IVF, červenec 2010

holubice.petra
6. čer 2010

Ahojky ceka me me prvni ivf ted v cervenci...25.6. si jdu pro leky...jsem z toho vseho nejak zmatena...prida se ke me nekdo myslim ze je nas vic :o)

okcelok
4. srp 2010

Dobré ráno dámy,
@petrita83 tak žádost byla opravdu romantická,blahopřeji! 🙂 Na krev určitě zajdi,je to zvláštní,ale opravdu to může být těhotenstvím.Já znám taky holku jako
@pampeliska36 ,měla úplně stejný případ.

okcelok
4. srp 2010

@holubice.petra Tak přeji jen dobré zprávy!!

pampeliska36
4. srp 2010

@holubice.petra tak jen same dobre zpravy!!! a urcite budou, verim tomu 😉

okcelok
4. srp 2010

Tak jsem si volala do CARu a Prednison nedostanu,prý pokud mě ho nenaordinoval můj doktor,tak to není potřeba. 😖

stazina1
4. srp 2010

@holubice.petra
Bude to OK,všetky na teba myslíme

holubice.petra
autor
4. srp 2010

Tak holky je to v pytli, proste se to nepovedlo...pry je to jeden pripad do roka...jdu jeste zavolat co bude dal.....

okcelok
4. srp 2010

@holubice.petra tak to mě moc mrzí!!! 😢

okcelok
4. srp 2010

@pampeliska36 ohledně toho Prednisonu Ti našli nějaké důvody,proč Ti ho naordinovali anebo to bylo preventivně?

pampeliska36
4. srp 2010

@holubice.petra to je mi moc lito!!! ☹ ☹ ☹

pampeliska36
4. srp 2010

@okcelok nene bezduvodne. muj CAR to ordinuje kazdemu, kdo podstupuje IVF

okcelok
4. srp 2010

@pampeliska36 tak já si ho zkusím vyžadonit od svého gynekologa.Pokud otěhotnění můžu jakkoliv pomoct,tak to udělám. Díky

okcelok
4. srp 2010

@petrita83 Bridget,ty jsi ten Prednison brala?

holubice.petra
autor
4. srp 2010

Tak pristi ctvrtek jdu na konzultaci..pry se nemam bat, ze je to opravdu vyjimecne, ale kdo by se nebal...ja jsem fakt original...to jsem zvedava kdy budu moct zase stimulovat...a taky jsem zvedava jestli se uz tohle pocitalo do prvniho pokusu..jestli ano tak uz mam jen dva a oto vic se bojim...no nic leky uz brat nemusim...uz jsem si ted i zapalila cigo a dnes to vidim na oziracku...

ale vy mi holky delate radost ty vase // carky jsou fakt super! cim vice vas bude tim vetsi odhodlani ve me vzbuzujete k boji ;o) nebyt vas tak se snad na to vykaslu, ale porad mi davate silu DEKUJI

okcelok
4. srp 2010

@holubice.petra Tak tedy do příštích pokusů přeji jen ty nejlepší zprávy a kvantum oplodněných vajíček!!! 🙂 Od pojišťovny máš nárok na 3 IVF s embryotransférem,takže pokud tomu dobře rozumím,tak by se to počítat nemělo. Ale samozřejmě se to dozvíš ve čtvrtek.Třeba budou mít dobré zprávy a začneš stimulovat hned tento následující cyklus.

holubice.petra
autor
4. srp 2010

@okcelok ten embriolog taky rikal ze ten dalsi cyklus bude treba lepsi a kvalitnejsi, ale ktery bude ten dalsi jsem se neptala..to vis byla jsem dost zaskocena...nejradeji bych teda stimulovala hned ;o) ale nevim jestli by to vajecniky zvladli...holky jestli se to priste povede tak opravdu premyslim nad transferem hned tri...radeji trojcata nez nic...chicht asi mi uz ty vsechny hormony lezou na nervy...chicht vidim to ze na dovcu vyrazime uz zitra...

okcelok
4. srp 2010

@holubice.petra třeba budou odpočinek potřebovat a třeba taky ne! 😉 Je to stejně záhada,že se něco takového stane.Ale pokud je i emryolog optimistický,tak vše dopadne na jedničku!! To s těma trojčatama je odvážný,ale pochopitelný čin!! 🙂 🙂 Třeba budete mít příště mražáčky a nebudeš muset řešit trojčátka 😉

stazina1
4. srp 2010

@holubice.petra
Tak to ma veľmi mrzí,je to fakt nespavodlivé ☹ ☹ ☹ tento pokus sa ti do cyklu nepočíta.Mne moj doktor povedal,že kompletný cyklus je vtedy ak dojdek ET.Takže by si mala mať teoreticky stále tie 3 cykly.
Neboj sa,ty si si už vybrala svoju dávku smoly,už ťa budú čakať len samé dobré veci 🙂 ,ver tomu,ja som bosorka 😀 vieš fakt je to smola,až ma z toho brní po celom tele

petrita83
4. srp 2010

@okcelok Bridget ho brala, sice jen 1/2 denně ale brala, začla jsem s ním 1 den před ET..teď si řikám jestli to nebude pozdě...mylsim, že je to fakt dobrá věc..doktora bych k tomu asi navedla 😀 ale je fakt , že i u Nás to asi píšou automaticky..ikdyž každému jiné dávky, tak na to nějáký metr být musí..

Na krev jsem dnes zašla..to byla akce..blbě sem si to podržela..tak žeodcházima z bundy mi srčela krev 😖 ..drsný..jse, prostě fakt jelito a teď ho mám i na ruce....
no venku potkám bývalou známou..čekaj dvojčata-..jen tak...vysadila HA a hned dvojčata...byla z toho ještě v šoku...a já jsem z toho taky..někdo to má takhel easy..a my takhle 😖
Holky já vim, že mě máte za total magora..ale už v tom potřebuju mít trochu jasno jak to je..abych se s tím když tak mohkla nějak vypořádat..myslím si že je to blbé..a ta nejistota mi moc nepřidá..

@holubice.petra - je mi to strašně moooc líto..doufám, že se stimulkou budeš moct začít co nevidět..asi zrovna byla nějáká podivná konstelace..bude dobře uvidíš...vždyť ani jeden na tom nejste zdravotně blbě, ne? tak to bude jen nějakej malej mistake..a teď už to bude jen dobré...podle mě se tohle jako komplet pokus nepočítá...řiká se že se platí 3IVF - včetně transferů..a 4stimulky..tzn..klídek a pohoda 😀
Péťo všechny prsty co mám ti držim..drž se a těším na pozitivní zprávy ve čtvrtek.

pampeliska36
4. srp 2010

@holubice.petra to je mi lito! ale naberes sily na dalsi pokus a ted sis tu smulu uz vybrala, takze te ted ceka jen vsechno to nejhezci, vcetne dvou // 😉

sunnyk
4. srp 2010

Ahojte holky promiňtě že Vám lezu do diskuze jen mám pár otázek, dneska jsem byla u Dr. chci jít poprvé na IVF, čekám teď na MS a první den začínám brát antikoncepci Minervu, vůbec nevím co bude dál, můžete mi nastínit jak probíhala u Vás stimulace, jak dlouho trvala a jak na Vás působila? přibírání atd.? děkujiiiiii

pampeliska36
4. srp 2010

@petrita83 ty jsi teda cislo 😀 jinak ja si teda fakt myslim, ze jsi proste tehotna a hotovo!!!

pampeliska36
4. srp 2010

@sunnyk ahoj. ja zacala taky brat antiko na jeden mesic, pak mrcha, pak pichani injekci na pozastaveni funkce vajecniku, pak pichani injekci na povzbuzeni funkce vajecniku, pak nejake UTZ - kontrola, jak rostou folikuli, podle toho mi bud pridali a nebo ubrali injekce, pak byla punkce folikulu, pak podle vyvoje embryji planuji transfer, ja mela dobry vyvoj a planovanou prodlouzenou kultivaci (po peti dnech ti davaji embryjka), pak ET kdy ti je tam soupnou zpatky a pak uz jen cekas na ty dve //...... ja jsem tedka 8 den po ET... je to teda na palicu, to cekani 🙂

okcelok
4. srp 2010

@petrita83 tak já přemluvím gynekologa. Ty jsi ale vážně číslo! 😵 Za magora Tě já osobně nepokládám,protože to asi není nic jednoduchého na psychiku,jednou tak a podruhé jinak.Bohužel u nás všech není nic zadarmo,ale neberu peníze,ale nervy!!!
Ta Tvoje známá je podobný případ jako moje sestřenice,ale s tím rozdílem,že ona si v 16ti letech poprvé zasexovala s partnerem a teď je z toho naše 4letá Barunka.Jsou holt holky,které se jen podívají na trenky a jsou v tom.

okcelok
4. srp 2010

@sunnyk ahojky,já nemám ani jeden vejcovod a levý vaječník,takže jsem antikoncepci nikdy nebrala.Začali jsme 2DC píchat Puregon na podporu růstu folikul,pak prášky na zastavení,potom injekce a do 36 hodin odběr folikul. Odebrali 21 vajíček,měli jsme metodu oplodnění IVF,oplodnilo se jich 5,dvě mě dali zpět do bříška,jedno to vzdalo a jedno máme v mražáku.Po ET si za 16 dní děláš test,u mě byl negativní,a podle výsledku pokračuješ dál.

okcelok
4. srp 2010

@sunnyk pardon,dvě to vzdali. 😒

sunnyk
4. srp 2010

pampeliško děkuji za odpověď, a na kolik tě to vše vyšlo? Řekli mi že si mám příště už přinést cca kolem 7 tis. tak vůbec nemám představu kam až se to vyšplhá. To je tvoje první IVF? 8 den po ET? ještě týden a uvidíš dvě čárky, to už vydržíš🙂)

ankil
4. srp 2010

ahoj holky
@holubice.petra to je mi strašně líto a vůbec nechápu že se žádné neoplodnilo 😕 , pojišťovna hradí max.4 cykly se stimulací a v rámci nich 3 cykly s přenosem embryí, 4 Ivf cyklus hrazeny jen léky, tím pádem by jsi měla mít stále 3 cykly 😉 , nebo se pletu?
@okcelok u nás v caru dávají prednison normálně, já ho brala i po IUI 😀
@petrita83 ty máš tedy zážitky 😀, je dobře že jsi na krev zašla já bych šla asi taky a kdy budeš vědět výsledek?

stazina1
4. srp 2010

@sunnyk
Ahoj.Mne druhý deŇ menstruace pichli zodalex na stopnutie stavu,16 deň cyklu som išla na UTZ kde mi hneď dali gonal,pichala som si ho 9 dní,tak som išla na odber vajíčiek ,odobrali by 8 ,oplodnilo sa 7,prežili 4 medvídky,mala som predlž.kultivaci,takže po odberu ten piaty deň som išla na ET a teraz som 7 deň po ET a čakám a čakám,som z toho na nervy,ešteže su tu fajn dievčatá a tak si tie dni krátim.Vieš nie je to nič strašné pre telo,je to náročné na psychiku.

okcelok
4. srp 2010

@ankil tak u nás ne,ach jo ☹

pampeliska36
4. srp 2010

@sunnyk ja jsem za leky dala skoro 5 tis. kc a to jsem mela skutecne nizke davky a za to dalsi tak zhruba 30 tis. kc... my jsme museli mit ICSI, kvuli spatnemu spermiu a pak jsem mela jeste i hodne vajicek (22 odebranych vajicek), takze jsme priplaceli i za dalsi oplodnovani pomoci metody ICSI

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru