Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

natulaaa
28. srp 2010

@beryk tak jsem zpět a mám jich 8 a prý dobrý,tak nevím,mám totiž jen jeden vaječník a ještě prý dorostou,ale nevím nevím,vždyt ty co dorostou,tak už nestihnou dorust do takové velikosti jaké budou tyto néé? 😒 😒 .Takže mi to ale zvedla trochu dávky puregonu na 300j a dostala jsem další injekce CERTOTIDE,ty mám píchat od zítřka večera a za to jsem nedoplacela nic 😵 😵 Ale muže prý být po něm blbě,tak to mám radost 😠 😠 😠 ,Bery co ty,jak si ho snášela?jinak,Jinak mě celkem ty leky a injekce stály už 6600 😲 😲 😲 . a to mám jed do uterý,to budu jako další puegony ještě doplácet?od středy,týý jo,to ještě mužou být takové 4 000 😲 😲 ,no mě šlehne 😲 😀 😀 ,ted to tu tak v hlavě počítám 😲 ,asi pujdu žebrat 😀 😀 ,kde to pracujete,že bych zaskočila na chodník? 😀 😀 😀 😀

natulaaa
28. srp 2010

@elisabet néé tak to neber,Clostík je minimální stimulace a myslím,že víc jak dva tři bys tam mít asi ani neměla,toto je uuplně něco jiného,to jsou uplně jiné dávky a ty si zdravá a máš dva vaječníky,ty těch vajíček budeš minimálně jednou tolik co mám jáá 😉 😉

pavcahola
28. srp 2010

Ahoj holky jdu vás všechny pozdravit po dlouhé době,jelikož až dnes mě pustily z nemocnice a v pondělí tam jdu zase.Vy jste toho ale nakecaly jsem si teda přečetla. 🙂 Jinak mi se máme dobře,ale pan doktor povídal že ještě aspon dva týdny vydržet a kluci můžou jíd na svět,pokud se jim bude chtít.Ted si říkám jak to všechno hrozně uteklo,ještě nadávno jsem si píchala injekce a ted už pomalu budu maminka.

Přeji vám všem aby to taky rychle utíkalo a všechno bylo v pořádku. 🙂 🙂 🙂

natulaaa
28. srp 2010

@pavcahola tak to je dobrá zpráva 😵 😵 ,přeju ti,at tam teda y dva týdny ještě teda zustanou,řekni jim,že je venku hnusně a zima 😵 😵 😵 ,tak at se drží v teple 😵 😵 😵

Holky na co se vubec bere ta krev během te stimulky u těch ultrazvuku? 😉 😉 😉

elisabet
28. srp 2010

@beryk takže vy jste oba v pořádku a povedlo se až 5IVF??? No tak to je síla, teda gratuluji že se to konečně povedlo, ale dost mě to zarazilo- když jste oba OK a až na po páté!!!
. Co znamená horší spermio? Můj mužík měl vcelku velký objem a hodně spermijek ale pohyblivost 45% ale jak už jsem psala, my měli pauzu 7dní a uvádí se že max 3dny, že pak jsou spermijky pomalejší, takže uvidíme po dalším testu jak na tom ty naše "dětičky" jsou.

mufinka0
29. srp 2010

@elisabet Ahoj,..my máme problém v tom, že já přišla o oba vejcovody, takže nemám potrubí, aby se spermie dostala k vajíčku.. 😒 😒 Tudíž pro mě není jiná možnost než IVF. Jinak bychom měli být oba v pořádku,...a...taky nám 1 IVF nevyšlo. Teď ale vyjde, páč jsme v nejlepších rukách 😉 😉 😉 Věřit je to nejdůležitější... viď @natulaaa 😀 😀 😀

mufinka0
29. srp 2010

@natulaaa 😲 😲 😲 Ty bys chtěla jít vydělávat??? 😀 😀 😀 No,..raději řekni manžovi,..ještě by sis totiž mohla uhnat nějaký ten AJC 😀 Néé, určo už tolik doplácet nebudeš, protože pokud jdeš na kontrolu příští týden, tak už ti jistě řeknou kdy bude OPU a dají ti rovnou Pregnyl, nebo Otrivelle a Puregon už 2 dny před OPU píchat nebudeš, takže by ti to mělo stačit. Jistě ti dali víc, protože jsi zdaleka. Aspoň mě to tak říkali, že těm co jsou z dálky dávají injekce hned a hodně, aby když jdou na UTZ jinam, tak aby měli, víš. Já taky hned zaplácnu 5500 za injekce.. 😀 😀 A pak určitě další.. No tak to máme my s vyššími dávkami. 😒 🙂 Myslím, že ti ještě doskočí a neboj, stihnou dorůst, ony ty folíky nemusí být uplně stejně velký, ani já je neměla všechny stejně velký a ve všech byla zralá vajucha. 😉 A krev se bere pro kontrolu, jak ti naskakují hormony. Nestačí jen UTZ, víš.. 😉 😉 OPU se řídí i hodnotou hormonálního profilu. 🙂

