IVF po mimoděložním těhotenství s 1 vejcovodem

kapunka
25. říj 2008

ahoj - máte za sebou někdo IVf po mimoděložním a s jedním vejcovodem?? já jiné problémy nemám, tak se jen chci zeptat, jeslti se to povede..díky

zulka29
31. říj 2008

Zuzka, áno, ak už raz tehu bolo, bude ešte raz...určite 😉 je to pravda... 😅

mmonna
31. říj 2008

ja som doktorovi povedala,ze mam take priznaky ako pri prvom,a on mi povedal,ze i tak by tam nic nevidel...a potom ked som aj tak prisla,tak mi nakoniec zobral krv a HCG som mala take vysoke,ze hned ma hnal do nemocnice..ja som sla ale az na druhy den,ale tie bolesti som mala neskutocne...400ml kvy som mala v bruchu...hrozila transfuzia...ale aj tak som riadne nastvana na tych dr,lebo riesili to az na poslednu chvilu....

zuuuzana
31. říj 2008

jeee zulka to mi je luto, clovek tomu ta silno veri a tak strasne vela energie na cely ten proces vyvinie...
sama som sice ivf nemala ale viem si predstavit ako to stekli nervy a hlavne psychiku ...

no mmonna moj mi to dokonca odprisahal, ze baby bude. u mna tie mimomaterniove prve skoro same aj odislo hcg klesalo neuveritelne rychlo. a to druhe bolo sledovane a od 4 tyzdna som uz bola hospitalizovana. nakoniec pri hcg 2400 povedali ze to je s istotou mimo....

zulka aj ja si to myslim, dokonca som o tom presvedcena.

a preco ste teda islo do ivf ak sa mozem spytat?

zulka29
31. říj 2008

Zuzka, kvôli vajcovodom...pri diagnostickej laparke bolo jasné, že iná cesta nie je 😔

zulka29
31. říj 2008

keby som tu mala všetko písať, čo všetko som schytala pri mojom tehotnení...škoda reči ...sám dr. povedal, že hoci je niečo málo pravdepodobné, u mňato vyšetrí, lebo tých málo pravdepodobných vecí bolo už u mňa až až.... 😝 .
Ale zase mám dva funkčné vaječníky a maternicu čo je super nie? 😵

zuuuzana
31. říj 2008

presne tak zulka aj ja to tak vidim. co maju povedat baby co maju napr. pco syndrom a tazko pridu ku kvalitnym vajickam. alebo muzi s doslova nepouzitelnymi spermiamy. mi sme aspon boli tehotne a vieme zo to ide. len treba trpezlivost a pozerat sa len a len dopredu. (to mi hovori stale moj sef 😉)
pozeraj sa len dopredu a nikdy sa neotacaj - je to zevraj liek na uspech 😉

jaj baby nechce sa mi dnes byt aktivna v praci. aspon ze uz je piatok. ked vidim ako sa sef oproti mna ide s telefom v ruke roztrhnut ... mala by som mat vycitky svedomia ( hi hi hi ale nemam 😀 )

zulka29
31. říj 2008

Zuzi, min. týždeň som sa išla roztrhať, tento týždeň bol už lepší, a teraz sa mi už vôbec nechce robiť 😀
Presne tak Zuzi, ja sa chcem naučiť myslieť pozitívne, lebo evidentne mám s tým problém a možno som si všetko zlo aj privolala. treba vypustiť z hlavy zlé spomienky a uvoľniť miesto pre krajšie veci, ktoré sa stanú. Mám záväzok myslieť pozitívne 🙂 a to ešte nie je ani Nový rok 😀 .

mmonna
31. říj 2008

Ja som do IVF sla tiez s tym,ze ked som bola na rengene vajcovodov,ked som mala este oba,tak zrovna priechodny bol ten,na ktorom som jedno mimomaternicove mala,a ten druhy bol zrovna na ho.... ☹ takze naco by mi bol?mam cakat ze ma stretne zazrak?uz nemam vela casu na cakanie....

zulka29
31. říj 2008

Moni, ved to času nemám ani ja...mne stačí jedno dieťatko svoje a druhé si možno adoptujem. Ale jedno chcem nosiť v brušku 😵 . Doteraz sa zázrak nestal, tak si musíme k nemu dopomôcť nie?
Len sa musím ešte utvrdiť v tej operácii...a utvrdzujem sa stále viac smerom k nej... 🤐

mmonna
31. říj 2008

Zulka,dost mi pomaha konik.....inak by som bola chodiaca depka.....ja som uz tiez rozhodnuta....uz nas je tu tusim viac takych....
A s tou nechutou k robote jak by dal 🙂 este ze je sef vo vyrobe,a nam v kancly da pokoj...no blizi sa sefka,tak sa musim robit ze nieco robim 🙂 od rana od siestej este stale odpisujem jeden bankovy vypis,ktory ma 3strany 🙂 A vonku je tak krasne...................................

zuuuzana
31. říj 2008

je zulka to poznam, ja som tiez negativne mysliaci clovek. ale dost bolo a uz nedovolim tym mojim certovskym myslienkam aby nieco este poto ...
lebo aj ja si myslim z na zaklade myslienky vznika realita.
inac baby mate niekto pojem o stitnej zlaze. lebo mam zvysenu funkciu a vcera som bola u lekara na kontrole (moj mal dovcu tak som bola u ineho) a ten mi povedal ze moj mi uz mal davno zvysit dosis.
takze ak sa to potvrdi ... nabehnem v pondelok k mojmu a asi mu ja tu jeho debilnu licenciu vezmem.

mmonna
31. říj 2008

ak myslis Zuzi,ze to by bol dovod neotehotnenia,moze to byt,no nemusi....moja svagrina ma problemi zo stitnou zlazou,a ma tri decka...jedno terz mesacne,a to nema jeden vajecnik a vajcovod,mala cisty,same zapaly,operovany zaludok,ma nadvahu,a ja na nu kvoli tomu nervy...ani to tretie nechcela,a ma ho...ja sa snazim kolko a nic ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

zuuuzana
31. říj 2008

to vazne mmonna, tak to nechapem. no asi to tak je, ze my si to musime doslova vydupat a budem tie najlepsie maminky na svete (ty vlastne uz si).
ako to bolo vlastne pri prvom uplne bezproblemov?
baby zachvilku palim domov --> teda na nakupy 🙂
uz len hodku

zuuuzana
31. říj 2008

ja som otehotnela v podstate aj napriek stitnej, cize si nemyslim ze v otehotneni je problem. teda ano kedze to bolo zakazdym momi. ale baby pisu na inom fore ze tam chybaju nejake potrebne hormony ked je porucha stitnej a ze to treba kontrolovat. no a ja si myslim ze moj lekar sa na to vies co ...
a ze mozno to bol tiez tym zavinene ... chcem na niekohe alebo nieco zvalit chybu ale este neviem na coho ( hi hi hi) to ja rada .

zuuuzana
31. říj 2008

baby dnes som nejak sensibilna zajtra mam svoje dnicky ☹ a uz citim ze su na ceste ☹
asi bude aj drahy sklamany ...

heni dnes robi test .. ale este sa neozvala ???

zulka29
31. říj 2008

Zuzka, a kam sa chystáš na nákupy a čo ideš nakupovať? 😉

zuuuzana
31. říj 2008

hmmm zulka idem do mesta do schopping center nieco pokukat aj s kolegynami.
a mam za uloha kupit pre muzicka ponozky. a my mame v praci dnes poobede muster predaj (pracujem v marketingu, reklame a nakupu obchodov s nabytkom) takze nejake vianocne ozdobky si pojdem zobrat 🙂
aj ked vianoce my s drahym neoslavujeme. ale mozno sa mamine zidu.
sme sa rozhodli tento rok travit vianoce niekde pri mori. u neho v rodine maju skoro vsetky prave po porode a male mimi, a my by sme mali 26. dec. termin. takze chceme byt sami a hlavne si myslim ze by ma nejaka rodinna oslava polozila (no nie celkom, ale ked nemusim nezucastnujem sa).
myslim ze preto bolo aj to druhe tehu mimo, aby som sa konecne naucila hovorit "NIE" a konecne zit ako ja chcem a nie sa vecne niekou inemu prisposobovat. jeho a moja rodina sice teraz s tym nie je celkom vyrovnana, ale aspon uz nie som blazon ktory vzdy len povoloval 😉

zuuuzana
31. říj 2008

som sa ale rozpisala ... sorry

zuuuzana
31. říj 2008

pise ako ako mylim chaoticky 😀

zuuuzana
31. říj 2008

tak este raz : pisem ako myslim - chaoticky 😀 😀 😀

zulka29
31. říj 2008

Zuzka, máš pravdu, treba robiť to čo cítiš, ak sa s niekým nechceš stretnúť, je to len na tebe...nebudeš si predsa ubližovať...
Ja by som tiež najradšej niekam cez Vianoce vypadla. ale už nemám dovolenku a z práce aj tak nemôžem. Vôbec nemám chuť ich oslavovať...takto bez bruška vôbec nie 😠

tak si niečo pekné kúp, treba si urobiť radosť 🙂 . Ja potrebujem kúpiť dáky pekný kabátik, ale neviem kde u nás majú výber, v rakúsku som nič nezohnala 😠 . Chcela by som tak mierne elegantný nad kolená s opaskom...hmm... 😵

zuuuzana
31. říj 2008

bola si kuknut v h&m? ja som si tam pred tyzdnom kupila. ale tu v rakusku.

mmonna
31. říj 2008

Pocuvajte hviezdy...vy tu riesite nakupy 🙂 to sa niekomu zije.....ja som uz bez penazi,tak nemam take problemy ☹
Zuzi,rok predtym,nez som otehotnela s Miňou,som potratila....potom som musela pol roka cakat,aby sa to nebodaj nezopakovalo,potom sme sa 3mesiace snazili,bola som na prasky,ze stale nic,ale v robote to bol des..Sef bol strasne na mna zly,stale hukal,nadaval.Tak som dala vypoved,a potom som otehotnela hned,ked so mna spadli stresy..Cele tehotenstvo super,stale som chodila do prace,dokonca 2tyzdne pred porodom na turu do hor 🙂

zuuuzana
31. říj 2008

jaj mmonna tak to nemam ani ja, ale predsa sa nedam mojim uctom odradit 😉

jeee tak take bezproblemove tehu aj ja chcem . no si to aspon tak predstavujem a planujem.

baby este stale trcim v praci. musim teraz svihnut s tyzdnovym protokolom. inac si tu aj ponocujem. 😀

a s kolegem sa rozisla fraja tak si zbalil svestky a siel domov. tak som sama.

mmonna
31. říj 2008

Zuzi,a co si myslis,kde som ja?V praci....ale dnes so mna ziaden vykon....ale mam narok,je piatok...a som tu od siestej...tak cakam len na tretiu,urobim sefovi bankovy vypis,a adios vikendovat....

zuuuzana
31. říj 2008

no baby ako to tak sledujem tak dnes sme aktivnejsie na koniku nie v praci. ale ja uz leeetim

pa mozno vecer

pikha
31. říj 2008

ahojte babulky, dostavam sa az teraz sem, lebo cez pracu ja konika nee 😖
moni, no ved uvidis, skus sa spytat na to, ale ked ti robi problemy tak aj tak je tam zbytocny 😖 Ja som sa branila najprv zubami nechtami ked mi to prvykrat spomenul doktor, ze budem prirodzenym sposobom uplne neplodna a tak.. ale to som v podstate aj teraz, a aspon nebudem musiet trpnut ci zase bude mimomaternicove, mam nanho dost ohavne spomienky 😝 A doki z Ferticentu mi doporucil jedno sukromne centrum , kde ta jeden den urobia a na druhy den ides domov, pekne prostredie normalny pristup dobry odbornik a ziadne zbytocne lezanie v nemocnici.
ahoj zulka, no vidim ze ty mas tiez dost akcnu minulost 😝 Hydrosalpinx sa mi musel urobit v priebehu poslednych par mesiacov, lebo predtym tam nebol - asi zatial iba nenapadko vylucoval toxiny. teraz ho doktor jasne videl na sono, tyzden dozadu to je.. aj mi ho ukazoval, a fakt ho bolo vidno.. taky..no, nafuknuty salam, priskrteny na oboch koncoch. A ked som teraz v pondelok bola vo Ferti na konzultaciu, tak aj tento doki ho videl, bol tam uplne jasny. Vlani v novembri som bola na HSG, a vtedy tam rozhodne nebol, na snimke nic take nebolo, iba ze je ciastocne zrastovy. Takze sa to muselo teraz niekedy. V zivote som o tomto probleme nepocula, a tusim ho ma viac bab nez by sa zdalo 😒 no, a co planujes s tym?

mmonna
31. říj 2008

Pikha,ahoj.....mas ohavne spomienky na doktora,ci na vajcovod 🙂 ja na doktora...on by bol schopny ma nechat umriet...zvazovala som vymenu dr,ale nakoniec som zostala...je dobry kamos nasho primara-boli tusim spoluziaci,takze clovek nikdy nevie,ako ho este bude potrebovat....vsetko sa to casom vyvrby,ci u mna,ci u Teba,ci u inych babuliek...len by som to rada tak nejak urychlit,najlepsie za jeden den vsetko 🙂
Keby som sla na laparku,tak normal si to odlezat,lebo u nas nic take asi nie je...

pikha
31. říj 2008

moni, ja som z NR, a u nas tiez nie je take zariadenie kde by poskytovali take sluzby.. myslim ze nitrianska nemocnica je neslavne znama sama osebe 😖 a uz som tam bola trikrat a uz jej mam akurat dost 😝 to spominane centrum je v Dunajskej strede, pisala o nom aj jedna kocka co tam taku laparku absolvovala a bola maximalne spokojna. A ohavne spomienky mam veru na vajcovod, lebo mna uz viezli na operacku s krvou v bruchu s klepotajucimi zubami a s ocami do kriza, fakt nic co by som chcela zazit znovu 😖 ale to uz bolo davno, teraz su tomu dva roky, tak uz na to nechcem ani spominat. A moj byvaly gynekolog nevedel co ma so mnou robit, ziadne vysetrenia, nic, povedal len ze .. skusajte, alebo chodte na IVF 😅 no proste macher.A ty uz jedneho babulika doma mas som citala tusim 🙂 a druhe teraz ne a ne?

zuuuzana
31. říj 2008

ahojte kocky, tak ja som prave dosla z nakupov. fuuuuu som zas minula 🙂

pikha moj zvysny vajickovod ma tiez trochu zrastov, ale lekar nikdy nespominal nejake toxicke latky. hmmm mala by som ho opat navstivit. on len povedal ze pod vacsim tlakom je ta priechodnost dobra. tak ako tomu mam rozumiet ???
on je taky lezar ...