IVF. Bojíte se jako já?

petulev
7. kvě 2010

Holky, kdo jde na IVF teď v květnu a bojí se jako jááá? ☹

misa.77
1. čer 2010

zdravím, hezké odpoledne,

děkuji za přivítání, já též všem držím pěsti, at to klapne 😉

já se ted vrátila z Brna, dělala jsem přijímačky z angliny, tak uvidíme, jestli jsem nic nezapomněla 😀

petulev
autor
1. čer 2010

Ahoj holky,

tak u mě to definitivně padá - nejen že v krvi dnes nic nenašli, ale taky jsem dostala MS. Volala jsem do CARu, jestli by mi mohli ukončit tu neschopenku (už to doma nemůžu vydržet) a tam mi řekli, že až po dohodě s ošetřujícím lékařem, který tam bude až zítra.
Všem ostatním držím palečky, ať vám to vyjde líp než mně! 😉

barbika
1. čer 2010

Pet, tak to mě mrzí. Ale snad to vyjde příště, když už Tě to takhle potrápilo teď!

clera
1. čer 2010

pet .. moc mě to mrzí .. ☹ .. psát že to přiště vyjde je asi slabá útěcha ☹

carlin
1. čer 2010

Tak doufam, ze tahle skupina si smulu vybrala v prvnim kole a v pristim uz budeme vsechny //.

Ja jsem si prave objednala stenatko civavy.... rekla jsem si, ze me bude pozitivne naladovat, odbouravat stresy a snad se mi tim padem bude lepe darit pri pristim pokusu. Vubec se netesim na dalsi cekani po ET, ale Kuky ( tak se bude jmenovat ) mi to urcite pomuze prekonat.
Prikladam fotku, neni rozkosnej ?

marcajda
1. čer 2010

ahoj děvčata, petu, to je ale veliká škoda. to mi je líto!!

holky, tak jsem docela hotová. šla jsem na první ultrazvuk, že se začnou píchat injekce a ono to vypadá, že nebudou potřeba..
něco tam bylo a vypadalo to moc pěkně 😀 takže mi vzaly krev a zítra tam naklušu znovu a uvidí se. jsem strašlivě nervozní. jak jsem to viděla, tak jsem se rozbrečela a slzy mám na krajíčku pořád..
takže rok po doktorech, nervy, že IVF bude nutné, pak odvaha se do toho pustit a pak toto. no, jen doufám, že to není nic jiného a že ta první injekce před 14 dny tomu neublížila. děvčata, já se klepu..

clera
1. čer 2010

marcajda .,to je úžasný 😀 pak že není štěstí na svědě . moc ti to přejeme 😀 doufam že pro nás zítra budeš mít samé dobré zprávy.

clera
1. čer 2010

v tý posteli píšu jako prase .. omluva

marcajda
1. čer 2010

to taky doufám. je to téměř k neuvěření. doktorka na obrazovku chvíli koukala, pak zavolala sestry a pak to ukázaly mě.no, doufám, že nebude zítra studená sprcha. odpol. jsem tam volala, jak HCG dopadlo, ale odbyly mě, že po telefonu se to nesděluje.
clery, takže ležíš a bojuješ? musí se ti to podařit. moc ti to všechny přejeme.
carlin, to je nádherné štěňě. to bude radosti. no, že ti odvede myšlenky jinam, to si buď jistá!! a jak se spraví fyzička 😅
já měla psa skoro 14 let a bylo to krásné a určitě si brzy nějakého pořídíme. je doma smutno.

marcajda
1. čer 2010

Martiiik18: 1.IVF 4.3.- test pozitivní, není zřetelný plod ani srdeční akce, 16.4. revize dělohy, čekání na 2.IVF - 28.5. synarel ( dlouhý protokol)
petule: 1.IVF 05/2010, nyní ve stádiu čekání
clera: 1.IVF první 1/2 05/2010, nyní ve stádiu čekání
evik31: 1.IVF 13.5./2010- dlouhý protokol+ICSI+ 4mrazáčci,krev -Negativní,3.6. první ultrazvuk před KET
Tinockab:1.IVF 12.5.2010,test pozitivní,čekáni na ultrazvuk
boudica: 1. IVF únor 2010 bez ET, 2. IVF 12.5. - stim. dlouh. protok. - ze 2 vajíček 2 embryjka - krev 27.5
marcajda : 5IUI,2x potrat, stimulace na IVFod 1.6.2010dlouh.protokol Gonal
valkil: stimulace na 1. IVF resp. ICSI od 6.5. (dl. protokol) - Zoladex, od 25.5 Gonal
mirabela: 1.IVF 05/2010 dlouhý protokol, z 10 vajíček 4 embryjka, 2 zavedena (neúspěšně) + 2 mrazáčci - čeká na kontrolu po MS
carlin: 2008 zamlkle spontanni tehotenstvi, 1.IVF 02/2010 - bez reakce na stimulaci k ET nedoslo, 2.IVF 05/2010 ET s darovanymu oocyty - negativni. Lednacci : 0. Cekani na nejake dobre zpravy.
michina: 3.IVF květen 2010, stádium čekání, kontrola 2.6.

