IVF v květnu-červnu 2013

baby1984
9. dub 2013

Ahoj holky vytvořila jsem tuto skupinku pro nás všechny co čekáme na IVF v měsíci květen,nebo červen.Přidejte se všechny 😉 podržíme se,povzbudíme a taky poradíme.Věřím,že se to tu pěkně rozjede 😀

visnu
10. dub 2013

@meyryen nikdy jsem o tom neslysela. Ja beru Calibrum babyplan.

visnu
10. dub 2013

Holky, zkusim se teda zapsat do tabulky, snad to zvladnu.. 😀

meyryen
10. dub 2013

@visnu v podstatě jen osm měsíců, ale hned od začátku chodíme do CAR kvůli mojí endometrioze. Takže jakmile jsme se rozhodli pro miminko, tak mi moje dr napsala doporučení. Chtěla jsem miminko už dřív, ale dlouho nebyl partner a pak když partner byl, tak se na miminko ještě necítil, no ve čtyřiceti si myslel, že je mladík a že miminko bude hned druhý měsíc, jak se rozhodneme, a to věděl, že to půjde přes CAR. No a teď ho to tak vzalo, že v lednu pro prvním IVF už chtěl vymalovat dětský pokoj a měl vybranný kočárek.....

visnu
10. dub 2013

🙂 Ten se asi hodně těší, že? My už vybíráme jména, na palici, co? U mě se mateřské pudy taky ozvaly mnohem dřív, Snad už v jednadvaceti, ale ještě jsem studovala.. Mezitím jsem ještě stihla vyměnit partnera a s tím jsme se rozhodli po měsíci vztahu, že se budeme snažit o minčo a trošku se nám to protáhlo. 😒 Otěhotněla jsem nějak kolem minulých Vánoc, ale mimoděložně. Po laparce mi sdělili, že druhý vejcovod je nenávratně poškozený a naplněný zánětlivou tekutinou, která snižuje úspěch IVF. Po prvním nevydařeném IVF a dalším roce přirozeného snažení jsem ho nechala odstranit a teď hurá do druhého pokusu. 🙂

janinafox
11. dub 2013

Ahoj holky, tak poslušně hlásím, že jsem srabík, ale musím si postěžovat 😀 Včera jsem seděla půl hodiny s inj. decapeptylu a nemohla jsem se odhodlat k tomu bodnutí... musel zakročit manžel když přišel z práce. A to jsem se ještě "bránila" a pořád mu vysvětlovala jak na to no a on samozřejmě už nabručenej, protože už mu dávno běžel hokej... no a říkal něco v tom smyslu že nemam dělat scény - sice to řekl jako ve vtipu, ale mě tak naštval... no doufam že to dneska bude lepší 😅

baby1984
autor
11. dub 2013

@janinafox tak důležitý je že si vydržela,já sem na to taky moc zvědavá,chci mít všechno pintlich,ale ted nedokážu říct jestli bude a nebo nebudu schopná do sebe píchnout,kdyžtak bude muset manžel no,holky to prej trénují na pomeranči jak se to píchá 🙂

janinafox
11. dub 2013

@baby1984 takhle - ono to bodnutí jehly nebolí - ta je tenoučká a malá, takže jde jen o ten blbej pocit do sebe něco bodnout. Akorát teda u mě je lepší to píchat víc na stranu, místo přímo pod pupíkem kousek je strašně citlivé. Jen teda u toho decapeptylu jakoby pálí ta látka, ale prý gonal je proti tomu procházka růžovou zahradou 😀 no poreferuju zítra, jak to proběhlo dneska večer 😀 Ty jo na pomeranči? Jako fakt? no já myslím že tohle člověk natrénuje až na sobě - přetřít kůži desinfekcí, chviličku počkat, chytit špíček, bodnout, pustit špíček a mačkat píst injekce, domáčknout, chvililinku počkat a vytáhnout, já to pak znova přetřu polštářkem s desinfekcí.. takhle to vypadá tak jednoduše to je krása 😀 😀 😀

meyryen
11. dub 2013

@visnu Těší, před rokem bylo dítě sprosté slovo a teď se už nemůže dočkat 🙂 Taky sis teda užila svoje, takže nás obě čeká druhý pokus, kdybych se uměla modlit, tak asi začnu, ať je úspěšný 😎

meyryen
11. dub 2013

@janinafox Já nejsme schopná si píchnout nic, píchá přítel a já se ani nedívám a držím se polštáře 😢

janinafox
11. dub 2013

@meyryen tak v tom aspoň nejsem sama, díky... asi založíme "polštářovej klub" 😀 😀 já možná kdybych to měla píchnout někomu, tak by to nebylo tak hrozný jako sama do sebe 😖 a to jsem ještě v sobotu byla za hrdinku a docela jsem se i těšila až začnu v neděli, že se jako konečně věci trošku pohnou kupředu, no už mě to hrdinství i s humorem přešlo 😅

meyryen
11. dub 2013

@janinafox Já hrdinka nebyla ani předem, měla jsem gonal a ani ten jsem si nepíchla, natož to ostatní. A teď v květnu to dopadne stejně, a to mi ještě přibude fraxiparin, tak to přítel ví, že večer nikam nesmí, že bude píchat 😀

janinafox
11. dub 2013

@meyryen ta poslední věta mě pobavila 😀
Fraxiparin neznám - je to apoň taky v těch menších jehličkách, co se píchá do břicha? Já mám pak ještě agolutin - ten je asi od odběru vajíček, a to jsou už ty velký jehly do svalu, no v lékárně říkala že mi to má píchnout manžel, zas švagrová co je zdravotní sestra říkala že ty do svalu nejsou zas taková srandra aby to mohl píchat každý - že je prý občas problematický trefit sval či co... no oni nás poučí, to zatím neřeším jinak bych byla zralá na chocholouška 😀 😀

