Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

bardotka1
30. lis 2011

@terka82 Terezko, tak to Ti moc moc držím pěstičky !! 🙂

bardotka1
30. lis 2011

@valkat No, to ano co bychom neudělali ?!! Jen...... už se peče cukroví na 16. a mísy jsou zařízené a bez manžela oslava, byť dopolední, jaksi nepůjde, když kolem toho bude lítat mimo jiné a já sama jet také nemůžu - no, to je jak naschvál 😀 Zatím tedy termín žádný nemám. Ale jedu tam zítra, tak předpokládám, že začnu píchat injekce už zítra... Zítra uvidíme 🙂

lucie2010
30. lis 2011

@terka82 Ahoj Teri...tak už to más taky za sebou? Já jsem dostala jen jednu blastocystu...ale je tam. Ty zbylý tři, co se vyvíjeli, tak se nakonec museli zlikvidovat, protože zase až tak kvalitní nebyly a to zamražení by pravděpodobně nezvládly. Ale to je mi jedno...hlavně, že mám tu jednu. Teď ji už jenom přemlouvám, aby se uchytila a vydržela. Tak snad za 14 dní budou pozitivní zprávy. 😉

bardotka1
30. lis 2011

@lucie2010 Tak to také už máš "za sebou" - budu držet pěsti moc, moc aby se brouček uchytil!!!! Hezký den!

valkat
30. lis 2011

@bardotka1 ale na transfer manžela s sebou ani nepotřebuješ,tě odveze někdo jinej...o nic nejde...

antoa
30. lis 2011

@bardotka1 jejda já si taky jedu zítra pro injekce 😀

marci
30. lis 2011

Holky, když jdu zítra na krev (kontrola během stimulace) nemusím být na lačno, že ne? Protože pak jdu hned k zubaři, tak bych bez jídla asi umřela🙂

marci
30. lis 2011

Jinak moc moc držím pěsti Terce a Lucce!!!

aidule
30. lis 2011

@valkat Jo, jo, beruško, tohle spaní-nespaní dobře znám. Já takhle blbě spala kvůli kyčlím už od 4.měsíce ☹ 😢 ....no, výhled na dalších několik měsíců ti taky neslibuje nijak úžasné pospáníčko 😀 😀 😀 ....ale co bychom neudělaly a nevydržely pro ty naše andílky, že jo???!!! 😉 🙂 Tak se všichni opatrujte a velký uzv ať je v pořádku! 🙂

aidule
30. lis 2011

@terka82 No tak to je nádherná zprávička!!! Máš to NEJ, co jsi mohla mít, tak své andílky-bojovníčky hezky opatruj a sebe samozřejmě taky 😉 . Posílám pohlazení na bříško a spoustu pozitivní energie, ať je vše v poho a klapne to!!! 🙂

aidule
30. lis 2011

@lucie2010 Taktéž velká gratulace a to největší povzbuzení pro toho nejsilnějšího bojovníčka, který si vybojoval být u tebe v bříšku 🙂 😉 . Opatrujte se, myslím na vás, ať jde vše jak má!!! 🙂

aidule
30. lis 2011

@marci Zdravím, jasně, že nemusíš, jen se hezky najez, ať pak u zubaře neodpadneš 😀 😉 ! Hodně štěstí!!!

aidule
30. lis 2011

@antoa Zdravím, tak hodně odvahy při jejich aplikaci 😀 😀 😀 ....ale ne, to je v poho, to je to nejmenší! Ať se daří! 🙂 😉

vera_vila
30. lis 2011

@lucie2010 @terka82 Holky, strašně moc vám držím palečky, aby se mimísci pěkně uhnízdili, udrželi, bojovali, rostli a byli silní a zdraví a za 9 měsíců jste se dočkaly toho úžasného okamžiku narození...

antoa
30. lis 2011

@aidule já se nebojím, píchám se sama a nikdy mi to problém nedělalo. Píchám i Fraxiparin, takže v pohodě. Spíše ten Fraxík. Mám vždy modřiny po celém břiše a musím píchat až do šestinedělí, takže vyhlídky nádherné, ale už se na to těším. Budu píchat klidně 2x denně jen ať je vše ok! 😉

aidule
30. lis 2011

@antoa Já jsem si taky apl. fraxík, a to ještě před otěhotněním, v době, kdy jsem brala hormony, už i to bylo zvýšené riziko opětovné trombózy. Tak jsem s ním jela celé těku a pak ještě chvilku po porodu a potom jsem přešla na 8 týdnů na warfarin. No, jsem ráda, že je to za mnou!!! Už si fraxík neaplik. přes 3 měsíce, ale modřiny na břiše mi ještě nezmizely 😕 😠 😢 !!! Snad tam už nezůstanou napořád 😀 .

antoa
1. pro 2011

@aidule já taky začínám s Framinem 7500j. buď dnes nebo zítra, dle toho, kdy začnu píchat Gonal. A už se na to "těším" 😉
Ty modřiny se mi vždy zahojily tak za měsíc za dva, ale já si to posledně píchala jen asi 4 měsíce. To ty déle. Takže třeba budeš mít na Vánoce pěkný břicho 🙂
A píchala sis to i po celou dobu těhu i ke konci do bříška?

antoa
1. pro 2011

Tak už jsem doma s Repromedy, už mám v sobě 1. dávku Gonalu. Uff to byla rychlost. 🙂

lucie2010
1. pro 2011

Holky, moc díky za podporu...doufám, že to dopadne dobře a opravdu za těch 9 měsíců budeme rodiče na plný úvazek. Jsem strašně nervozní z toho, jak dopadne za 14 dní výsledek. ☹

antoa
1. pro 2011

@lucie2010 držím pěsti!!! Řekla bych, že s celého IVF není tak strašné aplikovat injekce ani OPU, ale to čekání na výsledek co? Nejhorší je, že to nijak neovlivníš, nepomůžeš tomu....ach jooo 😉

lucie2010
1. pro 2011

@antoa Přesně, jak říkáš. Je to mučení. Každý den přemýšlím, co se tam dole vůbec děje. Ještě, že je alespoň tolik práce přec Vánocemi a člověk na to ani nestíhá moc myslet.

antoa
1. pro 2011

Holky nevíte kolik jednotek Gonalu hradí pojištovna?

versuska
1. pro 2011

@antoa zavidim ti, ja pojedu az pristi tyden 🙂 ale uz se moc tesim

versuska
1. pro 2011

Holky nevite nekdo jak je to skontrolama behem stimulace? Pani Dr. Hromadova povidala neco jako, ze ca. kazdy 3 -4 den rano na krev a k poledni jeste na ultrazvuk. Nedovedu si to moc predstavit jak to skloubim s praci a co budu tu dobu delat v Brne

valkat
1. pro 2011

@versuska jj tohle bylo naprd...ráno na krev a kolem poledne jdeš na utz.....my jsme si vždycky zašli do Vaňkovky na snídani nebo jsme jezdili domů,měli jsme to jen 20km ale u tebe to asi nehrozí,že? takže utokem všechny obchoďáky..... 🙂

antoa
1. pro 2011

Já to mám taky 20km, takže asi budu mezitím jezdit domů. A jak často se chodí to nevím. Já byla dneska pro injekce a mám 1 aplikovanou dávku a v úterý jdu na KO. 😉

bardotka1
1. pro 2011

@antoa Tak já na injekci taky dneska byla!! Byli jsme tam snad hned 7.15 a trošku jsme to tam asi pozdržovali, protože když jsem vylézala ven už tam bylo plno ! 🙂 Ani jsem z té injekce neměla strach, chtěla jsem to hodit na manžu totiž, ale sestra, že jí to neva a tak furt s otazníkem v očích a manžel se hned přidal a začal přemlouvat ať si to zkusím, tak jsem si to zkusila. No, musím se až smát, že jsem tak okolkovala 😀 Jehlička zajela do špeku úplně sama a bylo 😀

Byla jsi tam také? No, já se moc nerozhlížela byla jsem trochu paf z toho placení - já nějak omylem zasklila, že se hradí léky na místě - myslela jsem, že pošlu zálohu, tu jsem poslala a tak jsem byla v klidu a najednou sestra to začala účtovat 🙂 A já začínám na 300 jednotkách, takže 1 krabice jen na 3 dny !

Sestra mluvila, že pojišťovna hradí nějak přes 2.tis. jednotek, tuším 2250 ??, nevím přesně. No já to totiž pořád nechápala bo já myslela, že to bude zadarmo a pak až nad 2250 si budu hradit....ale ona mi nahodila sprej do nosu, velké balení injekcí, pak malé balení ijkencí a do toho mi stále říkala, jak to hradí VZP 🙂 a výsledných bylo 4.500,- na recepci 🙂

bardotka1
1. pro 2011

@versuska No my to máme 60 km, je to na prd - celý den z práce být nemůžu, tak volíme návrat a odpoledne znovu do Brna. Dnes, to první píchání jsme jeli jen ráno, odpo nemusíme nikam. V pondělí 7-8 jedu na krev, na utz mi nabídli buď kolem oběda n. v 15 h, jedeme tedy na později. Sestra mi nezávězně avizovala na příští týden asi ještě 1x kontrola (stř,čt nebo pátek). Pak by už měl být odběr a pak za 5 dnů (PK) transfer - tedy jestli jsem to dobře pochopila -)

bardotka1
1. pro 2011

@antoa máš kontrolu až v úterý? no mě dali na pondělí už, ale mám asi silnější dávky......Prý když se to přežene může ta folikula prasknout a je po vším...

antoa
1. pro 2011

@bardotka1 já tam přišla až po 8mé a to tam bylo lidu prázdno.Já platila dneska doplatek za Gonal 5350,- a ještě za Prednison. Pak jsem platila zálohu na ICSI, PK, a za celkové IVF 50% ceny, zbytek hradí ještě při 4IVF pojištovna 211.
Na odběr mi dr. Fischer říkal, že možná už příští pátek vzhledem k mé dřívější hyperstimulaci, ale to se ještě uvidí. Ještě nikdy jsem Gonal neměla, tak těžko říct jak na něj zareaguji.
Jo s tím dvojitým ježděním je to naprd. Na Obilňáku ráno vzali krev, hned uzv a konzultace, takže v 9 domů a pak po obědě jen volat jak dopadla krev a kolik píchat jednotek...lepší model, ale zase chápu, že chtějí mít větší jistotu, že to bude OK a já jim to věřím. Takže když už se do toho člověk dá...