IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

danaho
6. čer 2012

@skifarka Ahojky tak špinění naštěstí není, byla to jen jednorázové,ale vyplašilo mě to pořádně. Pořád si říkám,že to bude dobré a nepřipouštím si,že by bylo něco špatně. Ale je logické že se klepu,když se pak něco přihodí. 5 den od ET je hodně brzo,to se vůbec neznepokojuj. Každému se HCG dostane do krve jinak. Ale teď alespoň víš,že pokud se ukáží //,že to už nebude od hormonů.
Nechápu,že ti ten doktor nenapíše ten Clexan hned. Je v těch injekcích nějaký podstatný rozdíl? Já mám 30 ks Clexan také je balený po 10 ks a na krabičkce je cena přes 500,-Kč.Ale celý mi ho hradila pojišťovna. Jakto,že tobě ne? jakou máš pojišťovnu? Já VZP. Moc na tebe myslím!!!

danaho
6. čer 2012

@saraha2 já měla také stejný - krátký protokol. Akorát u druhého pokusu mi hodně zvýšila dávky. Píchala jsem 5 lahviček Menopuru, už nevím kolik je to jednotek 🙂 Po ránu mi bývá dobře,včera se to zlomilo po obědě,tak uvidím jaké to bude dneska.Snad mi bude dobře 😉

saraha2
6. čer 2012

@danaho ber to tak,že miminko o sobě dává vědět 😉 psala mě ta,se kterou jsem byla na prvním IVF a že nic nepociťuje,tak že doufá,že je miminko tam..takže když nic,tak má člověk strach,když je mu špatně,tak se bojí..to tak už bude celý život....mě taky říkala,že už ví,že můžeme začít s většíma dávkama..měla jsem puregon,ted hodně uvažuju o menopuru..tak nevím,nevím.. ☹

danaho
6. čer 2012

@saraha2 je to pravda. Moc se pozorujeme,ale to je po tom čím vším si musíme projít logické. Děti z IVF jsou vymodlené a kdo to nezažije,tak to nepochopí. 🙂 U první stimulace jsem píchala Merional a teď mi doktorka automaticky napsala Menopur. Řekla mi, že to je to samý.Kdybych měla pero,tak bych se asi nedoplatila. Tím jak jsem měla vysoký dávky tak jsem taky musela přikupovat Menopur.

saraha2
6. čer 2012

@danaho přesně tak..všichni chytří,co počnou hned a neplánovaně,tak ty jejich řeči,že těhotenství není nemoc a kdesi cosi--by mě zajímalo,kdyby třeba oni prošli tím vším..nehledě na ty peníze,které nás to stojí atd...takže to pozorování a strach je úplně normální..hlavně se snažit být v dobré pohodě,jak jen to je možné 😉

danaho
6. čer 2012

@saraha2 Musí se nám to podařit!!!Hlavně te´d před tou stimulací buď taky v psychické pohodě ( jestli to jde).Je to hodně důležité a mysli pozitivně. 🙂

sal80
autor
6. čer 2012

Dobré ráno, ženy 😀 Mám mírné zpoždění, vím, ale dnes jsem se s Kačenkou zapomněla venku a pak....vařila jsem si snídani 😉

OVESNÁ KAŠE S JAHODAMI 😀

danaho
6. čer 2012

@sal80 Ahoj Sašenko, hezká snídaně. Ale mě to nějak nebere. Před hodinkou jsem taky snídala,takže mám plný žaludek a ovesná kaše není můj šálek kávy. Vyzobala bych ty jahody 😀

sal80
autor
6. čer 2012

@danaho To nevadí, že nemusíš, alespoň mám víc 😀 Já jí také moc nefandím, ale potřebuji vlákninu a bílkovinu, takže jsem do ní šla......zase po půl roce, asi 😅 Příště Ti vyfotím chleba se sádlem a nebo s drožďovou pominou (=pomazánkou), jo? 😀

sal80
autor
6. čer 2012

Jejda....potřebuji zjistit, v jakém jsem tt, kvůli lékům 😅 Jsem dnes 8+0, to je ještě 8.tt nebo už 9.tt? 😒 😅

danaho
6. čer 2012

@sal80 drožďovou pomazánku miluju a chleba se sádlem a škvarkama mňam. To už jsem neměla ani nepamatuju. 😅 Konečně jsi mi udělala chutě a né nějaká vločková kaše 😀

