IVF_ET/KET červen 2022. Koho v nejbližší době také čeká?

dendis80
20. čer 2022

Ahoj holky , najdu zde někoho koho v blízké době také čeká ET/ KET?
Já byla v pátek na OPU . Z deseti vajíček bylo 8 zralých a sedm se jich podařilo oplodnit ☺️. Dnes nám volali z CAR, že se vše vyvíjí dobře a ve středu by měl být transfer .

mimig
20. čer 2022

@dendis80 To jsou krasné výsledky, držím pěsti, ať se vše vydaří! ✊ Nás čeká v červenci KET, teď ve středu mám punkci, tak uvidíme 🍀

dendis80
autor
20. čer 2022

@mimig a když už máte KET tak se dělá punkce znovu ?

merope
20. čer 2022

@dendis80 Ket znamená zamražená vajíčka - to, co zbyde oplozené právě z toho OPU. Pokud máš 8 zralých, tak z toho může být třeba 1 blastocyta, kterou při embryotransferu vloží - a třeba 1-2 ještě k zamražení. No a ty se pak vkládají při KET.

Sama jdu ve středu taky na KET.

dendis80
autor
20. čer 2022

@merope jo, ket to jsem věděla co znamená ale punkcí jsem myslela , že máš na mysli odběr vajíček právě .
Promiň za hloupý dotaz , je to pro mě všechno nové a ještě se v tom úplně nevyznám 😂

merope
20. čer 2022

@dendis80 Klidně se ptej, taky jsem se ptala, když jsem začínala.

dendis80
autor
20. čer 2022

@merope a ty jdeš teda ve středu na co přesně ?
Já jsem moc nechápala , že někomu zavedou třeba tří denni Embryo a mně budou zavádět pětidenní . Co je lepší ? To tří denní ?

merope
20. čer 2022

@dendis80 Embryu je obecně líp "u tebe" než v petriho misce - ale - těch třídenních může být kupa neživotaschopných, dost vad se projeví 4. den. Mně třeba u vlastních dávali pak zásadně 3 denní, protože do 5. dne typicky nevydrželo nic (ze 4 cyklů jsem měla 5. den jednou jednu blastocytu a to v prvním cyklu, druhý byl bez ET a třetí a čtvrtý vždy 3. den dvě embrya). Takže - pokud dokáží dorůst do blastocyty (nebo se to očekává), tak se typicky vkládá 5. den, kdy už se to trošku vyselektuje o ta špatná. Navíc až blastocyty (5. den) jdou mrazit. V prvním cyklu se to určitě nechává až do 5. dne.

merope
20. čer 2022

@dendis80 Jinak ve středu jdu na KET - mám poslední zamražené embryo z darovaných vajíček a přišlo mi líto ho tam nechat (jinak doma už jedno dítě mám) a taky že by syn měl "vlastního" sourozence.

mimig
20. čer 2022

@dendis80 Teď mi odeberou vajíčka (punkce), doktorka nechá tělo zbylý cyklus odpočinout a s novým měsícem bude naplánován KET neboli transfer zmraženého oplodněného vajíčka, pakliže některé vydrželo... 🤷🏻‍♀️✊🍀

dendis80
autor
21. čer 2022

@merope tak to budeme mít stejný 🙂 . Jen já mám zítra ET ☺️. Budeš se potom nějak víc šetřit ? Zajímalo by mě jak je to třeba s bazénem , nebo jestli člověk může chodit na kolo nebo na brusle 🤷‍♀️

dendis80
autor
21. čer 2022

@mimig už v tom mám jasno 🙂 já jsem si Vás holky totiž nějak popletla , a nevšimla jsem si , že mi tu píšete dvě ☺️. Tak to máme všichni náš den zítra 🙂. Ty na odběr s my na transfer ☺️

merope
21. čer 2022

@dendis80 Šetřit se budu, neplánuji žádné fyzické aktivity, kde bych se nějak víc zničila / unavila, prostě nic.

zet83
Autor odpověď smazal
Zobraz
dendis80
autor
21. čer 2022

@merope jo, to já taky ne 🙂 . Jen přes to léto je to takové těžší ☺️.

