinak celkovou zkušenost s tímto centrem