sal80
autor
6. čer 2012

@danaho Přemýšlela jsem o ní, dokonce mám na ní už i čerstvé droždí, včera jsem ho koupila 😉 Tak já udělám a ukážu 😀

danaho
6. čer 2012

@sal80 žádný ukážu,hezky pošly 😝

sal80
autor
6. čer 2012

@danaho Žádný pošli - přijeď 😝 😀

sal80
autor
6. čer 2012

Tak jsem to zjistila v CARu 🙂 Dnes naposledy léky v plné míře a od zítra začínám postupně vysazovat 😀

dadakin
6. čer 2012

Ahojky holčiny,
líbí se mi jak píšete co si hned počnou a jsou pak chytří já jsem se dobrovolně o tento dar přirozeně připravila tím že jsem si nechala sterilizovat a byla to největší hloupost mého života,víte já třeba neuznávám potraty jen pokud bude plod postižený nebo by to ohrozilo život matky tak to beru,ale ten kdo otěhotní a rozhodne to dát pryč je strašný.Vím co prožíváte když jsem otěhotněla po zamlklém těhu měla jsem strach z každé kontroly a aji u kluků když jsem dloho necítila pohyby jsem si lehla zatřásla bříškem a čekala kdy kopnou.A tu sterilizaci jsem si nechala udělat kvůli manželovi když jsem otěhotněla potřetí hnal mě na potrat že si to nemůžeme dovolit a blablabla a tak jsem potratila a pak jsem otěhotněla hned 6.týdnů po potratu ani jsem mu to neřekla až pak byla to moje vymodlená holčička a on říkal že třetí dítě mít nikdy nebude jedině přes jeho mrtvolu.A ted si vemte se začněte rozvádět a on vám pořád vyhrožuje že je chce do vlastní péče apod.Dokonce loni v prosinci jsme volali policii nechtěl mi v neděli vráti děti a pak když dojel jsme se pobili at mě vrátí malou tu jsem lapla odnesla domů a pokračovala v hádce kopala jsem mu do auta a děti to pozorovali z okna,není nic horšího ,.ted můžu říct že se zklidnil a konečně soud na třetí stání o děti už dopadl.Ale ikdyž jsem je počala přirozeně strašně se o všechny 3 bojím a to že se nejstarčí syn rozhodl bydlet u tatky mě strašně bolelo,obrečela jsem to několikrát,není nic horšího když si člověk představí jak se s ním od malinka piplala a on pak řekne jdu s tatkem.Tak asi tak no.

danaho
6. čer 2012

@sal80 Sašenko 8+0 je ještě 8 týden a 8+1 je začítek 9 týdne. To je paráda,že už budeš vysazovat. Třeba někdy to setkání dopadne. Bylo by to fajn 😉

evikj33
6. čer 2012

Ahoj holky 🙂 konečně trochu sluníčka. @danaho a nebylo to bolení z té čočky,ja mám takové bolení když sním něco nadýmavého,nebo nejdu 1den na Wc.Tak dnes máme špagety a zeleninovou polévku a Tatínek má rýmečku,tak trága.

danaho
6. čer 2012

@dadakin každá z nás mámě nějaký svůj životní příběh a určitě i 13.komnatu. Nemá cenu se babrat v tom co bylo a oplakávat staré chyby. Koukej na to co je teď. Máš krásný zdraví děti a to další mimi s novým partnerem ti taky dopadne. Ale je hrozné pokud současné děti vidí ty vaše pranice o ně. To jim na psychice vůbec nepřidá a hlavně si to v sobě ponesou po celý život. Snad už konečně budete mít klid. Musí to být hrozný trápení ☹

danaho
6. čer 2012

@evikj33 Ahoj Eviku, už je to dobrý. Ta čočka mi fakt nesedla a myslím,že mě potrápila žlučník. Akorát jsem to nepoznala,protože to nebylo moc a připadala jsem si nafouklá jako po OPU. Dneska už je to naštěstí dobrý. Uvidím po obědě 🙂 Jak se daří tobě? Tak nejen že budeš muset opečovávat malého,ale ještě taťku s rýmičkou 😀

sal80
autor
6. čer 2012

@danaho No, jestli dopadne, tak to abych pro Tebe měla přepravdu jídla 😀

dadakin
6. čer 2012

@danaho Musím zaklepat děti jsou ted už v poho.Já jenom dokud máte ty vaše fazolky v bříšku jsou relativně v úvozovkách v bezpečí,ale budeme se o ně bát celej život.Můžu vám říct když to člověk vidí z druhé strany máte můj obdiv všechny co podstupujete IVF a pod,že prostě to nevzdáváte bojujete a podstupuju tolik možnýho a nemožnýho.Pro mě je dítě dar a jsme na to právem hrdí, že dokážeme ze dvou buněk v sobě vytvořit něco tak úžasnýho jako je dítě.

evikj33
6. čer 2012

@danaho Jo dnes to jde a zítra jdu konečně k dr.ráno na 8.tak snad bude vše ok a mimi tam kde má byt.Akorát se nemužu dovolat na tu Endošku,tak nevím 🙄 V sob.mám slíbeno od mamky hlídáni,tak v klidu převleču postele a trochu poklidím,i když možná na to vlítnu dřív,jak jsou všude drobky pudru,ani luxováni to nezachráni.A v pat.jdu ještě k obvodní s malým na kontrolu.Snad se nebudou chtít vnutit na víkend Tchánovci 😖 @sal80 Tak té droždovky uděléj kastrol,tu já taky mužu,ale už jsem zazdila jak se dělá,mám rada i droždové noky v polévce.Pisni recepis 🙂

sal80
autor
6. čer 2012

@dadakin Rozvod i rozchod dvou rodičů by měl být hodný dospělého člověka. Děti nejsou rukojmí a je hloupost je tak brát. Ok...rozešli jsme se, ale nemění to nic na tom, že děti jsou naše společné. Děti si odnáší strašné bolesti, když vidí něco, co nemají, protože tomu nerozumí. Je dobré aby syn bydlel s tátou, když chce, ale je stejně důležité, aby byl veden k respektu a lásce k Tobě. Stejně jako Ty by ses nikdy neměla zle vyjadřovat o svém ex před dětmi... Možná se na mě budeš za má slova zlobit, ale já s těmito "pošramocenými" dětmi vinou rodičů pracovala a můž Ti říct, že tu bolest, co měly, bych nepřála nikomu.... ☹ Souhlasím s @danaho , každá máme své příběhy a osudy. Není potřeba se k tomu vracet. Je potřeba jít dál a příjímat vše nabízené a spoustě věcí čelit. Udělala jsi něco, co jsi udělala a??? Tak prostě použiješ jinou cestu k miminku. Nevyčítej si to, asi to tak mělo být a teď je Tvá cesta těžší, ale se stejně krásným výsledkem 🙂 Hodně štěstí 🙂

sal80
autor
6. čer 2012

@evikj33 Evi, nic na tom není...droždí, vajíčko, sůl a pepř...já dávám i cibulku 😉 Osmažím cibulku, dám dvě kostky droždí, rozpustím, přidám jedno vajíčko, zamíchám, osolím, opepřím a papááám ještě s pánvičky teplé 😀 😅

evikj33
6. čer 2012

@sal80 Super už mám plnou čunu slin,hned zítra spáchám 😀

sal80
autor
6. čer 2012

@evikj33 Spáchej...i já budu páchat 🙂

sal80
autor
6. čer 2012

Tak, dívky, oběd mám hotový 🙂

TĚSTOVINOVÝ SALÁT SE SUŠENÝMI RAJČATY, OLIVAMI A ČERSTVOU BAZALKOU 😉

dadakin
6. čer 2012

@sal80 ano máš pravdu,ale někdy s e dospělí chovají hůř než děti,moje tchnýně když jsem si přijela vyzvednout loni děti k manželovi tak mě fyzicky napadla a sprostě nádavala do toho se vložila celá jejich rodina a to vše před dětmi,ale i jejich dětmi od sestřenic,můj přítel řekl,že slunce seno bylo oproti tomu nula,jela jsem podat trestní oznámení na tchýni,ale pak jsem to nechala být.v noci jsem nespávala brala lexoš a ted je mi už fajn.Moji rodiče se rozváděli když mi bylo 5 let a ani jsem to nepostřehla,řešili to mimo nás a tak to má být.
Ted ale něco jiného mám v poště dopis s receptem s lékárny že jsem si vyzvedla jiný lék a poslali mi jiný recept údajně jsem si ho vyzvedávala 1.6. já jsem nikde ale nebyla podle netu jsem zjistila že je to lék na artrozu a figuruje tam aji moje rodný číslo a údaje mé praktické lékařky tak co si mám o tom myslet???????

sal80
autor
6. čer 2012

@dadakin zavolej jí, i na pojišťovnu a zeptej se, co to znamená...