IVF v květnu-červnu 2013

baby1984
9. dub 2013

Ahoj holky vytvořila jsem tuto skupinku pro nás všechny co čekáme na IVF v měsíci květen,nebo červen.Přidejte se všechny 😉 podržíme se,povzbudíme a taky poradíme.Věřím,že se to tu pěkně rozjede 😀

orin77
3. čer 2013

Přeji všem pokud možno krásné ráno. Stačí tady o víkendu nebýt a pak nestíhám dočítat. Jak zvládáte v Čechách ty povodně? Doufám, že jste všechny v pořádku.

orin77
3. čer 2013

@jaka17 Ahoj, uvažovala jsi, že půjdeš na kontrolní odběr krve nebo až na ten UTZ? Já si zítra nejspíš půjdu pro další recept na utrogestan a tak přemýšlím, že sestřičky požádám ať mě ještě jednou ďobnou.

jaka17
3. čer 2013

@orin77 jo, já jedu asi dneska, jestli se tam přes Vltavu dostanu 😀 nemám taky Utroš, no a jsem zvědavá jak opice/ ne janice/
no a jak se cítíš, matko????

jaka17
3. čer 2013

@zimka jupííí, vítej v klubu testerek... 😵 😵

janice_opice
3. čer 2013

@hhani no právě Hani 🙂 už jsme na řadě🙂

janice_opice
3. čer 2013

@jaka17 ale jo to sedí já sjem dost zvědavá:D

orin77
3. čer 2013

@jaka17 Je to divný, ale kromě šílené únavy, jelikož jsem už několik týdnů nespala v noci v kuse ale tak cca 2x za noc jdu na záchod a taky když se něčeho přežeru, tak je mi zle ,nemám jiné příznaky. Sestřičky minulý týden mi řekly ať se pak objendám na UTZ, ale nevím kdy jestli až příští týden. Ty máš UTZ již naplánovaný?

simka77spain
3. čer 2013

Ahojte holky, rozhodla jsem se tady napsat, jelikoz procíta´m vase konverzace od vcerejska uz snad od minuleho roku 🙂 tak jsem se konecne rozhodla, protoze vidim jak se podporujete, a pomáháte a to je super fakticky. Mam desne hodne otázek a rada bych nasla nekoho kdo byl treba v mem prípade stejne.

simka77spain
3. čer 2013

My se snazime s manzelem uz 3 roky. zijeme ve spañelsku a tady zdravotni pojistovna neproplácí absolutne nic, takze jsme se rozhodli si vse platit na nejaké klinice v cesku. Narazila jsem na GEST v Praze, a to je moje první otázka, Prosím vás, je tady nekdo kdo tam taky dochází a mohl by mit ríct jak u nich dopadl, nebo jaky na ne mate nazor?

kamisb
3. čer 2013

gratuluji všem // - holky moc moc si to užívejte, v týhle době je to vždycky jako zázrak 🙂

a my co ještě čekáme, taky @hhani věřím, že nestojím v nějaký nekonečný frontě ...ti naši prckové jen někde bloudí ..ale určitě si nás najdou 🙂

kamisb
3. čer 2013

@simka77spain - no moje kamarádka od nich po dvou neúspěšných pokusech utekla, chtěli ji hnát do dalšího, ale nechtěli ji udělat ani žádný testy. Ale je to vždycky o názoru a zkušenosti....všude asi narazíš na pozitvní i negativní přístup.
ale myslím, že v Praze narazíš určitě na lepší centra.

hhani
3. čer 2013

@simka77spain Ahoj 🙂...Sama s Gestem nemám zkušenost,ale ohlasy na něj moc dobré nejsou ani mezi doktory.My když hledali kam jít tak jsem v tom seděla pořád.Nakonec nám vyšel bud Apolinář nebo Motol...ale jsou tady holky z IVF Cube,Gennet a myslim,že i Pronatal tak se můžeš informovat...Zkuste zvážit kam jít..v Praze je spousta jiných center a myslim,že i mnohem lepších než Gest.. 😉

simka77spain
3. čer 2013

´Druhá vec je ta, po vsech ruzných vysetreních nam rekli ze jak mam vsechno v porádku ale manzel nemá zadné spermie, takze nám doporucili TESE, které jsme uz podstoupili prave minulý týden. Hrooozne jsme se báli, ze se tam nic nenajde, protoze nám ndávali skoro zadnou nadeji, protoze manzel má taky varlata mensí a tim padem vice u tela...no proste meli sjme opravdu moc malo procent na tom, ze tam neco bude, ale nakonec nasli v jednom vajícku pri operaci na jednu dávku, proste na jeden pokus na IVF-ICSI. Ta cesta z Prahy domu byla s radostí, ale to vajicko je vlastne uz celé porezané, takze hrozne se bojíme, ze kdyz nám to nevýjde tak uz nebudeme mít odkud brát spermijky na nejaký prístí pokus, rpotoze to druhé vajícko je jeste mensí a tam by podle doktoru nemelo byt nic, i kdyz to se nikdy neví, ale asi by to nestacilo ani na tu jednu dávku. No takze pan doktor mi naplánoval ze to zkusíme prave tedka v cernu, a jsem desne nervozní, jak to dopadne, kdyz fakticky máme jen jeden pokus. ☹ beeru tedka léky, na usperneni menstruace, abych ji mela presne hned jak vysadím ty tabletky, to znamená na 10. 06 mi planujou menstruaci, ja letím 09.06 do prahy, a 11.06 mam navstevu na klinice a mela bych tedy mit menzes a zacít s desetidenním pichanim. Budu tam bez manzela tak si asi budu píchat sama, tak uvidim jak to zvládnu. ☹ no a teda v plánu mam na 20.-21.06 odber vajícek. tady dalsí muj dotaz: Kolik tak bývá tech vajícek?? doktor mi rekl ze bude mozna takových 6, ze mladsí holky maji treba 8...tady ctu z nekdo mel i 17...jsem z toho uz fakt jelen. Nic nechapu, Reknete mi na to neco prosím.

hhani
3. čer 2013

@kamisb to si piš,že si nás najdou a to budeme ještě čučet kolik jich bude 😀 😀 😀

simka77spain
3. čer 2013

Vsechno si platíme, a dohromady nás to výjde na takových 150 000 korun. Doporucili nám vsechny extra které se dají, aby tehotenství opravdu bylo. ja se hodne hodne bojiiim at to vyjde. Rekli jsme si ze bychom si dali i tri embrijka, pokud se tedy vyvinou 😖 , a ze radsi tri nez nic, protoze na dalsi uz stejne nemuzeme jit, protoze uz nemame spermie, ataky ani penize ☹ Napiste mi co si o tom myslíte prosím. Já bych si tak prálá at to výjde, ale jak vidím, tady uz to kazdý zkousel tolikrát.....je tady nekdo komu to vyslo napoprvé?

orin77
3. čer 2013

@simka77spain Počet vajíček záleží na mnoha okolnostech. Jednak i na délce protokolu. Čím delší tím se odhaduje více vajíček. Ale tady nejde ani tak o kvantitu, jako o kvalitu. Podle toho co píšeš, tak máš krátký protokol. Záleží i na zásobě, kterou podle hormonálního profilu máš. Neboj, stačí jedno a podaří se.
Já měla krátký protokol, navíc je mi 35 let a mám velkou nadváhu, takže mi doktor moc šance ani nedával. Bál se jak mi hormonální injekce zaberou. Nakonec jsem měla 7 vajíček, 5 z toho zralých a oplodněných, ale po kultivaci zbyly 2 jedno mi zavedli a druhé zamrazili.
K úspěchu stačí 1 vajíčko a 1 spermie 🙂

simka77spain
3. čer 2013

No tak ted uz lituju jak ctu, ze jsem si vas nenasla drive, protoze ted uz asi nemuzu prechazet jinam, rpotoze uz mam vsechno naplánované na tento mesic.....Tak drzte palce at to vyjde. Ja jsem s nema zatím spatnou zkusenost nemela...ale tak taky protoze jsme tam zatím byli jen na tu operaci MESA a nic víc.

hhani
3. čer 2013

@simka77spain tak takovyhle problem tady zatim z holek nikdo asi nepsal...Jinak injekce zvládneš určitě v pohodě..já se jich bála šíleně a nakonec jsem to taky dala..odběr vajíček taky v pohodě a k tomu počtu...Je to opravdu strašně individuální a nikdy se to nedá říct dopředu..Já jich před operací viděla tak 8-10..nakonec jich odebrali 5,z toho 4 oplodnily a k transferu bylo pouze jedno..takže je to opravdu nevyzpytatelné...Někdo zase říká,že čím jich je víc tím větší je náchylnost k OHSS,který je i neni dobrý potom při transferu..Podle mě je na tohle opravdu těžké odpovědět.. 😉

meyryen
3. čer 2013

@simka77spain Ahoj, je spousta holek, kterým to vyšlo napoprvé 🙂 Co se týče vajíček, tak záleží na kapacitě tvých vajčeníků, tzn. že určitě máš udělané testy, ve kterých ti vyšla hodnota AHM. Někdo má jen jedno vajíčko a otěhotní a někdo jich má 15 a stejně se to nepovede.

Určitě si připlaťte za prodlouženou kultivaci embryí, abyste věděli, které z embryjek si vede nejlépe. Co se týče zavádění tří embryí, tak všeobecně se od toho upouští a zavádí se max. 2....i když samozřejmě záleží asi na každém centru a tvém přání. Držím palce, ať ti to vyjde 😉

simka77spain
3. čer 2013

@orin77 jo, to mi taky rekli, ze jeste ten vek 36, to neni nic dobrého..... jeeeeee, ja se tak bojim ze ja vim ze nesmim, protoze kazdy mi rika ze mam byt v klidu ale to nejdeee. Manzel mi ríká ze at nekoukám na ty procenta, ze nam dali moc malo....ze to je proste na 50 na 50, bud a nebo. Nase spermijky se nehybali jak je nasli, tak to taky prý není dobre, ale ze zkusit se to má, rpotoze to ze se nehybou pry nevadi k tomu aby nam udelali icsi.

orin77
3. čer 2013

@simka77spain Musíš věřit. Pozitivní přístup je 50% úspěchu. Příroda je mocná, takže není se čeho bát.

simka77spain
3. čer 2013

@hhani kdyz se oplodnili 4 jakto ze k transferu jsi mela jen jedno?? zbytek co se stalo?

hhani
3. čer 2013

@simka77spain Přesně tak..i když je to hrozně těžké zkus věřit,že se to povede...je dobré,že máte alespon nějaké a ICSI je od toho aby jim pomohlo do vajíčka..nevěš hlavu a jak řikáme my tady :"na slzy ještě času dost".. 😉

simka77spain
3. čer 2013

@meyryen dekujii, fakt na poprvé?? jeee, dekuji, ja fakt nevim co bych delala kdyby to nevyslo. darcovství nechceme, protoze ja uz jedno díte ma´m ale mazel zadné, a chce svoje. Ja vím ze hodne lidi by reklo ze to je svoje, ale vite jak to myslím. Taky vice penez uz nemame ☹

simka77spain
3. čer 2013

holky a vy jste na tom tedka jak? jste tehotné? nebo si píchate?

hhani
3. čer 2013

@simka77spain přestali se vyvíjet tak jak bylo potřeba,resp. do těch hodnot co bylo potřeba..takže odumřela.. ☹ ...ale nad čim určitě neváhejte je určitě zamražení,pokud budete mít více opl.vajíček..

simka77spain
3. čer 2013

@orin77 aha, tak vidim ze ty uz mam mimi v brisenku!! to je teda radosti co? to je krásné fakticky.

simka77spain
3. čer 2013

@hhani jeeee, no ja furt pocitam penize sem a tam at mam na vsechno, rptooze to je tam tisic, sem tisic....a to ja se zatím jen modlim aby se aspoñ jedno chytloooo 😀 . no tak keeezby se chytlo vice, at si muzu i zamrazit, o tom zatím jenom sním 😀 😀

hhani
3. čer 2013

@simka77spain.. je tady více holek co na 1.IVF má pozitivní testík..jen zatim já jsem po prvním pokusu nedopadla,ale v září se těšíme na 2.pokus.. 🙂

simka77spain
3. čer 2013

Holky a vy jste brali ejste k tomu nejake vitaminy nebo nejake jine tablety nebo tak neco? nekde jsem tady cetla o tom jist hodne cilli papricky nebo ze jsou dokonce i v tabletách...co tom vite? vy jste neco jedly takoveho?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru