IVF + PGT-A. Máte zkušenost?

denisa_333
11. led 2023

Hezký den všem,

s manželem jsme podstoupili IVF ICSI + PGT-A (genetické testování embrya) na základě genetických výsledků.

Zbylo nám 9 embryí k otestování a zamražení. Chtěla jsem se zeptat, jestli jste někdo podstupoval také PGT-A a kolik se vám vrátilo zdravých embrijek?

Je mi jasné, že tím nic nevykoumám, spíš se člověk snaží zkrátit ty dlouhé týdny do výsledků. 🙂

Děkuji moc.

hahahala
12. led 2023

Zdravím, na PGT-A zasílali 3 embrya… 2 naprosto v pořádku (z jednoho máme dceru) 1 mělo mozaiku na 4. chromozomu, avšak i to by bylo k transferu…

denisa_333
autor
24. led 2023

@hahahala Moc děkuji za info. 🙂 Čas utíká hrozně pomalu, ale tento týden by měli snad už dát vědět.

milixx
24. led 2023

@denisa_333
Hezký den,
mám za sebou dva takové cykly ivf, a to z důvodu opakovaných potratů. Z 1.cyklu bylo jen 1 vajíčko 😏 ale podařilo se ho oplodnit i dovést do 5. dne - a PGT prošlo jako sice vhodné k transferu, ale s výhradou - mozaikou. Zatím transferováno nebylo. 2. cyklus s jiným protokolem přinesl naopak 30 vajíček, ale do 5. dne vydržely jen dvě. Obě šly na genetiku a obě prošly. Z prvního z nich mám dceru, z druhého potrat v 8TT - ale tam proběhl transfer ne úplně standardně, tak těžko říct, jestli to nemělo podíl na neúspěchu.
Jinak výsledky PGT-A měly být do šesti týdnů, ale u nás v obou případech byly za tři týdny.
Moc držím pěsti☺️

denisa_333
autor
26. led 2023

@milixx Moc děkuji za vaši zkušenost. ☺️ Dnes nám volali z Gennetu, výsledky trvali 14 dnů a máme 7 úplně zdravých embryjek a 2 s podmínkami . 🙏 Tím bych chtěla dát i naději pro ostatní, že kvantita ještě neznamená špatná kvalita. Určitě nemáme vyhráno a jsme hodně pokorní, ale je to další velký krok k našemu snu

hanca27
29. led 2023

@denisa_333 ahoj, to je krásný počet a dítě ještě nemáte ? Bude první ?;) jsme na tom podobne, ale ja teprve čekám na výsledky ..máme 4 blastocysty, tak snad bude alespoň jedno zdravé a ideální případ i 1 jako “náhrada” ikdyz to zní divně 🙂Kdy jdeš na KET ?

denisa_333
autor
29. led 2023

@hanca27 Ahojky, nene bohužel zatím prcka nemáme. Vy už mate? 🙂 Na Ket bych měla jít v druhé polovině února. Do jakého centra chodíš? A kdy mate mít výsledky? Vůbec to nezní divné. Člověk vždycky počítá s co největším počtem “kdyby náhodou”. 🙂