Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

mimka29
13. črc 2009

paneska ja mám doma pre také prípady detský púder na zadoček, ten vždy pomôže.

raaad
14. črc 2009

dobré ráno brebentilky............
já už se k Vám večer nedostala...no ne že bych neměla čas-toho mám fakt dost...ale manža už přišel ze zahrady-zapojoval si tam zavlažování trávy...a tak jsem noťas nebrala a vzorně ležela. On už jak mě vidí,že něco píšu,nebo čtu-tak začne kroutit hlavou,že jsem už asi nemocně úchylná...pn na Vás kočenky asi začíná žárlit 😉
Dneska jsem doma úplně sama-divný pocit. Mladej je od včera u tatínka...v Hodoníně je nové pěkné koupaliště..tak ať se užijí navzájem.....Dnes ani nepřijde Timuška s mami,bo mají dnes manžovu promoci ve Zlíně....tak si musím vymyslet nějakou zábavu,ať mi to dllloouuhé čekání rychlejc uteče....po snídani popřemýšlím 😀 A to už jsem dlouho nedělala-bo jak je člověk doma,totálně cvokne ☹ Je fakt,že než jsem šla na druhou mateřskou,tak jsem se šíleně těšila na oddych z práce a tvrdila,že budu určo dloouuho doma, ale po dvou letech je člověk tak ztuplý z toho:Ňu,ňu,ťu,ťu....že pořádně ani neumí mluvit a téma na pískovišti:už tolik zoubečků a kolikrát jsme se pokakali a už umíme ma-ma,ta-ta......tak mi to lezlo na nervy a teďkom už se zase na to třepu 🙂 🙂 I když jsem si dala za úkol,že žádné šišlání a žádné zvláštní gestikulace!!!bo se to nemá a na dítko se má mluvit tak jako na dospělého(novinky po těch moooc letech,co já měla děti)....no,ježíši-staroba promluvila 😎
Jinak se pokusím nějak reagovat na vaší včerejší diskuzi...ale už nás je???,to je super 🙂
Pany.....dle výroku Dr.revizní oni nasmlouváno s Repromedou mají...jen pak nechápu,proč se za tu genetiku platí tolik? Na Obilňáku se "prý" doplácí 10tis a třeba Iscaru taky tolik....tak tomu vážně nerozumím.Ale dle té Dr.by měla repromeda posoudit,zda je tam indikace od genetika a ona konkrétně zažádat...ale asi předem.Zpětně se neproplácí nic....Ale možná jsem to taky blbě pochopila-jak jsem začala soptit,tak už jsem moc nepřemýšlela.....tak-tak
Jinak co se týká Synarelu...nevím,neměla jsem.Původně mi ho Doky taky napsala,ale když jsem jí řekla,že mám chronickou sinusitidu(zánět dutin)a už si denně stříkám,tak od toho upustila,že by se to mohlo špatně vstřebávat...ale nic jiného mi místo toho nedala...Tak to asi nevadilo... Asi bych to nepřerušila a raděj volala....Ať se taky něco nepodělá...jako u Lucinky s tím krkem...to bylo vo fous 😢
Leniiii-vy jste s manžou taky vážně čísla...to musí být teda orgie...No holčičky,užívejte orgií,dokud nemáte doma dětičky...To už se pak člověk musí trochu krotit,bo ty sviňuchy tohle téma neustále sledují a pozorují...a jsou schopní poslouchat za dveřma,nebo Vám dát do pokoje diktafon....no-puboši 😝 Jo a co se týká nějakých nevolností? Vždyť ani žádné mít nemusíš-to je úplně nejlepší.Já to měla pokaždé úplně jinak: u nejstaršího jsem začala zvracet po 3.měsíci..a až do pohybů-teda denně-nejvíc dopoledne.Nakonec jsem musela zůstat doma,protože jsem tenkrát(ježíši v roce 1989!!!) pracovala na kojeneckém odd.a nezvládala jsem pořád odbíhat od postýlek-zavírat ty kovové bočnice,nebo mimča okamžitě odkládat(při krmení atd...) Tak už jsem pak zůstala na riziku i když mi špatně nebylo...ale pak mi začalo hodně tvrdnout břicho...a prý to rozhodně nedonosím k termínu.....tak jsem "rozhodně" devět dní přenášela a to mi 3 dny vyvolávali.....U druhého mi bylo špatně jenom ráno a to od začátku do konce I.trimestru...ale to byla pohoda....vždycky jsem se pochuti nasnídala,všechno lehce vyzvracela a zase se pochuti nasnídala...takto denně....To byla sranda-to už měl Pája 5let a býval se mnou doma a vždycky mi říkal,proč jím poprvé takové dobroty,vždyť je to škoda...a ať si napoprvé beru jenom suchý chleba....No-to byl malej lakota 😉

Jinak těhulinky: Ani,Leni,Paji .....děláte nám s mimískama jenom radost. člověk už se rychlejc vidí na vašem místě 😉 tak ať mimísci pěkně rostou....
Lucinko...tobě zvlášť všechno dobré...bo to máš teďkom nejtěžší...tak se pěkně držte.Ale co,bolest určo v poho zvládneš...nejdůležitější je teďkom mimčo...a to je očividně v pohodě....Tak to tak ber.

Takže berušky...pěkný den...no ono je pořád ještě brzo ráno...a to už tu půl hodinky datluju.....vůbec nechápu,proč jsem takové ranní ptáče.Nikdy jsem se nemohla vykopat z postele-do práce na sedmou...a autem 5min....a o víkendech klíďo chrupkanda do půl 10...Tak teď,když můžu spát...tak jsem od šesti-někdy i dřív vzhůru.....mám to nějaké přetočené.....ale pokud je to tím těhu...tak to NEVA, hlavně ať ta naše benuška tam pěkně drží a je v poho...

Tak spisovatelka dopsala....a budu čekat na vaše dopisky..........pa-pa R.
Leni-u Dr-zub.to zvládni 😀

mimka29
14. črc 2009

Dobré ránko,
raduš, veď ty vstávaš ešte skôr ako ja do práce. Ešte že je ten koník, že? Ja som prvé 3 stimulky prežila sama v tichosti doma, na koníka som sa neviem prečo neprihlásila. Asi som to nechcela nikdy zakríknuť, alebo neviem. Ale teraz je to lepšie, keď si tu takto dopisujeme. Aj keď ja pomenej, ale keď budem doma, tak zo mňa bude asi tiež spisovateľka 😉

paneska
14. črc 2009

Krásné ránko,

tož před 8.30 mám volat Hromadové, kvůli tomu svědění, snad mi poradí po telefonu a nepožene mě co CAR :o) Večer jsem synarel ještě splíchla, šplíchám v 9 a v 21 hod, tak do 9 budu vědět co s tím :o)

Mimuško - dětský pudr by mě nenapadl a nevysušuje to moc? V letáku o synarelu píšou, že může způsobovat i sucho v pochvě, no jo, hold jsou to všechno hormony

Jinak mě dneska bolí břicho, jako sviňuch, rudoška se určo max do zítra spustí, jen s tím svěděním to bude zajímavé, to je zase ale prekérka ☹

Mimuš, jakou ty budeš mít před KET stimulku?

Raduško, žádný ptákovinky přes den, jen tak z lehka na čerstvej vzdoušek a s princeznou odpočívejte 😉

mimka29
14. črc 2009

Ahoj paneska, detský púder vždy tak príjemne chladí. Ja budem brať od prvého dňa menštruácie anopyrin, prednysom, estrofen a lepiť náplaste estrohexal (dúfam, že som nedomotala tie názvy) a 12 deň idem na kontrolu ako mi rastie sliznica, keď bude ok tak by bol o ďalšie tri dni transfer. Inak brucho ma vždy bolí, tak do konca týždňa snáď príde rudoška 😉

paneska
14. črc 2009

Jééé, tak to tak vychází, že na ET půjdeme spolu, šul nul pár dní, to je fajn, budeme spolu prožívat tu čekací dobu.

Hromadová má poradu, pak ET, takže to mám zkusit kolem 10 hodiny, kdyby tam nebyla, bude mi volat zpátky sama, tož sa uvidí, co mi na to řekne..., klidně skáknu do lékárny koupit aj pudr, hlavně ať to přejde...

pavka111
14. črc 2009

Ahojky holenky...
Raduško to jsi pěkný ranní ptáčátko,já co jsem teď těhule tak chrupkám v noci 12 hodin a přes den no ten taky skoro prospím 😀Radunko,ale ty budeš určitě těhulka já než jsem to zjistila tak jsem taky moc nespala,spím až tak od 5-6 tt a před tím jsem taky v 6 byla na nohách.No moc moc moc ti to tady přejem 🙂 🙂

Leničko ty jsi se včera ptala jak mi je,no abych ti pravdu řekla,tak se cítím jak netěhotná,akorát to spaní to je jeden z příznaků.No ale nic mě nebolí,nezvracím a jsem tak jako v pohodě.Jo ještě mám citlivý bradavky.No ale co jsem ještě zjistila tak mě dost věcí smrdí,nebo mám takovej divnej čuch.Hromadový včera říkám jestli tam mimi vůbec je,že mi nic není a ona mi povídá buďte ráda,že je vám dobře 🙂 A povídá no to už je mimino velký 😀 tak jsem z toho měla radost.Jinak jak jsem včera byla v Repromedě tak tam kočena donesla ukázat narozenou holčičku,ježiš ta byla krásná a Hromadová mě povídá až se vám to narodí,tak nám toho prcka taky donesete ukázat a sestřičky na mě a máte jednoho a nebo dvě.No a já jsem jim řekla,že jednoho a 3 mrazáčky a oni se všichni začali smát tomu názvu,že to ještě neslyšeli a že je to moc pěkný.No ta holčička byla moc krásná.

