• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF, centrum Sanus Hradec Králové. Máte zkušenost?

24. července 2017 
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli i nadváha či obezita u muže může mít vliv na pohyblivost spermii, jak velký podíl to na to může mít. Díky
26. dub 2007 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem, tak že jsi Krehlice byla v Sanusu spokojená? To je dobře. Já už si na ten jejich rychlý způsob začínám zvykat. U vás to vypadá slibně, v nejhorším případě podstoupíš IUI. Ale třeba vám to půjde doma. Jak dlouho se poušíte o mimi? Tu cenu IVF co jsi tady napsala je jako fakt? To není plně hrazené pojišťovnou? To je tedy mazec. Ale asi zaleží u které pojišťovny člověk je. Já jsem u VZP, tak že tam asi nějaká finanční spoluúčast určitě bude :frowning2: . Přeji co nejdříve //. Pa
26. dub 2007 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Dagino,myslím,že až tak nebude takový rozdíl v pojišťovně.Ona ti při prvních třech pokusech přispívá,ale nehradí celý.Taky nám říkali okolo 20 000Kc.Ono nehrazené pojišťovnou stojí zhruba od 70 000-100 000Kc.Tak se můžeme modlit,aby to vyšlo na ty tři.Jinak si totiž můžeme připravit pěkně tučný balík.Ale co,můžeme být rádi,že to vůbec jde.
26. dub 2007 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky, no to je teda fakt nářez, ale co se dá dělat. Já můžu jen doufat, že se povede další IUI a IVF nebude nutné. Stejně to je hrozné a nespravedlivé, že někdo musí platit takové prachy aby měli dítě, a jiné si toho třeba ani neváží.
27. dub 2007 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak to máš pravdu,ale nenaděláš nic.Někdy mě taky přepadne lítost,jak je to nespravedlivý.Pořád jsme to oddalovali a teď to nejde.Ach jo.
27. dub 2007 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chci vám všem popřát hodně štěstí, já mám za sebou čerstvě úspěšný 2. pokus IVF - jezdili jsme do Brna na Unicu a pokud byste někdy chtěli měnit - tak tohle zařízení vám můžu vřele doporučit. Je to malá soukromá klinika a mají velmi příjemný a chápavý přístup. Pojišťovna tu platí stejně, jako ve státních zařízeních - jen v té péči je podstatný rozdíl.
Pokud jde o ty ceny - bohužel je to tak, jestli chcete mít trošku představu, tak mrkněte na diskusi: centrum asistované reprodukce - Brno, jedné holčině jsem tam ty částky vypisovala, chybí tam jen TESE a MESA ty mají na Unice za 12000,- a preimplantační genetická diagnostika - 38000,-.
Nevím jak v sanusu, ale nám hned při první návštěvě dali složku s kompletním ceníkem všech nadstandardních procedur, které pojišťovna nehradí, a k tomu i popis, co která znamená.
Mimochodem nevím jak u vás, ale tady pokud to 3x nevyjde, tak vám klinika poskytne ještě 4 pokus. Ale musíte být na ty 3 předchozí u nich.
28. dub 2007 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jankar v Sanusu to jde jak na běžícím páse,všechno honem honem.Vždycky je tam plná čekárna a čekáme tam minimálně o hodinu a půl dýl,než jsme objednaný.Ale nesmíme být nevděční,asi toho mají hodně a snaží se to všechno stihnout.Vždycky když tam jdu,tak bych si nejraději napsala seznam na co všechno se chci zeptat,protože pak nevím ani jak se jmenuju :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. dub 2007 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je docela dost blbý, myslím, že zrovna v takových zařízeních by se mělo s lidmi jednat s nejvyšší ohleduplností a v rukavičkách - alespoň v Unice to takhle platí, protože oni se řídí tím, že spokojená a klidná mamča, která se ničeho neobává je půlkou úspěchu. Proto se snaží maximálně vyjít vstříct při jakémkoli problému a jednají s tebou opravdu s citem (ostatně při tom kolik to stojí, by to mělo být samozřejmostí všude)
Mají tam jen tři ambulance, z toho jednu na příjem a dvě na kontroly s ultrazvukem, plánování stimulace atd. A pak ještě jednu místnůstku kde ti asistentky IVF, ještě jednou podrobně vysvětlí, co tě čeká, jak užívat léky a jak se orientovat v rozpisu. V patře jsou pak pokoje, operační sálek a laboratoře.
