Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

artus
21. led 2010

mimka, toje dobře, at ti to vydrží nejmíň do konce roku 😀

artus
21. led 2010

venika, taky jsem s sebou liskla u nás před barákem, máme tu takový kopeček a já jela až dolů... 😀
těším se na jaro....to se rodí všelijaká mláďátka 😉

mimka29
21. led 2010

Baby tak teraz som bola s kolegyňou a tá sa ma pýtala, čo budeme ďalej podnikať kvôli bábu. A povedala mi, že čo nejdeme niekam na dovolenku a tam to neskúsime. Tak sa jej pýtala, že čo tam máme skúsiť? Milovať sa, alebo čo? Ona, že áno, že tam budeme uvolnení a podarí sa to. To je hrozné, ja robím v ženskom kolektíve, ale väščinou sa ma na to nepýtajú, len málokedy. Ale zrovna táto bola so mnou teraz naposledy naraz na PN-ke, ale ona bola na potrate a ja na IVF, sila, že?

artus
21. led 2010

oni si asi všichni myslí, že raději dáme peníze doktorům, než za nějakou nádhernou pohodovou a drahou dovolenou... 😠

artus
21. led 2010

jen tak mimochodem,až třetí toktor mi zjistil endometriozu...stále jsem k někomu chodila kvuli bolestem a jediné co po mne chtěli, byl menstru.kalendář....z kterého to stejně nevyčtou a tak mi řekly, že mám citlivý čípek a podobné bláboly....
až ted mi na to jedna doktorka přišla. a hned mě poslala na CAR, že není na co čekat

mimka29
21. led 2010

Tak my sme začali v prvom centre s manželou neplodnosťou. Ja som bola úplne v poriadku, ale manžel mal hrozný spermiogram. Po 1. IVF, keď sa mi urobilo počas stimulky iba jedno vajíčko ma poslali znovu na hormonálny profil, ktorý bol zase tabulkový, tak sme skúsili 2. aj 3. IVF, ale to sa mi neurobilo už ani jedno vajíčko, čiže moje vaječníky sú odpísané. V druhom centre sme mali darkyňu vajíčok a manžel mal priemerný spermiogram, takže som tam bola za neplodnú ja ☹ 4. IVF s darkyňou znova neúspešné. Teraz v treťom centre nás uzavreli ako oboch neplodných. Moje vaječníky už nič nevyprodukujú a manžel mal zase hrozný spermiogram, úplne nejhorší aký doteraz mal.
A čo som tým vlastne chcela napísať, asi toľko, že sme začali pred dvoma rokmi s manželovou neplodňosťou a dnes sme podľa lekárov neplodný obaja 😒

venika86
21. led 2010

Tak čajík mám objednaný. Byla jsem v lékarně, neměli ho na skladě, tak že ho objednají a mám si přijít zítra. Zatím jsem si koupila aspoň heřmánkovej, ten je taky dobrej.
U nás to bylo tak, že jsme se snažili rok a půl s tím, že jsem měla nepravidelný cyklus, doktroka to nějak neřešila, tak jsem nás objednala co Caru, udělali spermio a různá vyšetření a pak hned ICSI. Kdybych si to nezařídila sama, tak můžu čekat do aleluja

artus
21. led 2010

to je katastrofa, hormon . profil ,genetika, vše ti delali a vše jsi měla v pohodě? a nic? pruchodnost vaječníku, nebo laparku jsi měla?

minka051
21. led 2010

Tak písala som do centra ohladne ICSI.. Som zvedavá čo mi napíšu..A hlavn e kedy. ked už som za to zplatila tak ba aspoň mali odpisovať hneď. No nie 🙂 🙂

artus
21. led 2010

jaký je vlastně ceník toho všeho.....
ona nám to doktorka sice řekla, ale tak nějak zkresleně, tak mám jen přibližnou představu.
prosím, napište mi jak to všechno funguje, na co se mám připravit ☹

venika86
21. led 2010

artus - nám doktorka řekla, že máme počítat okolo 21 tisíc a nakonec nás to stálo 31 tisíc i se zamražením zbylých ebryí. ono záleží, kolik budeš potřebovat léků a jestli budeš mít ICSI.

artus
21. led 2010

a to je co ICSI

venika86
21. led 2010

To je když ti do vajíčka přímo píchnou spermii. Někdo to nepotřebuje. Pokud jsou dobré spermie, tak tam doplavou sami 😀 Za to vpíchnutí se právě platí asi 10.000 za deset vajíček.

minka051
21. led 2010

artus to sa robí že sa napichuje vajíčko ked je zlý sprmiogram aby sa oplodnilo, lebo samé spermie to nedokážu.

mimka29
21. led 2010

artus všetko mi robili aj genetiku, vaječníky mám priechodné.

mimka29
21. led 2010

.... vajcovody mám priechodné .... 😀 ty kokšo dnes ale píšem hlúposti

Čo sa týka platenia, tak o tom neviem nič, keď máte ešte nárok na hradený cyklus z poisťovne. Ak ste ako samoplatci, tak určite doma nájdem faktúrku, kde je všetko rozpísané aj s cenami.

artus
21. led 2010

jsem ráda, že tu jste, i když bych vám přála aby jste tady vůbec psat nenusely

zandanem
21. led 2010

ahojky sluníčka.. 🙂
teda tady se tokonečně rozjelo.. to je super...
majenko... co to máš za papouška?? ja s manžou by jsme chtěly nějakého velkého do voliery na dvůr až ho budeme mít hotový.. ja mám představu nějakou aru... měly jsme senegalského ale náš pes žárlil a zakousl ho... tak ted by jsme chtěly něco velkého a na dvůr.. ale to je ještě hudba budoucnosti... jinak strašně mě těší že máš super náladu.. tak by to mělo být pořád... 🙂 že jo?.. teda ta tvoje kolegyně co byla s tebou na Pn- ke, to je síla... promin to slovo, ale kráva...
jinak holky.. z vlastní skušenosti.. ty lidi co se pořád blbě vyptávaly mě taky štvaly, někdy to bylo hrozné... naučila jsem se říkat... že s přírodou se nedá zápasit, že je prostě moc mocná... příroda je mocná čarodějky.. a většinou daly pokoj... a pak když jsme se dozvěděly Dg. tak jsem se tím netajila... kamarádky to věděly všechny a ty tupce co rýpaly jsem vždy nějak odpálkovala.. a můžu vám říct že když jsem to holkám řekla tak se mi moc ulevilo.. i v práci.... všecí mi daly pokoj... jen se občas někdo zeptal kdy si půjdeme pro mimi... no a to jsme jaksy nestihly... příroda to fakt udělala za nás... mrška, první nás potrápila a pak nám dala dar z nebes.... ale těma kecama jsem prošla taky... lidi jsou strašně zlí...
artus... když budeš chtít tak se někdy stav.. vše mám nastudované.. tak ti ïnfošky předám a ty ceny, i když u každého je to trochu jinak...
hezký den všem... 🙂

mimka29
21. led 2010

Ahoj zandy, tak s tým papagájom si to dobre rozmysli. Ja som ho kúpila manželovi k narodeninám, pred tromi rokmi. Strašne chcel papagája, že on ho bude trénovať a tak. Aj ho trénuje, po skoro troch rokoch mu minule prvý krát sadol na ruku, inokedy ho iba poriadne glvol, až tak, že mu vždy vtrhol kožu aj s mäsom z palca. Odvtedy ho trénuje v rukaviciach. Inak je to iba Rozela pergamentová, ale je krásne sfarbený (modro-červený).
Psa sme si kúpili až rok po tom, teda kúpili sme ho našim, ale väčšinou je u nás. A to keď začne škriekať Flipo (to je papagáj), tak Tobi (pes) na neho šteká a niekedy sa ten hluk nedá vydržať 😀

hanuli26
21. led 2010

Ahojte holčiny.Už jsem tu pěkně dlouho nebyla dalo mi velkou práci vše přečíst a hlavně jsem si nějak nemohla vzpomenout na heslo.no jo skleróza je hrozná.u nás zatím nic nového,o mimi se snaříme přirozeně protože repromedu jsme prozatím vzdali.zkusíme to až přespříští rok.letos chceme budovat zahrádku a příští rok když se mimi ani 2011 nepovede tak plánujeme dovolenou kterou nám doporčilo hodně známých a zkusíme to tam.a pak když tak druhý pokus IVF.no jinak byl gól u doktora,že na repro nás posílali kvůli manželovvýmu špatnýmu spermiogramu a teď minulý týden nás zase jen tak průběně kontroloval a manžel měl počet spermií i pohyblivost 98%.já se z toho picnu.teď prozměnu mám problémy zase já už jsem 7 týdnů bez MS.těhotná nejsem ovulaci jsem měla nádhernou říkal doktor,cystu nemám tak absolutně nevím co semnou je.no počkám ještě týden a pak si nechám dát injekci a budu potom do té doby než otěhotníme brát utrogestan abych si lépe mohla vypočítat ovulaci.
to mimka:já si osobně myslím že byste tu dovolenou měli zkusit pokud jste ještě nebyli za tu dobu co se snažíte o mimi.tam člověk opravdu vypne a užívá si.podle toho co si psala že jste oba neplodní.já bych tomu zcela nevěřila.doktoři nejsou vševědoucí.nám primář povídal že u nás otěhotnět přirozeně není vůbec možné jen s dárcem nebo s drahým lékem pro manžela na úpravu spermií což jsme zavrhli protože není jistota že by to pomohlo,a můj osobní lékař gynekolog říkal že u nás není zase důvod proč neotěhotnět přirozeně.čert aby se v nich vyznal.věřím že příroda je mocná čarodějka na tu nemá žádný doktor.A jestli tě to povzbudí říkala mi včera švagrová,že její kamarádka má známou a těm bylo diagnostikovaný taky že jsou oba totálně neplodní podle různých výsledků a minulý týden se jim narodila zdravá krásná holčička.Sice po deseti letech ale přece.takže naděje umírá poslední.jinak všechny moc zdravím.
Hlavně naše čekatelky.Jdu teď vařit něco malého na zub.zatím papa
užívejte krásnoho zimního času.(už se nemůžu dočkat léta 🙄 )

mimka29
21. led 2010

Ahoj hanuli tak to sme teraz na tom rovnako, že neriešime IVF. A na dovolenku chodíme v lete každý rok k moru, dokonca v lete 2008 po 1. IVF sme boli v pri mori až 2x. Tento rok nám to akurát nevyšlo aj kvôli peniažkom, aj kvôli tomu, že sme celé leto jazdili do centra a ja som si lepila náplaste Estrahexalu, no a pri nich sa nemôžeš kúpať ani byť na priamom slnku 😒 Ale inak ja tiež lekárom neverí, že sa nám nemôže podariť prirodzene. Už v toľkých veciach sa zmýlili. Veď úplne stačí, keď sa mi raz za pol roka urobí aj jedno jediné vajíčko a nájde si ho ta pravá spermia a je to tam.
zandi o tom vie svoje 🙂

zandanem
21. led 2010

maji... musím se smát... víš u nás to bylo tak... papoušek Kača se naučila i mluvit, manža měl trpělivost, krásně ji ochočil,dávala pusinky, dělala mrtvolku, mluvila po roku a půl no a taky zvonila jako telefon a binbala jako hodiny... no a štěkat se nenaučila, pes byl rychlejší, ale věřím tomu že by začala i štěkat... se zvířátkama se člověk nenudí... aspon je veselo... 😀

artus
21. led 2010

jo jo, bez zvířátek to nejde..... ta naše fenečka je takové moje chlupaté mimi 😅

minka051
21. led 2010

Ahojte
tak konečne sa mi ozvali z repromeda. Písala mi aj embryologička že pri darcovských sa ICSI robí aj ked je spermiogram v poriadku. Od pondelka mám začať vkladať Utrogestan 2x3 tabl. 23.1. má darkyňa OPU a ET je naplánovaný na 28.1. ale ešte to upresia možno aj o den skôr. Tak už som konečne v obraze. od pondelka sa dám na PN nech si oddýchnem, lebo v práci to mám na zabitie a hrozný stres. po tom Utrogestane asi aj tak budem ako spiaca princezná a dosť unavená.

zandanem
21. led 2010

ahojky hanuli.. teda fakt jsi tu dlouho nebyla... o tom spermiu bych mohla taky psát... 😀 víš u chlapů je to tak, že spermio je jiné snad pokaždé... ¨zaleží jak se vyspí, jestli jsou nemocní, jestli mají nějaký stres-samo že ho nepřizanjí...oni stres nemají..že?? páni tvorstva... navíc každý spermiolog- doktor to posuzuje podle svého vědomí a svědomí.. vždy je to jen jeho odhad v procentech...toto mi vysvětloval bratranec který je mikrobiölog u amerického letectva... takže na tom asi něco bude... navíc my otěhotněly po mažově dovolené kde byl s chlapama na rybách a samo že celý týden pili... no prostě jak by to mělo vypadat když je na rybách 17 chlapů?? no a pak na mě skočil a bylo z toho mimi... a to byl alkoholový týden... a najednou alkohol ani nevadil a objem spermii a jejich výkon... je to všechno biologie, příroda.. nerozumím tomu... jak píše majenka.. jednou se prostě potkají...u nás se potkaly asi po 4 letech..
a je možné hani.. že i vám se tak zadaří... já taky neměla mrchu, poprvé takové zpoždění, ovulace uplně jindy než jsem byla zvyklá, vše rozhozené.. měla jsem sklus asi 3 týdny..a najednou těhu... čert aby se v tom vyznal...že jo..

zandanem
21. led 2010

minka tak to je krásné.. držím palce... a Pn -ku schvaluju... pěkně v klidu... 😵

kaculka46
21. led 2010

Ahoj holky chtěla jsem přidat vlastní zkušenost.Manžel měl spermiogram po třikrát necelý dva miliony jedinou možnost co nám nabídli bylo IVF ICSI.Stálo nás dvacet tři tisíc před osmi lety.Pak mu moje doktorka napsala k užívání ambrobene,kyselinu listovou a od firmy Swiss přípravek Libido.A zázraky se dějí v červenci čekáme druhé mimi navzdory všem IVF pracovníkům co říkali že přirozeně nelze.Přeju hodně štěstí.

minka051
21. led 2010

zandanem no tú potrebujem ako sol lebo každý deň prídem z práce uťahaná ako kôň. A preto si pár dní hádam zaslužím aj dopredu na prípravu.

mimka29
21. led 2010

minka tak konečne vieš na čom si. A dovolenku tiež schvaľujem, predsa len si budeš zavádzať utrogestan, už to dosť nepríjemné a treba si oddýchnuť.
zandy ten tvoj manžel má teda trpezlivosť. Náš papagáj nerozpráva, ale mamina mi vždy hovorí, že by sa nečudovala, keby nám pes začal rozprávať, lebo sa s ním bavím a starám sa o neho oko o bábatko.

venika86
21. led 2010

A co se dá udělat, když nemám ovulaci. Dá se vyvolat po nějakých lécích? Pokud nám to totiž teď nevýjde, tak si chceme dát oddech a zkoušet sami, ale s mojí anovulaci ....