IVF. Naděje, štěstí, ale i smutek. Jak vše zvládnout?

meduna
12. bře 2009

🙂 Ahoj je tady nejaka holka,ktera by chtala jen tak pokecat,poradit podporit se navzajem?

bambi79
25. říj 2009

Díky 🙂 vůbec netuším, na co se mám připravit. Teprve jsme s doktorkou sepsali nějakou tu žádost na pojišťovnu a teď vůbec nevím, co se bude dít. Třeba nevím ani to, jestli stihneme první pokus ještě letos...? Doktorka mi možná něco říkala, ale já vždycky, když tam jdu, jsem tak rozhozená, že moc nevnímám..☹

blazenkaa
25. říj 2009

a kam chodíš jakou máš pojišťovnu

blazenkaa
25. říj 2009

většinou se čeká na schválení od pojišťovny okolo 5 týdnů a pak ned můžeš jít na stimulaci podle toho co budeš mít za léky a jakej protokol ,ale co si myslím že když jdeš poprvé že budeš mít krátký protokol

bambi79
25. říj 2009

Já mám OZP, chodím do Iscare a říkali mi, že schválení bude trvat tři až čtyři týdny. O protokolu zatím nic nevím, to znám jen z příručky, kterou jsem si posledně odnesla. A to se stimuluje od prvního dne MC a jak dlouho zhruba: Díky!

blazenkaa
25. říj 2009

povím ti jak jsem to měla já první de MC cyklujsem měla půlku prygnylu prášku a od 2 dne jsem is začla píchat až do 5 dne o byla jedna injekce a od 6 do 9 dne byly dvě potom kontrolní UTZ , Myslým že asi tak 72 hodin před odsátí je jedna injekce a pak jdeš na odsátí pod narkózou a podle toho jak se dohodnete a jak se budou vyvíjet vajíčka tak si proně půjdeš

bambi79
25. říj 2009

Ráda bych to stihla ještě letos, protože to čekání je asi nejhorší. A taky to, že jsme s manželem vlastně úplně v pořádku. Byla jsem na laparo a tam mi zjistili jen zakřivenou dělohu. Jinak vaječníky, vejcovody, vše v pořádku, funguju výborně. Ale nedaří se.

bambi79
25. říj 2009

Hm, tak to asi nejvíc bude záležet na tom, jak rychle to schválí ta pojišťovna. Protože já to mám dostat asi 9. listopadu, tak uvidíme. Ale právě v prosinci fungují laboratoře jen omezeně, tak to by se nestíhalo. A řekni mi, po tom transferu se zůstává doma nebo se chodí do práce? Vůbec nevim, jak mám naplánovat Vánoce 🙂 A jak ty jsi na tom?

blazenkaa
25. říj 2009

jó holka když to nejde tak to je hrozné to známe tu určitě všichni a moc tě chápu jakjsi na tom.Taky na to čekám už dlouho

bambi79
25. říj 2009

Právě že jsem na tom nějak pořád hůř. Trápim se strašně a hlavně to čekání! No, když nevyjde IVF ještě letos, udělají mi ještě v listopadu a prosinci IUI, ale já téhle metodě už nemůžu věřit, když se zatím nevyvedla...☹

blazenkaa
25. říj 2009

promiň že ti to takhle řeknu ,ale já jsem na IUIbyla 6x a když jsem se ptala jaká to je pravděpodobnost že se to chytne tak mi řekli že to je 13%

bambi79
25. říj 2009

jojo, já tomu věřila a pak jsem se dočetla dokonce jen 12 procent. to mě překvapilo. No teď mám obavy, aby se to stihlo. Už se chci na ěco upnout a v něco doufat. Ale je to čím dál tím těžší. Navíc jak všechny kamarádky kolem jsou buď těhotný nebo roděj, některé už dokonce druhé dítě...

blazenkaa
25. říj 2009

tak to jsme na tom stejně všude jsou ěhulky a novorozeňátka a to je pro mě taky utrpení a jako naschvál teď když koukám na telku tak tam je taky každá těhu nebo rodí 🙂

bambi79
25. říj 2009

No tak to mám úplně stejný... V mém okolí se v posledních dvou měsících narodilo asi pět dětí, poslední oznámení o narození jsem dostala dnes, jedno včera a snad každý týden se dozvídám o novém těhotenství někoho známého. Člověk jim to přeje, ale jedno by přál i sobě že 🙂 No tak jsem na sebe zvědavá. A poraď mi, jak jsi to měla? Musela si zůstzat doma hned po odběru nebo po transferu nebo si normálně fungovala?

