IVF 28.října. Je tu jěšte někdo?

kapunka
20. říj 2008

tak jsem tu!!!! 😀

stazina
23. říj 2008

Holčičky, moc se omlouvám, že sem písám zase po delší době!!
Kapunko!!! Gratuluju moc k tolika vajíčkům a držím palečky, aby se jich co nejvíce podařilo oplodnit 😉
Endzi...i já mám OPu zítra, přesně v 8:30, včera v 22:00 jsem píchala Pregnyl. Čím víc se to blíží tím víc se bojím!!! Břško mě dneska ukrutně bolí, špatně se mi sedí, ale jinak jsem ok.
Endzi, možná si to sem psala, ale v kolik jdeš Ty??? Budu na Tebe moc a moc myslet!!!
Holčiny, musíme držet při sobě a myslet na sebe!!! Určitě nám to vyjde!!!!!!! 😉
Sem ráda, že tu jste....jsem ráda, že v tom nejsem sama!!DÍKY!!

endzi30
23. říj 2008

stazinka 😀
ja idem na 9:00, takze ma to caka kraatko po tebe 😉
pregnyl som pichala vcera o 21:00, cely pupek ma boli a sedi sa mi tiez tazko, boli ma to 😠 😠
baby, vy to mate aspon s tou narkoozou, ja sa asi odpaalim na Mars dnes vecer 😀 😉
no ked to prezijem, tak vam napisem 😀 😀

stazinka drzim moc palceky, ked budeme spolu lezat na stole, tak myslime na seba 😀 😀 😀

kapunka a ty odpocivaj 😉 😵 😵 😵 a vlastne kedy ti budu volat, ze kolko vajok oplodnili??? 😎

stazina
23. říj 2008

endzi 😀
to víš, že na Tebe budu myslet a moc, ty to máš o dost horší - bez narkozy! Ale určitě to přežiješ, neboj!!! 😀
I Já budu držet palečky ještě než mě narkoza skolí a hned co se z ní proberu zas!!! 😀

stazina
23. říj 2008

Jo a holky, nevíte, kolik má mít sliznice mm, aby to bylo dobré?

kapunka
autor
23. říj 2008

ahojky!!!Stázi vítej!! 🙂

Holky - budu na vás myslet aby to nebolele..ale dá se to, myslím, že rozbitý koleno bolí víc 😀 😀 😀 😀

Endzi - ty jsi statečná. že do toho jdeš,,klobouk dolů... 😵

no já byla ráno - ted ještě bolí bříško - piju jak duha a bojím se hyperstimuláku - založila jsme forum OPU - ale nic moc happy tam není 😨

mám si zavolat v so ráno, co se povedlo - máme tu PK, tak počítám že tak v po nebo v uterý... 😀

Endzia ty si nech potom píchnout injekci proti bolesti, to ti snad dají ne???? pro jistotu 😲

kapunka
autor
23. říj 2008

holky dejte zítra vedet, jak se cítíte a kolik toho bylo, jo??? a nebojte - myslím na vás!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

endzi30
23. říj 2008

ahojte srdiecka 😉

kapunka, tak to mozno budem mat ET aj skor nez ty.....teda samozrejme za predpokladu ak mi budu mat co vlozit 😠

stazina, ta sliznica...mne dr. vravela ze ma byt medzi 7mm-14mm.......ine baby na fore piisali ze od 9mm 😀
tebe kolko povedali? mne v stredu-vcera povedali, ze mam tusim medzi 10-11

baby dakujem za palceky, ste superne a na oplatku drzim aj ja pasticky 😉 😎 😎

uz mi zaciina cukat na zajtra 😖 😖 🙂

endzi30
24. říj 2008

AHojte dievcence, tak prezila som TOOO 😀 😀 😀

staaazina, a ty ako? daj vediet hned 😵 😵 🤐 🤐

tak ja sa v takej dlhsej skratke pokusim popisat priebeh mojho beznarkoozoveho odberu, kedze som tu rarita v tomto 😉

vcera vecer som zjedla tie dve pilulky na oblbnutie, musim povedat, ze lepsie som sa v zivote nevyspala, a skoro som ani budik nepocula...rano som vobec nebola nervozna, doteraz tomu nerozumiem, ale z vacsej casti to bude tym, ze ste na mna mysleli, urcite mi to pomohlo 🤐 🤐 🤐
rano pred odchodom z domu, som si svacla este jednu tabletku, ale tu som vobec ani necitila, som aj normalne soferovala do nemocky (ved aj MP chcela soferovat, ale bola som proti, lebo to by nam cesta trvala dva krat dlhsie 😀 )
prisli sme tam o pol hodky skor (pri tej mojej salenej rychlosti), tak sme si este aj kavicku dali predtym 😎
potom sme si sadli do cakarne a v priebehu par minut som zapocula svoje meno (skomolene holandskou sestrickou 😀 😀 )...tak nas odviedla do OPU miestnosti, kde uz cakal ujo Dr. (podotykam fesak, tak som bola este viac nervez sa mu tam otrrrcat dole bez 😀 😀 )hned sa ma spytal, ci mi ma nieco vysvetlit predtym ako lahnem na kozu, ja ze nic, len ze sa bojim tej bolesti 😒
tak som si lahla, az vtedy mi zacalo bit srdce jak splasene...napichli mi zilu a vpustili do nej akysi pripravok, aby mi zvyyysili uz moj dost zvyyseny tep, ale to vraj preto, lebo naasledne to morfium ten tep hodne zniizi. Doktor aj sestricka boli veeelmi zlatii, srandovali sme cely cas...no ked prislo na rad morfium do zili, tak Dr. povedal, aby som mu povedala, ze ci uz uucinkuje, ale ja som povedala, ze budem mlcat 😀 😀 samozrejme v momente mi ochabli ruky, hlava sa mi zatocila, zjavne to bolo na mne vidiet, ale vniiimala som uuplne vsetko...tak dr. povedal, tak ideme na to, teraz vam to prepichnem, zhlboka sa nadyychnite, tak ja nnaaaadych jak hovado...a on to prepichol....no musim povedat, ze to voooobec nebolo strasne, samozrejme nepriiijemne a bolelo, ale dalo sa to vydrzat! potom mi odsaval tu vodu z folikov, vsetko som sledovala na monitore aj s MP, aj to odsavanie bolelo 😠
potom prisiel na rad druhy vajecnik...hned som pyytala novu davku morfia, tak mi ju dali, ale zevraj teraz to bude viac boliet....AJ BOLELO jak slak, ale ani som sa nepohla, lebo som sa bala, ze ma pichne vedla 😀
potom v tom vajecniku zostali este dva foliky a povedal ze ma musi pichnut este raz, lebo nerad by ich tam nechal, ked su take peknucke...a kedze uz naplnili dve skumavky z predchadzajucich folikov a nebolo miesto uz na tieto dva, tak preto to tretie pichnutie...tak ja ze fajn, cakam dalsiu davku morfia....aaaale, som sa myylila, uz to nebolo zevraj mozne, lebo by to telo nezvladlo,ci co...tak prisiel treti vpich, tak to som fakt skoro umrela 😢 😢
Dr. ma aj pochvalil, ze som so sebou ani raz necukla, ze vacsinou sa tam zeny hmyyria a ze ja som z tych stastnejsich, co to zvlaaadli dobre, ''takmer'' bezbolestne 😎 som sa pytala, ci davaju tu davku morfia podla vahy zeny, a on ze trochu aj ano, ze ratam ze vy mate tak 55-60 kilo, tak to stacilo..... 😀 😀 som povedala, ze ja mam 50kg, tak pozrel a verim tomu ze mi slahli toho morfaca viac, preto to nebolo cele az take strasne 😀 😀
babenky tie vase palceky pomohli na 100%, velmi vam dakujem pipulky 😵 😵 😵
potom som vstala z tej kozy sa obliect, a ako som sa obliekala, ma tak naplo ze az...tak sestricka ma rychlo odniesla do druhej miestnosti si lazkat, svacla mi mokru handru na celo, doniesla vodu, tak nastastie to preslo. potom prisiel doktor ci som ok a ze za chvilku pride embryologicka osobne mi oznamit kolko vajok nasli, ze sice aj on mi to moze povedat, ale nechce kazit radost embryologicke radost, ved predsa ona ich hladala 😉
tak tetuska prisla po pol hodke a ze mame tych 21 vajok 😀 😀
potom zasa prisiel doktor, ze uz mozeme odist, ci som ok a budu nam volat v nedelu kolko sa ich podarilo oplodnit 😎 takze teraz nastaava nova faaaza stresu, ci sa to podari 😒 ET bude v pondelok, ak bude
jaaaj babulky, este raz vam dakujem ze ste tu 😵 😵 😵 😵 😵 bez vas by som to nezvlaadla

kapunka
autor
24. říj 2008

jaj Endzi - ty jsi statečná!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! super!!!! teda obdivuju te, že jsi to zvládla - a jak ti je ted???? mě bylo včera o OPU sdsot blbě..dneska pořád trochu citlivé břicho, ale lepší..

takže máme stejně vajiček!!!! tak to jsme zvědavá - my si voláme zítra ráno, tak hned dám vědět!!!!!

takže fakt jsi supeeeerr 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

endzi30
24. říj 2008

hihi, kapunka, aaano mame 21 vajok rovnako 😀 😀 😀 sranda ze? mne ale nepovedali kolko foliikov odobrali 😉
no vies ty co, zatial ma brusko nejako extra neboli, zatial je to v ramci normy, take nieco ako keby som mala prvy den ''mesicky'' 😉 mozno sa to vecer zhorsi, neviem.......a mozno aj kvoli tomu ma menej boli, ze tym ze som tom mala bez narkozy, tak doktor musel byt extra citlivy, kdez to u vas pri narkoze, sa tam mozno ryypkal s prepacenim surovejsie, fakt neviem 😉 😉
kapunka a o kolkej si si v den OPU dala prvy Utrogestan (neviem ci mas to iste)?

a jasne, zajtra daj vediet kolko sa ich oplodnilo 😉

a dakujem, ze ste na mna mysleli 😵 😵 😵 😵

kapunka
autor
24. říj 2008

no Utrogestan mi dali ale mám ho brát až po ET... ty už ho bereš??

endzi30
24. říj 2008

no aj ja kapunka, mam ho brat od OPU (dnes 2x po 2) a ostatne dni 3x po dve, ale az do vysledku testov, ci som tehotna, alebo nie.......ty len po ET??? sa na to radsej spytaj

ja som len chcela vediet o kolkej hodine po OPU si si dala prvu davku

a inac napisala som ti nieco aj v tej tvojej novej teme OPU 😉

endzi30
24. říj 2008

ahaaaa, ty myslis, ze az po ET ho mas zacat brat! ta cestina 😀 😀 ale aj to sa mi nezda logicke, lebo vsetky baby beru ten Utros uz v den OPU, zavolaj URCITE do centra moja....nechcem strasit, ale zavolaj, za to nic nedas

endzi30
24. říj 2008

aby sme si rozumeli, lebo to slovo PO ET, moze znamenat ''pokial nenastane'' ET, ale takisto aj
''po uskutocneni'' ET!!

tak ci tak, v oboch pripadoch mi to nesedi...mozno to u vas robia inac, ale cinkni tam, lebo ten Utrogestan vytvara priaznive prostredie na uchytenie embryska, tak preto sa mi zda, ze by si ho mala brat uz v den OPU

nechcem plasit, ale pisem co pisem 😠

kapunka
autor
24. říj 2008

mám tam přímo napsané od embryotransferu 2x denně 2 tb. 😠 zítra ráno se zeptám..jinAK JSME TO asi celé zkazili.. 😠 😠 😠 😠 doufám, že tam nemělo být do..místo od...

