Screening Sanus Hradec Králové. Dojmy, zkušenosti?

karkulka1283
9. črc 2020

Dobrý den,byl tu teď někdo na screeningu v sanusu v HK? Zajímaly by mě vaše dojmy a zkušenosti děkuji 😇😊

marketf
9. črc 2020

@karkulka1283 Byla jsem na tom prvním. Stalo to 1500 Kč a pak mi to proplatila pojišťovna. Jinak za mě super pan doktor, Manžel byl se mnou a řekl nám už tehdy ve 12tt že to bude holka a bude 👍 jinak miminko v pořádku, vše nám vysvětlil. Jen jsme tam se vším čekáním a vypisovanim papírů byli 2,5 hodiny

marta_kovar
9. črc 2020

Ahoj, já tam byla asi přes měsícem. Platila jsem 1500 Kč. Chytla jsem pana primáře Štěpána a doopravdy je to pan doktor. Empatický a sympatický chlap. Při prvním slovu a jeho úsměvu mi hned spadl kámen ze srdce. Cokoliv viděl, ihned komentoval. Hned řekl, že krev je v pořádku. Také si tipl pohlaví(které ale nebylo vůbec vidět) a trefil se. Dnes jsem viděla pindíka. 😍😀 takže za mě super. Kéžby byli všichni lékaři takoví. A my tam byli celkem 30 minut i s kontrolou. Takže rychlovka.

karkulka1283
autor
9. črc 2020

Jeee to mám radost 🙂 a kolik stály fotky a nabídli Vám možnost 3D fotek nebo videa? Jdu tam 24.7. na krev a malý ultrazvuk a na velký mě tam doobjednají. Už se nemůžu dočkat 😁 a dcerou jsem byla na screeningu v ústí nad Orlicí a tam ten pan doktor není vůbec příjemný 😒

marta_kovar
9. črc 2020

@karkulka1283 3D dělal automaticky v ceně. I o fotky není třeba říkat. Zaplatíš jen 1500 a máš v ceně pár fotek (já měla 2 normální a jeden 3D) a i 3D. V Sanusu jsou všichni zlatí. Strašně sympatičtí a takový v klidu. Takže žádný strach. A jen si to užij. Také jsem se bála, že tam budu ležet 30 minut a až pak něco řekne. Ale ihned cokoliv viděl, tak říkal což bylo skvělé. Pan doktor podal ruku, nabídl sundání roušky (což bylo milé když byla Corona). Tatínek byl dojat. Takže ať je všechno v pořádku. ❤️

karkulka1283
autor
9. črc 2020

@marta_kovar tak to je skvělé jsem ráda že jsem se nakonec rozhodla pro sanus 😊😊

katule1990
9. črc 2020

@karkulka1283 Byla jsem před dvěma měsíci. Vůbec jsme nečekali, pan doktor Šilhán byl moc fajn (ačkoli jsem ho zažila dříve při IUI, kdy se choval hrozně). Hned na začátku mi řekl, že krev je v pořádku, pak nám vše popsal, řekl, že na 90 % je to kluk
ve 12tt) a zatím to vypadá, že to kluk fakt bude. Dostali jsme vytištěnou 3D fotku a normální fotku. Za mě spokojenost.

jancabr
9. črc 2020

Určitě to bude lepší, než FNHK. Jako co jsem tam dnes zažila .... se zase vyznamenali.

marta_kovar
10. črc 2020

@jancabr To mě mrzí. 😔Byla to jedna z porodnic, kde jsem chtěla rodit. Tak asi radši ne. 😅
Snad tvůj druhý screening bude u tvého gynekologa a budeš snad spokojenější.

majsina
10. črc 2020

@karkulka1283 já nebyla přímo v Sanusu...byla jsem na Ulrycháku u Dr.Štěpán s.r.o., takže stejní dr.jako dělají v Sanusu.... nějak jsem doufala, že tam dr.Štěpán bude...no nebyl, byl tam dr.Šilhan. Ale já tam byla na té velké podrobné morfologii plodu ve 20.tt, což je podle mě nejdůležitější vyšetření za celé těhotenství.
Bohužel jsem hned v čekárně googlila zkušenosti s panem doktorem a to mi přineslo jen to, že jsem odcházela značné rozpačitá. V rodině se ve 20tt.před rokem objevila vada, která bohužel vedla k ukončení těhotenství. No ač byl pan doktor velmi milý, máme nádhernou fotku 3D, tak jsem si morfologii zaplatila ještě jednou u doc.Musilové ve FNHK, od které jsem před 4 lety s prvním odcházela s pocitem klidu, že čekám zdravé dítě.

Na screening ve 12.tt mohu doporučit Dr.Bestvinu, také na Ulrycháku a také mi ve 12tt řekl pohlaví a správně.

jancabr
10. črc 2020

@marta_kovar jako nic hrozného se nestalo, ale je to velkovýrobna. No, máme za sebou první screening a oficiálně nemáme potvrzeno, že je negativní. I když vlastně je.

Netuším kde se stala chyba, ale pan doktor mi tvrdil, že moje doktorka na začátku plod špatně změřila a tím pádem chybně určila stáří. On mi při včerejším měření řekl, že už je mimčo velikosti 15+0 a výsledek je neprůkazný. Každopádně si myslím, že se vyznamenaly i pracovnice na kartotéce. Objednaly mě totiž na nejzazší možný termín, tj.14+0 (podle MS). Na odběru krve jsem byla už 22.6.2020. Jako fakt Kocourkov. Mě nenapadlo to po nich přepočítávat, jinak bych se ozvala.

