Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

lucie2010
23. lis 2011

Holky, mohla bych se na něco zeptat? Chodím taky do Repromedy a dnes odpoledne se dozvím, kdy bude odběr vajíček. Když je ten odběr v celkové anestezii, dělali vám před tím nějaký vyšetření? Např. EKG, interní vyš.? Nikdo mi neřekl, že si mám něco zařídit, tak se chci jen ujistit, zda je k tomu něco takovýho vůbec potřeba. A ještě jeden dotaz mám...dávají při neschopence nějaký vycházky? Moc děkuju za odpovědi. 😉

valkat
23. lis 2011

@lucie2010 ahoj Lucy,ta narkoza je jen na chviku,tak na 20 minut a žádné vyšetření nedělají,pak ti bude chodit kontrolovat tlak,ale předtím nic....vycházky myslím joo,ale jen 2+2 hodiny,ráno a odpoledne..... 😉

mars3000
23. lis 2011

kamaradce zadny vysetreni pred nedelali, jen zmerit tlak... neschopenka je na 4h denne, je jedno, jak si to date, bud dve dopo a dve odpo, podle toho, jak to vyhovuje vam 🙂

aidule
23. lis 2011

@lucie2010 Zdravím! Vyšetření před krátkodobou anestézií není třeba. S těma vycházkama (při PN v těhotenství) záleží na doktorovi. Mně zpočátku doktorka taky nechala jen 2+2 hodiny, ale po měsíci mi je prodloužila přes den neomezeně. Měla jsem i kontrolu ze sociálky, zda mám PN v pořádku a nenamítali nic, tak předpokládám, že to není nic nepovoleného 🙂 😉 . Přeji hodně zdaru v cestě za mimi! 🙂

lucie2010
24. lis 2011

Holky,moc děkuji za odpovědi...tak mě ten odběr čeká zítra ráno. Už se moc těším, ale hlavně se nemůžu dočkat toho embryotransferu. A můžu se ještě zeptat...kolik embryí jste si nechali zavést? My se s manželem rozhodujeme, jestli jedno nebo dvě embrya. Já bych moc chtěla jedno dítě, abych si to líp užila, ale zase na druhou stranu vím, že dvě zvyšují šanci. Tak nevím. 😒

marci
24. lis 2011

@lucie2010 tak to moc přeji ať to zítra dobře dopadne. Já tam jdu zítra taky, na utz a pro stimulační léky, abych mohla začít píchat. Já se zatím přikláním k tomu nechat si (pokud nějaký budou) zavést jedno embryo.

lucie2010
24. lis 2011

@marci Já si nechám pravděpodobně zavést taky jedno embryo. A pokud by nám to nevyšlo teď, tak příště bychom si nechali zavést dvě. Samozřejmě, jak říkáš ty, pokud nějaký budou. No jsem zvědavá,kolik jich ze mě dostanou. Dvakrát mi museli zvyšovat dávky hormonů, protože jsem na to vůbec nereagovala. A ta poslední dávka 150 jednotek Gonalu zabrala a začalo se mi tam něco vytvářet. No...zítra se uvidí, nechám to osudu. 😉

marci
24. lis 2011

@lucie2010 na kolika jednotkách gonalu jsi začínala?

antoa
24. lis 2011

Ahoj, chci se zeptat.Dávají v Repromedě jen Gonal nebo mají i jiné léky? Mě říkal dr. Fischer, že budu začínat na ca 275j a po 5 dnech se to dávkování sníží....zdá se mi to velká dávka, ale já jim věřím, takže to nepochybňuji, jen jako samoplátce se mi zdá Gonal zbytečně drahý, když jsem měla dobré výsledky i po Menopuru a Fostimonu, který je za třetinové ceny, ale prý nic jiného než Gonal nedávají....tak se chci jen optat zda Vám nabízeli i jiné léky.díky.

lucie2010
24. lis 2011

@marci Začínala jsem na 75 jednotkách, při prvním UZ mi to zvedli na 112,5 jednotek a nakonec na 150...a to mi zůstalo až do teď. Ještě jsem ve středu dostala k tomu jednu bolusovou dávku 75 jednotek, aby se to všechno líp připravilo.