a vítám nová děvčata, přidejte se na naši tabulku a snad se to už obrátí a přidáme oddělení čekatelek 🙂

petulev
autor
1. čer 2010

Marcajda - Tak to taky gratuluju! A pak že to normálně nejde 😉
Holky, já už jsem s tím tak nějak počítala, od soboty mi přišlo divné, jak se cítím, typicky pro MS, najednou jako by se to celé obrátilo. Takže jsem zatím ani nebrečela, protože jsem byla smířená s výsledkem 😒 To až mi opravdu ten doktor vyhodí tu nemocenskou, tak to na mě asi dosedne, ale jak říkám, tahle skupina byla akorát samá smůla už od začátku 😢
Carlin - určitě si pejska pořiď, já ho nemít, tak by to na mě už fakt dosedlo. Takhle mi tady věrně leží u nohou a dívá se na mě stylem : Nic si z toho nedělej, to bude dobrý, vždyť máš mě 😉

petulev
autor
1. čer 2010

Opravuju sebe:

Martiiik18: 1.IVF 4.3.- test pozitivní, není zřetelný plod ani srdeční akce, 16.4. revize dělohy, čekání na 2.IVF - 28.5. synarel ( dlouhý protokol)
petule: 1.IVF 05/2010 - neúspěšně
clera: 1.IVF první 1/2 05/2010, nyní ve stádiu čekání
evik31: 1.IVF 13.5./2010- dlouhý protokol+ICSI+ 4mrazáčci,krev -Negativní,3.6. první ultrazvuk před KET
Tinockab:1.IVF 12.5.2010,test pozitivní,čekáni na ultrazvuk
boudica: 1. IVF únor 2010 bez ET, 2. IVF 12.5. - stim. dlouh. protok. - ze 2 vajíček 2 embryjka - krev 27.5
marcajda : 5IUI,2x potrat, stimulace na IVFod 1.6.2010dlouh.protokol Gonal
valkil: stimulace na 1. IVF resp. ICSI od 6.5. (dl. protokol) - Zoladex, od 25.5 Gonal
mirabela: 1.IVF 05/2010 dlouhý protokol, z 10 vajíček 4 embryjka, 2 zavedena (neúspěšně) + 2 mrazáčci - čeká na kontrolu po MS
carlin: 2008 zamlkle spontanni tehotenstvi, 1.IVF 02/2010 - bez reakce na stimulaci k ET nedoslo, 2.IVF 05/2010 ET s darovanymu oocyty - negativni. Lednacci : 0. Cekani na nejake dobre zpravy.
michina: 3.IVF květen 2010, stádium čekání, kontrola 2.6.

boudica
1. čer 2010

Ahoj holky, upřesňuji se:

Martiiik18: 1.IVF 4.3.- test pozitivní, není zřetelný plod ani srdeční akce, 16.4. revize dělohy, čekání na 2.IVF - 28.5. synarel ( dlouhý protokol)
petule: 1.IVF 05/2010 - neúspěšně
clera: 1.IVF první 1/2 05/2010, nyní ve stádiu čekání
evik31: 1.IVF 13.5./2010- dlouhý protokol+ICSI+ 4mrazáčci,krev -Negativní,3.6. první ultrazvuk před KET
Tinockab:1.IVF 12.5.2010,test pozitivní,čekáni na ultrazvuk
boudica: 1. IVF únor 2010 bez ET, 2. IVF 12.5. - stim. dlouh. protok. - ze 2 vajíček 2 embryjka - krev 27.5
marcajda : 5IUI,2x potrat, stimulace na IVFod 1.6.2010dlouh.protokol Gonal
valkil: stimulace na 1. IVF resp. ICSI od 6.5. (dl. protokol) - Zoladex, od 25.5 Gonal
mirabela: 1.IVF 05/2010 dlouhý protokol, z 10 vajíček 4 embryjka, 2 zavedena (neúspěšně) + 2 mrazáčci - čeká na kontrolu po MS
carlin: 2008 zamlkle spontanni tehotenstvi, 1.IVF 02/2010 - bez reakce na stimulaci k ET nedoslo, 2.IVF 05/2010 ET s darovanymu oocyty - negativni. Lednacci : 0. Cekani na nejake dobre zpravy.
michina: 3.IVF květen 2010, stádium čekání, kontrola 2.6.