zazy
29. srp 2010

Ahojky děvčata
Pavli to to uteklo a za chvíli už budeš mít mimísky v náručí.A konečně tu bude první mamina.Budu na Vás myslet a držet pěstičky a dej hned vědět.
Mufínko určo ti to výjde.Já mám úplně ten samý problém jako ty.A zadařilo se u nás na druhý pokus.Tak mě budeš určo následovat.
Natulko,já bych řekla,že tak krev se bere proto,aby věděli hladinu hormonů,víš

natulaaa
29. srp 2010

@mufinka0 kulové mám navíc,jsme to počítali,mám do uterý a ve středu dostanu další tam 😠 ,jsem uuuplně švorc 😀 😀 😀 ,takový chudák jsem už dlouho nebyla 😀 😀 😀

mufinka0
29. srp 2010

@zazy No jo, ale já na první pokus nebyla v Repromedě.. 😒 Jo, určitě se to povede, já vím. 🙂

mufinka0
29. srp 2010

@natulaaa 😀 😀 😀 Máš to do středy a platila jsi kolik???????

mufinka0
29. srp 2010

@natulaaa Mě říkali že si mám na léky připravit desítku.. Já s tím počítám.. 😒 😒

janca72
29. srp 2010

Ahoj. Zdravím Vás. 14. září jdu na konzultaci a mám celkem smíšené pocity. Těším se a přitom strach, jestli se netěším zbytečně. Chtěla jsem se zeptat..jak dlouho od první konzultace začala probíhat léčba, případně IVF..atd? Já toho nemám zatím příliš nastudováno 🙂 . Manžel je v pořádku, problém je u mě ( anovulace). Máme už jednu princeznu ( 12 let), přirozeně a prý už tenkrát to byl zázrak, že se nám to padařilo. Teď po 12 letech jsme se rozhodli pro pomoc. Díky za odpověď.

mufinka0
29. srp 2010

@janca72 🙂 Ahoj, vítám tě. Neboj, oni ti všechno vysvětlí 🙂 Smíšené pocity jsou normální, já je mám i teď a to jdu na druhý pokus. 😀 Poprvé jsem ale byla jinde. Ovulaci ti vyvolají těmi injekcemi, to problém není. 😉 😉

natulaaa
29. srp 2010

@janca72 Ahoj Jani s tou délkou od konzultace je to uzné,záleží,jaký potokol ti dají,jestli nasadí na jeden cyklus HA,je to ruznéé ale myslím,že do dvou cyklu se to vleze néé Mufi i s odběrama na HP a genetiku a spermio a samotná stimulace se sfoukne během jednoho cyklu,

janca72
29. srp 2010

@mufinka0 Díky 🙂 . Z injekcí samotných strach nemám, spíše z toho, jak to moje tělo bude snášet. Slyšela jsem různé, hrůzné zážitky 😀 ( od slzavého údolí, depresí až po chuť manžela praštit pantoflem po hlavě 😀 😀) .

janca72
29. srp 2010

@natulaaa Děkuji za odpověď. Tak uvidím, co se mnou provedou 🙂 . Už také nejsem nejmladší - 38let. Ale zase se uklidňuji, že se to povedlo i starším....

mufinka0
29. srp 2010

@janca72 Tak jak říká Natulaa, je to u každého různé, jeden měsíc ti odeberou krev na HP a genetiku, udělají UTZ a pak když bude všechno O.K., tak druhý cyklus začneš se stimulkou. Tak to mám já 🙂 V červenci HP + genetika a teď už píchám injekce 🙂

natulaaa
29. srp 2010

@janca72 jj Janči to je fáákt,já furt bulím ale několikrát za den,no je toto normální a manža mi ted to napíšu hnusně,ale jakoby vadí 😔 ,já ho miluju to je jasné,ale on se chce tulit a já vubec néé,mě pohladí,tak mu odsekávám,uplně mi to vadí,a nejhorší na tom je,že si to uvědomuju a stejně to dělám 🙄 🙄 ,jen včera bylo trošku tutu mutu a asi stačilo 😖 😖 a co se toho bulení týče,tak mě rozbulí kdejaká romantická nebo smutná písnička a celkově nemám chut jít mezi lidi 😖 😖 ,včera naší s bráchou opékali a volali mě,ale já nešla,nějak mi všichni vadí 😕 😕 😀 😀 ,to jsem magor cooo 😀 😀 😀 ,a co se týče jiných reakci,tak mám pocit nezdraví,jako nic mě nebolí nebo tak,ale nejsem ve své kuží nějak mi došly baterky 😖 😖 ,já jsem člověk hyperaktivní a nevydržím sedět nebo ležet a ted bych spala den noc 😀 😀 😀 😀 ,takže na mě to spíš pusobí takhle,že všechno je trošku jinak.

MUFI doufám ,že mě k někomu nepřirovnáš 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale je to tak noo 😢 😢 ,já za to nemužu,já se snažila bojovat, 😀 😀 😀

mufinka0
29. srp 2010

@janca72 😀 😀 No ano,...to je pravda,..jako hormony jsou hormony a prostě někdy si třebas pobrečíš.. Ale to není škodlivý, neboj.. 😀 😀 😀 Já řvala třeba včera... 😀 Prostě jsem si na něco vzpomněla a bylo to. 😀 😀 Ovšem za 5 minut bylo po všem... 😉 😉

mufinka0
29. srp 2010

@natulaaa 😀 😀 😀 Prďo, neboj!! Toto je normální!!! Hej, já bulela včera,..ale na tom Decapeptylu je to přímo uvedeno, že se prostě nálady mění...Ovšem za 5 minut bylo všechno zase v pořádku 😀 Po Gonalu jsem taky občas bulela 😀 No s tím manžílkem,..to tak je. Nedělej si starosti,..jakmile vysadíš léky, bude všechno jako dřív! Prostě to chvilku musíš vydržet 🙂 Hormony úzce souvisejí s náladou, a každá to snášíme jinak 🙂 Neboj,..už máš něco za sebou a už to dlouho nebude trvat!! Kdežto já teprve začínám 😒 😒 😀 😀 😀 Já se nebojím ani tak nálad, jako spíš toho tlačení při sezení v práci. Musím to tam vydržet do cca 8 injekce,..pak můžu být doma. Nikdo by tam za mě nebyl...ale tak hold když to prostě nepůjde tak zůstanu doma a hotovo.. 😉

mufinka0
29. srp 2010

@janca72 A injekcí se už vůbec neboj,..to ani nejsou injekce,..ale takový minivčeličky. 😉 😉

natulaaa
29. srp 2010

no jo no musíme to vydržet 😵 😵 😵 a 😵 to tlačení,tak mě už tlačí,ale trošku,ale když se mi chce trochu na malou,tak musím jit hned,jinak to bolí,ale to je to nejmenší 😉

janca72
29. srp 2010

@natulaaa Jejej..... Tak to asi začnu manžílka pomaloučku připravovat na mé nálady. Aby potom nebyl ve velkém šoku 🙂 🙂 . A nedá se tomu nějak předcházet? Třeba cvičením nebo bylinkami, které by neškodily při dozrávání vajíčka, a přitom pomohly melancholické náladě?

janca72
29. srp 2010

@mufinka0 Tak nakoupím do zásoby pár balíků kapesníků 🙂 🙂 . Nikomu jsem o našem snažení v okolí neřekla. Ví to jen dcera . Tak teď nevím, jestli nemám varovat i nejbližší okolí, aby nezačali mít starost o mé duševní zdraví 🙂

mufinka0
29. srp 2010

@natulaaa 😒 jj já to tak taky měla. Problém při čůrání.

mufinka0
29. srp 2010

@janca72 😀 😀 Néé, zas tak hrozné to není. Já to v práci úspěšně potlačovala...byla jsem normální. Mě to chytlo vždycky třeba doma jen tak,..ale jsou to chvilkové stavy!! 😉 😉 Neboj! A některá to mít nemusí vůbec 🙂 No bylinky nevím jestli se dají užívat,...já pila lapacho a raději jsem ho teď vysadila. 😒 😒

natulaaa
29. srp 2010

@janca72 nebooj,no tak si pobulíš noo,já bulím minutu a za chvíli se směju,ted manža odjel,volala mu kolega ,se kterým podnikají,tak šli něco telefonu do vodafonu vyřídit do globusu a já se rozbulela,že ani v tu neděli nemužem spolu poobědvat,že vařím a ted se ani spolu nenajíme 😀 😀 ,no tak je to normální? 😀 😀 😀 ,no a už je dobře,ted se tomu smeju 😀 😀

janca72
29. srp 2010

@mufinka0 Díky. Uklidnila si mne 🙂 . Ale i tak doma řeknu, že by mne mohli teď trošku rozmazlovat a nestresovat...to přece nemůže uškodit 😀 😀

janca72
29. srp 2010

@natulaaa To chápu. Manžel také podniká a času má více než málo. Ale dnes vařil poprvé oběd a prý ho to bavilo a bude tímto způsobem relaxovat každou neděli 😀 😀 .
Já pro pláč nejdu daleko i teď..bez dávek hormonů..já snad brečím i u Popelky 😀 . Snad to potom tedy budu zvládat...