marci
24. lis 2011

@antoa já myslím, že sami od sebe ty močové gonadotropiny nenabízejí. Jestli na ně přistoupí na vlastní žádost klientky nevím.
@lucie2010 Já mám začínat na 112,5 jednotkách. Kolikrát jsi byla v průběhu stimulace na utz a na krvi?

lucie2010
24. lis 2011

@marci Byla jsem 4x na kontrole... vždycky ráno mězi 7-8hod. jsem tam musela být na odběr krve a pak jsem přišla dle objednání, většinou kolem poledne na ultrazvuk. Je to takhle náročný, že se tam musí jet dvakrát během jednoho dne. Ale dá se to zvládnout. Každopádně ty kontroly jsou asi podle toho, jak se to na těch vaječnících vyvíjí.
@antoa Mě dali rovnou ten Gonal, ani jsem se neptala nebo nenabízeli mi jiné léky. Ale myslím, že se stačí zeptat.Ty dávky těch stimulačních léků dávají dle hormonálního profilu, myslím, že i podle třeba váhy. Taky si myslím, že vědí, co dělají. 😉

andilek01
24. lis 2011

ahoj holky, chtěla bych se vyhnout pročítání celé diskuse, ale mohl by mi někdo shrnout, jak je s tímto CAR spokojený, jaký je tam personál, úspěšnost a jaké ceny? Těch car je v Brně celkem dost, tak se chci trochu zorientovat.. Díky předem!

lucie2010
24. lis 2011

@andilek01 Ahojky...ono je to těžké. Nemám s čím bych to srovnala. Začala jsem do Repromedy chodit v srpnu a nikde jinde jsem nebyla. Prostředí na mě působí pozitivně, je to tam příjemný, personál je milý,ochotný. Nikdy se mi nestalo, že bych byla nespokojená. Stejně tak se mi nikdy nestalo, že bych dlouho čekala na vyšetření, příp. na odběr krve. Vždycky šlo všechno jako po másle. Co se týká úspěšnosti...to se teprve dozvím 😀 Jsou to ale stejní odborníci jako jinde. A ceny? Všude jsem četla, že je Repromeda nejdražší z brněnských CAR. Upřímně...je mi to docela jedno. Byla bych schopná za miminko zaplatit cokoliv...a to i přesto, že stavíme dům a těch peněz moc nemáme. Takhle to vidím já. 😉

kalipso
24. lis 2011

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat zda je tu někdo kdo začal do Repromedy chodit protože po vysazení antikoncepce nemá menstruaci (tím pádem ani ovulaci)? Moje gyndařka mě tam odeslala s tím, že ona se v těch hormonech na stimulaci moc neorientuje a tak že raději mám jít rovnou k odbodníkům... 😅 Mám z toho celkem obavy aby se hned na mě nevrhli s nějakým IVF a tak... 😒

versuska
24. lis 2011

@lucie2010 Drzim palce at mas hodne vajicek a z nich potom spoustu dobrych embryi.

mamba555
24. lis 2011

@kalipso ahojik tak ja som bola presne tak že ak som neuživala nejaké lieky tak som vobec nemala mestruáciu a tym pádom ani ovuláciu mala som hormonálne poruchy a dlho som sa pokušala otehotniet ale vobec sa mi to nedarilo a v repromede nám pomohli

aidule
24. lis 2011

@antoa
@lucie2010
@marci
@andilek01
Zdravím,dovolím si přidat osobní zkušenost. Vloni jsem začla stimulovat před IVF a dávka byla 300 jednotek Gonalu, neboť při nižší dávce mé vaječníky nereagovaly. Takže si myslím, že tamní personál ví, co dělá a jak má dávkování upravit. Na kontrolách jsem během stimulace byla asi 5krát, jak píše lucie2010. To je individuální, každá reagujeme na hormonální dávky jinak. O tom, jaký lék dostanu ke stimulaci jsem nepřemýšlela, nechala jsem si poradit a mít ten pro mě nejúčinější. Domnívám se, že pokud by měla některá klientka jiný návrh, není od věci si promluvit s ošetřujícím lékařem. Nevím, jak jinde, ale konkrétně v Repromedě, se kterou mám tu nejlepší zkušenost, jsem neměla pocit, že by vzájemná komunikace s klientkami byla lékařům na obtíž, právě naopak! Já jsem do Repromedy zavítala na základě výborných doporučení kolegyně a známých a byla jsem opravdu velmi spokojená. Jak s lidským i vysoce profesionálním přístupem, chováním, ochotou, minimálním čekáním na vyšetření i celkovým prostředím vůbec. Co se týká úspěšnosti léčby, je možno mrknout na jejich webové stránky. Myslím, že čísla jsou to příjemně vysoká. O finančních položkách v jiných carech toho mnoho nevím, ale všeobecně je problematika asistované reprodukce finančně nákladnější. Co vím, tak v Repromedě mají naopak od jiných zařízení dost vyšetření dělaných na pojišťovnu. Je třeba se jen nebát zeptat a hledat s nima nějaké finančně schůdné řešení. Ale o komunikaci a důvěře jde nakonec ve všech zařízeních! Tak přeji všem snažilkám pokud možno rychlou cestu k úspěšnému otěhotnění a pak bezproblémové těhotenství a spokojená a zdravá miminka🙂 😉 !!!

