Chybějící vejcovod po mimodeložním těhu

marrom
23. led 2021

Prosím ženy, já se v tom nevyznám. Před 5ti lety jsem prodělala mimodelozni těhotenství. Mám dvě děti a nikdy mě nenapadlo ze budu chtít 3ti. Takže jsem to neřešila. Ale teď z toho začínám být nervózní. Znamená to pro mě, ze můžu otěhotnět jen když dochází k ovulaci ze zdravého vaječníků s vejcovodem. Je vůbec možné poznat kdy k tomu dochází? Střídá se to? Jeden měsíc pravý, druhý levý vajecnik ovuluje? Nebo jak to je? MS mám pravidelně po 30ti dnech.

hezz17
23. led 2021

Teoreticky se stridaji pravy levy. Ale to je ulazkove tabulkove....

makovice88
23. led 2021

@marrom Mohou se stridat, ale take nemusi. Nemam pravy vejcovod a v nemocnici mi rekli, ze pokud chybi na jedne strane, tak zbyvajici vejcovod je schopen si "pretahnout" vajicko z prave ovulujicicho vajecniku. Jestli je to pravda, netusim. 😁

levandulka_fialova
23. led 2021

@marrom A také je teoreticky možné, že se zdravý vejcovod "natáhne" k druhému vaječníku, a tam si vajíčko vezme 😉 Držím pěsti. Snažila bych se prostě každý měsíc.

wendyv
23. led 2021

Já měla mimoděložní v dubnu 2020 ... a v nemocnici mi řekli že po nějaké době vejcovod převezme funkci i za odebraný vejcovod a uvolňuje vajíčko každý měsíc. Mě se podařilo znovu otěhotnět až po 8měsících.

klokanka31
23. led 2021

@marrom Mně taky chybí vejcovod po mimoděložním. No a nakonec se mi povedlo rychleji otěhotnět než když byly oba ☺ poprvé po mimoděložním asi po 9 měsících (ale snažili jsme se z toho asi 5-6 měsíců), to byl potrat, a po měsíci a půl od potratu znova, a z toho mám holčičku 😊 takže neboj, ono si tělo poradí 😉

marrom
autor
23. led 2021

Holky moc, moc vám děkuji. Uklidnily jste mě. Děkuju 😇

lizzie02
23. led 2021

@marrom mimoděložní v roce 2017, odebrán jeden vejcovod, v nemocnici mi tenkrát řekli, že zbylý vejcovod se natáhne i pro druhé vajíčko 😊 poté dvě dětičky 😊

rubesovak
23. led 2021

Je možnost že se vejcovod natáhne k druhému vaječníku. Můj 2 letý syn je jasným důkazem🙂 nemám pravý vejcovod, a vajíčko jsem měla dozráté vpravo.

sayast
23. led 2021

Otěhotněla jsem s jedním vejcovodem po jednom nechráněném styku, za měsíc má chlapeček rok. Držím palce!