IVF. Naděje, štěstí, ale i smutek. Jak vše zvládnout?

meduna
12. bře 2009

🙂 Ahoj je tady nejaka holka,ktera by chtala jen tak pokecat,poradit podporit se navzajem?

beruska81
17. bře 2009

Vítej dckami, já jdu taky v pondělí na kontrolu, držím palečky aby se brzo zadařilo. 😉

chaala
17. bře 2009

Ahoj holky,
vítám mezi námi dckami 🙂 A tky držím pěsti, aby to konečně vyšlo.My se o druhé mimi snažíme přes dva roky a teď nám řekli,že jediná možnost je ivf. Tak mi to teď po týdnu nějak dochází a nějak to na mě padá,že to nezvládneme...achjo
Holky,doufám,že u Vás je nálada lepší.

meduna
autor
18. bře 2009

Ahoj holky,tak jsem rada,ze je nas tady uz docela hodne.Manzel mi pichnul vcera prvni injekci Decapeptylu a od 2.4 pribude jeste merional,tak jsem zvedava jak bude me telo reagovat.Ahoj Chaalo,to vis,ze to zvladnes.

marrakech
18. bře 2009

medu, to jsem zvedava, jestli Te taky bude v prubehu stimulace honit mlsna. Prede mnou se trasla kazda cokolada 😉
chaala, samozrejme, ze to zvladnes, neboj! Ja mam pomerne velky strach z jehel - no a poslednich 14 dni jsem si kazdy vecer pichala rovnou dve... Vsechny to urcite zvladneme!

meduna
autor
18. bře 2009

Ahoj marrakech,no to ja uz ted sjizdim lednicku,protoze jsem mesic uzivala antikoncepci a ta mi davala zabrat.Znama nechape co ja toho snim,ta rika,ze tohle ma na svacinu kopac......no uvidim jak to bude dal.Mam strach,bude mi 36 a zatim zadne dite.Taky to mam vse tak komplikovane,nebydlim v cesku ale rozhodla jsem se pro ivf tady,je tu lepsi pristup a taky je tady povolena prodlouzena kultivace,tak snad....

marrakech
18. bře 2009

medu: jeee, to je nahoda, taky v tuhle chvili nebydlim v Cechach. Priletela jsem jen kvuli IVF, za 14 dni zase letim pryc. Verim mistnim lekarum. Ted uzivam Utrogestan, chute stale zustavaji. 😠 Zrovna si v troube pecu Apple Crumble - neni to zrovna moc zdrava vecere...

meduna
autor
18. bře 2009

je tak to je dobry,ja to nemam ale tak daleko,nemusim letat.Autem jsme za 2 az 3hodky v Plzni.Ale i tak je to narocne,protoze to vse musim skloubit s praci,nikdo se nesmi nic dozvedet,tady je to hrozne,jak slysi slovo rodina,nebo dovolena,tak jsou vsichni na mrtvici.Utrogestan,to jsem uz slysela ale jakto,ze ma kazdy neco jineho?Ja mam jak jsem uz psala decapeptyl a az od 2.4 merional,mam dlouhy protokol.jen si dej neco dobreho,to prospeje dusicce

meduna
autor
18. bře 2009

marrakech,to by jsi mi mohla pisnout recept at se taky pomeju 😉

chaala
18. bře 2009

marrakech a meduno,držte se a at se zadaří 🙂

meduna
autor
18. bře 2009

diky chaala za podporu,jeste nas ceka dlouha cesta 🙂

chaala
18. bře 2009

Holky,a podle čeho rozhodnou,jestli máte jít na krátký nebo dlouhý protokol?

meduna
autor
18. bře 2009

to ja prave taky presne nevim ale neco jsem si precetla a docetla jsem se,ze je to treba,kdyz lekar nevi jak bude tvoje telo na tu horm.stimulaci reagovat a aby nedoslo k hyperstimulaci vajecniku

marrakech
18. bře 2009

ja mam kratky protokol, pichala jsem Puregon a Orgalutran. O tom zda bude kratky ci dlouhy protokol rozhodl lekar, ne ja. Ted se nam nekde v petriho misce lihnou prtousci, tak snad jim to pujde a v sobotu budu moct jit na ET.

marrakech
18. bře 2009

recept na Apple Crumble -volne jsem se ridila timhle: http://www.jamieoliver.com/recipes/dessert-reci.... Ji se to jeste teple a bajecne je to se zmrzlinou. Rychle, jednoduche, navstevy to maji rady.

meduna
autor
18. bře 2009

marrakech,moc ti drzim vsechny palce..4 🙂 a kolik jsi mela vajicek?