Porod jsem tam absolvovala 12/2018. Je to fakt o štěstí na lidi a o tom, co člověk očekává.

marta_kovar
10. črc 2020

@jancabr Tak ono se to stát může. Tvoje lékařka může mít horší ultrazvuk a ono je to centimetr sem a centimetr tam a hned jsi o týden jinde. 😊 Ale pokud i oni to “zanedbali” a dali ti ten nejvíce poslední možný termín, tak je to jejich hloupost. 😊 Ale pokud všechno vyšlo dobře, tak je určitě miminko zdravé.

majsina
10. črc 2020

@jancabr objednat na 14+0 není nic špatného, ve FN nikdo nemůže tušit ani předpokládat, že to neodpovídá, teda kromě tvojí dr.. Mne moje dr.v poradně miminko změřila, a řekla, že až se budu objednávat na screening tak dnešnímu dni odpovídá tak a tak (bylo asi o 4 dny větší než podle MS). Takže podle mě je v tom FN úplně nevině. Co už, hlavně že výsledky jsou dobré, on ten tyden nebude nic tak strašně zásadního.

jancabr
10. črc 2020

@marta_kovar @majsina Hm... FNHK v tom není nevinně. Doktorka mi odepisovala, že bohužel nejsem jediná, koho objednali pozdě a že už to s nimi řeší. Každopádně to není život ohrožující chyba a neřeším to. Je to spíš takový příběh pro pobavení a upozornění pro objednávající se do FNHK

eithelwing
10. črc 2020

Byla jsem na screeningu v sanusu u obou těhotenství. Vždy pan doktor Šilhan, za mě spokojenost, vše vysvětlil, nevadila mu ani přítomnost opravdu ukecaného děcka. 🙂 Jediné, co vytýkám, je čekačka, jak dole na krev, tak nahoře na samotný utz.

tozula
11. lis 2020

Do sanusu teda už nikdy! Nejhorší zkušenost v mém životě doslova.. Byli jsme tam na 1. Screeningu ve 12 týdnu.. A i když výsledky vyšli negativní, narodilo se nám miminko se syndromem.. :( nosní kůstka prý byla, šíjové projasnění prý v pořádku.. Ale po porodu úplný opak..
V 8. měsíci vyšetření srdíčka, byli jsme odbyti dr. Šilhanem se slovy srdíčko bije, je v pořádku.. Nashledanou! Nepříjemný, nesympatický pan nedoktor.. Zaplatíte 1500kč úplně k hovnu protože i když Vám řeknou že plod je zdravý, tak zdravý být nemusí, pač vám výsledky nezaručí 100% jistotu.. Zničili nám život! Příště raději do fakultní nemocnice pod křídla paní Dr. Skutilové.. Tu mohu doporučit.. Vše Vám vysvětlí a je moc příjemná a vše Vám řekne narovinu.. Kdybych věděla dřív že si mohu vybrat kam jít na vyšetření volila bych jinak.. ☹

jasemin26
12. lis 2020

Ahojky mě čeká první screening 8.12. teď jsem v 6tt. Na co se mám připravit?

marta_kovar
12. lis 2020

@jasemin26 jen se ohlásíš dole na gynekologii, zaplatíš dole na pokladně poplatek za screening a pak vyjedeš do patra kde dělají screening, počkáš a jen ti udělají potřebnou kontrolu ultrazvukem a řeknou výsledek. Toť vše.

jasemin26
12. lis 2020

@marta_kovar děkuji moc😉

lachtanice86
Autor odpověď smazal
Zobraz
tozula
18. lis 2020

@marta_kovar řeknou výsledek, který nemusí být ani pravdivý.. :(

marta_kovar
18. lis 2020

@tozula Je mi líto vašeho příběhu. Ale bohužel to je jako u všeho, bohužel žádný test není 100% při jakékoliv diagnostice nemoci.

majsina
19. lis 2020

@tozula je mi to moc líto ☹. Já si myslela, že nadstandartní velký screnning ve 20tt, který jsem si hradila ze svého bude provádět dr.štěpán...prijdu tam a tam Dr Šilhan. No...dle něj vše v pořádku, ale vzbuzoval ve mně tolik nedůvěry, že jsem si ten screnning zaplatila znovu ve FN u docentky Kacerovské, které věřím každé slovo a dle mého největší odborník v kraji ... Přeji hodně sil a moc vám přeji, ať se vám miminko vyvíjí dobře.

tozula
19. lis 2020

@majsina Dobře jste udělala.. Ale pravda je že první screening mi dělal primář Štěpán a ten právě nic nepoznal :( ale Dr. Šilhan je opravdu neprofesionální.. :-/

any91
8. srp 2021

@majsina Obnovuji diskuzi 😊 Můžu se zeptat na screening u dr. Bestviny... Nejdřív se tam jede na krev, a pak na screening nebo bere krev můj dr.? Děkuji za info

majsina
8. srp 2021

@any91 mně krev nabírala moje doktorka. K Dr.Bestvinovi jsem šla už s výsledky krve. On udělal ultrazvuk a výsledky žádal do PC. Z toho vyšel výsledek. Hodně štěstí a zdravé miminko přeji 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru