IVF. Naděje, štěstí, ale i smutek. Jak vše zvládnout?

meduna
12. bře 2009

🙂 Ahoj je tady nejaka holka,ktera by chtala jen tak pokecat,poradit podporit se navzajem?

meduna
autor
18. bře 2009

asi jo,zitra tam zavolam a musim se poinformovat,protoze zitra dobiram posledni antikoncepci,pak bych mela dostat ms a jen kdyz se dostavi ms,tak zacinam pichat 2.4 merional.Ale decapeptyl picham uz od vcerejska.Jo a jeste mam vitamin acidum folikum

marrakech
18. bře 2009

to je kyselina lystova - doporucuje se pri planovani, podporuje to kvalitni deleni bunek - takze zdravy vyvoj plodu. Ja ho beru taky. Ja jsem v 1-3 den ms musela jit na ultrazvuk a zacala jsem pichat. Na ultrazvuk jsem pak chodila 2x tydne, aby kontrolovali rust folikul.
Urcite jim zavolej. Ja se vzdycky na vsechno ptam. Je to lepsi nez byt v nejistote.

meduna
autor
18. bře 2009

zavolam tam zitra at jsem klidna,ze delam vse dobre.Ted uz koncim,opatruj se a dekuji za rady.Budu rada,kdyz se tady zase sejdeme.Dobrou noc.

marrakech
18. bře 2009

urcite.dobrou

chaala
19. bře 2009

Holky,tak ty léky jsou pro mě zatím španělská vesnice. Vůbec tomu nerozumím,ale snad nám všechno vysvětlí 🙂 Jak dlouho trvá ten krátký protokol a ten dlouhý?

marrakech
19. bře 2009

jak dlouhy je dlouhy protokol nevim.
Kratky znam osobne - trva jeden ms cyklus: 2. den cyklu jsem si zacala pichat jeden lek, za par dni druhy, 15.den jsem byla na OPU a 21.den (ted v sobotu) pujdu na ET. Je to fofr 🙂
S lekama si hlavu nelamej, az to bude aktualni, lekar Ti to vysvetli.

meduna
autor
20. bře 2009

Ahojte holky,tak jak je?urcite dobre co,dneska je patecek,pro me tedy ne,protoze ja musim i zitra a v ne do prace ale to neva,stejne jsem rada,ze ten patecek je.Marrakech,tak uz zitra si jdes pro ty tvoje zlaticka,moc na tebe myslim a plivu na dalku at je vse ok a at se zakousnou PORADNE!!!!!!!!!!!Chaala ten dlouhy protokol trva tak 28 az 29 dni ale nevim to taky presne,budu vic vedet az po ultrazvuku.Jo a jeste jsem 21 dni pred prvni injekci uzivala antikoncepci

evik30
20. bře 2009

ahoj muzu se taky přidat? 🙂 čeká mě třetí IVF mam mit dlouhý protokol až budu 21 den MC tak musím do centra a dostanu nějaký léky ale víc nevím tak jsem zvedavá, až budu vědět víc tak vám dám vědět. Do centra jdu v pátek a doufám že do třetice všeho dobrýho to výjde. Všem co jste tady držím palce a jsem ráda že tyhle stránky jsou člověk se dost doví a hlavně ví že neni jediný že je nás opravdu hodně

beruska81
20. bře 2009

Ahoj holky, marrakech držím palečky zítra, ať všechno dobře dopadne a brzo objevíš //.
Já teď holky nemám na nic náladu, včera jsme pochovali babičku bylo jí 66 let, před měsícem ještě šila malému kostým na karneval a dneska už tady není,před 3 týdny jí našli rakovinu,už se nedalo nic dělat, takový je život 😢
Ale třeba ten její odchod je znamení, že má přijít nový život, tak uvidíme 🙂
Já jsem teď celý víkend doma sama, manža jel s malým na soustředění, tak si užívám klídku, mějte se všechny krásně, pěkný víkend 🙂

marrakech
20. bře 2009

Ahoj holky, diky moc za palecky. Snazim se nebyt moc nervozni. Ale asi to znate sami, rada: 'nemysli na to' se lehce rekne, ale hur provede.
Eviku, moje rec, tyhle stranky ke zlepseni psychiky hodne pomahaji. Hodne rad, informaci a urcite uklidneni, ze v tom clovek nelita sam.
Beru, to je mi lito. Ale mas pravdu, je to zivot. Zase bylo pro vasi babicku asi lepsi, ze to bylo takhle rychle, nez kduby se mesice a roky trapila.
Uzivejte vikendu (i kdyz pro nekoho pracovni)!