Podle mě, je opravdu důležité, jaký z toho všeho má člověk pocit, protože když jsi z toho všeho vystresovanaá a nervozní, tak to jde všechno mnohem hůř.
A je fajn, že všechno mají popsané i v brožuře, kterou jsme dostali hned na úvod, takže většinu z toho, co člověk zapomene už po opuštění místnosti, tam najdeš a v klidu si to můžeš doma proštudovat.
Navíc jen jednou se nám stalo, že bysme čekali dýl než půl hodinky, a za to jsem si mohla sama, protože jsem si omylem sedla úplně k jiným dveřím a při neustálém krocení Daníka, jsem nepostřehla, že nás volají jinde . :grinning:
29. dub 2007 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak to máte fajn.Tady jsem při první návštěvě byla jak v Jiříkově vidění,vůbec se nám tam nelíbilo.Tak strašně jsme se těšili,že nám pomůžou a pak jsme z toho měli smíšený pocity.Já jen doufám,že ty výkony pak nedělají taky v takovém spěchu.Je fakt,že u nás v okolí žádné jiné centrum není.Pak až v Praze,takže to omlouvám tím,že chtějí pomoci co nejvíce lidem,tak to berou šmahem.Ale zase mají úspěchy,alespoň to těhulky ze Sanusu chválí.
29. dub 2007 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ti přeju, aby se to tam zlepšilo, a hlavně aby všechno dobře dopadlo. Snad to nebude kvantita na úkor kvality. To by bylo moc špatný :frowning2:
takže tfuj tfuj tfuj - hodně štěstí a držím pěstičky.
29. dub 2007 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, Jankatr, také jsem si myslela, že v zařízení tohoto typu by měli být ohleduplní a laskaví,ale u Sanusu to pravda moc není. Po první návštěvě se mi chtělo brečet, do dnes nejsem 100% spokojená. V příští neděli tam nastupuji na laparoskopii. Abych pravdu řekla, rozmýšlela jsem se mezi Unicou a Sanusem, sám gynekolog mi doporučil Unicu, že s ní má dobré zkušenosti. Ale dám Sanusu ještě šanci, ať ukáží co umí, nechodím tam zas tak dlouho. Jankatr přeji zdravé mimi a tobě Barčo brzy // :wink: . Pa
29. dub 2007 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, Dagi, kdybyste se nakonec rozhodli pro tu Unicu, tak ti to můžu jen vřele doporučit - z mého okolí, už si odtud pár lidí odvezlo krásná miminka :slight_smile: a všichni byli moc spokojení.
30. dub 2007 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, no možná jsme udělaly chybu, že jsme do Unicy nešly hned...., mám to tak přibližně stejnou vzdálenost, tak v tom bych problém neviděla. Ale jak jsem již napsala, ještě chvíli počkáme, jak dopadne laparka a další IUI, a pak začnu uvažovat o zaměně CAR. Jankatr ty jsi byla myslím na IVF, na kolik vás to tam vyšlo?
30. dub 2007 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dagi já měla tzv. dlouhý protokol tzn. asi měsíc injekcí, + jsme měli nadstandardní zákroky (ICSI, AH , PK) a dárce. Mrkni na diskusi: centrum asistované reprodukce - Brno, ( v nabídce témat už je myslím na straně 2) Dost podrobně jsem to tam rozepsala (je tam jen jedna strana, tak to najdeš) Jinak dohoromady to dělalo asi 25000,- Měli jsme rovnou IVF, protože manžel mít děti nemůže. Ale je fajn, že nám teď dali stejného dárce.:slight_smile: takže to budou vlastní sourozenci. :sweat_smile:
Teď už jen čekám do 15.5. na ultrazvuk, abysme zjistili, kolik jich bude jestli 1 nebo 2 :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. dub 2007 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Janka jste skvělí lidičkové.Váš příběh mě úplně dostal.Je vidět,že láska hory přenáší.Věděla jsi,že tvůj manžel nemůže mít děti a přesto jsi do toho šla.Jsi úžasná.Mohla sis najít chlapa s kterým bys v budoucnu měla vlastní rodinu,ale ty jsi to neudělala,to by třeba tolik holek neudělalo.Já musím říct,že svého muže miluji snad ještě víc než před tím a taky bych ho nikdy neopustila.Ikdyby mělo přijít na dárce,tak to zvládneme a budeme momčo milovat oba.Prostě bude naše a nikomu ho nedáme.Moc vám držím palce :wink:
1. kvě 2007 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
víš baru, já ti nevím, mě ani nenapadlo o tom nějak přemýšlet. Prostě to byl člověk, o kterého jsem stála a on stál o mě a tohle mi nepřišlo jako nepřekonatelný problém. Milovala bych ho i kdyby jsme měli ty děti adoptovat. Možná je to i tím, že můj pohled je taky o něco snažší,než jeho. Kdybych to byla já, kdo děti nemůže mít víbec, těžko říct, jak bych se s tím vyrovnala. Dostalo mě už i to, když mi řekli že to nebude až tak jednoduché jak jsem si myslela, protože mám to potrhlé PCO. Ale naštěstí se nám i tuhle nepřízeň osudu povedlo překonat.