meyryen
11. dub 2013

@janinafox Agolutin zase neznám já. Vůbec netuším jak ten fraxiparin bude vypadat, při prvním IVF jsem ho neměla. Zjistili mi potom následně leidenskou mutaci, tak budu píchat na ředění krve od začátku stimulace až do konce šestinedělí... ☹ Ale když to dopadne, tak budu píchat ráda 🙂

janinafox
11. dub 2013

@meyryen ty jo tak to je dlouho teda... ale mám naprostou pravdu že když už budeš mít mimčo v bříšku tak už to bude jiné, to už ti to nebude tak vadit viď 😉

meyryen
11. dub 2013

@janinafox To se to snad i píchat sama naučím🙂 Už aby to bylo, je to hrozně dlooooouhý....

janinafox
11. dub 2013

@meyryen že to nemůžou dělat v tabletkách viď 😀 s těma by jsme problémy neměly 😀 ono ti to pak asi už ani nepřijde, mně vadí prostě ten pocit do sebe něco bodnout.. no jsem na sebe zvědavá dneska večer 😠

meyryen
11. dub 2013

@janinafox tak to už máš asi i termín OPU, že...

janinafox
11. dub 2013

@meyryen ještě ne, já mám ten delší protokol, takže jdu na první kontrolní uzt až 26.4., tam mi upraví nebo nechají jednotky gonalu a řeknou kdy další utz kontrola.... no ale co to tam tak doktor vypočítával v kalendáři tak jsem si zapamatovala že kolem 26.května těhu test 😀 to byl takový hlavní bod 😀 😀
Ty máš dlouhý nebo krátký? už víš kdy jdeš na kontrolu?

meyryen
11. dub 2013

Já mám krátký protokol a taky jsem píchala gonal 225j, čekáme až na květnovou ms, takže mě těhotenský test vychází tak někdy kolem 20. června. Teď půjdu na kontrolu v dubnu 16 den cyklu naplánovat ještě jedno IUI, abychom nezaháleli 😎

baby1984
autor
11. dub 2013

tak holký já to dneska dostala,jupíí takže 1DC a za 19 dní na sono a už to konečně všechno vypukne,já se táák těšim 😀

janinafox
11. dub 2013

@baby1984 to je super, konečně se začne něco dít, viď? 🙂

@meyryen že zkusíš ještě iui před ivf? jestli jsem to správně pochopila.... 😉

meyryen
11. dub 2013

@janinafox jojo, teď jsem akorát po jednom IUI, do úterka beru utrogestan a potom v dubnu ještě jedno IUI a potom už IVF. Když stejně musím čekat na IVF, tak jsem aspoň vyplnila čas 😀

janinafox
11. dub 2013

@meyryen a třeba nebudeš ani na ivf muset 😉

meyryen
11. dub 2013

@janinafox No vzhledem k tomu, že tuším, že tohle IUI nevyšlo a všeobecně má jen 8% úspěšnost, tak se chystám na další IVF pokus 🙂

janinafox
11. dub 2013

@meyryen je fakt že my jsme měli začínat s IUI a já jsem ještě pořád měla takový myšlenky jako že to nevyjde a že je to zbytečný a že už aby to bylo za náma ty 3 pokusy a šli jsme na ivf no a stimulaci na iui jsem zkoušela 2x, ale nereagovala jsem vůbec, tak mi dr. řekl že rovnou ivf a v ten moment jsem byla pomalu zklamaná, že jsem "přišla" o ty pokusy iui.... tak hlavně že už se to nějak hnulo a už "bodam" - nebo manžel 😀

baby1984
autor
11. dub 2013

@janinafox no už sem z toho začínala být na větvi ,ale ted budu zas jak na trní jestli ta cysta zmizne 🙂 no snad když to nejde tak lehce tak se snad zadaří hned na poprvé 😉

janinafox
11. dub 2013

@baby1984 a ty jdeš teď na své první ivf? já právě taky... to by bylo super kdyby se nám to hned podařilo, viď? já tedy doufám že budu aspoň teď reagovat na stimulaci, ne jako v případě clostilbegytu, a že bude i něco k zamražení abych případně tohle nemusela podstupovat znova.... jo ale viděla jsem tenhle měsíc už 2x čápa (včera když jsem ležela po večeři v ložnici tak z okna ložnice), tak doufám že je to kladný "znamení" 😀

baby1984
autor
11. dub 2013

@janinafox jj moje první ivf,takže nemám ani tucha co nás všechno čeká,ale asi je to lepší zbytečně se nenervuju.Já měla clostyl 4x po sobě a z toho mám právě tu cystu.To je krásný s tím čápem to by fakt mohlo být znamení,ale já bych radši vránu než čápa 🙂 a to už u nás vrána byla,ale pořád bych radši další holčičku 😀

janinafox
11. dub 2013

@baby1984 já jsem měla clostík u mýho gyn., to jsem nějak i reagovala ale výsledná žádná no a teď co mi ho (po 2letech od tamtoho) dali v caru tak nic - jen malinký folíky...
No já bych taky radši vránu, ale ta nějak nelítá (spíš si člověk víc všimne čápa než vrány, čáp je větší 😀 )

meyryen
11. dub 2013

@janinafox Já mám IUI bez stimulace, píchám si jen pregnyl dva dny před IUI....folikul vždycky dozraje, praskne, ale nic 😖

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru