IVF - Fostimon injekce. Jaké dávky berete? Jak se cítíte?

janesm
2. pro 2006

Ahoj snažilky,která z Vás podstupuje IVF a píchá si Fostimon???? Jaké dávky berete a jak se cítíte??? Díky

sidlo
14. črc 2009

ahojte baby, ja som este len zaciatocnicka tak vas viac citam ako pisem Viete mi niektora poradit, ktora poistovna je na IUIcka a IVFka najlepsia? Alebo ako je to z menenim poistovni? Mozte si len tak prejst po roku do inej a oni vam zacnu hned preplacat IVFka alebo nie. Mi sme v zahranici ale mame azospermiu tak musime na darcovske IUI (pre zaciatok) Preto chceme na slovensko. Ale nemame tam ziadnu poistovnu. Tak ma teraz napadlo ci by nebolo lepsie sa niekam prihlasit ako samoplatca (myslim do poistovne, si platit sam) ako si hradit umele opl. Nemate z tym niekto skusenosti? Sorry ze vam tu lezem do zacatej konverzacie.

katapola
29. črc 2009

Ahojte, píchaly jste si některá Fostimon sama do břicha? Dá se to zvládnout? Mám z toho docela bobky. Začínám přibližně za 3 týdny.

radule82
29. črc 2009

Ahojki.. tak já stimulovala taky Fostimonem ted v červenci... do bříška jsem si ho ale nepíchala... má se píchat do svalu, takže mě ho aplikovala moje sestra (zdravotní sestřička) do zadku, tri ampule denně a o víkendu to v poho zvládala přítel 🙂

katapola
29. črc 2009

Já mám naordinováno píchat do břicha sama si. Když to nezvládnu, jistí to sestra u obvodní. Já jsem při 1.IVF taky chodila k sestrám pro včeličku do zadku, ale změnila jsem centrum a tam tvrdili, že si to zvládnu píchat sama do břicha. Radule, už víš, jak jsi dopadla?

radule82
29. črc 2009

no zatím ne, dnes jsem 8. den po ET... a do jakého CAR chodíš?

katapola
29. črc 2009

Reprofit, pobočka Olomouc. Držím pěsti.

monulkab
3. lis 2009

Ahoj holky, oživuji diskusi, je tu někdo nový kdo stimuloval na iui fostimonem???

saralinda
3. lis 2009

Na IUI ne, ale na IVF. Píchala jsem do zadku. Při 1. IVF 3 ampulky (225j) denně (dlouhý protokol) a při 2. IVF 4 ampulky (300j) dennně (krátký ptotokol.

monulkab
3. lis 2009

já právě budu stimulovat na iui, tak mě zajímá kolik měli holky folíků, při clostilobegytu jsem měla 4, ale jen jeden byl 19mm, ostatní byly 14mm a míň, když mi píchali pregnyl.

petulka22
5. lis 2009

Já stimulovala na IUI, měla jsem minimální stimulaci a nejnižší dávku Fostimonu-jen jednu ampuli denně (píchal mi to statečný manžílek-laik a v pohodě) a nakonec z toho bylo IVF-reagovala jsem nějak moc dobře a bylo 9 folíků.. 🙂

monulkab
18. lis 2009

petulka, tak to koukám, že jsi měla při jedné ampuli 9 folíků!!!! já píchám 2 !!! no doufám že jich nebudu mít víc než 4, abych nemusela na punkci!!!!!!oni totiž iui s více jak 4 folíky nedělají.

sara.max
18. lis 2009

Ahoj holky, tak já se přidám s komentářem k fostimonu. Začala jsem si píchat v pondělí a jsou to 3 ampulky. Jsem zvědavá kolik se mi jich urodí. Zatím vše snáším dobře, nemám žádné problémy. Hodně piji a snažím se být v klidu. Mám velký strach z OHS. Ten se prý začíná rozvíjet nejdříve 4 den a to mě čeká zítra. Tak uvidíme, snad to zvládnu. Jo a píchám si normání roztok, který k tomu byl přiložen a vůbec to nebolí. Jo a ještě píchám do břicha 🙂

monulkab
18. lis 2009

sara, já píchám 2 ampule, z ohss mám taky strach, od včerejška mě střídavě pobolívají vaječníky, ale myslím že to je jen tím že se tam prostě "něco" děje. Při píchání se mi hrozně klepou ruce, dneska se mi podařilo špatně ulomit ampuli s roztokem, takže jsem se málem pořezala, měla jsem strach aby tam nezůstali střepy tak jsem si vzala radši jinou, stejně ty 2 ampule s práškem ředím jen jedním roztokem. Jinak mě to teda taky nijak zvlášť nebolí, někdy to štípne, ale myslím že to je spíš tím jak hluboko se s jehlou dostanu - jestli bodnu šikmo nebo kolmo ke špeku. Taky se snažím hodně pít, ale pohybově se nijak neomezuju, resp. ve čtvrtek mám jít na bedminton, ale radši se zítra ještě optám v caru, jetstli můžu. Jak často chodíš na kontroly?já po 5 ti dnech.

monulkab
18. lis 2009

Jo a ještě k ohss, v letáku je napsáno že se spouští až po podání HCG, což je pregnyl, takže si myslím že do té doby můžeš být v klidu.

sara.max
18. lis 2009

Já jdu na kontrolu až v pátek, takže pátý den. O tom, že se to spouští až později jsem taky slyšela, ale taky jsem si psala s holkama, kterým stopli i stimulku, protože se začal hodně brzo OHS. No uvidíme, teď už s tím nic neudělám 🙂 . Jo a s tím pohybem bych to moc nepřeháněla. Já jsem taky hodně sportovní, ale mám strach, že jak folíci porostou, tak by mohli popraskat. Já to raději těch pár dní vydržím a vyblbnu se až potom. Doufám, že to bude až za pár měsíců 🙂 Monulkab a ty stimuluješ od kdy?