A pak taky - miluju ho o to víc, že byl ke mně od začátku férovej.
Neříkám že bysme byli ideální pár, který se nikdy nehádá. Spíš naopak, jsme oba vodnáři (teda vlastně všichni tři) a podle toho to taky vypadá, všichni máme tvrdou palici a občas to pěkně zajiskří. Ale nakonec se zase všechno uklidní a zjistíme znovu, že se prostě potřebujem. A ono to taky není od věci, aspoň se pročistí vzduch. Zažila jsem i takový vztah, kdy jsme se vůbec nehádali, všechno bylo v pořádku - jenže pak přišla jedna a velká hádka a konec.
Baru , moc vám přeju, aby vám to vyšlo a abyste spolu byli vždycky všichni šťastní.
A nejen tobě, ale všem co jsou na tom podobně jako my. :slight_smile:
2. kvě 2007 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Janka jsi hodná.Můj manža je spíš kliďas,všechno mi odkýve a myslí si své.Řekla bych,že je spíš uzavřený a hodně svůj stres drží v sobě.Já mám dnes jeden s těch dnů,kdy bych pořád brečela.Někdy jsem fakt silná a zvládám to,ale někdy to všechno dolehne a nic mě nebaví,prostě depka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. kvě 2007 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
víš ten můj je v podstatě taky kliďas ale když už se naštve tak to stojí za to, a já jsem zas trošku nerváček a citlivka - takže to většinou dopadne tak, že na něj chvilku hulákám, a snažím se něčeho dopídit, čímž ho za chvíli vytočím, a když na mě zvýší hlas tak se sesypu a jdu si někam zalíst a pobrečet. Tím pádem má konečně ode mě pokoj a když oba vychladnem, tak už si o tom v klidu promluvíme - ale důležitý je, že vždycky to nakonec dobře dopadne a málokdy si zatahujeme problémy do dalšího dne.
A pak má ještě jednu hroznou vlastnost - nikdy neumí mluvit vážně pořád si ze všeho dělá srandu a jsou chvíle, kdy mě s tím dokáže opravdu vytočit. Ale možná mu jen závidím, že on to dovede a já si všechno moc beru. :rolling_eyes:
2. kvě 2007 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já se musím smát,dnes mám už lepší náladu.Byla jsem si povozit kamarádky mimčo a tím se vždycky tak uspokojím.Dneska pěkně řvala,to mě vždycky utvrdí v tom,že mimčo není zas taková sranda :grinning: :grinning: Ale stojí to za to :wink:
3. kvě 2007 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ten pocit znám - Taky mě ten náš brouček občas přivádí k šílenství :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale pak mi to zas stokrát vynahradí. Ostatně i my dospělí jsme někdy na zabití - jenže jiným způsobem, takže si nemáme co vyčítat :grinning:
3. kvě 2007 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem, Barčo, dlouho jsi tady nebyla :wink:. Chtěla jsem ti jen říct, ve středu jsem se vrátila ze Sanusu z laparky, bylo to tam opravdu skvělýýýýýý, péče 100%. Sice se něco platilo za ubytování, ale stálo to za to. Jak jsem byla nejdříve ze Sanusu špatná, teď je to naopak. Sice v ambulanci to je takový frčák, ale když pomůžou, tak to vydržím :wink:. Už jsem trochu ztratila přehled jak pokračuješ. Pa
11. kvě 2007 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Dagino,my tam jedeme příští týden.Zatím žádná změna,manža půjde ještě k urologovi.Jinak genetika je v pořádku,tak uvidíme.Četla jsem na stránkách neplodnosti,že Sanus hodně chválí.Prý se tam chovají strašně příjemně a ohleduplně,tak nějak lidsky :sweat_smile: Víš já to omlouvám tím,že toho v té ambulanci asi mají hodně a snaží se to všechno stihnout.Píšou,že při zákrocích jsou fakt skvělí.Tak jim budeme věřit a uvidíme.Proč ti vlastně dělali laparku?