blazenkaa
25. říj 2009

při prvním IVF jsem byla na odsátí ve čtvrtek na pátek jsem si vzala dovolenou a v pondělí jsem šla na transfér a při 2IVF jsem byla hned doma po odsátí protože jsme měla noční a dr. to chtěl ještě pojistit ay ti bylo jistější že to výjde ,ale každý to má jiné

bambi79
25. říj 2009

Já abych věděla, jak mám rychle pořešit vše kolem Vánoc 🙂 a jak jsi reagovala na tu stimulaci? Já měla dvakrát clostilbegyt, poprvé reakce dobrá, dvě super vajíčka. Podruhé taky dvě dobrá vajíčka ale dobře mi nebylo. Což ale zase nevím, jestli připisovat léku nebo celkovému nervnímu stavu.

blazenkaa
25. říj 2009

mě bylo popvé dobře měla jsem 12 vajíček ,a po druhe jsem byla strašně nafoukl ,ale jinak mi bylo dobře nafoukl jsem byla asi kvůli vajíčkům měla jsem jich 36

bambi79
25. říj 2009

Tak to je slušný množství 🙂 a kdy tě čeká další?

blazenkaa
25. říj 2009

až leden únor asi ☹

meduna
autor
25. říj 2009

Ahojte holky,tak nejprve gratulace Ivě k testíku,babo jedna ty se ale máš 😵 😵 😵 😵 Opatruj se odpočívej a kulať se 😉
Bambi,já si myslím,že dostaneš dlouhý protokol,teda v některých centrech to tak dělaj,když nevěděj jak tvoje tělo reaguje,alespoň já to tak měla a neboj co se vleče neuteče 😉 a s neschopenkou,to je tak,že záleží jakou děláš práci.

Nadi,držím palce na zítra,až se vykomatíš,hned nám podej hlášení co a jak 😉 😉

blazenkaa
25. říj 2009

Ahojky babušo kdepak jsi se flákala je tu dneska nějak mrtvo 🙂

blazenkaa
25. říj 2009

tak se tu mějte já jdu se naložit do vany a lehnout pod deku k telce a zítra zase do práce at k páá

meduna
autor
25. říj 2009

ahoj Blaženko,no lino se dělalo,ale už je to hotový 🙂 vypadá to moc pěkně,ale jsem hotovson,tak se půjdu vyvalit na gauč a pustím si něco vymejvačskýho abych na nic nemusela myslet 🙂 Zítra jseš na den?

bambi79
25. říj 2009

Práci mám právě náročnou, osmihodvinová pracovní doba nehrozí .-( Holky moc vám děkuju, manžel už mi dlouho říkal, ať se registruju, že mi pomůže si popovídat a měl pravdu. Ale určitě s dotazováním nekončim 🙂

blazenkaa
25. říj 2009

zítra jdu na odpolední .Tak koukej hodit fotečku jak ta kuchyň krásná vypadá aby jsem se pokochala

meduna
autor
25. říj 2009

Bambi,tak si pak hned hoď marod,já to taky tak dělala.pěkně buď doma v klídečku.Jo a jen se ptej,ptáme se tady každá a vykecat se taky potřebujeme každá,jinak by nám zajisté brzy hráblo 😝 a těm našim chlapům z nás 😀 😀 Blaženko vyfotím a hodím,nějak se tady s tím poperu,ale dnes ne,jsem hotová.

meduna
autor
25. říj 2009

tak jdu na bednu ale asi ještě juknu.Kobyla nějak stávkuje 😠 se to půl hodiny točí,než to loupne příspěvek 😝

meduna
autor
25. říj 2009

a odkud jsi Bambi?

blazenkaa
25. říj 2009

bambi nám to vůbec nevadí že se budeš ptát ptáme se tu každá každé a moc nám to pomáhá aspoň se vypovídáme z trápení .
Medu tak až budeš mít čas a chuť tak jí sem hoď na kukačku pak dobrouholčičky 🙂

meduna
autor
25. říj 2009

Dobrou Blaženko 🙂

bambi79
25. říj 2009

Jsem z Prahy. Tak vám moc děkuju. Za týden mám volat, jestli už se třeba pojišťovna nevyjádřila, tak budu celý týden nervní. Fakt bych ráda stohla pokus ještě letos...