merope
21. čer 2022

@dendis80 Tak už na začátku července budeš znát "verdikt" a pokud budeš těhotná, bude to hned snazší a pokud ne, můžeš se utěšovat tím, že si aspoň užiješ léto.

dendis80
autor
21. čer 2022

@merope užila bych si ho určitě i když bych byla těhotná 🙂.
Užíváš teď nějaký Progesteron ?

merope
21. čer 2022

@dendis80 Jj, tuším 5 dní před. Ale u KETu v mém věku je ten cyklus už kompletně řízený hormony - tzn. začíná se estrogeny a pak se přidávají progesterony.

dendis80
autor
21. čer 2022

@merope ja mám čípky Besins . Začala jsem je brát po odběru vajíček a beru je třikrát denně. Nevim ale , jestli si je mám vzit i třeba zitra ráno před tím transferem 🤔 jestli to něčemu nevadi , když se to zavádí.

merope
21. čer 2022

@dendis80 Záleží, v kolik máš transfer, já tam jdu na 9 na ráno, tak si je nevezmu, ale kdybych šla třeba na 11, tak už bych si je vzala.

volodka162
21. čer 2022

V pondělí jsem šla na odběr vajíček. Minulý týden paní doktorka viděla 2 folikuly a jednoho chcípáčka v druhé části. Výsledkem bylo, že v pondělí bylo 5 folikulů a pouze jedno jediné ale zralé vajíčko. Dnes jsem volala pro kontrolu zda je zatím OK a je...a dali mi termín vložení do dělohy v sobotu. Kdyby se náhodou něco vyvrbilo, budou mi volat, takže se teď budu modlit aby fakt nevolali....snad to bude bojovník. Je to moje poprvé a doufám, že naposledy. Mám strašné nervy.

dendis80
autor
21. čer 2022

@merope mně mají ráno ještě volat zda je všechno v pořádku a vyvíjejí se dobře a transfer by měl být kolem dvanácté hodiny . Tak si ho asi ráno také ještě vezmu.

dendis80
autor
21. čer 2022

@volodka162 držím palce aby to byl bojovník a bylo vše v pořádku 🍀. Sobota už je za chvilku 🙂.

volodka162
21. čer 2022

@dendis80 No, to moc za chvilku není...ale jak se říká - i ta nejtěžší minuta má 60 sekund...musí se člověk zaměstnat.

dendis80
autor
21. čer 2022

@volodka162 musíš si říkat , že pokud to tak má být tak vydrží. Ale chápu , že čekání je hrozné . Držím moc palce . Říkají , že třetí den je myslím kritický ne ? A dnes bylo vše v pořádku 🍀

volodka162
21. čer 2022

@dendis80 To jsem právě hledala jaký den už je relativně po krizi ...včera byl první, dnes druhý....tak snad ta prdka vydrží.😁

dendis80
autor
21. čer 2022

@volodka162 určitě ano 🍀. Moc bych ti to přála . Snad se na nás všechny usměje štěstí ☺️

dendis80
autor
22. čer 2022

@merope Ahojky, myslím na tebe a moc držím palce 🍀

merope
22. čer 2022

@dendis80 Nápodobně, předpokládám, že už máš mrňouska u sebe 🙂

dendis80
autor
22. čer 2022

@merope ano, už mám . Zrovna jsem přijela domu . Všechno šlo v pořádku 🍀

dendis80
autor
23. čer 2022

Ahoj , tak minuly pátek jsem měla odběr vajíček , vznklo sedm zdravych embryí a jedno včera zavedli ( moje první ET) s tím, že tech zbylých šest budou nechavat do dneska ( do šestého dne ) zda se ještě nezlepší a pak je zamrazí. Dnes ale volali, že do šestého dne nevydrželo ani jedno a přes noc se rozpadli. Jak je to možné 🙁. Bylo tedy vadné i to co mi zavedli ? Nechápu , proč je tedy nezamrazili už včera když to bylo 5. den. Jsem z toho teda dost špatná.