IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

veromira
25. dub 2012

@danaho Ahoj, já právě nechci být sklamaná dopředu tak si ho dělat nechci a vyčkat z krve co se projeví🙂 No maslíš že je to blbost, že bych si ho měla udělat než půjdu na krev ráno?

danaho
25. dub 2012

@veromira pokud by mi řekli pozitivní zprávu,tak bych byla nadšená. Ale pokud by měla přijít negativní tak bych asi nerozdýchala to slyšet po telefonu. Mě po OPU říkali ať si za 14 dní udělám ráno před krví test. Udělala jsem ho o 3 dny dřív a pak ještě večer před krví. Tam jsem šla už s vědomím že je to blbí a tak trochu jsem už s tím byla smířená. Ale každá to potřebujeme jinak.Udělej to jak to cítíš. 🙂 Kdy že jdeš na krev,zítra?

veromira
25. dub 2012

@danaho jdu v sobotu a už aby to bylo za mnou, těším se připadám si jinak než po první IVF ale to nic nemusí ještě znamenat. No uvidím, trochu jsi mě nahlodala s tím testem a tak ještě uvidím jestli si ho koupím nebo ne, ale udělala bych ho až v tu sobotu asi 🙂

danaho
25. dub 2012

@veromira já tě nechci nahlodávat. Určitě si to udělej sama podle svých pocitů.Ale já osobně bych to nevydržela. Já jsem u prvního pokusu cítila nějak vnitřně že to neklaplo. Tak jsem zvědavá teď. 🙂 V sobotu dej hned vědět jak si dopadla. Moc ti držím palce aby to vyšlo 😵

katka1311
25. dub 2012

@veromira držím palečky ale nahlodávat tě nebudu 🙂

cilkaa
25. dub 2012

Ahoj holky,
tak jsem zpět z UTZ- jsem z toho úplně vynervená.
Tam jsem došla v super náladě, je mi opravdu dobře, nic mi není, naopak…
No mrkal na vajíčka a je jich tam dominantních 20 (10+10) a plno malých, takže v pátek uvidíme, jestli nedorostou ještě ty malé a nebude jich MOC!!!!! Mám moc velký strach z OHSS- prosím co si o tom myslíte? Měla jste některá také tolik vajec? Jak se to řešilo atd. 😲

z4401
25. dub 2012

@danaho Ahojky, tak prudusky uz jsou lepsi, uz tak nekaslu, spis jen rano kdyz se zbudim 😉

z4401
25. dub 2012

Holky tak dnesni kontrola "no nevim nevim" HCG 828, coz se me zda nic moc a na UTZ to moc neslo videt, ale doktor rikal, ze pry je to normalni, ze jsem ted vlastne 5+2 takze nemuzu cekat nejake velke hodnoty, ze uvidime pristi tyden. Takze sakum pakum nemam z toho moc dobry pocit ☹

danaho
25. dub 2012

@cilkaa Ahoj,tak to je fajn zpravicka. 🙂 Ja tolik folíků neměla,ale holky co měli dlouhý protokol,tak kolem té 20 měli taky. Jediné co vím,že říkají hodně pít. Dneska je na OPU Saša a ta měla taky kolem 20 folíků + nějaké malé.Ale zatím se neozvala jak dopadla.

z4401
25. dub 2012

@veromira Já šla na test 14 den od ET a doma jsem testovala uz 9 den a bylo to tam // 😉 sice slaby duch, ale ten se pak stupnoval

danaho
25. dub 2012

@z4401 ahoj, je dobře že ti je lépe. Uvidíš za týden jak HCG poroste,ale já myslím že je to v normě a bude vše v pořádku 😉

katka1311
25. dub 2012

@z4401 Neboj nic prcek to dožene,no má jen pomalejší rozjezd ale počkej ten bude jak rybička 🙂
@cilkaa týýýýý jóóóóó tolik folíků 😲 to já neměla nikdy ale moje vaječníky už produkují že produkují 😖
OHSS hodně hodně pít,měřit bříško,jestli se nezvětšuje a špatně se ti dýchá jinak okamžitě k dr.

cilkaa
25. dub 2012

holky, díky za info, to zní děsivě to OHSS... Mám strašnej strach..
Uvidím, jak Saša...

sal80
autor
25. dub 2012

Ahoj holky 🙂 Jsem tu 😉
Právě jsem se vrátila z OPU. Odsáto 13 folikulů, z toho 7 vajíček - 5 zralých a dvě mírně nezralá, tak snad "dojdou" 😀 Zítra budou volat z CARu, kolik se jich oplodnilo. Už to nejde nijak ovlivnit. Použité jsou metody PICSI i IMCSI. Uvidíme...

@katka1311 @z4401 @danaho Díky za palečky 😉

@cilkaa Prevence OHSS je hodně pít a osobně doporučuji Protifar. Je to čistá bílkovina. Tak šup do lékárny 🙂

katka1311
25. dub 2012

@cilkaa ale zas jak je OHSS a proběhne ET tak prý se embryjka lépe chytnou,někde jsem to četla.Ale zas někdy horšímu průběhu OHSS ani ET nemusí být.Ale nic neboj vše bude O.K.

Já se bojím dlouhého protokolu,jáááj 😒

sal80
autor
25. dub 2012

@z4401 Tvé hCG jd úžasné, tak neplaš, kotě 🙂 😉

veromira
25. dub 2012

@danahov pohodě já si myslím že to nějak dopadne a máš pravdu že i já jsem poprvé po IVF vnitřně cítila že je to špatně a že nejsem těhotná,ale tentokrát to necítím. Cítím se moc dobře tak uvidíme v sobotu jestli to taky není klam 🙂

katka1311
25. dub 2012

@sal80 Sašenko ahoj zlato.Tak doufám,že si ze sebou spokojená 🙂 ?Teď to jsou ta správná vajka 🙂 .
Saško jaký máte SPG že metody PICSI a IMSI?

katka1311
25. dub 2012

@veromira myslet pozitivně,pozitivně,pozitivně 🙂 🙂 🙂 !!!!

veromira
25. dub 2012

@z4401 už tak brzo tak to je super a jaký test sis koupila, nějaký levný nebo ten nejdražší? No ted když mě všeci píšete tak nevím jestli si ho taky nemám koupit a v sobotu před tou krví si ho udělat, ale strašně se bojím zklamání ještě před odběrem. Přecejenom po odběru čekám 4-5 hod než mají výsledky a po tom testu už budu v nejistotě o to víc ☹

veromira
25. dub 2012

@katka1311 to se snažím, ale přece je jen malá skulinka že ...

sal80
autor
25. dub 2012

@katka1311 Spermio není nějaký extra ani extra špatný, ale proč nedopomoct k úspěchu 🙂

katka1311
25. dub 2012

@sal80 jasně že jo 🙂 Saško a jaké jsou u vás ceny za PICSI a IMSI???

sal80
autor
25. dub 2012

@katka1311 2.500 Kč a 4.000 Kč.Kolik u vás?

katka1311
25. dub 2012

@sal80 Jako nad rámec ICSI,chápu to dobře. PICSI 13tis.a IMSI 11tis.ICSI stojí 8 tis.ale to je cena z CAR o kterém vím,že to dělá.Náš CAR který navštěvuji to nedělá ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ .
Jinak u nás v CAR ICSI do 6 oocytů 6 tis. za každé další 3 oocyty 1 tis.

sal80
autor
25. dub 2012

@katka1311 U nás je balíček, který obsahuje, PK, ICSI, AH...bez rozdílů v počtu oocytů je to celé za 15tisíc. Teď nově za 17tisíc. PICSI ani IMSI také není ovlivněno počtem vajíček, na kterých je to "pácháno".

cilkaa
25. dub 2012

@sal80 jééé, tak to je nakonec krása... Myslela jsem, že ti také řekli více vajíček (kolem 20), tohle je optimální řekla bych

sal80
autor
25. dub 2012

@cilkaa Řekli mi kolik mám folikulů - 20 velkých a spousta malých. Ale každý folikul nemusí obsahovat vajíčko 🙂

cilkaa
25. dub 2012

@sal80 jéjda, tak kéž bych to měla také tak... A ten Protifar, jak píšeš, od kdy ho mám pít (nebo co je to za konzistenci?), už ode dneška? OPU asi prý pondělí.

sal80
autor
25. dub 2012

@cilkaa Já ho piju už asi 5 dní a piju ho 1x denně 5 gramů. Je to prášek, ktrý dáváš do pití nebo třeba jogurtu 🙂 A neplaš furt s tím OHSS!!!! 🙂