IVF ve Zlíně - máte zkušenosti?

anna34
28. říj 2013

Zdravím Vás všechny 🙂

Tak jsem po dlouhém rozmýšlení zavítala do CAR... snažíme se už 2 roky o miminko, tak bylo na čase... Vzhledem k nějakým recenzím, co jsem četla a taky díky vzdálenosti jsme se rozhodli pro kliniku IVF ve Zlíně... po první konzultaci naprostá spokojenost... jen se chci zeptat, jestli je tu mezí Vámi někdo, kdo má s IVF Zlín zkušenosti a podstoupil zde už léčbu?

retrivr
22. kvě 2014

@pavlina86 děkujiii 🙂 ..A ty jak se cítís,nechá tě malý odpočívat? 🙂

pavlina86
22. kvě 2014

@retrivr no, tak to nehrozí, ale včera si ho vzala tchýně, tak to bylo super. 😉 Celý den jsem strávila ne dvoře v houpačce a s malým na pískovišti. Tak byl spokojený, že ani moc nezlobil. A večer odpadl, takže dobré. Jinak je mi nějak stejně,jen včera mě pobolívalo břicho, ale dneska nic.Tak doufám, že se tam něco děje. 😠 A ty co?

retrivr
22. kvě 2014

@pavlina86 to přijde 🙂 ,mě začalo dost bolet bricho večer 4.den po ET..Ale to tak,že jsem nemohla ani spát..Úplně jsem se bála co se deje,ale prý je to v pořádku,že je to tím jak se děloha roztahuje 🙂 ..A tak to mám do teď,1den to bolí míň skoro vůbec a 2.den třeba dnes to bolí šíleně..Jinak se mi občas mota hlava a dnes ráno jsem měla pocit na zvracení,ale už ok.. Ale jsem šíleně nafoukla 😀 ,nevím jak to mám zamaskovat,ještě to nechci nikomu říct,krom rodiny.. 🙂

pavlina86
22. kvě 2014

@retrivr no, mě teď spíš začalo pobolívat na levé straně. A nafouklá sem snad už 14 dní. 😉 Tak se opatruj.

retrivr
22. kvě 2014

@pavlina86 Taky se opatruj 🙂 ,dopo jsem navarila,uklidila a teď chvilku odpočívám 🙂

retrivr
22. kvě 2014

@adyss Myslím na tebe.. Zítra ,ať na utz krásné tluče srdíčko 🙂 ..

petpeta7
23. kvě 2014

@adyss ahoj...jak jsi dopadla na dnešní kontrole? doufám, že srdíčko na tebe z UZ krásně blikalo 😉 a co tvoje sestra, je s miminkem v pořádku? 😕 já jsem byla dnes ráno na kontrolu a musela jsem přijít na lačno, protože mi sestřička brala první těhu odběry 🤐 měla jsem obavu, jak to zvládnu, nejíst až do půl 9, ale naštěstí se to celkem dalo 🙂 Hlavně, aby výsledky byly v pořádku 😨

petpeta7
23. kvě 2014

@retrivr jak je? břicho tě snad dneska bolí míň 😕 a tobě už bývá ráno špatně? to já jsem měla o dost později, je to fakt u každé ženské jinak. Moje tchýně byla těhotná 3x a ani jednou jí nebývalo špatně - vůbec, takže to supr vychytala 😀

petpeta7
23. kvě 2014

@pavlina86 jak ti to dnes utíká? manžel ti přijede až večer nebo ho už máš doma? aspoň by mohl jít s malým ven, aby se pořádně vyřádil 😀 sluníčko krásně svítí, ale ten větr je celkem blbý, naštěstí není studený 😒

retrivr
23. kvě 2014

@petpeta7 zrovna teď šíleně unavená 😀 ,byla jsem s kamoskou na nákupech a už jsem se fakt těšila dom jak lehnu,začalo mě trochu píchat v podbřišku..Ale jinak je mi dobře,nevím co to bylo za nevolnost,dnes jsem úplně v pohodě..v noci už jsem neměla ani ty šíleně bolesti,tak mám aj strach jestli je vše ok..Ale ráno jsem zkoušela jako 14.den po ET ještě testnout a //jsou krásné,ta druhá už je krásně silná 🙂 ..Tak se mi trochu ulevilo 🙂 . Jinak určitě budeš mít výsledky v pořádku,musiiiiii být 🙂 .. A bereš nějaké ty vitamíny na 1.trimestr??

