IVF ve Zlíně - máte zkušenosti?

anna34
28. říj 2013

Zdravím Vás všechny 🙂

Tak jsem po dlouhém rozmýšlení zavítala do CAR... snažíme se už 2 roky o miminko, tak bylo na čase... Vzhledem k nějakým recenzím, co jsem četla a taky díky vzdálenosti jsme se rozhodli pro kliniku IVF ve Zlíně... po první konzultaci naprostá spokojenost... jen se chci zeptat, jestli je tu mezí Vámi někdo, kdo má s IVF Zlín zkušenosti a podstoupil zde už léčbu?

petpeta7
28. kvě 2014

@retrivr já se na tu fotku taky chodila furt dívat 🙂 a to počkej, až budeš mít fotky z velkého UZ ve 12. nebo 13. týdnu, kde už je všechno krásně vidět. Hlavička, ručičky, nožičky, páteř - prostě tvoje krásné miminko 🙂

retrivr
28. kvě 2014

@petpeta7 Jee,tak na to už se těším..Takovou fotečku z utz,kde už půjde vše pěkně videt si snad nechám i zarámovat na památku 🙂 .. A co ty,jak se máš s mimiskem v bříšku? 🙂

lucijete
28. kvě 2014

@petpeta7 začla jsme teprv dnes ráno první, zítra mám dávku už ráno i večer a od soboty 3x denně......a ve čtvrtek ta kontrola...tak on mi dr. říkál, jak mi dělal v pondělí ultrazvuk přes břicho, že ta sliznice je dost velká, že teď odejde....tak snad ví, jak mi dal dávky.... A za jak tak dlouho bych to KET mohla absolvovat? Od ultrazvuku za týden? Taky máš za sebou KET?

pavlina86
28. kvě 2014

@petpeta7 no, tak v to doufám. 🙂 Jj,bolí pořád řekla bych, že i víc. Tak uvidíme v pátek. Zítřek mi uteče,nákupy zaručený žrout času(a i peněz samozřejmě). 😀 🙂 A to ještě budu honit malého. Takže... Pátek za dveřma.Ale mám i strach, ale to se zvládne. 😖

petpeta7
28. kvě 2014

@retrivr no jo a můžeš si ji třeba pověsit v ložnici, když tam pak budete s miminkem spávat 😔 🙂 Já se mám celkem dobře. Myslela jsem, jak budu trpět a říkala jsem si, že kvůli mimískovi vydržím všechno, ale ani to zatím není potřeba 😎 Tak si říkám, že jsem si to už "vytrpěla" před tím, když jsem na něho musela tak dlouho čekat 😨

retrivr
28. kvě 2014

@pavlina86 Budu v pátek na tebe moc myslet,ať jsou na testu //.. 🙂

retrivr
28. kvě 2014

@petpeta7 přesně tak.Teď si to těhulkovani krásně užívej 🙂

petpeta7
28. kvě 2014

@lucijete tak to budeš mít určitě dobře...nadávkoval ti to postupně...jakože postupně budeš krvácet míň a tabletek budeš brát víc. No jo, ti doktoři tomu přece jen rozumí víc, jak my 😀 Já jsem právě KET ještě neměla, takže nevím, kdy přesně od kontroly ho budeš mít. Myslím, že bude právě záležet na tom, jak dobrou budeš mít tu sliznici, protože zavádět embryjko, pokud by děloha nebyla nachystaná, by asi nebylo dobré 😕

petpeta7
28. kvě 2014

@pavlina86 no jo, malý tě asi nenechá dlouho zkoušet v kabince, co? Jedině, že bys mu tam taky něco vybrala - mají tam přece oblečení i pro děti 🙂 V pátek ti přijede manža a spolu to určo zvládnete! 😉

petpeta7
28. kvě 2014

@retrivr díky, snažím se 😀 Nechci se furt trápit co by kdyby. Prostě to bude v pořádku a hotovo! 😎

retrivr
28. kvě 2014

@petpeta7 To si pis,že ano.. !!!! 😉 Říkám si úplně to samé,trpěli jsme dlouho a když už jsem konečně těhotná 🙂 BUDE PROSTĚ VŠE V POŘÁDKU..

lucijete
28. kvě 2014

@petpeta7 no a už ani KET mít nebudeš, jak vidím🙂 11. týden...🙂 Krásné, gratuluju, dávali jste jedno embryjko?

pavlina86
28. kvě 2014

@retrivr děkuju. Snad tam budou //. 🙂

pavlina86
28. kvě 2014

@petpeta7 no, tak s ním nějaké zkoušení fakt nehrozí. To později poznáš. 😝 No, už aby byl ten pátek.

petpeta7
29. kvě 2014

@retrivr nejlepší bude, až mi to potvrdí na tom genetickém UZ 🙂 to už se pak hodím úplně do klidu a budu moct do celého světa rozhlásit, že čekáme miminko 😀 do 20tt bych to stejně nevydržela ani náhodou a to už snad budu mít i nějaké bříško, protože zatím mám jen trochu vystouplé, ale to poznám jen já a manžel 🙂

petpeta7
29. kvě 2014

@lucijete Díky moc! Dávali jsme 1 embryjko, protože bylo super kvality a já jsem po dvojčátkách zas až tak netoužila. KETík nás teoreticky čeká. Ale až se rozhodneme, že bychom chtěli našemu prvnímu "pořídit" sourozence 🙂 Takže si ti naši sněhuláčky ještě nějakou dobu na Klinice pobudou 😵

petpeta7
29. kvě 2014

@pavlina86 no jedině, že bys šla ještě s nějakou kamarádkou, která by ti malého chvíli pohlídala. Ale však není problém si něco koupit, doma v klidu vyzkoušet a přinejhorším druhý den vrátit. Jsem zvědavá, jak náročné bude naše miminko. Mám pár kamarádek - některá se v podstatě od dítěte nemůže hnout a jiná si v klidu vypije kafe, zatímco dítko si samo pohraje 😕

retrivr
29. kvě 2014

@petpeta7 To máš pravdu.. 🙂 a na ten geneticky utz se chodí v kolikátém týdnu?

retrivr
30. kvě 2014

@adyss Ahoooj 🙂 ,jak se máš? Dnes máš poslední kontrolu na klinice,hm? 🙂 Tak ať je vše v pořádku.. 🙂

petpeta7
30. kvě 2014

@retrivr většinou 12. nebo 13.tt. Když se objednáváš, tak se tě sestřička zeptá buď kdy jsi měla poslední MS a nebo v kolikátém jsi teď týdnu a podle toho tě objedná. No a taky, jestli máš nějakého vybraného doktora, tak aby měl službu 🙂 Já jsem si např. vybrala Dr. Kovalčíka, protože od všech kamarádek a známých na něho slyším jen chválu a prý je na ten UZ fakt perfektní 😉

pavlina86
30. kvě 2014

Čauky holky, tak jsem to nevydržela a testla.No, bylo to o nervy. 1 test ráno,nic. Jedu s malým na nákup. Kupuji další testy. Přijedeme domu a... na testu v koupelně jsou // čárky. Je slabší, ale je tam. Testuju znova na testu // krásné čárky. 🙂 Tak snad to bude dobré uvidíme v pondělí. Určitě o víkendu ještě testnu. 😉

pavlina86
30. kvě 2014

Tak co myslíte???

retrivr
30. kvě 2014

@petpeta7 Jo tak 🙂 ,děkuji za info.. Držím palce ,ať ti to dopadne na výbornou ten utz..A kdypak jsi na něho objednaná? 🙂
@pavlina86 Jeee,krásné //.. Moc gratuluji.. Budeš po druhé maminkou..Já věděla,že ti to vyjde,jupiiii 🙂 .

pavlina86
30. kvě 2014

@retrivr Děkuju, ještě se moc neraduju. Jsme na úplném začátku. Ale je to krásný pocit vidět tam // čárky,nemohla jsem tomu uvěřit, jak jsem přijela, nebylo tam fakt nic. 😀 Ale jsem šťastná. Uvidím co bude v pondělí. 😉

dagin
30. kvě 2014

@petpeta7 Čauky, jak je? Kdy máš screening?
Já jdu 16. 6. - a nakonec do Baťovky na OSCARa. Můj MUDr. říkal, že není proč to komplikovat, když tady je to hrazené. Že Predico je sice asi lehce kvalitnější, ale že pokud se zatím vše vyvíjí jak má ... tak půjdeme sem a pokud by tam něco bylo špatně, půjdeme pak i na Predico.
Testy mám všechny v pořádku. A na kontrolu jdu dokonce až 25. 6. .... tak jak chodí ostatní maminy 🙂

dagin
30. kvě 2014

@pavlina86 Gratuluju !!!

pavlina86
30. kvě 2014

@dagin děkuju, a ty se cítíš jak?? 😉

adyss
30. kvě 2014

@pavlina86 Gratulace dvojnásobná maminko🙂

adyss
30. kvě 2014

@retrivr Ahojky...jj,proběhla kontrola,bohužel ne poslední..ještě jedna příští týden...zřejmě máme v děloze druhé embryjko,které se ale nevivíjí jak má,proto ten náznak tam byl až dnes,dřív nic nebylo vidět,takže je pravděpodobné,že se samo vstřebá,proto ještě příští týden,aby si to pohlídali než mě předají jinam.Tak nakonec i z jednoho zavedeného embryjka můžou být dvojčata..a my už jedny v rodině máme,takže u nás to bylo lehce možné..Ale ať už to dopadne jak má,budeme šťastní i za jednoho drobečka 🙂

adyss
30. kvě 2014

@retrivr jmenuje se to syndrom mizejícího dvojčete..Tento termín popisuje stav, kdy po oplození dojde k vytvoření dvou zárodků, avšak jeden z nich v rané fázi těhotenství zanikne a vyvíjí se dále pouze jeden plod. Zánik jednoho embrya nemusí doprovázet žádné komplikace. Někdy se u těhotné může objevit špinění či slabší krvácení.

Diagnostiku mizejícího dvojčete je možné potvrdit, či vyloučit ultrazvukem, kdy na monitoru pouze jeden z plodů vykazuje známky života a druhé embryo je postupně vstřebáváno. Zanikající zárodek je definitivně vstřebán během několika týdnů. Proces neohrožuje na zdraví ani těhotnou, ani druhý plod. Pro klid maminek, které se setkaly se syndromem mizejícího dvojčete na vlastní kůži, je možné jen dodat, že embryo, u kterého došlo k zániku, pravděpodobně bylo slabé, nebo nějak poškozené a příroda tento problém vyřešila po svém. Pokud dojde k odumření plodu po prvním trimestru, nejde o syndrom mizejícího dvojčete, ale o intrauterinní (nitroděložní) úmrtí plodu.