chaala
20. bře 2009

Marrakech,zítra na Tebe moc myslím,ať se zadaří 😉 Ať je broučkům u tebe moc dobře a drží se tam. Dej pak vědět,jak se cítíš.
Eviku,vítej mezi námi 🙂
Beruško,je mi to moc líto,šlo to tak rychle ☹ ...ale jak píšeš,možná to znamená nový začátek pro nový život. Tak se drž.
Medu a ty zvládni pracovní víkend.Hezký víkend všem.

marrakech
21. bře 2009

Ahoj,
tak se od rana akorat povaluji na sedacce a koukam na kdejakou blbost v televizi... Ranni "nemocnicni povyrazeni" bylo rychle, bezbolestne. To non-stop lezeni a cekani je mnohem horsi.
Eviku vitej. Do tretice URCITE vseho dobreho. Navic, jak dneska rikal doktor - je jaro, to se dari mnohem vic! Tak se toho drzme, urcite se to povede!

chaala
21. bře 2009

Jasně,Marrakech,je tady jaro 🙂 Tak si to užívej,odpočívej,rozmazluj se...teď jsi těhulka 😵

marrakech
21. bře 2009

noooo, ja bych to zatim tak nekricela. Ale diky za podporu! Dneska mi manza zakazal zmrzlinu, ze pry jestli jsou po me, tak by se te zimy lekli a utekli 😠

beruska81
21. bře 2009

marrakech přeju ti, ať ti to čekání rychle ubíhá, hlavně se šetři a za 14 dní čekáme dobré zprávy,držím palečky 🙂

chaala
21. bře 2009

Žádné vykřikování,to máš pradu. Jen ať je všechno v pořádku a embryjkům se u tebe hóóódně líbí 🙂

marrakech
23. bře 2009

ahoj holky, tak jsem zvladla prvni dva dny, kdy jsem se pomalu nesmela pohnout ze sedacky. Uz jsem nevedela jak si lehnout a co delat. Jeste, ze existuje televize a internet. Na knizku jsem se nejak nemohla soustredit. Ted jeste dlooouhe 2 tydny cekani. Uprimne - prijde mi to narocnejsi nez cele to dopovani hormony, zakroky v nemocnici a pod. A co je noveho u vas?

beruska81
23. bře 2009

ahoj holčiny, já dneska byla na kontrole, za 10 dní znovu, musím si vyzvednout injekce a od 2DC začínám stimulovat, snad to půjde hladce 🙂

chaala
23. bře 2009

Beruško,toto letí,za chvilku už budeš stimulovat 🙂 Tak ať to v pohodě zvládneš.

Marrakech,myslím,že to čekání a nic nedělání je na tom asi nejhorší ☹ Tak to zkus nějak vydržet, i když těch 14dní se bude asi dlouho dlouho táhnout.

Já čekám na tu první schůzku k ivf,čeká nás v dubnu.I když teď pořád přemýšlím,jestli do toho jít hned nebo počkat až do léta.Fakt nevím.

marrakech
23. bře 2009

Berusko, Tobe to urcite utece rychle. Neboj se toho. Stimulace je celkem v pohode. Pro me bylo nejtezssi pichnout si uplne prvni injekci, pak uz to slo jako po masle. A dej mi vedet, jestli budes mit nejake chute. Ja malem vyloupila cokoladovnu. 🙂
Chaalo, mne doktori rikali, ze nejvetsi uspechy maji vzdycky na jare. Doktori se sice snazi, ale porad plati, ze priroda je mocna. Zalezi kvuli cemu to chces posunout. Ale byt Tebou, jdu do toho.