aidule
24. lis 2011

@kalipso Zdravím! Já jsem po výrazném zhubnutí ztratila menstruaci úplně, takže jsem neměla nijak jinou možnost, jak nakopnout vaječníky k produkci, než velkýma dávkama hormonů. Takže IVF byla u mne jasná volba 😉! Nakonec sice bylo neúspěšné, ale ty mega dávky hormonů přeci jem moje vaječníky rozpumpovaly, takže pak už stačilo jen postimulovat clostilem a těhu bylo tady! 🙂 😀 !! Takže Repromedě vděčíme za našeho andílka Natálku 🙂 🙂 🙂 ! Přeji vše dobré na cestě za miminkem 😉 !

antoa
24. lis 2011

@aidule díky za odpověď. 😉 Moje zkušenost s Repromedou je zatím jen ta nejlepší. Nic nezpochybňuji, věřím jim, ale to víš, člověk se ptá i zde. Není nad pokecání s někým, kdo to prožil na vlastní kůži.... 😀
Jinak opravdu musím říct, že mě každý zrazoval, že je Repromeda drahá, ale když srovnám jako samoplátce ceny s Obilňákem tak zatím vede Repromeda, jelikož mají nasmlouvaných více výkonů s pojištovnou a to se týká i nás u 4IVF. Na Obi chtěli 60000,- tady 40 000,- +- samozřejmě uvidíme kolik bude vajec apod.
A ještě se mi líbí, že to co na Obi nebylo možné - sériovka, tak tady nabídnou, přemýšlí co je pro klientku nejlepší....a nemám pocit, že je to "jen o penězích" tak jako ve většině soukromých caru.
A dalším plusem je to, že se mi dr. věnuje, má na mě čas, na vše se můžu zeptat, odpoví,... 😉

andilek01
25. lis 2011

@aidule díky moc.... Ještě přemýšlím nad Reprofitem a Reprogenesis, s tím nemáte nikdo zkušenost?
Na Unicu, ani Helios jsem neslyšela moc dobré reference..

zazy
25. lis 2011

Ahojky děvčata
I já se svámi podělím o zkušenosti.Já začala do Repromedy chodit v lednu 2010,byla to první klinika,kam jsem šla,šlyšela jsem,že má největší % úspěšnosti,proto jsem si ji vybrala,ikdyž je z brněnských klinik asi jedna z těch dražších.První pokus se nám nezadařil¨,ale ten druhý už ano a máme holčičku,která za 14 dní oslaví rok.
I já si píchala 300jednotek,mám endometriozu,takže moc dobré vyhlídky na otěhotnění jsem neměla,ale podařilo se.Byla jsem s lékaři i s personálem ostatním spokojená.Chceme ještě jedno miminko asi příští rok to půjdeme zkusit a zase půjdeme do Repromedy.U obou pokusů,jsme měli 2 embrya,a abych pravdu řekla,zase si nechám zavést 2 je ta šance větší.Ale to je na každé z vás.Moc Vám přeji a držím pěstičky,at se dočkáte těch vašich vysněných miminek

zazy
25. lis 2011

Antoa a využ chodíte na 4 IVF.Od příštího roku by měl být i 4 pokus hrazen neboli spíše spoluhrazen zdravotní pojištovnou,pokud se nemýlím??

bardotka1
25. lis 2011

Ahoj holky,
tak jsem prošla úvodními vyšetřeními a schůzkami s dr. Hromadovou. Momentáně jsem si začala stříkat do nosu Synarel a čekám na menstruaci, která bude asi příští týden. Hned mám přijet a předepsaný mám Gonal, 300 jednotek první 3 dny, pak 225. Injekcí se děsím, ale všichni nás tak pěkně uklidňujete,že snad to bude ok - u nás je srozuměný manžel, že mi to bude aplikovat 🙂
Jak jsem tady četla ty vaše příspěvky, tak se chci zeptat při odběru vajíček a potom při znovu závádění vy jste měly nějaké bolesti???? Bylo tu nějaké zmiňované třídenní bolení břicha apod. A to je i na neschopenku??? Jako už nastoupím na neschopenku do konce těhu evenutálně????? Nooo já si myslela, že to celé v práci utajím a až bude vše jisté, že to oznámím....tak teď nevím. Jedno dítko už máme, 16-leté -), vše proběhlo v pořádku, i oplodnění i donošení, jak má ale teď, naposledy, 2 těhu dopaly špatně až na screeningu kvůli NT projasnění, tak jsme to dali pryč.......Tohle beru jako poslední šanci, ale máme doma už 16 letou dceru, tak zkusíme a když to nepůjde, tak to nepůjde.

Jinak v těch zkratkách se moc nevyznám, ale hlavně jdu na PGD, a jinak mám ještě ICBI a PK - musím se podívat co to přesně znamená! 🙂

Pěkný den!

antoa
25. lis 2011

@zazy ano, ale týká se to těch pacientek co ještě na žádném pokusu nikdy nebyly 😉

lucie2010
25. lis 2011

Ahoj holky, dnes jsem byla na odběru vajíček. Měla jsem z toho pořádný strach,protože jsem nikdy nebyla v anestezii...ale bylo to super...trošku zaškrabalo v krku, zabrněl obličej a byla jsem tuhá. Moc příjemný 😉 Jinak ze mě vydolovali 6 vajíček, z toho 3 jsou zralá, 2 skoro a jedno teda nezralé.Tak nám je oplodňují a zítra si mám zavolat, co a jak. Mě teda bolí břicho, občas mě v něm píchne, chvilku bolí pořád. Nejlepší je poloha vleže. Zatím ani nešpiním, jen ten podbřišek bolí. Mojí dnešní aktivitou je...ležení v posteli, sledování TV a manžel mě obskakuje. Krása. 😀 Tak snad se to bude vyvíjet dobře, a někdy ve středu by měl být transfer.

marci
25. lis 2011

@lucie2010 tak to moc držím palce ať máte co nejvíc embrií. Já dnes byla v Repromedě na první injekci, jsem srab, ale nechala jsem si to píchnout sestřičkou (tak se mi klepaly ruce), takže jsem zvědavá jak to provedu zítra ráno sama... Jinak dneska mě ještě dr. postavila před volbu ICSIxPICSI. Co jste holky volily a proč?

aidule
25. lis 2011

@antoa Přesně, jak píšeš 🙂 ...I u nás byla MAXI spokojenost, nebyl problém se na cokoliv zeptat, porovnat atd.,atd. V soukromých zařízeních jakéhokoliv druhu a zaměření je to vždy o financích, je to jejich zdroj obživy, ale je důležité, aby se z jednání nevytratila lidskost a zájem pomoci a snaha nalézt to nejlepší možné řešení za nejvýhodnější cenu dle klientových možností 🙂 . A to, myslím, v Repromedě platí bezesporu!!! 🙂 😉

aidule
25. lis 2011

@andilek01 Jak jsem psala, já s nima zkušenost nemám. Ono když je člověk spokojený s tím prvním zařízením, kterému se svěřil do péče, tak už nemá potřebu hledat a pídit se po ostatních 😀 😵 . Tak hlavně ať dobře vybereš a podaří se 😉 !

aidule
25. lis 2011

@zazy No super, opět potvrzení jejich úspěšnosti a profesionality!!! Verunce přejeme k nadcházejícím narozeninkám jen to dobré od života a rodičům radost z Verunky a úspěšný pokus o další miminko 🙂 !!!