monulkab
18. lis 2009

od soboty, zítra jdu na kontrolní utz a krev, a podla toho jak to dopadne mi dají další ampule a řeknou mi kolik si mám píchat.

carole
18. lis 2009

Ahoj všem ,
dnes jsem začala s Fostimonem . Stimuluju už 14 dní , měla jsem Decapeptyl. Jsem moc ráda, za to , co píšete. Taky se obávám kompikací , ale to je riziko povolání..
Držím všem pěsti , ať to zvládáte, a budu ráda za pokračování diskuze 🙂

monulkab
19. lis 2009

Ahoj, tak jsem se vrátila z kontroly, endometrium mám 7,5, což jsem neměla ani 14den cyklu minulé stimulace s clostilobegytem, a folíků je 5! velikostí 9 - 10 mm, tak teď budu čekat na pokyn kolik si toho mám píchat dál, bojím se aby mě neposlali na odlehčovací punkci.... 😖 IUI totiž dělají s max. 4 folíky.

sara.max
19. lis 2009

monulkab: to slyším poprvé odlehčovací punkce. Co to je? Jinak si myslím, že to máš dobrý, já uvidím až zítra co se ve mně děje 🙂

carole: ty máš asi dlouhý protokol, že ještě nepícháš že? Já ho měla minule, to se dá ta pozastavovací injekce a pak se čeká. Já mám teď krátky a je to trošku jiné.

dada074
19. lis 2009

Ahoj holčiny Fostimonem jsem stimulovala 6x tak,když budou nějaké dotazy klidně se ptejte.
Jinak ředit už můžete i tím roztokem který je přidán u Fostimonu,jelikož si holky dost stěžovala,že je to bolestivé tak to změnili.

Jinak Madla28 myslela jsem,že jdete už na 4IVF a jste samoplátci?

monulkab
19. lis 2009

no odlehčovací punkce znamená, že ti odsají přebytečná vajíčka z folikulů, aby se jich nemohlo oplodnit víc než je zdrávo.... 😖

sara.max
19. lis 2009

aha, dík. To jsem nevěděla že to jde. A není to nebezpečné těm zbylým? Jako aby se zachovaly.

carole
19. lis 2009

Zdravím všechny,
sara.max - mám dlouhý protokol kvůli cystě , která se objevila a čekala jsem , jestli budu pokračovat.Nakonec z ní nezbylo nic🙂
dada074 - nepochopila jsem tu větu ohledně toho roztoku - jak to změnili , kdo,výrobce?
Já mám za sebou 2. injekci , píchá mi to sestra z dětského, takže asi nemůžu být v lepších rukou🙂
Snažím se hodně pít , ale mám potom střevní problémy, takže všeho s mírou..
Jde tu někdo na IVF? Já na IUI byla už dávno a neúspěšně, bohužel se ukázalo , že máme protilátky na spermiích a pomůže jedině IVF a ICSI.
Přeji všem , ať to zvládáme 🙂

monulkab
19. lis 2009

sara.max, no to nevím, ale asi by to nedělali, kdyby to nějaký vliv na ty zbylé mělo...

sara.max
20. lis 2009

monulkab, jojo, já vím, že by to nedělali, kdyby to bylo nebezpečné. Jen jsem se s tím nesetkala.

Carole, já jsem před IVF, právě jsem začala stimulovat 🙂

carole
20. lis 2009

Všem přeji dobré slunečné ránko 🙂

sara.max , jsem moc ráda , že je tu taky někdo před IVF,kdo bere to samé .
Jdu poprvé a jsem z toho docela paf 😕 stimuluju dlouhý protokol a dnes mám mít třetí dávku Fostimonu . Zatím kromě nafouknutí nic zlého , doufám, že to tak zůstane i nadále. Můžu se zeptat, v kterém centru jsi?

Dado074, máš hodně zkušeností , jakou dávku a kolik dnů jsi průměrně stimulovala s Fostimonem?

Kdo byl úspěšný s tímto obyčejným preparátem, najde se někdo?

sara.max
20. lis 2009

carole, tak nevím jak u tebe, ale tady v Olomouci je od rána hrozná mlha. Takovou už jsem dlouho nezažila 🙂 Chodím do reprofitu, je to pobočka Brna.

carole
20. lis 2009

saro.max , děkuji za odpovědˇ, snad se ta mlha probere, říká se, že jedenáctá hodina rozhodne..
Já bydlím ve městečku kousek od Prahy a je tu krásný slunečný den, stejně jako včera. Ideální na procházky 😎
Jsem v PN od středy, je to zvláštní , být doma , jsem tak trochu mírně rozhozená workoholička 😕

petulka22
15. pro 2009

Ahoj holčiny,
čekám na minimální stimulaci a měla bych stimulovat Fostimonem - injekce do břicha. První stimulaci jsem měla Fostimon do zadku, to jsme s manželem zvládli, ale vůbec nevím, jak se to má píchat do toho břicha. Kolmo a vytvořit si záhyb z kůže? A jak hluboko? Mám na to nějaké kratší jehly, něco přes 2cm, tak nevím, jestli by měla zajet celá nebo jak.. Jestli máte někdo zkušenosti, prosím poraďte... 🙂

darla27
11. bře 2010

Ahojte, vie mi niekto zodpovedne povedat, ci sa fostimon teda do brucha moze pichat alebo nie?
Radsej by som to pichala do brucha, ale ja mam v protokole napisane ze to ide do svalu /zadok, stehna/ tak neviem.
Poradte prosim.