chaala
23. bře 2009

Já to sice zvažuju,ale doufám,že při té návštěvě mě to dostane.Zase ta chuť a nadšení do boje 🙂 Teď mám strach a bojím se,co nás čeká.Potom,co už máme za sebou,má člověk veliký strach,i když si miminko moc přejeme.

marrakech
23. bře 2009

chaalo, prave proto! Vim, ze jsi si uzila hodne. Ale ja verim, ze za neco oskliveho nam osud vzdycky posle neco pekneho - takova rovnovaha zivota. Takze na Tebe ted ceka to prijemne! Ma znama potratila 3 za sebou. A za par tydnu si bude balit porodnice - vsechno v naprostem poradku. Takze se neboj a s odholanim do toho!

katy81
23. bře 2009

Ahoj holky,doufám že nevadí že se přidám do diskuze 😉
Nás čeká první ivf,já jsem relativně ok, jen mám později ovulaci a trochu špiním před menzes,ale manža má dost špatný spermiogram tak nás čeká isci+prodloužená kultivace. zítra začínám píchat puregon,tak jsem zvědavá jak to zvládnu.
určitě hodně pomáhá že existují takovýhle diskuze,že se můžeme vzájemně povzbudit. tak všem přeju at to vyjde

dckami
23. bře 2009

Katy81 - neboj, to zvládneš,,,,,

U nás po dnešním utz nic moc - sliznice 5,5mm, 1 folikl 11,5mm, takže musím přijet na utz znovu ve čtvrtek a uvidíme, zda to bude na IUI.
Odpoledne jsem ještě byla na dalším vyšetření, po roce jsem musela jít ke své gyndařce na prevenci a ta mi potvrdila, že za zhruba 3-4 dny bych mohla ovulovat. Tak jsem zvědavá..... 😵

katy81
23. bře 2009

díky za podporu.pořád přemýšlím jestli mám po ET jít na neschopenku nebo chodit dále do práce

IUI je docela v pohodě,byla na tom známá a ovedlo se jim hnedka na poprvé i když nedávali naději kvůli špatnému spg

marrakech
23. bře 2009

Ahoj Katy, vitej!
Tvuj uvod zni, jako kdybych cetla temer vlastni popis... (A jak tak si procitam mistni diskuse, je to velky problem spousty z nas.) Taky mam problem s ovulaci - o neco zavaznejsi nez Ty. Nacetla jsem si neco o antikoncepsi a dospela k nazoru, ze nam k tomuhle problemu hooodne pomohla. Co si o tom holky myslite?

katy81
23. bře 2009

ahoj marrakech, si piš,jako by si mi z duše mluvia o té antikoncepci a furt budou říkat že je to fajné, nic to nedělá ba naopak nejlepší co může být 😠

marrakech
23. bře 2009

Katy, ja byla na ET ted v sobotu a lekar mi rekl, ze ode dneska uz muzu jit klidne do prace - pokud nejsem vzperac z povolani 😉 Myslim, ze je to spis o psychice. Poud muzu radit, je dobre byt na neschopence po OPU - clovek je takovy nejaky natekly, bricho tlaci, pak ta anestezie. Ale kazde telo urcite reaguje jinak.

katy81
23. bře 2009

no manža chce abych byla doma, máme směny takže jeden týden vstávám v 4:40 a pak odpo jev poho,ale zas do 22,sice sedím u počítače,tak nevím
jo to jsem si říkala že po opu určo budu doma,já jsem citlivá na všechno co snad je 😖

chaala
23. bře 2009

Katy,vítej mezi námi 🙂 Podle tvých směn,bych možná raději zůstala doma na neschopence.Myslím,že i takové brzké vstávání jeden týden a další týden zase jinak,dají tělu zabrat.A zítra zvládni první injekci 😉

Dckami,tak držím pěsti,aby do čtvrtka bylo zlepšení a mohla jsi absolvovat iui 🙂

Marrakech,kéž by nás už čekalo jen to dobré...ale člověk musí věřit,jinak by to pořád nezkoušel.Já jsem po prvním vysazení antikoncepce otěhotněla brzy,ale po druhé to byl děs. Dlouhý cyklus...a od té doby ji nechci ani vidět.Trvalo mi skoro rok,než se mi dal cyklus do pořádku.