11. kvě 2007 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to další postup po dvou neúpěšných IUI. Lépe řečeno musejí vyloučit všechny možné příčiny, které brání početí. Pojišťovna se prý pak tolik necuká při doplatcích dalších léčebních postupů a léků. Problém je tedy u spíše u přítele. Takže nás čeká ještě 2x IUI a pak už IVF. U vás jsou vlastně větší problémy u manžela, viď. Už to na mě docela všechno špatně psychicky působí, dochází mě síla..., nevím kde čerpat novou.
11. kvě 2007 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Víš Dagino já mám někdy taky dny,kdy bych pořád jen brečela,ale zase se z toho dostanu a nabírám sílu bojovat dál.Nesmíš to vzdát,vždyť děti jsou smyslem života :wink: U nás je problém u manži a to dost velký.Pomáhá mi dost kamarádka,ta mě drží nad vodou,je to taky jediný člověk,který o naší situaci ví.No a pak taky modrý koník,je důležitý vědět,že nejsme jediný na světě,kteří mají tento problém a můžeš se tu vypovídat.Je důležitý to ze sebe dostat.Takže ti přeji hodně síly do dalších pokusů a držím ti palečky MOOOOOOC
11. kvě 2007 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také ti moc držím palečky, určitě informuj dále. Ze Sanusu si už spoustu holek pomohla k nádherným miminkám, tak určitě budem brzy patřit také mezi ty šťastné :wink:.
11. kvě 2007 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,měla bych dotaz,mám nastoupit do Sanusu HK na laparoskopii a chtěla bych se zeptat na přístup lékařu a všeobecně,jaký to tam je?Díky Renáta
16. kvě 2007 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všechny moc zdravím, Reninko, já jsem čerstvě po laparce v Sanusu. Můžu jen doporučit, skvělý přístup doktorů a hlavně sester, vůbec jsem se tam necítila jak v nemocnici. Sice se doplácí na ubytování asi 260kč, ale opravdu to stojí za to. Po této zkušenosti bych určitě nevolila jinou kliniku a už vůbec né státní :fearful: . Tak hodně štěstí!!!!!
17. kvě 2007 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Dagino díky moc za dobré zprávy.Moc se tam netěším!Nástupuju už toto úterý,ale uklidnila jsi mě.A také mám radost z toho,že mě ji bude dělat doktor Středa,ten človíček mě sedí!Jak se dlouho snažíte o miminko?
20. kvě 2007 v 01:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dr. Středa je opravdu velký sympaťák, a navíc bezpochyby i dobrý doktor. Já ani nevím kdo mě operoval, všechno se to semlelo tak rychle, že jsem se ani nestihla na nic pořádně zeptat. Snažíme se přes rok a půl, ale téměř hned nám zjistili špatné spermio, tak že mám z hruba představu co nás ještě čeká :unamused:. Do Sanusu jezdím od února. Tak ti přeji ať dopadne vše OK. Bude se ti tam určitě líbit :wink:. Pak dej vědět :slight_smile:. Pa
20. kvě 2007 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dagi,tak to jsme na tom skoro stejně.Snažíme se rok a půl,manžílek má také špatné sperma a do toho já ještě neovoluji.Ale tak nějak to nevzdávám.Je fakt,že někdy na mě depka vleze,ale jako příjde,tak zase odejde.Prostě to beru tak,jak to je!Ještě jeden dotázek,jak jsi po té laparce byla v Sanusu dlouho?Ani nevíš jak ti závidím,že to máš za sebou!Přeju ti aby jsi měla tu malinkou fazolku v bříšku co nejdříve!!!!!!Pa
20. kvě 2007 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek