IVF v říjnu, listopadu 2013

verkuska
1. lis 2013

Ahoj holky, jste teď některá po IVF a čekáte, jak to dopadne?? Podělte se o pocity... já jsem byla v pátek 25. 10. a za týden na krev... jsem jak na trní. Ležíte?? Já teda ležela první tři dny poctivě a od té doby pravidelné procházky a normálně se pohybuju i doma... jinak pořád říhám a mám šílené větry :D :D břicho nebolí a zatím žádná krev, takže super...

verkuska
autor
6. únor 2014

@muddledgirl no to je asi tím, že nejen tu zeleninu a ovoce 😀 ale bacha, po ovoci se taky tloustne, protože je sladké 😀 lepší je ta zelenina. Ale já teď rozhodně na hubnutí kašlu, jen se připravuju tím cvičením a plaváním a procházkama na to, abych se zase brzy po porodu dostala do mojí formy. Jde to pak prý mnohem snáze. A taky hlavně příprava k porodu, taky se rodí rozhodně lépe. Obzvláště pak prvorodičkám... ty už by jsi taky mohla určo cvičit, jak dlouho už nekrvácíš?? Mě doktor říkal, že zastává takový názor, že pokud dva týdny nešpiníš nebo nekrvácíš, můžeš pak dělat vše, na co jsi zvyklá, vše že mám dovoleno.... samozřejmě, že basket nebo volejbal hrát nebudu....v rámci mezí 🙂 i sexovat jsem už mohla 🙂 těhotenství není nemoc 🙂

muddledgirl
6. únor 2014

@verkuska já vím...ale ta zelenina teď v zimě nic moc narovinu....To já vím,že těhotenství není nemoc...ale kámoška si třeba dodělala páteř, protože sama cvičila v těhotenství...a to cvičí několik let pravidelně...jde o to,že ani nevím odkdy jsou kurzy....je tu cvičení jen v nemocnici a to je myslím až od 6.měsíce a myslím,že to stačí....Tak já měla ještě v prosinci zakázaný veškerý úklid od doktora z caru....ted už i vytírám,i když se to taky nemá přehánět....ano, vše na co jsi zvyklá..já přes rok necvičila.....

muddledgirl
6. únor 2014

@verkuska já myslím,že po tom mém nepohybu...to po porodu půjde samo...štítka se ustálí a člověk bude nevyspalej apod...

verkuska
autor
6. únor 2014

@muddledgirl já taky necvičila kvůli práci, ta mi zabrala hodně času... ale hlavně nejsem zvyklá nic nedělat 😀 no já poprvé vysávala předevčírem 😀 no to je jasné, když cvičíš sama, že se může něco přihodit... já naštěstí chodím k té cvičitelce, která je zároveň i zdravotní sestra a žila několik let v zahraničí.... proto začala dělat toto cvičení, dokonce má i cvičení po porodu, kde chodíš cvičit i s miminkama.... dělá cviky, které v těhotenství můžeš dělat, a to by ses divila, co všechno se může 🙂 a hlavně taky klade důraz na bederní páteř, která se ti ničí v těhotenství sama tou zátěží 🙂 takže právě tím cvičením tomu i předchází... no pak tady máme taky předporodní, to je ale úplně něco jiného, tam ještě ani nevím, jestli vůbec budu chodit.... u malé jsem taky na to nešla a vklidu.... kamarádka mi říkala, že tam jen debilně učí dýchat 😀 nevím, uvidím ještě, jestli tam půjdu...navíc to je jen osm lekcí. takže dva měsíce jednou týdně, to je o ničem. Spíše takové rady i na těch přednáškách k tomu porodu, ale když máš ochablé svalstvo, tak se ti bude o to více hůře rodit, nežkdyž budeš dostatečně silná a připravená. Ale je pravda, že to cvičení, co děláme teď tady, tak je šíleně málo po republice, myslím, že nejbližší, co říkala od nás, je až v Olomouci.... tak to asi fakt u vás nebude, no zkus se poinformovat, každopádně vřele doporučuju.... jednou jsem nešla kvůli té rýmě a mohla jsem se zbláznit 🙂 dokonce i když se mi chce, tak si cviky zacvičím i doma, je tam spousta perfektních cviků i s tím balonem. Posiluješ pánevní dno, což je dobré k tomu porodu, zpevňuješ zadeček, prsa, která už teď chabnou a já nechci ani za nic mít takové ty svěšené až po břicho 😀 aktivuješ hluboký stabilizační systém... no prostě všechno zpevnuješ a posiluješ i tu páteř, což je taky hodně super....ale sama bych asi taky necvičila, kdybych vyloženě nevěděla, co můžu cvičit no.

verkuska
autor
6. únor 2014

@muddledgirl já u malé nabrala 18 kg, dostala jsem se na 71 kg a během tří měsíců jsem měla opět mých krásných 53 kg 🙂 ale to byl asi zázrak, teď v tolika letech to už tak lehce nepujde 😀 😀 ale kéž by 🙂

muddledgirl
6. únor 2014

@verkuska no tak vidíš...to já od 14tt normálně uklízím...a tak pokud nejsou problémy,tak se může vše...já mám ještě hnutou kostrč....takže si fakt nemíním ublížit....chtěla jsem to prodiskutovat s doktorkou,ale zapomněla jsem...Dnes nestíhám...Ta pak v pátek jedině se tam stavím...stejně s ní potřebuju mluvit...

muddledgirl
6. únor 2014

@verkuska tak zadeček mám ochablý odjakživa a prsa tedy nechabnou... 😀 😀 😀 Právě naopak.. 😉

verkuska
autor
6. únor 2014

@muddledgirl teď nechabnou, ale počkej, až přestaneš kojit 😀 😀

muddledgirl
6. únor 2014

@verkuska tak jestli se vrátí do původní malé velikosti,tak to nebude nic strašného.... 😉

Posiluješ pánevní dno, což je dobré k tomu porodu, zpevňuješ zadeček, prsa, která už teď chabnou a já nechci ani za nic mít takové ty ...to jsi psala,že chabnou... 😀 😀 😀

muddledgirl
6. únor 2014

@verkuska holka...ono když je někdo silný,jako já...tak se vyplatí nejdřív shodit stravou a pak začít hodně cvičit...obzvlášt u mně....hrozně rychle mě rostou svaly....a já nechci být mužatka 😀 😀 😀

muddledgirl
6. únor 2014

@verkuska cvičit samozřejmě chci....ale nééé sama....

suzik161
6. únor 2014

Ahoj holky, tak dneska jsem dělala ráno test a sněhobílo, tzn. Pregnyl je fuč a // už bude jen těhotenství 😉

lucikk1
6. únor 2014

@suzik161 a za jak dlouho po transferu se muze objevit // tt? Asi nevydrzim cekych 14 dni se netestovat

suzik161
6. únor 2014

@lucikk1 ahoj, já jsem četla že někomu i 6.den po ET. Ale pozor na ten Pregnyl nebo Ovi... U někoho zůstává dlouho v těle, proto jsem testovala, abCh měla jistotu, že je pryč

muddledgirl
6. únor 2014

@suzik161 tak...taky jsem to tak dělala..je to jistější 😉

muddledgirl
6. únor 2014

@lucikk1 já měla 6.den ale fakt pidi ducha...nekupujte mamatesty,ale dr.max....na mamatestech jsou děsně slabé čárky.. 😉

verkuska
autor
6. únor 2014

@suzik161 @lucikk1 já holky testovala a celou dobu na testu nic, a přitom jsem měla krásné hcg a těhu jsem byla 🙂

suzik161
6. únor 2014

@muddledgirl to jste mi poradily už minule, takže jsem nakoupila zásobu Maxe 😀
@verkuska jj, to si pamatuji, testy jsou orientační, krev rozhodne... Dneska mě docela bolí břicho, ale zase se tam něco děje 😉

verkuska
autor
6. únor 2014

@muddledgirl sama určitě necvič, to bych taky necvičila, i když jsem si stáhla jedno cvičení pro těhotné a cvičila jednou doma...v podstatě tam nic nebylo takového, že bych měla mít strach, ale jistota je jistota. Teď už cvičím i doma cviky z toho cvičení, ale to už vím, že můžu

verkuska
autor
6. únor 2014

@muddledgirl jsem byla s kamarádkou na rychloprocházce, která trvala dvě hoďky, pak ke mě, dala si kafe, já caro, do toho ještě jedna kamarádka dorazila a povídali jsme si až doteď.... dopoledne krááásně uteklo 🙂

verkuska
autor
6. únor 2014

@suzik161 mě bolelo bříško ještě dlouho po transferu.... z toho si nic nedělej 🙂

zazy
6. únor 2014

Ahojky děvčata
Tak já po úterní kontrole vše v pořádku,akorát mimi nám prostě neukáže,co má mezi nožkama.Jinak byli jsme v neděli na oslavě a 5 nás to odneslo střevní virozou,předevčírem malá a já to chytla z úterý na středu a včera horečkovala,no bylo to super,co Vám budu povídat.Jak to tak vypadá,jsem z Vás asi nejstarší,i mě bylo doporučeno skrz věk,bylo mi v prosinci 36,abych šla na plodovku,ale já to odmítla,prostě to riziko.Na ty testy mě doky taky upozornila,ale to nehrozí,páč na to už korunky nejsou.A ani já bych nedokázala dát v této fázy mimi pryč.
@muddledgirl prosím tě jaké jsi měla výsledky na toho DS,1:kolika?
@suzik161 i já měla o den opožděné embryjko,takže v poho,to dohoní.Myslím na Vás holiky.
Jinak ty věnečky vypadaly úžasně

muddledgirl
6. únor 2014

@verkuska no vidíš to....já u zubáka a dobrý kupodivu....udělala jsem si radost a koupila nový šminky a těhu triko..

muddledgirl
6. únor 2014

@zazy 1:704...myslím,že to bude o.k...../krev+ ultrazvuk../ tripply dobrý..Kdybych na to neměla,tak taky nejdu...

muddledgirl
6. únor 2014

@zazy moc gratuluju ke kontrole...to bude dobrý neboj....

verkuska
autor
6. únor 2014

@zazy díky zaziku, taky byly super 🙂 jinak mě ani na tu plodovku neposílali a to jsem si myslím tak na hraně tak nevím... naštěstí, já bych tam stejně nešla 😀 no tos musela mít strašné a ještě teplota do toho, ale tak hlavněě, aby to bylo ok... no já mám nakoupené další věcičky na holčičku 🙂, ale koupila jsem opravdu krásné věci z bazárku za 500,- jako nové 🙂 takže jsem investovala zatím 1000,- to není tak hrozné.... jinak na kluka budu mít všechny věci zadara, kdyby náhodou, ale doufám, že to bude holčička a že se to nebude stydět na nás ukázat 😀 ale to vše se dozvím až toho 21.2.. To je dobře, že máš vše v pořádku. Koupila jsi už taky nějaké věcičky na miminko??

muddledgirl
6. únor 2014

@verkuska já mám taky z bazárku odsud za 700 a je jich hodně a jsou bombastický....

verkuska
autor
6. únor 2014

@muddledgirl no odpoledne uteklo taky, jsem si udělala pangasa s bramborem a vývar mám už ze včera, a pak jsem usla na dvě hoďky 😀 jsem se tím mluvením kompletně vyčerpala 😀

muddledgirl
6. únor 2014

@verkuska 😀 😀 😀 já spala málo v noci a málem jsem zaspala zubaře 😀 😀 😀 taky dobrý...Byla jsem v jednom ze dvou obchůdků u nás..a koukala na vše pro miminka..byla tam hodná paní...bylo to hezký.. 😀

verkuska
autor
7. únor 2014

tak jsem holky zase pekla a koblížky jsou zase taaaak moooc dobré, no je to hrůza, a pak se bojím, že nakynu 😀