IVF, červenec 2010

holubice.petra
6. čer 2010

Ahojky ceka me me prvni ivf ted v cervenci...25.6. si jdu pro leky...jsem z toho vseho nejak zmatena...prida se ke me nekdo myslim ze je nas vic :o)

trudy
16. črc 2010

Ahoj holčiny, tak zítra mě čeká ET. Bohužel z našich 6 oplodněných vajíček se jich dál vyvíjí jen 5, ale i na to jsem pyšná, jen ať vydží dál a zítra v 8.30 už budou u maminky 😀
JInak mě před OPU bolelo břicho asi jeden den, teda hlavně jsem hodně cítila ty vaječníky a po odběru mi taky moc dobře nebylo, ale vydžet se dá všechno. 😵

ankil
16. črc 2010

@trudy jé tak zítra si je už budeš pěkně hýčkat v bříšku, těch 5 je taky krásné číselko, tak ať se jim u tebe líbí a pořádně se tam zavrtají 😉

ankil
16. črc 2010

@trudy a máte prodlouženou kultivaci?

petrita83
16. črc 2010

@trudy i tak to jsou skvělé zprávy!!!tak až se ještě do zítřka drží!!!a zítra pěkně dva zpátky k mamce!!! 😀 a další na nanučky! budu držet od rána palečky!

pampeliska36
16. črc 2010

@trudy jeeeeeeeeeee super zprava! priprav si do zitra dobrou perinku pro ty svoje dva bobanky 😀 😀 😀

pampeliska36
16. črc 2010

holky ja budu snad posledni, ja jdu pristi tyden teprve na OPU 🙂

ankil
16. črc 2010

petrita83 – holubice.petra........09/2007 1.IUI (10tt zamlklé těhotenství 11/2007 revize), 10/2008 2.IUI, 2009 3.,4.,5. IUI bez úspěchu, 25.6. jdu vyfásnout léky na stimulku, 14.7. nečekané 6.IUI

petrita83 .................. 1.IVF - 22.06.2010 jdu pro léky , OPU 3.7 (15vajuch,pak 10,pak 9-použito ISCI, pak 4, už jen 3, už jen 2), ET 15.7

jesterka001............snažení čtyři roky, bez jednoho vejcovodu a vaječníku, 02/2010 otěhotnění přirozeně (8tt MA), 1. IVF červenec 2010, 3.7. začátek stimulace, 13.7. OPU - čtyři vajíčka, 2bojovníci, ET 15.7.

aranka............snažení 3 roky, první IUI II. polovina června

pampeliska36................IVF/ICSI - 25.6. začátek stimulace, kontrolní UTZ 16.7.,

zuzi.kol............2x mimoděložní těhu, bez vejcovodu, 1IVF neuplné..bez ET 10/2008, 2 ivf červenec 2010

mariana75 ............... snažení 3,5 roku, 2x IUI v 2009 10/09 otěhotnění po druhé IUI(6tt MA), dnes 16.6. vyzvednutí léků, 1.IVF - OPU 3.7. - 5vajíček píchnuté ICSI + PK , ET 7.7. 2 mimísci do bříška a 3 sněhuláčci. Nekonečné čekání do KO 20.7.

trudy ................ 2x IUI únor, březen 2010 bez úspěchu, květen 2010 laparoskopie, hysteroskopie - neprůchozí pravý vejcovod, červenec 2010 IVF, 14.7. OPU

tafy ..........snažení 4 roky, 2x IUI 9 a 11 v 2009, 1. IVF stimulace gonal+orgalutran OPU 13.7. - 13 vajíček vše ISCI +PK

petronela82 .............. 1.IVF březen 2010 - neúspěšné, 2. IVF květen 2010 - biochem. těhotenství, 1.KET (z 2.IVF) - červenec 2010 - KO (UTZ) - 15.7.