endzi30
24. říj 2008

kapunka pokoj...ved aj keby naaahodou sa pomylili, tak by si bola len den pozadu a este k tomu mas PK, tak v pohodke, ale radsej tam zavolaj, ako vravim kazde centrum ma ine postupy, tak sa neplas este...hlavne to moje centrum, vo vsetkom som vyynimka nez ostatne kocky 😠 😠 no tak ci tak to nedava zmysel...popytaj sa aj inych kociek....mozno staazina by vedela 😉
hlavne sa nestresuj!...ja som fakt mala vela veci uuplne inak ako ostatne a co mozem proti tomu spravit? nic, len posluchnut a verit im, ze vedia co robia 🙂
zajtra je sice sobota, ale urcite tam niekto musi byt 😎

daj vediet, co si zistila, dovtedy ZIADNA panika 🤐 😵 😵 😵

stazina
25. říj 2008

Ahoj HOlčiny, tak jsem po OPU.....bolele to jak mrcha, včera jsem a ☹ ni nezasedla k počítači, dneska už je to lepší, dokonce mi i splasklo břicho o šest cemntimetrů!!!
Endzi: Myslela sem na Tebe od 9:00 až do 10:15, než mě uspali. I když sem Totiž byla objednaná na 8:30, na řadu jsem přišla pozdfě 😠 takže ještě víc nervů!! Ale Endzi, moc Tě obdivuju, že si to takhle přetrpěla, jsi fakt holka šikovnááááá 😉 A ta úrodička u vás obou je moc kráááásná!!!! 😉
To nám se tak nepoštěstilo......máme jen 8 vajíček, a kdo ví, kolik jich bude ok ☹ Za hodinu by měli volat z CARU, tak uvidíme, jak se tam mají ty moji drobečkové 😉
Holky, tak kdy přesně máte den ETU? Já jěště nevím, jestli v po, nebo ut🙂

kapunka
autor
25. říj 2008

tak je to v pohodě - utroš až po ET 😀 😀 😀 jinak dnešní zpráva - 15 se vyvíjí + nejaké už mrznou... 😀
ET asi v po 😀

kapunka
autor
25. říj 2008

Stázi - dej vedet - my máme PK tak ET může být v po nebo v ut - ale říkali že na 99% v pondělí 😀 to znamená - po 4 dnech.. 😲

endzi30
25. říj 2008

bre ranko dievcata 😉

staaaaaazina, ved to je skveleeee, ze 8 vajicok...ani nevies ako som si vydychla, ved si sa tam bala, ze vobec nic nenajdu 😀 😀 aj mna bolelo brusko, ale az poobede a riadne, som ani chodit nemohla, ale spat sa mi nechcelo, kedze ja som nemala tu narkozu 😎
stazi a tebe budu uz dnes volat? no to mas super, mne az zajtra (v nedelu) a urcite, ak sa nieco oplodni, tak ET v pondelok 😉

kapunka, fuuuuuh, tak sorry za zmatkovanie kvoli Utrosovi 😎som rada, ze je vsetko tak ako maaa 😝 😀 takze az 15 sa vyviija + nejake mrznu? supeeer ved to ti skoro vsetky prezili 😀 😀
a tiez ti daju ET v pondelok? to skor utorok sa hodi na PK, presne ako pises, ze vlastne v pondelok bude 4 den 😉 hm hm hm......to by nam to vsetkym trom mohli vlozit naraz 😀 😀 😀 aka nahodicka 😎 😉 🙂

stazina, daj vediet ako to vyzera s vajkami dnes, jo? 😵 😵 🤐

endzi30
25. říj 2008

kapunka a chcela som este napiiisat, ze ist na to wecko, mam aj ja problem.....ved stale len jem a von nic 😠 😠 😠 😠

kapunka
autor
25. říj 2008

no my si v pondělí máme volat a oni řeknou co a jak....ona normální kultivace j 48 hodin a každá delší je už PK, takže to klidně může být 3 až 5 dní - tedy aspon si to myslím...asi se vyvíjejí dobře hihihi 😀

a rozhodla jsme se, že minimálně dva dny po ET budu doma - nebudu se nervovat v práci, že jo... 😀 pak snad normálůně dál jako doposud - člověk by si pak neměl cokoli vyčítat...

taky se musím zeptat dr, chceme po vánocích letet do Anglie - cca hodinu letu - jestli to jde nebo ne 😖 teda samozřejmě v případě, že to vyjde!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

kapunka
autor
25. říj 2008

no já jsem si dnes vzala fructolax - tak snad už to půjde 😀 😀 😀 😀

endzi30
25. říj 2008

hihi kapu 😉 takze uz chapem, ja som myslela ze PK je po 5-6 dnoch, ze nie hocaky den po normalnej kultivaacii 😉 no a ked si mas v pondelok volat, tak ti snad nepovedia, taak budte tu do pol hodiny, asi to budes mat v utorok 😉 😎

a s tym lietanim....letiet mozes urcite (pokial nie su problemy v tehotenstve 😉 ) a dokonca aj s velkym bruskom, zalezi na spolocnosti, do kolkateho tyzdna ta pripustia na palubu (v pripade, ze ten ich dany termin prevysujes, tak musis mat potvrdenie od lekara)...ale to uz vravim keby si chcela letie niekedy v lete 😀 😀 teraz v zime to na tebe ani vidiet nebude 😀 😀 😀
a ja chcem ist domov pozriet uz teraz v polovici novembra a to musim letiet az na dva krat (90min jeden let + 90minut druhy) 😠 😠

kapunka
autor
25. říj 2008

no on si člověk představuje cokoli - tlak při vzletu a přistání a tak že by to mohlo způsobit potrat...to víš nervy pracujou - dneska jsme nepříjemná jak ocet... 😢

endzi30
25. říj 2008

ahojte baby 😉

staazi, tak ako? uz ti volali ohladne embryskov? daj nam vediet co najskor! mne budu volat zajtra, tiez sa bojim 😖

kapunka, tak neviem co je dnes za den, mam uuplne naprd naaaladu, s nikym sa mi nechce bavit, vrcim na vsetko, no des....takze asi bolo nieco v lufte, ked aj ty si bola rano na tom podobne 😀 😀

kapunka
autor
25. říj 2008

no nálada pod psa..ale spíš to asi budou ty hormony..máme jich v sobě dost... 😎 co bříško?? 😀

endzi30
25. říj 2008

uz boli menej, ale len o maaalilinko, stale som ako balon, este viac nez pred OPU 😠 😠
rano sa mi vzdy aj zda,ze splaslo, ale v momente ako zacnem pit vodu, tak mi hned nafuukne 😀 a po vyydatnej veceri to ani nevravim...to uz fucim ako lokomotiva 😀

a ty ako? ty si o den popredu, este ho mas nafuknute? ci ani nie?

endzi30
26. říj 2008

ahojte kapunka, stazinka 😉

tak praaave mi volali, mame 13 embryskov, ale neviem akej kvality, ze az zajtra mi povedia, sa ma hned pytala kolko chcem vlozit, takze je moznost taka, ze ak bude A kvality (najlepsie), tak si dam jedno a ked budu B alebo C, tak mi mozu dat dve.........este teraz sa trasiem

bojim sa, ze budu vsetky horsej B kvality a C a tym padom nebudem mat ziadnych mrazacikov, lebo povedali, ze oni mrazia len A a velmi dobre B 😖

idem tam zajtra na 10:45, tak som zvedava co z toho bude 😅

kapunka, ja ta tusim aj s tym ET predbehnem.....a staaazi, kde si? aj ty by si mala mat ET zajtra, ci nie?
drzim NAM vsetkym palceky babulky 😵 😵 😵

kapunka
autor
26. říj 2008

ahojky - bříško furt stejné - stále jsme nebyla na wecku 😖

my jich máme 15, ale kvalitu taky nevim, budeme volat zítra ráno a uvidíme....jinak máme v plánu zavést 2 s AH..

už včera ráno nám řekli, že některé zmrazili.. 😵