Petu, je mi to líto, asi ještě pro nás nenašel ten správný čas...

Myslela jsem na vás holky, ale nějak nebyla nálada se příliš začítat... V sobotu jsem musela dát pejska pryč, pokousal ošklivě mamku a nebylo to poprvé, co byl agresivní... Konečně došlo i mě, že už pro ni nemůžeme dělat více.... Žijeme s rodiči a ona kromě nás nikoho nerespektuje ba, co více, je nebezpečná..... Máme pro ní nové lidi...Už je mi lépe a myslím, že konečně budu i spát......
Květen pro mě není opravdu moc šťastný, ale rozhodně nemyslím, že by to mělo být na této konferenci pravidlo 😉 .... Vždyť i z hlediska statistiky je to nemožné, takže holky, co vás čeká testování, neztrácejete hlavu!!!!!!!!!
Všem držím palce, zase někdy nakouknu....
Opatrujte se!!!


boudica
1. čer 2010

Martiiik18: 1.IVF 4.3.- test pozitivní, není zřetelný plod ani srdeční akce, 16.4. revize dělohy, čekání na 2.IVF - 28.5. synarel ( dlouhý protokol)
petule: 1.IVF 05/2010 - neúspěšně
clera: 1.IVF první 1/2 05/2010, nyní ve stádiu čekání
evik31: 1.IVF 13.5./2010- dlouhý protokol+ICSI+ 4mrazáčci,krev -Negativní,3.6. první ultrazvuk před KET
Tinockab:1.IVF 12.5.2010,test pozitivní,čekáni na ultrazvuk
boudica: 1. IVF únor 2010 bez ET, 2. IVF 12.5. - neúspěšné
marcajda : 5IUI,2x potrat, stimulace na IVFod 1.6.2010dlouh.protokol Gonal
valkil: stimulace na 1. IVF resp. ICSI od 6.5. (dl. protokol) - Zoladex, od 25.5 Gonal
mirabela: 1.IVF 05/2010 dlouhý protokol, z 10 vajíček 4 embryjka, 2 zavedena (neúspěšně) + 2 mrazáčci - čeká na kontrolu po MS
carlin: 2008 zamlkle spontanni tehotenstvi, 1.IVF 02/2010 - bez reakce na stimulaci k ET nedoslo, 2.IVF 05/2010 ET s darovanymu oocyty - negativni. Lednacci : 0. Cekani na nejake dobre zpravy.
michina: 3.IVF květen 2010, stádium čekání, kontrola 2.6.

Tak vidíte, jsem mimo, tu tabulku opravuji nyní....

carlin
1. čer 2010

Tedy Marcajdo, to jsou uzasny zpravy !

Taky jsem zazila jeden zazrak - kdyz jsem se objednavala na diagnostickou laparoskopii, dala jsem se do reci s holcinou,ktera se taky byla objednat. Mela v neporadku snad vsechno - hormonalni profil, neovulovala, manzel spatny spermiogram. Snazili se uz roky. A kdyz sla na UV pred operaci, nasli tam gestacni vacek 🙂 🙂 . Takze ted ceka mimi a navic se vyhnula operaci !!

Doufam holky, ze i na nas cekaji nejaky zazraky a to brzo. Fakt uz mame statisticky narok, alespon podle tech tabulek v CAR.

martiiik18
1. čer 2010

ahoj holky,

zázraků mi přijde jako šafránu a dějí se vždy úplně na jiném konci nežli jsem já... ☹ ale věřím, že díky medicíně se těch mrňousů též dočkáme a to všechny do jedné...

petul: co na to říct ☹ mrzí mne to, že Ti to nevyšlo, ale pusť se do dalšího pokusu a nevzdávej se... též jsem to nevzdala- i když někdy jsem vážně chtěla...

marcajdo: tak to je supééér. 🙂 moc držím pěstičky, aby Ti to dopadlo zítra výborně...

