IVF a transfer leden 2021. Je na tom někdo podobně?

koderly
19. led 2021

Zdravím, v lednu jsem podstoupila své 3. IVF (již mám dvě děti, obě z IVF), dnes mám dvě třídenní embrya a ve čtvrtek jdu na transfer🙂 Je tu někdo na tom podobně?

majili
4. únor 2021

@karolkama uhnizďování už to podle mě být nemůže, to už je moc pozdě, když to byla 5 denní blastocysta. Tam se uhnizďuje cca tak do 5. dne po transferu. Pocity nemám žádné zvláštní. Prsa už nebolí a ani žádné jiné zvláštní příznaky. Zavádím na noc a ráno Amelgen. Už se s tím začínám pomalu smiřovat.

koderly
autor
4. únor 2021

@karolkama to jsem mela presne predevcirem v noci! krece a poceni a vse jak na ms...dnes mi rikali v Caru, ze muze byt v tehotenstvi kolem data ms😉

koderly
autor
4. únor 2021

Holky tak jsem dnes 14 dni po ET a hcg v krvi 1560...Takze tehu potvrzeno a za 3 tydnu jsem
objednana na ultrazvuk...to bude cekani😅 drzim vam vsem palecky a dejte vedet!!!

karolkama
4. únor 2021

@koderly to je sqele, mooc gratulujiiii...😊. Tise závidim, musi to byt prekrasny pocit.😊

karolkama
4. únor 2021

Ahoj holky, tak i já začínám malinko špinit, nevěřilm, že by to bylo uhnizdováni. 🥺. Moc mě to mrzí, byl to jediný pokus a dalši už nebude. Přeji všem další úspěchy a loučím se s vámi holky. Bylo to tady fajn.

koderly
autor
4. únor 2021

@karolkama to me moc mrzi🥺 moc drzim palecky, aby se treba zadarilo samo casem☺️

majili
4. únor 2021

@karolkama moc mě to mrzí ☹ dneska prostě nebyl dobrý den 😢

karolkama
4. únor 2021

@koderly děkuji, ty se drž. At se miminkum dari.❤️❤️

hencomonci
5. únor 2021

Ahoj všichni ráda bych se s vámi podělila o mou zkušenost kterou bych označila,za tu nejhorší v mém životě!!!
S přítelem se snažíme o dítě asi pět let. Rozhodli jsme se k umělému oplodnění. Ještě nutné dodat,že oba dva jsme zdravotně v naprostém pořádku.
Poprvé jsem odběr vajíček podstoupila asi v listopadu 2020. Po odběru mě druhý den strašně bolelo břicho,ale tak cca za 4 dny už to bylo v pořádku. Měla jsem tři oplodněná vajíčka,ale jen jedno bylo Top. Vložili mi ho asi po třech dnech, od odebrání, do dělohy. Asi po dvou týdnech z krevních testů se zjistilo,že to nevyšlo. Nechala jsem si měsíc pauzu a šla do toho znovu. Dostávala jsem vyšší dávky hormonů abych měla vajíček více. Nastal den 25.1.2021 bylo 9 hodin rano a já šla jako i minule k odběru vajíček. Takže mě uspali asi na deset minut. Později jsem se dozvěděla od muže,že mi museli dát i narkózu, protože jsem se u toho vrtěla.Po probuzení jsem měla takové bolesti, jaké jsem v životě nezažila. Do cca 15 hodin odpoledne mi dávali jednu infuzi od bolesti za druhou což nepomáhalo. Nakonec mi museli přivolat záchranku,která mě odvezla do Nemocnice. Ještě nutno dodat, že toto vše jsem absolvovala ve Vídni, jelikož tady žiju. Po odvezení jsem musela ještě asi dvě hodiny čekat,než mě důkladně vyšetřili a k tomu ještě ten Kovid 19, kvůli kterému ani můj muž nemohl být se mnou. Nakonec mě odvedli na pokoj bylo asi šest večer. Dělali mi ještě různá vyšetření,než zjistili,že musím na operaci. Musím ještě dodat že jsem měla pořád tak silné bolesti. K tomu se ještě pridalo i to, že jsem nemohla dýchat. Na operační sál mě odvezli v devět večer. Měla jsem dva litry krve v břiše, které mi museli laparoskopicky odstranit. Nechali mi ještě takový malý katetr, který mi z břicha asi ještě tři dny vysával krev. Po tomto zákroku mám 4 díry v břiše. Ještě 4 dny mi museli dávat infuzi od bolesti, železo, dokonce jsem dostala i krevní transfúzi,což není také úplně bezpečné a muselo se to hlídat. K tomu všemu jsem do toho ještě dostala alergickou reakci na bílkoviny. Takže jsem vypadala jako rajče. V Nemocnici jsem byla osm dní a teď jsem ještě doma. Mám plno léků a k tomu si ještě každé ráno musím píchat injekce proti trombóze min dva týdny aby se mi nezastavilo srdce. Naštěstí u mě to dopadlo dobře doufám. Ještě sice nemám vyhráno čekají mě další testy,ale snad bude už jen dobře. Naše embria jsme si museli nechat zamrazit. Potřebuju se teď dostat do kondice. Pokud opravdu uvažujete o umělém oplodnění, opravdu si to rozmyslete pořádně. Vím o čem mluvím a můžu vám říct,že pokud nám ta dvě vajíčka nevyjdou, už do toho znovu nepůjdu. Všem vám držím pěsti a přeji vám jen to nejlepší.

karolkama
5. únor 2021

@majili ahoj moc te zdravim, chci se te zeptat jak na tom jsi? Rozbehla se ta menstruace nakonec? Ja jak jsem psala tom hnedem hlenu, tak to zase rychle zkoncilo. Bud je to telo tak zmatene zctech hormonu a prijde to a nebo uvidime.

koderly
autor
5. únor 2021

@karolkama a co testik! udelej;)

karolkama
5. únor 2021

@koderly testik je negativni. Koupila jsem mamatest

majili
5. únor 2021

@karolkama ahojky, zatím se to nerozjelo. Břicho mě pobolívá, jako lehounké křeče při MS, ale ty já běžně vůbec nemívám. Mívám jen vždycky až se MS rozjede, tak pak solidní křeče, ale před tím nikdy, tak nevím, co to je. A dokonce i v noci mě vzbudila docela bolest a to jsem myslela, že už se to rozjíždí a ono nic. Test už si dělat nechci, až v neděli, to už snad do té doby bude jasno, že se to rozjede nebo pak už test snad pozitivní.
Jinak špiním pořád. Na intimce téměř nic, ale když si utírám toaleťákem, tak na něm něco málo a jednou i trošku vyloženě čerstvá krev.
Moc tomu nevěřím, že by to dobře dopadlo, ale dokud se MS nerozjede úplně, tak pořád ještě nechci ztrácet všechnu naději.

karolkama
5. únor 2021

@majili mizna v tom opravdu hraje roli hirmonalni rozladenist, ale jak rikas, taky uz si nedelam test. Vcera jsem v noci plakala a pripravila se na to, ze comma byt se stane. Nejradeji bych si prala, at to uderi a je klid než to napinájíci co kdyby.

majili
6. únor 2021

@karolkama Ja jsem to uz ve ctvrtek taky oplakala a smirila se s neuspechem a zaroven porad doufam, tak vim, ze pak budu smutna jeste jednou. Ale co nadelam.
Ja to vzdat nechci a nemuzu, nemam zadne deti a moc bych si je prala, takze pro to udelam maximum, co vydrzim.

karolkama
6. únor 2021

@majili Moc Ti rozumím, máš šanci jít dál. Dneska jsem si psala s doktorkou a napsala mi, že pokud jsou testy negativni alespoň 3dny, tak to vsechno drzi ty léky, které když vysadím, menstruace prijde.

majili
7. únor 2021

@karolkama tak dneska byl test negativni 😔 to je 12. den po transferu, takze prestanu zavadet progesteron a pockam na MS a budu se modlit at pristi mesic vyjde KET.

karolkama
7. únor 2021

@majili to mě za tebe mrzí, vím jak ti je, ale opravdu máš šanci a to ti moc preji. Já už ne, nevhci to podstupovat znova. Dve děti už mám, ale je pravda, že s manželem (novým)jsem chtěla miminko společné, ale to je osud. Jsme preci jen starší, tak počkáme na vnoučata. Ty to máš krasně před sebou. . Pak napiš někdy.😊. A na ti krev jdeš?

majili
7. únor 2021

@karolkama za tebe me to taky mrzi, i kdyz deti mas, tak si to dokazu predstavit, ze jste chteli spolecne 😔 Treba se vam to zadari prirozene, kdyz to vypustite z hlavy, ten zivot je nekdy nevyzpytatelny. Mela jsem testovat oficialne az v utery, ale krev si necham udelat asi zitra. Mam moznost si to nechat udelat v laboratori, takze to mam jednoduche. Nevim teda jestli s tim progesteronem uz skoncit dnes nebo az po te krvi, ale jeden den navic me asi nezabije, tak pockam na tu krev, at si hlavne nemusim nic vycitat. Ale spineni je uz hodne intenzivni, takze si myslim, ze to dostanu hned, jak prestanu zavadet.

karolkama
7. únor 2021

@majili jsi hodná děkuji. Já jsem se 5 let nechranila a nic. Tak prave proto jsme zkoušeli, tuhle cestu. Já u toho progesteronu taky zustanu a vydrzim jeste. A estroferm nebereš?

majili
7. únor 2021

@karolkama estrofem neberu, ani nevim vlastne k cemu je 🤷🏻‍♀️ a zjistili vam nejakou pricinu proc se to nedari?

karolkama
7. únor 2021

@majili vůbec ne, chválili jak jsou vajíčka super a spermie taky. Pani doktorka tomu nerozumi proc. Taky nerozuměla proč zůstalo jen jedno a ještě k tomu kvalita 2.

karolkama
7. únor 2021

@majili ten estrofem se bere spíš na podporu sliznice ( kterou jsem mělamkrátkou) k zahnízděni a aby se tvořila nějak placenta. Tak jsem to pochopila.

majili
7. únor 2021

@karolkama tak možná když se na to opravdu vykašlete a nebude to vůbec řešit, tak se to fakt podaří. Někdy fakt ta hlava je velká překážka.
Já jsem sliznici měla vždycky hodně vysokou, takže zřejmě estrofem nepotřebuji.
Moc bych vám to přála. Je to fakt hodně 5 let, to musí být náročný psychicky. My se snažíme necelé dva roky. Už po půl roce jsem to začala řešit, protože mi bylo 32, tak jsem nechtěla čekat nekonečně dlouho a jsem ráda, protože nakonec se nám IVF stejně nevyhnulo. Já mám protilátky proti spermiím, takže jsem měla na výběr brát půl roku Prednison a nesmět se snažit a pak vyzkoušet, jestli už protilátky nemám a šlo by to bez IVF a nebo rovnou IVF. Čekat dalšího půl roku, už se mi nechtělo.

majili
8. únor 2021

@karolkama tak i krevní test negativní. Tak se budu modlit ať můžu co nejdříve na KET a dopadne dobře 🙏

karolkama
8. únor 2021

@majili ja taky. Pred chvili mi volali. Tak Ti preji hoodne stesti. A napiš. Ja si nasadim bylinky a necham to na prirode. 😊

majili
8. únor 2021

@karolkama dám vědět. Zkus kontryhel na tu sliznici, měla by po něm růst. Já ho pila dlouho vždy od menstruace do ovulace a se sliznicí jsme nikdy problém neměla. Držím pěsti!

karolkama
8. únor 2021

@majili ja mam sliznici krasnou, rikala dokyorka, tak nevim, proc jsem mela tolik leku.

karolkama
25. únor 2021

Ahoj holky, jak se vám vede? Nějaké novinky máte?

majili
26. únor 2021

@karolkama ahojky, v utery me ceka KET. Bylo to napinave, jestli vubec prijde ovulace, byla jsem na trech ultrazvucich a jeste mi museli vzit krev, ale zadarilo se a v utery jdu na to 🙏🏼 u tebe zustalo rozhodnuti uz to nechat jen na prirozenem vyvoji?