ankil........... 1.IVF 2007-úspěšné, 1.KET 6/2010-neúspěšný, 1.IUI 7/2010 neúspěšné

etra: 3 IVF, 2 Kety, 12.7. Nativ - ET

tak jsem si to v tabulce doplnila
😉

mariana75
16. črc 2010

Ahojík holky, tak jsem na tom taky zase opět trochu bledě začala jsem špinit jsem 9 den po ET, tak nevím jestli je to dobře nebo ne....ta smůla se na nás lepí no hrůza 😒

petrita83
16. črc 2010

@pampeliska36 a neříká se: To nejlepší na konec? 😀

petrita83
16. črc 2010

@mariana75 ale to se přeci někdy stává, nevěš hlavu, je přeci ještě mooc brzo 😀 nemusí to vůbec nic špatného znamenat!

trudy
16. črc 2010

@ankil No s tou kultivací nevím, dali jsme souhlas, že si ji zaplatíme a oni nám řekli, že jí daj když bude potřeba a když jsem tam ráno volala, tak mi řekli že zítra bude ET, tak snad vědí co dělaj a jinak na OPU jsem byla ve středu a už v sobotu mi je daj - takže to asi není PK. Nevím, uvidíme co nám řeknou zítra. 😎

petronela82
16. črc 2010

@petrita83 -jjo, máme dva sehuláčky, když budou oba po rozmrazení O.K. tak budeme zavádět oba

Holky čím více folíků => tím více bolí po OPU břicho - při OPU vlastně dochází k tomu že Dr " jehlou napíchne každý folikul a vysaje jeho obsah - tak že když máš 10 folikul - píchne do tebe jen 10krát, ale když jich máš napč. 40, jako já tak máš ten vnitřek pak pořádně rozpíchaný (a bolavý) - já dokonce i skoro celý den po OPU krvácela - a dr. říkal že je to normální

petrita83
16. črc 2010

@trudy . já myslela, že PK je jako takovej nadstandart, že se tam poznaj ty dobrý od těch špatnejch, alespoň tak to bylo u nás..je fakt že jak pak ubývali měla jsem strach aby něco zbylo a říkala jsem si jestli to bylo dobré rozhodnutí..ale u vás asi viděj že to jsou siláci, tak to neni potřeba..věř jim vědí co dělaj.tak bych byla v klídku.Tak už zítra!!!těšíš se?

@petronela82 v tomhe počasí oživnou raz dva 😀 vždyť už se z tý ledničky k tobě těšej 😀 a pak už se budou mít jak v bavlnce 🙂
S tím opu je to asi fakt já měla ,,jen,, 15folikul a bylo to ok, moc to nebolelo a žádnej problém pak..40..to si radši nepředstavuju..ikdyž zas bych byl aráda, že zbude i na nanuky.

trudy
16. črc 2010

@petrita83 to víš, že se těším, ale zároveň se bojím že se začnu pozorovat a budu na to pořád myslet, taky jsem zvědavá jestli mi bude doporučeno nějaký omezení jako pobyt na sluníčku, koupání apod. ale asi jo, no ale co by člověk neudělal, že. 😝

petrita83
16. črc 2010

@trudy no to koupání asi určitš a sluníčko pokud bereš prednison asi taky..a třeba ti k tomu ještě něco přidaj 😀 😀 vtipkuju, v podstatě mi řikali jen zvolnit, nesportovat..ale jinak jako normálně..jo pozorovat se..to asi budeš 😀 je to děs.. 😀 😀

pampeliska36
16. črc 2010

@mariana75 spineni nemusi vubec nic znamenat a navic spineni je nekdy znamka toho, ze se tam mimina zavrtavaji 😉 mysli porad pozitivne!!!

pampeliska36
16. črc 2010

@trudy ja jim taky verim, ze vedi co delaji! zitra to klapne 😉

pampeliska36
16. črc 2010

@petrita83 no ja taky beru prednison a uz pekne dlouho a uz pekne dlouho nemuzu na slunicko... to teda nevim 😅 a jeste asi dlouho prednison budu brat... leto zpropadeny... ale co by clovek nevydrzel pro mimouse 😀

petrita83
16. črc 2010

@pampeliska36 přesně co by člověk neudělal..ale je to náročné v těch 35°C, hele dneska jsem si doma chladili nohy v kyblíku..na nás byl pohled 😀

ankil
16. črc 2010

@petronela82 tý jo, jsi měla 40 foliků 😕 , to snad není ani možný a kolik máte tedy mražáčků
@mariana75 nevěš hlavu někdo špiní, protože se tam mimísci zavrtávají, kdy jdeš na krev?