carlin: pejska Ti moc schvaluji... já mám u našich německýho ovčáka a je to zlatíčko- bohužel už je starší a hůř chodí.. včera přišel taťka od veterináře, že nejpozději na podzim ho musíme nechat uspat, aby se netrápil... brečela sem včera celý večer.. nedokážu si to bez něj představit- je to můj druhý bráška- mých krásných 12 let života... chjó... je to hrozná představa, že tam nebude... ☹ a s manželem by sme si chtěli pořídit leonbergera- bohužel štěňátko stojí cca 20 tisíc a na to teď nemáme... navíc mi to naši rozmlouvají, že bych musela vždycky jet s kočárkem a k tomu se tahat se psíkem a to není jen tak... takže sme se domluvili s manžou, že si ho pořídíme až budeme mít děti trochu větší ( teda jestli se jich dočkáme).

vítám nově příchozí - holky držím pěsti!

martiiik18
1. čer 2010

michi: věřím, že to není ještě úplný konec... počkej na krev a pak až to popřípadě vzdávej... moc Ti přeju, aby to dopadlo pozitivně..drž se!

petulev
autor
1. čer 2010

Holky, určitě to příště dopadne dobře pro všechny 😉 Založíme nějakou jinou optimističtější skupinu 😉
Martiku, to mě moc mrzí s tím pejskem, úplně si to dokážu představit, jaké to je. ☹ Drž se a užívej si s ním poslední chvilky, ať máš na co vzpomínat!

martiiik18
1. čer 2010

petul: je to hrozný... když ho hladím při odchodu od našich, tak mi tečou slzy ( páč nikdy člověk neví, kdy ho vidí naposledy)... víme už cca půl roku, že je to s ním horší a horší, ale pořád stejně člověk doufá, že to bude lepší... lituju taťku, ketrý pro něj žil a byl s ním vlastně úplně pořád- a teď bude muset rozhodnout, kdy je ten čas ho nechat uspat... kdyby tady tak byli ti pejsci stejně tak dlouho jako třebas želvy- to by byla paráda...

a petul, o skupině to asi nebude- spíš veliká náhoda... přemýšlela si kdy půjdeš na další?

michina
1. čer 2010

@marcajda - no to je neuveritelne dobrá zpráva! 🙂
@martik - no snazim se to nezvdavat, ale už pocitam s horsim a doufam v lepsi...

petulev
autor
1. čer 2010

Martiku, zrovna teď tady sedím a na klíně mi leží naše psí miminko, vůbec si nedovedu představit, že bych jí teď neměla, takže vím, jaké to je. 😖 Na druhou stranu jsem typ člověka, který nerad vidí druhého trpět a jestli to není k životu, tak ač by mi to utrhlo srdce (je to fakt jako dítě, já jí i tak beru), tak bych nepřenesla přes srdce, kdybych viděla, jak se trápí a jak jí to bolí 😢 . Vůbec nevim, zítra budu volat tomu svýmu doktorovi, aby mi ukončil tu neschopenku (už nějak nervově nemůžu vydržet doma, myslím si ale, že mě pošle až od pondělka). Vzhledem k tomu, že nemáme nic zamraženýho, tak opakovat zase až v září. Ale myslela jsem, že bych ho zkusila překecat k inseminaci, jestli by se to nedalo zkusit. Třeba by se to povedlo spíš, zázraky se dějí. Tak nevim, co mi na to řekne 😖

petulev
autor
1. čer 2010

Michi a to je tvoje 2. IVF?

petulev
autor
1. čer 2010

Holky, ač jsem to sem nechtěla psát, tak se s vámi musím podělit o jeden fakt dojemný a ošklivý příběh (snad někomu z vás, stejně jako mně naleje do žil sílu). Sleduju pravidelně i diskuzi o našem CARu a je tam jedna holčina, které se zadařilo na první IVF, teď je v 15. týdnu těhotenství. Už na tom prvním ultrazvuku jí říkali, že tam má to dítě málo plodové vody a že není vidět na ty vnitřní orgány, ale nechali to ještě být. A když tam té vody ubývalo, tak zjistili, že to mimi nemá vůbec vyvinuté vylučovací ústrojí - ledviny, nic - prostě neslučitelné se životem. Dneska jí dávali poslední šanci, čekala jsem, co se bude dít a držela jí palce. Plodovou vodu už to nemá žádnou, takže konec. A aby toho nebylo málo, tak si to musí ještě sama odrodit!!!! Holky, to je příběh, že mi z toho naskakuje husí kůže! Tak si říkám - než tohle, tak to radši nic. 😔

michina
1. čer 2010

@petulev - nene, práve že už 3.IVF

petulev
autor
1. čer 2010

@michina A co teď budete dělat? ☹

marcajda
1. čer 2010

děvčata, díky za vaši radost!! hlavně ať to dobře dopadne. at už zítra a nebo celkově.. mám po 2 samovolnych potratech a věk už taky nic moc 😉

michi, napsalas tu větu dobře "počítám s horším, věřím v lepší" k tomu život člověka dovede. řeknou buď optimista, ale po těch různých životních průserech..

marti, leonbergr je nádherné a ušlechtilé zvíře.velcí psi mají hodně do sebe, dá se o ně opřít 🙂
holky, já dávala psa uspávat na mikuláše a bylo to strašné. do října zdravý a vitální a pak rakovina krve a už to šlo. tak rychle se mi ztrácel a oči pořád jasné a živé.. tolikrát jsem nad ní plakala. koupili jsme ho s manželem, vycvičili, pak rozvod a kolik let se mnou byl jen ten pes.a každý den mě vítal a nutil se hýbat, fungovat. no, ale musí se při pořizování si takového miláčka počítat i s tím. a ty roky za to stály 🙂 🙂

snad mi teď přijde dušička mnohem mnohem důležitější!!!

Petu, to ti udělá dobře, když půjdeš mezi lidi a do jiných starostí, jinak by se z toho člověk zbláznil. důležité, že se máš kam vrátit.máš dobrou práci? ten návrat bývá taky hodně těžký, tak ti přeji hodně síl.dobře to zvládni 🙂

carlin, určitě nějaký zázrak čeká na každou z nás, jen ho mnohdy prožijeme a ani si to neuvědomíme, nebo až později.
a pro mě by to byl zázrak i proto, že mám dnes narozky a takový dárek bych nečekala 🙂 jen je zvláštní, že necítím žádné příznaky a taky jsem měla menzes.. no, musím být do zítřka trpělivá a i trochu počítat s tím, že je to něco jiného..

marcajda
1. čer 2010

petu, to je síla. strašné

martiiik18
1. čer 2010

Ty jo, petul, tak to je hrůza... od nás ( jsem z menšího městečka) jedna holčina musela porodit mrtvé miminko v 7. měsíci těhotenství a to byla v místnosti mezi ostatníma rodícíma ženskýma... to musí být hrozné... moje teta porodila také mrtvé miminko ( normálně v termínu)... prý to bylo hrozné pro celou širší rodinu... snad se až takové smůli nedočkáme... co se týká pejska, tak taťka to tak taky říkal- že by ho nikdy nenechal se trápit ( pes mu zachránil 3x život)... ale je to náročné rozhodnout, kdy je ten čas, poslat ho na ´´ druhý břeh´´... 😔 třebas Ti to nabídnou i dřív- já jdu též na druhý pokus pouze po jedné MS...a doufám, že to dopadne dobře a budeme se opět radovat z //... ale teď už s lepším koncem...

michi: takže teď už budete samoplátci? být Tebou, tak to nevzdávám- našetřím peníze a jdu do toho znova... ale to je ještě předbíhání událostí- třebas to ještě opravdu není konec - ještě doufej...( vím jaké to je doufat- když mi řekli,že plod není zřetelný a není srdeční akce, tak sem čekala cca týden na revizi a to sem ten týden doufala, že se to všechno změní a řeknou mi, že plod je již vidět a srdíčko taky- bohužel se tak nestalo... ☹ )...

martiiik18
1. čer 2010

marcajdo: tk vše nejlepšíííí a hlavně štěstí na zítra, a pak zdraví ( hlavně po těch 9 měsíců, když to bude opravdu mimi 🙂 )...

mirabela
1. čer 2010

Ahoj holky, moc zdravím po delší době. Práce mě zaměstnává a služební cesty taky. Pořád čekám na kontrolu po MS, jdu tam koncem příštího týdne, takže u mě zatím nic nového...

Petulev - to je mi líto... Držím pěsti pro příště. Ajajaj, přijde mi, že fakt nemáme holky moc štěstí....

Marcajdo, gratuluji! (Kéž by tu bylo takových šťastných snažilek víc!)

Jdu to všechno dočíst, zvládla jsem jen tuto stránku. A vítám taky nově příchozí!