marrakech
18. bře 2009

chaala: diky za podporu, i Tobe drzim palce!
medu: taky celou touhle "zabavou" prochazim lehce na tajnacku. Ted se zrovna snazim o uhybne manevry. Moc ted nemuzu chodit ven, v pondeli jsem byla na OPU, jednak mi lehce nebylo dobre a pak se bojim bacilu, co ted venku vsude litaji. A jako naschval se mnou chce ted kazdy do kavarny, na obed,...

marrakech
18. bře 2009

medu: po odberu jich bylo 12, vhodnych 8

meduna
autor
18. bře 2009

marrakech a co je OPU?jo aha to bude asi punkce vid,ja mam jeste v tech vyrazech trosku bordel.Je to bolestive?

meduna
autor
18. bře 2009

tak to je super,8 to je parada.

meduna
autor
18. bře 2009

jo to ja znam,jak prijedu jsem jak na kolotoci,to je maraton,kazdy chce pokecat a ja taky a pak mam vycitky,ze jsem nestihla to a ono 😉

marrakech
18. bře 2009

trefila jsi to, OPU je odber. Taky nejsem ve vsech 'tajemnych heslech' snazilek odbornik. Ale staci si precist par diskusi tady na konikovi a clovek se toho dozvi... Samotny zakrok bolestivy neni - je to v narkoze. Za 15 min je hotovo. Spis me potom bolelo bricho - diky stimulaci ma clovek hodne zvetsene vajecniky. No, a potom se zase zmensuji. Je to bolest jako trochu silnejsi ms.

meduna
autor
18. bře 2009

jeeee,tak to snad u me uz vic nepujde,ja u ms trpim 🙄 ale pro to nase stesti vydrzime vsechno.A my ho mit budeme!!!!

chaala
18. bře 2009

holky,já ty výrazy taky sem tam ještě pletu...ale jak píše marrakech,pročítám koníka a už něco vím.Marrakech,jak Vám dlouho trvalo od prvního rozhovoru o ivf s doktorem ke stimulaci?Říkám si,kdy začneme asi my.V půlce dubna máme první setkání s doktorem k ivf.

meduna
autor
18. bře 2009

snazilky,preji vam vsem pekny vecer,pohodu a zadne nerviky,jdu si vyfoukat vlasy at nejsem rano jako divozenka.Tesim se na vas,treba zitra, nebo az budete mit zase cas na pokec.je to dobre,ze se takhle muzeme podporit a poradit si.Ale i jen tak pokecat, odpoutat se od tech nasich starosti. 🙂

meduna
autor
18. bře 2009

chaala nevim jak to mela marrakech ale ja byla na pohovoru a hned jsem si vezla domu tasku s lekama,21 dni jsem uzivala antikoncepci a ted uz si picham injekce.Ale zalezi na msmyslim tedy.Jak jsem mela prvni pohovor,mela jsem zrovna 1den ms a tak to slo rychle.Mela jsem i vsechna vysetreni,ktera doktor potreboval,odnery na HIV,zloutenku atd.

marrakech
18. bře 2009

Urcite budeme mit stesti. Navic i lekari se shoduji, ze na jare je uspesnych pokusu dost, priroda drzi s nami. 🙂
chaala: u me bylo nacasovani trochu jine, musela jsem to prizpusobit tomu, kdy budu schopna ja i muj manzel byt v Praze. Na podzim jsem mela v ruce vysledky spermio a moje hormonalni, bylo mi doporuceno nejake centrum repr. mediciny. Domluvila jsem si schuzku. Pak jsme si s lekarem domluvili breznovy termin. Pred tim jsem si trochu rovnala cyklus. Nejaky utrogestan, v unoru jsem brala antokoncepci a od 2.3. stimulace. Takze u nas to slo presne, jak jsme potrebovali.

meduna
autor
18. bře 2009

holky co je to ten utrogestan?

marrakech
18. bře 2009

leky, pouzivaji se jednak k podpore cyklu, a potom se berou po stimulaci a odberu - pripravuji 'vhodnou pudu' pro embria. bere se to az do nejakeho stadia tehotenstvi, nevim pres do kdy (jeste jsem tu nenacetla vsechno 😉 )

meduna
autor
18. bře 2009

tak je to asi neco podobneho jako agolutin,olejove injekce,mam jich plnou tasku,budu jak reseto... 😀 je to stejne zvlastni,ze kazda ma jine leky.

marrakech
18. bře 2009

treba je to i tim, ze Ty mas dlouhy a ja kratky protokol