IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

veromira
30. kvě 2012

@radovana01 Ahoj, jsem z Brna a zatím jsem byla jen na obilnáku a dnes jdu na konzultaci do reprofitu, ale zatím nevím co bych ti mohla doporučit. Já mám dva neúspěchy na obi a tak jsem se rozhodla jít někam jinam, ale jací tam budou tak to nevím ☹ Na obilnáku když by ordinovali sestřičky tak to tam bude super, ale uvidím po dnešní konzultaci a pak ti můžu dát vědět jaký mám pocit a kde jsem se cítila lépe.

radovana01
30. kvě 2012

@veromira Ok, děkuji. Není obilňák "přeplněný"? Kamarádka tak chtěla teď nedávno porodit, ale hrozně dlouho čekala, jestli jí vůbec vezmou... Ale možné jde o jiné oddělení...

veromira
30. kvě 2012

@radovana01 Já si myslím že v dnešní době je všude hodně maminek co chtějí porodit a nebo co nemůžou mít dítě. Je to tam v pohodě s čekáním a je to jiné oddělení než pro těhotné, rodící. Já si chci zjistit jak to kde chodí když už mám jen jeden pokus a pak se rozhodnu kam jít.

evikj33
30. kvě 2012

@radovana01 Já chodím do Reprofitu a jsem moc spokojená. 🙂 Jinak je tam ještě tuším Repromeda.Uniqa Helios.V Brně je toho spoustu,musíš mrknout na webovky a ceníky co by vám sedlo nejlépe.Nám se RF zamlouval,vše bylo vysvětleno,nikdo tě do ničeho nehnal,udělali nějaká vyšetření a pak navrhli postup od toho nejjednoduššího ...A platby se vždy řešily až na konci léčby.Za naše 2 IVF jsme platili až v den ET i léky na stimulku. 🙂

veromira
30. kvě 2012

@evikj33 ahoj, a můžu se zeptat kolik ta částka byla?

evikj33
30. kvě 2012

@veromira Měla jsem 30 ampulí Menopuru,na ten jsem doplacela necelích 800kč,pak pregnyl5000 ten jsem brala v lékarně a platila cca45kč,Orgalutan 2injekce doplatek 0 a ICSI(8000,měli jsme 13vajuch)+PK (6000)celkem jsme platili na pokladně v den ET 14 800kč

zezizu
30. kvě 2012

@evikj33 ty jo, tak to je něco. To mi to měli mnohem dražší ☹ hlavně Teda ty doplatky za Gonal jsou vyssi a Menopur jsem mela 8 ampuli a platila jsem celou cenu ☹

evikj33
30. kvě 2012

@zezizu Já vím cenu u IVF,dělají hlavně doplatky na léky a co je nad limit pojištovny,to jsou pálky.Ja se bala aby nas to ICSI nestálo víc,protože někde holky psaly že nad určitý počet vajuch se doplácí.Nakone jsem zjistila že v RF to mají tak že do 8ks ti počítají za každé vajo 1000kč a co jen nad 8 je v tom paušalu za 8000kč.Takže si opravdu nemužu stěžovat. 🙂

zezizu
30. kvě 2012

@evikj33 no v Gennetu je ICSI za 7000 do 10 vajuch a nad 10 vajuch je 2000 za každé. To je taky mazec.... a ty doplatky jsou hrozny Teda.

veromira
30. kvě 2012

@evikj33 já jsem měla taky menopur 30ampulí a to mě stálo 2100kč,fostimon 12ampulí protože mě to nestačilo a za ten menopur v lékarně pak chtěli za 10ampulí přes 5000kč. Synarel sprej do nosu 2balení to bylo přes 100kč, pregnyl ten stál asi taky tak podobně, utrogestan kolem 60kč a pak jsme měli,prodlouženou kultivaci 4000kč,asistovaný hatching 3500kč,ICSI za 6vajíček 8000kč,PICSI za 6vajíček 8000kč a dohromady to vyšlo na 28000kč no hrůza a kničemu to nebylo. Myslela jsem si že když si zaplatíme něco navíc tak už to musí na podruhé vyjít, ale bohužel to není pravda. Když jsem se dívala na stránky a ceník reprofitu, ceny tam byli dosti drahé tak proto se ptám 🙂

evikj33
30. kvě 2012

@veromira No ono záleží jak se to bere třeba ICSI je drahší ale zas pokud máš víc vajuch,nedopláciš už nic a PCSI je tuším 3000kč a PK je taky o něco dražší,ale zas doplatek na menopur byl jen cca800tak se to pak srovná.Za 6vajuch bys v RF platila 6000kč Ono fak záleží jak zareaguješ a jak jsi v poho.Já byla spokojena jak s přístupem,tak cenou.Jinak ICSI se dělalo na jistotu a když jsem se ptala na PCSI tak mně dr.odrazoval že mám radši odložit na kočár,že v našem případě se mu to zdá zbytečné 😕

danaho
30. kvě 2012

@katka1311 Ahoj Kačenko,moc na Tebe celý den myslím🙂

veromira
30. kvě 2012

@danaho Ahoj,tak už to mám zasebou a mám z toho doktora dobrý pocit. Našel mě cistu a myslel si že jsem těhotná, ale pak když to pořádně prozkoumal tak to byla krev v děloze ☹ Ale netlačil mě do ničeho a řekl že mu mám poslat email jak jsme se s přítelem domluvili a pak by jsem se objednala. Přišlo mě to jako bych si povídala s kamošem než s doktorem 🙂

evikj33
30. kvě 2012

@danaho Tak jsme dojeli z Olmiku a jsem pěkně nas.Protože pobočka byla zavřená a nikde ani noha,tel.taky nikdo nebral,pak jsem volala do Brna a tam mi řekli že dr.Macháč je v Norsku,tak to asi sestry zbalily dřív,akorá tím že jsem nebyla objednaná k dr.tak mně neměly poznačenou a tudíž mně nikdo nevolal.Takže 70 km na ho..Psala jsem email,tak jsem zvědava co odpový.Jinak na krev si asi skočím zítra do Opavy jako samoplátce.

katuleb
30. kvě 2012

Dobrý den děvčata jsem tu nová a doufám, že se mohu přidat sice mám za sebou své první ivf ale zaujalo mě to tu,mám dotaz na Danaho-mohu se zeptat kolikátý den po Et jsi měla pozitivní testík?? Já to dnes zkusila hlupák po 8 dnech po et a nic a jsem smutná a bojim se že je po všem ☹
Měli jsme 5denní kultivaci a dali zavést dvě embyjak -byli trochu pomalejší říkali...
Všem děkuji za názory a všechny vás zdravím...

kros
30. kvě 2012

@katuleb ahoj,ja jsem taky dnes 8 den po ET a na testu bilo,taky jsem z toho dost smutna. Nekdo ma uz od 6 dne ducha,ale nekdo zase az pozdeji. Rikaji,ze do 14 dne je cas,porad se jeste muze ukazat. Hlavne jestli nekrvacis. Nezbyva nic,nez cekat. Hodne trpelivosti spolubojovnice.

sal80
autor
30. kvě 2012

@katuleb @kros Ahoj holky. Na testu se vám // mohou ukázat opravdu až později. Každá jsme jiná a jinak citlivá a vylučující hCG. @danaho testovala, myslím, 7.den po ET, já poprvé 9.den po ET. Při prvním IVF jsem měla // ještě 14. den a byl to Pregnyl ☹ Ještě bych nic nevzdávala a doufala v pozitivní výsledek. Budu doufat s vámi 😉

@katka1311 Moc na Tebe myslím!!!!!

Jinak všechny vás moc zdravím. Gratuluji k nově objeveným // a držím palce těm, kteréjsou ještě na cestě za nimi 🙂

katka1311
30. kvě 2012

Ahoj holky,tak ať na mě zbytečně nečekáte.Jen písnu a hned jdu zas pryč,brečet do polštáře ostatně jako dnes celý den.
OPU proběhla,byla i vajíčka ale nebylo je čím oplodnit.David neměl ve vzorku ani jednu spermijku,byl to pro nás obrovský šok.S tímto jsme opravdu nepočítali.Pak dal druhý vzorek a tam taky nic.Doporučili nám dárce ať nemusí vajíčka vyhazovat ale s tím David nesouhlasil.Tak jsme se pořádně pohádali,že já pro to dělám maximum(mě by dárce nevadil).Tak to je asi vše.Tak krásně tady pupíčkujte a držím palečky všem.Nám mimi není souzeno ☹ .

evikj33
30. kvě 2012

@katka1311 To snad né,to vám ty vaja nemohli zamrazit?Já vím platílo by se víc,ale přece jen.Já to nechápu,proč musej být chlapi tak sobecký a ješitny 😖 A řekli vám co stím spermiem,nemuže třeba na Tesa,odeberou přímo z varlat.Ale stejně takto zbytečná stimulka a vše ostatní stres....Moc na tebe myslím,drž se.

katka1311
30. kvě 2012

@evikj33 vajíčka se samostatně nemrazí.Musí být oplodněná.My netušili že nebude spermio.Byl to šok.Vždy bylo kolem 1mil.a teď žádná spermie.Tak vajíčka zkončila v odpadu.Vše co jsem podstoupila jááá za poslední půl rok(2x laparka,odstranění vejcovodů,stimulace,užívání kortikoidů) a prostě vše a on nesouhlasil s dárcem.Vím,že muži to berou jinak ale nikdo by to nevěděl,bylo by prostě naše.Je sobecký v tady v tom.Holky přiznám se zhroutila jsem se psychicky.
Nevíte holky jak a jestli se něco platí,když byla stimulace a OPU.Nic jiného a bylo to normální IVF na pojišťovnu?

katka1311
30. kvě 2012

@evikj33 Evi,kolik vás vyšlo IVF v Reprofitu?A co vše jste měli?Děkuji.

evikj33
30. kvě 2012

@katka1311 Ja jsem platila jen doplatky na léky,jinak nic.Přesně něco podobného bylo v posledním dílu Zázraku života.Já bych do dárkyně taky šla bez rozmyslu,kdybych neměla vája,hold mužská ješitnost.Ho to jistě taky zaskočilo a hlavně to rychlé rozhodování,není to jednoduché.Oni nechtějí vnímat co se děje s náma,injekce a vše jde mimo ně ☹

evikj33
30. kvě 2012

@katka1311 Nás to stálo celkem 14800kč 8000-ICSI na 13 vajuch,6000kč PK a 800doplatky na Menopur 30ampulí.Pak Pregnyl 5000v lékárně cca45kč a 2injekce Orgalutan bez doplatku.

katka1311
30. kvě 2012

@evikj33 No já bych musela ještě přičíst cenu za AH doporučují mi jej.Vidíš a ty si měla Orgalutran a mě jej nedali ani Cetrotide proti poparskání a jedno vajíčko prasklo to největší nevydrželo.
David je ještě nazlobený na mě že jsem chtěla dárce.Chodíš do OL k Macháčovi?Nevím jestli se dáme ještě na jedno IVF?Ale pokud by jsme tady to nic neplatili tak našetřené peníze máme.

evikj33
30. kvě 2012

@katka1311 Jj chodím k Macháčovi.A nech Davida schladit,snima pozlém nepořídíš,navíc to určo nese špatně,jen se potřebuje srovnat a ty jsi 1na ráně.Kamil když šel před 1IVF na Kolono byl jak mina.Pak se sklidnil.Taky ho to určo zaskočilo,se divím že podruhé ještě něco dal ☹ At skusí nějaké vitamíny kamilovi řekla sestra při IUI at veme sel,zin,Q10 že stím maj dobré zkušenosti.Ale asi bych příště zvážila zda sperma nezamrazit,pokud by bylo zlepšení.

evikj33
30. kvě 2012

Holky malý asi dostal neštovice,mně jeb...Zítra povalíme k dr.Mám strach ☹

katuleb
30. kvě 2012

@kros Ahoj no taky doufám opravdu mužeme mít ještě pak pozitivní výsledek,ale strašně se bojím...cítila jsem, že to musí vyjít a ted nevím co bude dál??

katka1311
30. kvě 2012

@evikj33 Jen to ne neštovice!!!!
Vitamínky mu koupím,budeme mít výročí svatby tak je dostane.On dal ty vzorky 3.První při OPU,pak o 1.5h později a za další 1.5h znova.Ale nic ani po centrifugaci.

katuleb
30. kvě 2012

@sal80 děkuji za podporu a doufám že to ještě klapne,nedělala jsem test ani z raní moči tak třeba....

evikj33
30. kvě 2012

@katka1311 Tak to má obdiv,Kamila si neumím v takové situaci představit,já vím že tobě je to prd platny,ale snad to bude příště lepší,jste na to 3.Musí to být provás oba náročné,duležité je se neobvinovat.Ted už to nezměníte a na další postup to pořádně probrat dopředu a v klidu doma.(jaké jsou možnosti a jak se zachová pokud by to dopadlo stejně,ale snad už se nic takového nestane)Držím palce at se to brzo srovná.