pampeliska36
17. črc 2010

@trudy tfuj tfuj tfuj 😉

petrita83
17. črc 2010

@trudy hodně štěstí!!

petronela82
17. črc 2010

@petrita83 @ankil - holky ona to není žádná výhra mít tolik folíků - já mám syndrom PCO a pak je to normální, ale když platí => kvantita na úkor kvality - většina těch folíků bývá prázdná. my z těch 40 folíků měly 20 vajuch (půlka byla prázdná) z těch dvaceti bylo 5 nezralých a těch zbávajících 15 se podařilo oplodnit, ale dali PK aby jse vyseparovaly jen ty nejkvalitnější a tak nakonec po 5 dnech zbyly 4 - dva mi tam šoupli při ET => bylo z toho biochem. těhotentsví, a ty dva zbývající, budou ještě týden v mrazáku 😉

jinak všem krásný víkend

@trudy - držím palečky - tfuj, tfuj, tfuj

petrita83
17. črc 2010

@petronela82 ahoja, pěkné sobotní ráno..je to sice drsnej úbytek ale pořád zbylo i na nanučky 😀 tak že bych to viděla spíše pozitivně..je fakt, že to pro tebe muselo býr náročné, ale zase když teď mát enanučky, stálo to za to ne.. 😉

petronela82
17. črc 2010

@petrita83 - to určitě, teď už je mi hej, už mám jen trochu nafouklé břicho (splaskává strašně pomalu), ale po OPU jsem vypadala jak před porodem, já jsem 179 cm vysoká a mám kolem 60kg a tak bylo dost problém to břicho schovávat (ani nešlo zatáhnout) a šéf na mě stále tak koukal jestli náhodou nejsem těhu, on to nikdo v práci neví že podstupujeme IVF, tak že to bylo dost složité a to ani nemluvím o těch tlacích a píchání v podbříšku, hektolitrech vody co jsem musela vypít a kapačkách ta který jsem musela 2-3 dny po OPU docházet - ale určitě to vše stálo za to => až budu mít drobečky hezky u sebe na a budu je cítit třeba kopat, tak na to vše už budu jen s úsměvem vzpomít

držím nám všem palce ať už to nemusíme žádná znovu podstupovat

zatím papa jdu luxovat a trochu musím poklidit, přes týden není čas a příští sobotu už nebudu moc - budu přece těhule 😉

petrita83
17. črc 2010

@petronela82 😀 😀 tak do toho luxování je u nás potřeba se vrhnou taky 😠 kdo pak to asi udělá?? 😀 ...to bude radosti 😅
no je to fakt..já byla taky pěkně nafouklá, ještě jsem.., ale u tebe to muselo být násobně.. 😨 ..taky nejsem zrovna boubelka, břicho sem nikdy neměla, tak jsme nosila furt volnější oblečení..jo zatáhnout to fakt nešlo..a teď už je mi to fuk..ať si myslej že víc papám..
U nás to taky nikdo neví..nevim jestli je to dobře..ale možná nás to ušetřilo hodně otázkám atd..ale stejně teď vypadáme dost divně..pořád něco, někam nemůžem..nikdo nehápe..ale řikám si, ať si kdo chce myslí co chce..je mi to teď tak nějak jedno..myšlenky mám jinde 😀

ankil
17. črc 2010

@petronela82 ale důležité je že máte aspoň mražáčky a příští týden je už budeš mít v bříšku

holky dávaly jste některá asistovaný hatching

ankil
17. črc 2010

@trudy myslím na tebe, tak už jsi těhule, viď 😉 tak si je v bříšku pěkně hýčkej

pampeliska36
17. črc 2010

@ankil no my mame v planu si davat asistovany hatching 😉

pampeliska36
17. črc 2010

@petrita83 a jak se dneska citis?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru