IVF. Naděje, štěstí, ale i smutek. Jak vše zvládnout?

meduna
12. bře 2009

🙂 Ahoj je tady nejaka holka,ktera by chtala jen tak pokecat,poradit podporit se navzajem?

dadous
17. čer 2009

😀 😀 😀 copak moje vejce, ale hlavně aby z dadouše něco vyždímaly 😀 dr furt jestli se nepřipravíme na darce, ale jsme řekly že to chcem ted bez darce a pak se uvidí 😎

ob.soklina
17. čer 2009

ahojte holčiny 🙂

koblichzek
17. čer 2009

Ježiš, tak snad aspoň dvě dobrý tam najdou, né? Hele dělej mu teď hodně ryb a láduj ho zázvorem. Můj dr mi to taky doporučil. Že prej je to dobrý na spermijky 😉

dadous
17. čer 2009

no tak s rybama určitě neuspěju a tan zazvor 😒 nevím nevím 😅 furt ho laduju zeleninou, kterou nokdy moc nejedl 😀 a ted to ma každej víkend 😀 😀
hooj ob jak je? 😉

ob.soklina
17. čer 2009

No chceš uspokojivou a nebo pravdivou odpověď???? Dneska mi byl potvrzený opožděný OHSS, sice to je v počátku, ale už je voda ve vaječníkách. No uvidíme. Ale jinak se to dobrý, krom toho nafouklího břicha ☹

dadous
17. čer 2009

no jasně že pravdivou 😀 ale vubec nevím co to je?! 😕

koblichzek
17. čer 2009

Ob, přesně vím o čem mluvíš ☹ .
Dadoušku, ten zázvor mu dej na nějaký dobrý masíčko, trošku ho tam vždycky nastrouhej a ..... 😀

dadous
17. čer 2009

jo dělam kuře na zazvoru 😉 no a to už jsme dlouho neměli 🙂 bude o víkendu 😀 😀 😀 no jenže ja nevím o čem ob mluví ☹

ob.soklina
17. čer 2009

Dady jedná se o hyperstimulační syndrom. Může to být po stimulaci vaječníků, že v podstatě zblbnou, ale jinak mi paní Dr. dneska pochválila sliznici že je krásně velká no a v pondělí mám kontrolu jestli voda zmizla a asi mi už i vezme krev na HCG.

Kobli máš s tím zkušenosti???

koblichzek
17. čer 2009

Dadoušku hyperstimulační syndrom. To co jsem teď měla já. Ale já už měla 2-3 stupeň. Udělá se ti voda v břiše a já jsem měla trojnásobně zvětšené vaječníky. Au au bolí to ☹

ob.soklina
17. čer 2009

U mě to je ted zatím na začátku tak doufám, že to i zastavím. Snažím se moc pít a jíst bílkoviny, no uvidíme snad to zabere a hlavně odpočívám. tak snad to k něčemu bude.

dadous
17. čer 2009

jo už vím, takže chlasta co to da, aby to nepřišlo 😕

koblichzek
17. čer 2009

Jo Ob, to děláš všechno dobře. Já už to měla slušně rozjetý, takže jsem si pobyla 14 dní ve špitále. Je to od stupně 1 do 3.

dadous
17. čer 2009

a jak poznam že to začína, po těch injekcích je stejně člověk nafouklej ne?

ob.soklina
17. čer 2009

to jo, ale bříško mi splasklo a začalo se zase nafukovat a hlavně mě to bolelo když jsem ležela a začalo to být znovu citlivé při čůrání. No a hlavně já byla včera na hematologii a Dr. řekla že krevní výsledky nejsou nic moc a chtěla OHSS vyvrátit tak mi řekla at si zajdu do Caru. tak jsem poslechla.

Kolbi a jak velké jsi měla vaječníky víš???

koblichzek
17. čer 2009

Jo vím ob, levý měl 6 x 4 cm a pravý měl 8 x 6 cm.

Dadu, po OPU by tě tak po dvou dnech vůbec nemělo bolet břicho. Třeba jen trošičku. Ale jak říká Ob, já už jsem se pak nemohla ani moc hýbat, spala jsem jen na zádech, protože při každém pohybu to děsně bolelo a na boku jsem vůbec ležet nemohla a při čůrání fakt jak když máš silný zánět močáku.

olasek
17. čer 2009

Ahoj holky, jsem jedno velký oko a čtu, co to dá!!! Doufám, že mě to nepotká, ale člověk nikdy neví, o hyperstimulačním syndromu jsem zatím jen četla v příbalovém letáku. Tak mě dneska doktor nabalil další preparát Cetrotide takže k Puregonu a Prednisonu si píchám od zítřka ještě tohle. A v pozítří opět na UZ. Snad mi už řekne, kolik tam mám vajíček.... Dadu, dnes opět chaos ... ani nevím, jestli mě sestra objednala...poslala mě do laboratoře objednat se na odběr a tam byli překvapení, proč už, když jsem teď začala stimulova ...tak jsem odtamtud dneska odcházela zmatená, jak lesní včela 🙂 ..... musím tam zítra cinknout a ověřit si to...

olasek
17. čer 2009

já su mimo... Kobli, co je OPU??

koblichzek
17. čer 2009

Ahoj Olasku, na tu krev já jsem šla až před OPU, ale možná je to jen prevence. Mám pocit, že se zjišťuje míra Estradiolu, ale nevím sama co to je. 😅

dadous
17. čer 2009

ahoj oli, tak tam prostě budem pořad volat 😀 😀 ja mam ten cetrotid píchnout až paty den 😅 zejtra tam stejně budu volat pže jsem si až doma uvědomila že nevím jestli mi sestra říkala jestli na dvě ampule prašku, dat jedno nebo dvě ředidla 😒

dadous
17. čer 2009

to je myslím odběr jajek ne?

olasek
17. čer 2009

tak to z nás budou mít radost, Dadu 😀 .... no, já tady budu zítra ráno taky dobře šašit s tím Cetrotidem ( zítra 5.den stimuluju ) tak to bude sranda!! A přesně tě chápu, jak se těšíš, abys to už dostala - konečně se začne něco dít!!! Děvčátka taky vás při stimulaci tak hrozně bolí pořád hlava???

dadous
17. čer 2009

oli a bolí tě jen hlava nebo ještě něco? 😅

koblichzek
17. čer 2009

Jo Oli, OPU je odběr vajíček, Dadoušek má pravdu 😉 .
Jinak hlava mě teda nebolela. Ol taky se těším až to dostanu.

dadous
17. čer 2009

noo dadoušek už něco pochytil 😀 😀 😀

ob.soklina
17. čer 2009

Jo jo OPU je odběr vajuch.

Kobli jde poznat že to mám na úplném počátku, vaječníky mám kolem 9 cm. Jen je špatný že se s tím nedá nic dělat jen poctivě dodržovat to co řeknou. Snad to že poctivě ležím pomůže.

ob.soklina
17. čer 2009

Olasku vidím že máš úplně stejnou léčbu - stimulaci jako já. 😉

koblichzek
17. čer 2009

Ob, to určitě. Já dělala naopak víc než normáně. Máš pravdu, že tady se dá jen čekat. Ale to pití je hrozně důležité. Aspoň tak 5l denně.

dadous
17. čer 2009

😀 😀 😀 no tak to toho moc neušiju když budu furt lítat na hajzlík 😀

olasek
17. čer 2009

Ne, nic jinýho už mě nebolí, jen lehce cítím, že se mi tam dole něco děje - takový malinkatý tlak, ale ne bolest. A hlavně jsem furt mokrá 😀 Hlava mě bolí stále, už 4 den..... děs běs!!
A děkuji - už si zapisuji do paměti OPU !! 🙂