IVF - opět zklamání

worena
26. dub 2019

Ahoj holky..Tak jsem si dneska zažila zklamání v podobě MS.... Jsem po ivf,vklad 5 denní embryo..Do včerejšího dne, jsem ještě doufala že ty 3 negativní testy ještě nemusí nic znamenat...Už nedoufám.Je mi moc smutno 😔. Všechno bylo v pořádku.Fakt jsem tomu věřila... Volám do Caru a tam mi řeknou že stejně musím přijít na krev a dál užívat utrogestan a ještě navýšení o 3 globule!!! Když pominu fakt, že to je hnusný si v tomto případě zavádět,no pokud se to rozjede více mám to polikat.Je opravdu nutné toto citové kóma ještě protahovat a k čemu je to dobré?Stalo se to některé?

kiissiii
6. kvě 2019

@worena v tom máš naprostou pravdu. Čekali jsme s chlapem dva roky, než se nám z druhého IVF narodil Davídek, a stejně si ho ten nahoře vzal. Je pravda, že by že života nic neměl. Tak bychom si přálo,kdyby ti bolest zpravilo aspoň další miminko. Upřímně už ztrácím naději teď po těch nezdařených pokusech. Přála bych si ještě pochovat vlastní dítě. Tak snad to jednou vyjde. A co ty? Dáváš si teda oddych?

kiissiii
6. kvě 2019

@utrikocku podle mě pokud to nedostaneš do čtvrtka,tak naděje stále je. Já to dostala vždy 12. Den jsou et tak u ket. Akorát teď po ET má přišla už 6.den,ale to bylo tím, že se mi rozjelo astma, takže jsem potratila.

utrikocku
6. kvě 2019

@kiissiii a mela jsi rizene kety nebo jen s podporou utrogestanu? Ja beru estrofem 3 x denne, naplasti estrahexal a crinone. Poprve doktorka rikala, ze by to leky teoreticky mely udrzet. Poprve jsem odkrvacela I pres leky k prekvapeni vsech uz 7./8. Den a to bylo mimodelozni. Ted jsem mela crinone gel od krve uz 6. Den... a takhle se mi poprve prave rozjelo krvaceni. K prekvapeni sebe, jsem 11 den a vice nespinim, nekrvacim. Test negativni a prave od toho 6. Dne, co jsem zaspinila, citim, ze je to ztracene, nevim, jak to popsat. Silne pocity na menstruaci, mam pocit jako by se leky s telem praly. Zkusim jeste vydrzet do krve ve ctvrtek. I kdyz nadeji tomu nedavam...

kiissiii
6. kvě 2019

@utrikocku špinění může znamenat ještě uhnízdění. Uvidíš co ti řekne Dr ve čtvrtek na kontrole, jdeš i na ultrazvuk? V únoru jsem měla řízený ket estrofemem, neúspěšný. Teď jsem 14 dní po ET a taky nic,ale to prý to způsobilo astma,co se mi rozjelo. Tak teď budu mít opět řízený KET. Je to naše poslední šance,pak bych musela do práce, pač mi už by měla socka neprodloužila nemocenskou.

utrikocku
6. kvě 2019

@kiissiii bohuzel, jdu jen na krev...
Je to vsechno na dlouhe lokty. Ja jsem na neschopence jen ted 14 dni od transferu do testu, pak jdu zase do prace a pak si vezmu neschopenku az zase na transfer nejspis.
Znam holky co byly doma pul roku I vic.. nez se zadarilo. Proc myslis, ze by Ti neschopenku neprodlouzili? ☹ taky mas mezi Kety takovou prodlevu? V car rikaji mesic... a spise mi to vychazi vzdy za dva mesice... jak Tobe?

worena
autor
6. kvě 2019

@kiissiii Já jedu zítra do CARU... Uvidíme co mi řeknou a pak napíšu.Já si teda oddych chci dát, pokud to půjde...Ale zas proč by nemělo že?Je mi pořádně líto a i slza ukapne ještě když vidím šťastné maminky s pupíkem..Že by utrogestan ještě 😀??Já se normálně bojím tam jít.Holky ,je to normální? Nejdříve smutek že to neklaplo a pak smutek s toho strachu..Co když se zase něco stane? A co když ne? Mám úžasnou dcerku,tak co šílíš, říkám si...A další zprávy o tom jak se mrcha kterou někdo nazývá "matka"zbavila svého narozeného dítěte.. Říkám si Bože,jak tohle můžeš dopustit?Kolik nás je co bychom dítě chtěli a nejde to?Kde je ta spravedlnost....To přijde ten vztek.... Půjdu na ten KET říkám si....A zas znovu se přihlásí ten zmetek strach....A takhle furt dokola....