petpeta7
23. kvě 2014

@retrivr to se neboj, že když ti přešly ty bolesti, že by bylo něco špatně 😨 asi se tvoje děloha roztáhla na dostatečnou velikost a dává si zatím pohov 🙂 Já beru ty komplexní vitamíny od kontroly, kdy jsem měla pozitivní test z krve. Koupila jsem si Chytré miminko 🙂 Je to vtipný název, co? A navíc ty další (od 3 měsíce) mají navíc ty olejové kapsle, které obsahují DHA. To je dobré na vývoj mozku miminka 😉

retrivr
23. kvě 2014

@petpeta7 to Chytré miminko znám z kliniky,běží to vždy v čekárně v tv 🙂 ..Mě doktor Kovalcik doporučil Mamavit, Femibion nebo Calibrum.. Ze je toho moc ,ať se pořadím v lékárně .. Ale prý Calibrum brala i jeho žena,když byla těhotná tak jsem si to koupila taky 😀 ..

adyss
24. kvě 2014

@petpeta7 ahoj,srdíčko krásně blikalo,všechno ok..🙂 v pátek poslední kontrola na klinice.Jo a sestra porodila po 13h. trápení,krásnou holčičku Sofinku,takže jsem teta a maminka budu 'zachvilku'...dětí jako smetí u nás 🙂

adyss
24. kvě 2014

@retrivr ahoj které to calibrum jsi si koupila,taky nad něčím uvažuju...

retrivr
24. kvě 2014

@adyss Ahooj 🙂 , tak to je super,že srdíčko krásně blikalo,mám radost i za tebe 🙂 .. A moc gratuluji k neterince,jinak chudák tvoje sestra,ty jo tak dlouho rodit 😒 ..A ty vitamíny - Calibrum Babyplan mám, to je pro 1.trimestr 🙂 ..

pavlina86
24. kvě 2014

@adyss moc gratuluji tetičko a taky k tomu,že je vše jak má. 🙂

pavlina86
24. kvě 2014

@petpeta7 Ahojky, tak manža nám přijel relativně brzo asi v 5. 🙂 Takže si malého vzal. My jsme byly teď celé dny venku na dvoře a u kámošky na kafíčko, taková pohodička. 😉 Napráci celkem kašlu, uklidím, jen to, co je nezbytně nutné. Naštěstí tchýňka mi teď pomáhá,už 3 den vaří. Jinak se cítím dobře, občas mě pichne, ale jinak nic moc. Tak doufám, že se tam něco děje. Dneska jsme byly s malým na dni dětí, tak odpadl. Dopoledne jsme napustily bazén a pogrilovaly. Takže dneska hezky strávený den. A zítra jedeme na grilovačku zase ke známým, takže super. 😉 A ty jak trávíš hezké dny?

renda12
25. kvě 2014

Ahojte holky moc vám všem gratuluju já jsem momentálně začala chodit k fyzioterapeutovi a na cvičení mojžíšové samozřejmě se snažíme přirozeně ale když se nebude dařit tak nás čeká v září naš první kET tak uvidíme jak to celé dopadne máme 4 zmražené jedničkové kvality tak snad to už klapne

lucijete
25. kvě 2014

Holky, zítra jdu a krev 14 dní po ET, ale asi nic, test bílý, krvácím, v zázrak nevěřím, bylo to naše 1 IVF.....máme ještě 3 mrazáčky...asi hned půjdem do KET...a v souvislosti s tím mám otázku......jsem hned po OPU na neschopence....učím v mateřské školcce.....a chtěla bych v té neschopence pokračovat dál i během KET.....ředitelce jsem nahlásila, žedo konce května určo nepřijdu a pak uvidím, jenže ona už má za mě náhradu, zastupuje mě teď jiná učitelka a já bych chtěla být na neschopence i během KET....budou ochotni ve Zlíně mi neschopenku vypsat na pokračování? Že bych ji jako teď nepřerušila a pokračovala dál.....nemůžu jít teď na 14 dní do práce a pak před a po KET zas marodit......

petpeta7
25. kvě 2014

@lucijete to mě mrzí ☹ s tou neschopenkou nejvíc záleží na doktorovi, tak se s ním zkus domluvit. Ale myslím, že po negativním testu ukončují neschopenku. Na ten KET by tě asi Dr. naplánovat až s další MS, což je docela dlouhá doba. Uvidíš, třeba ti Dr. udělá výjimku 🙂

petpeta7
25. kvě 2014

@renda12 ahojky! 🙂 co jsem slyšela, tak ta mojžíšová fakt pomáhá...samozřejmě se musí cvičit poctivě a většinou několik měsíců, ale do září bys to mohla stihnout. Budu ti držet palce! 😉

petpeta7
25. kvě 2014

@pavlina86 to máš bezva...koupačka, grilovačka 😀 my jsme letos ještě negrilovali, takže tě budem muset dohnat 🙂 to je tvoje tchýňka hodná, aspoň nemusíš furt přemýšlet, co navaříš a jsi v pohodě 🙂 a vaří dobře? To už někde slavili tak brzo Den dětí, jo? Klinika ho pořádá až 7.6., protože to letos trochu blbě vyšlo - 1.6. je v neděli a oni to vždycky pořádají v sobotu (říkala mi to kamarádka). Já jsem byla včera u mojeho taťky taky na zahradě a bylo to fajn 😎

petpeta7
25. kvě 2014

@adyss to jsem moc ráda, že všechno dobře dopadlo! dobrých zpráv není nikdy dost! 🙂 Tvoje sestra rodila poprvé? To se jí možná do druhého hned tak chtít nebude, co? Kvůli tomu budu určitě rodit v nemocnici, protože nikdy nevíš, co se přihodí.

petpeta7
25. kvě 2014

@retrivr já jsem o tom Chytrém miminku taky slyšela poprvé v TV na Klinice. Zaujalo mě to, tak jsem se podívala na složení různých vitamínů a porovnala to. Zjistila jsem, že je to skoro stejné s Femibionem, ale levnější. Víš co, nejdůležitější je kyselina listová a zbytek by ti mělo stačit, pokud budeš jíst zdravou a pestrou stravu. Já to beru spíš pro svůj klid 😅

retrivr
25. kvě 2014

@renda12 Ahooj 🙂 ,taky jsem slyšela,že to cvičení pomáhá..Moc ti držím palecky,ať to pomůže a pokud možno přirozeně otěhotnět 🙂 ,kdyby ne tak KET už vyjde určitě - musi 🙂 !!

retrivr
25. kvě 2014

@lucijete Ahoj,to mě moc mrzí ☹ .. S tou neschopenkou nevím jak to mají na klinice,já si marodeni domluvila u svoji doktorky obvodní,řekla jsem ji co a jak a nechala mě doma už od 1.IUI a protáhlo se to až do teď k 2.ivf.. Zkus je přemluvit,že už mají za tebe v práci náhradu a nemá cenu tam jít na 14dní a pak zas zůstat doma..třeba se s něma domluvis 🙂 ..Držím ti moc palce,ať ti ten ket vyjde!!! A jinak ty jsi byla na OPU 6.5.? Já totiž byla taky,tak jestli jsme náhodou neležely vedle sebe 🙂 ,naproti mě ležela pani z Prahy..

lucijete
25. kvě 2014

@retrivr jo ja taky 6.5......a pani z Prahy si pamatuju🙂 Tak to jsme byly vedle sebe...... A tobě ET vyšlo? No já bych si taky mohla marodění domluvit u mého obvodního dr. Mám jeho malého synka ve školce, tak snad by mi vyšel vstříc.....uvidím zítra, domluvím se s Chovancem.....
@petpeta7 a KET se děla až další MS? Jako né teď po této, co mi dojde po neúspěšném ET?

retrivr
25. kvě 2014

@petpeta7 ano kyselina listova je důležitá,ale chtěla jsem se zeptat,beru co mi napsali na klinice recept stačí ta nebo si mám koupit Kyselinu listovou 800? V Calibrum je taky uvedena kys.listova,tak snad mi to stačí a žádný vitamín nechybí.. Snažím se jest i zeleninu a ovoce,nikdy jsem na to moc nebyla 😒 ..

retrivr
25. kvě 2014

@lucijete Tak jsi to ty 🙂 .. Ano ležely jsme vedle sebe,já z vás všech měla jen ty 4 vajíčka 🙂 .. Byla jsem na klinice ve středu 21.5. na test z krve a těhotenství potvrzeno,dělala jsem si před tím 11,den po ET test a měla jsem //..Teď ve středu mám jít na utz,tak snad je vše v pořádku!!

petpeta7
25. kvě 2014

@lucijete já to nevím přesně, protože jsem KET neměla. Vím jen od holek, že před KET se hned od 1. dne MS berou léky na děložní sliznici, tak bych myslela, že ti to Dr. rozepíše a pak to začneš brát. Ale třeba jsem to špatně pochopila. Dr. Chovanec a sestřička ti to určitě vysvětlí správně.