kiissiii
7. kvě 2019

@utrikocku no mě to vychází taky x za dva měsíce,pač měsíc budu čekat, než dostanu ms,pak budu brát estrofem a až nějaký 17.DC bude transfer,pokud se budou embryjka vyvíjet po rozmražení. jo já mám nemocenskou už přes rok, začala jsem v řijnu 2017 když jsem otěhotněla po 2.ivf,pak měla jen 4 měsíce mateřskou, protože syn podlehl nemoci a pak jsem se z toho nějak dostávala....a ze socky mi přišlo vyjádření, že ke konci červnu končím, pokud neotěhotním a další nárok mám až za rok... ještě ti zkusíme z gynekologem kvůli ketu prodloužit. Ale od stimulky mám pořád ucpaný nos,jsem nějak na kopě,tak se musím uzdravit.

kiissiii
7. kvě 2019

@worena já se cítím podobně jako ty. Nejraději bych to posunula,to mi Dr nedoporučuje,dokud jsem ještě hormonama rozjetá. Taky se moc bojím. Hlavně když je to poslední šance. Pak dej vědět,co ti Dr řekl. Držím palce 😉

nita1984
7. kvě 2019

Holky, jestli můžu něco doporučit, zašlete na doktory a dejte na vnitřní pocit. Pokud cítíte, že potřebujete pauzu, dejte si ji. Nenechte se nikam tlačit. Mám za sebou 2 IVF cykly a 7 transferů. Vyšel až 7. transfery který jsem si "udělala" podle sebe, když jsem se na to cítila. Aktuálně jsem 20tt. Moc držím palce všem, ať to vyjde

utrikocku
7. kvě 2019

@kiissiii hele to mi prijde jako nehoraznost v tvem pripade, ze Ti pisou, ze ji neprodlouzi! Nemuzou Ti neschopenku zmenit na jine duvody? Ze jsi doma treba z psychickych duvodu (napr. Deprese). Vzdyt by se tomu snad ani nikdo nedivil, co vsechno jsi prozila

utrikocku
7. kvě 2019

@kiissiii a jeste Ti pisou, ze mas narok na neschopenku az za rok! Mne to uplne nastvava!! To mysli uplne? Vzdyt muzes zdravotne resit I neco jineho...

kiissiii
7. kvě 2019

@utrikocku no od října jsem měla nemocenskou na depresi kvůli malému,v únoru se to změnilo na léčbu neplodnosti,ale i přesto mi napsali, že mohu vykonávat práci v ambulanci..no comment... můj gyndař je super v tom, že se mnou sepisuje další žádost o prodloužení. Socka mi napsala, že pokud otěhotnim,budu pokračovat dál,ale pokud ne,tak mám nárok za rok,na nemocenskou mohu dřív,ale nic by mi nevypláceli. Taky jsem z toho nešťastná,deset let pracuji na kardiu,a když potřebuji od státu a lidí pomoct já... měla bych se přebarvit😀

kiissiii
7. kvě 2019

@nita1984 teda též sis užila svoje. Držím pěsti ať vše klape dál 😉

utrikocku
7. kvě 2019

@kiissiii nestacim se divit 😩 ten tlak si snaz moc nepripoustet, to je takova blba kostelace pro to, aby se zadarilo. Ted to musi vyjit nebo... uff nechtela bych byt ve sve kuzi. Kam dochazis do centra?

kiissiii
7. kvě 2019

@utrikocku docházíme do fertimed v Olomouci,někdo na car nadává, někdo ne,no jestli to teď neklapne tak možná popremyslim o jiném. Sice 2.ivf vyšlo,ale teď už se v tom nějak placame.

worena
autor
7. kvě 2019

@kiissiii Tak dnes jsem jela na ten kontrolní UTZ...Co sliznice atd.,a kdy se teda dohodneme na ten KET... Sliznice zatím nižší ale všechno v pořádku. Pak se ozve pan doktor" móc pěkný folikul"uděláme punkci ,zkusíme to co říkáte? Nejsem schopen se zaručit že to bude vajíčko atd . Ale za zkoušku nic nedáme..OPU bez narkózy.. Můj zrovna ten líný vaječník tam má schovanou naději..Je to vůbec možné? Prý ano, může se to stát jedné ženě ze sta... Máme ty dvě zmrzlinky, ale je tu ještě tahle možnost ... Neváhala jsem, jdeme do toho.. Ještě je tu maličká naděje a mimo zmrzlinek...Co si o tom myslíte holky,stalo se to některé?

worena
autor
7. kvě 2019

@worena Dostala jsem Ovitrelle a ve čtvrtek když Bůh dá..... Není to moc narychlo? Chtěla jsem pazu.. A tohle nešlo odmítnout...Stalo se to některé?

utrikocku
7. kvě 2019

@worena mne to prijde skvele 👍❤

worena
autor
7. kvě 2019

@utrikocku Děkuji 😍No ještě neříkám hop... Ale tohle je překvapení dne... Já to fakt zabalila s tím, že až třeba za 2 měsíce půjdeme na ten KET...Že se vyčistím a srovnám...

kiissiii
7. kvě 2019

@worena ty brďo držím všechny pěsti a dej vědět, vidíš, naděje umírá poslední 😉

worena
autor
7. kvě 2019

@kiissiii Mám strach z toho OPU bez narkózy...😴😱😱😱

worena
autor
7. kvě 2019

@kiissiii Děkuji, určitě se ozvu 😉

kiissiii
7. kvě 2019

@worena no příjemné to asi nebude,ale stojí to za to😉a piš,jsem zvědavá 😏

kiissiii
8. kvě 2019

@worena myslím na Tebe a držím pěsti 😉

veeev
8. kvě 2019

@worena Ahoj, nemej strach. Jako boli to pichnuti, ale da se to vydrzet. Mam za sebou uz 4x nativ (OPU bez narkozy) a klidne bych sla znovu. I kdyz, ted doufam, ze nebudu muset jit, v nedeli testuju, jestli ten posledni nativ dopadl. A moc moc drzim palce. U me z tech 4 pokusu nebylo 2x vajicko, clovek to neceka a obuli to. Tak bud pripravena na vsechny varianty, ale snad te to nepotka 😊

worena
autor
9. kvě 2019

@veeev Děkuji 😘

worena
autor
9. kvě 2019

@kiissiii Ahoj holky.Tak píšu, mám to za sebou 😉. Vůbec nic jsem skoro necítila.. Čekáš tu jehlu,nohy do praku uvázané, zmáčklé lehátko... Trošičku něco, netuším co to bylo, fakt žádná bolest.A můj vysmátý pan doktor"tak hotovo"já "to už je jako jo?No jasně 😀😀😀..Tady je.Na mžik jsem zahlédla tu zkumavku s tím pěkným vajíčkem co jsem viděla na UTZ...Potopeno se v nějaké divné tekutině 😀.Tak prosím držte nám všechny pěsti, zítra se dozvím jak se chytlo a jestli vůbec... Uvidíme.. Samozřejmě mám obavy,jestli to není nějak moc narychlo, vždyť jsme chtěli počkat...A najednou šup šup a co honem teď....Je to tak náhle....

kiissiii
9. kvě 2019

@worena Ježíš já mám z tebe takovou radost 🤗 lepší zpráva na konci dne nemohla být. Držím všechno co můžu a víš co jsem psala, naděje umírá poslední. Možná, že jak ses smířila s tím, že si dáš pauzu, přišlo toto😉

worena
autor
9. kvě 2019

@kiissiii Ano to je možné.Děkuji,jsi hodná😘.No a další co řeším Crinone nebo Utrogestan....Co je lepší? Utroš jsem jak na kolotoči a to zavádim a co jsem četla to Crinone zas nějak hloupě zůstává uvnitř a dloubou to prstem nebo co😂😂 tvarohové prý, nevím co je lepší.

kiissiii
10. kvě 2019

@worena to ti uorimbe neporadím, bo ten druhý lék ani neznám. Já vždycky beru utrogestan😊