Paneško ty máš takový trápení,ale uvidíš doky ti poradí.....Pak dej vědět

Lucinko no asi je to populární v Repromedě kufřík s prošlým nápojem,já ho dostala taky 😀 😀 😀 😀 no a spoustu časopisů.No ale byl tam moc pěknej dudlík tak ten mě potěšil asi nejvíc.No a jak ti je babulko naše.Jak budeš mít chvilku tak písni.S těma vaječníkama mě to moc mrzí.No a neřekli ti proč se nezmenšují?A můžeš tam hodně pít a jíst ty bílkoviny a nebo už máš OHSS úplně pryč?Moc na tebe myslím a brzo se nám uzdrav.No hlavní je že mimi je bojovník a bojuje s tebou 🙂

lentilah
14. črc 2009

Ahojky zlatíčka,
tak jsem si volala na to vyšetření a jsem objednaná na 11.8 v 8:30hod...a mám si se sebou vzít manžu 😀 ..Tak Pavlínko,nezapomeň se objednat taky,tedy pokud do toho pujdeš,ale je mi jasný,že jo..pro naše miláčky to nejlepší.
Raduško-tak jak psala Pavlínka,taky uplně to samé...do nějakýho toho týdne jsem nemohla vubec usnout,pořád jsem litala po bytě a vymýšlela pózy kde bych usnula...Takže naše těhulinko,užívej si to 😀 ..
Lenuško-takže..měla jsem uplně to samé,srao mě to,protože mi nepomohla ani mastička,ale asi druhý den k večeru přišla rudoška a bylo to v cajku..prostě to přešlo,rudoška to smyla všechno se sebou....No a počkej až budeš zavádět crinnone...to tě taky sem tam potrápí svědění..na to mě ale paní doky Hrom. upozornila..

lentilah
14. črc 2009

Mimuško,ty další pokus nebudeš potřebovat 😉 Jinak kéž bys měla pravdu,já bych si tak šatičky přála...třeba budu mít štěstí 🙂

lentilah
14. črc 2009

Tý jo,tak v 11:30hod...zblázním se....až od zubáka vypadnu,tak uslyšíte ranu,to že mi spadne kámen ze srdce..a to mi jich těch návštěv ještě zbývá....jo to víte,že v době těhulkování byste měly mít nárok na bezplatné zubařské vošetření..doufám,že pořád..ceých 9měsíců 😀 ..

Raduško,to bříško...moje švagřinka je v 6-tým měsíci a bříško má vždycky večer strašně tvrdý..ještě pracuje..v kanclu,ale i tak...takže to není dobrý,že?To tvrdé bříško..

pavka111
14. črc 2009

Leni a prosím tě co je to za vyšetření to je jen ultrazvuk a nebo co no a bolí to?

paneska
14. črc 2009

Holenky díky 😉 , já myslím, že rudoška dneska max zítra dorazí, tak snad to svědění taky spláchne. Mně jde jen o to, abych něco nepohnojila, pokud to tak má být, tak ať je, to se přežije, to je to nejmenší, i když pěkne na nasrání nepříjemný. Já se jen bála, jestli třeba nezměnit stimulko, něco nevysadit, nebo tak, no jak píšu, aby se něco nepoonďalo. Raději Hromadové v těch 10 brnknu, ať su v klidu 😉

Leníku, u zubáka držím palečky, ať tě moc netrápí.

Kámoška začíná 7 měsíc těhotenství a s tvrdnutím bříška má taky hrozný problémy, když leží, tak je v pohodě, ale nemůže vůbec chodit, říkala, že jí bolestí střílejí do pipky, chodí chudáček, jak nemohoucí. Bere na to magnésku, ale moc jí to nepomáha, tak uvidí na další kontrole, minule říkala, že si myslí, že už je zralá na kapačky. Má už třetí, při prvních dvou dětech jí to nedělalo.

raaad
14. črc 2009

čaaaaaaaaau,
Leni, tvrdnutí břicha není fyziologické(pokud je to občas amalinko,tak to zas tak moc nevadí) ale pokud se to stupňuje, tak to je pak rozkaz: ležet,ležet,ležet...pokud to nepomáhá,tak většinou hospitalizace.... Mně ten klidový režim vždycky pomohl a je fakt,že kontroly jsem měla cca co týden nejvíc 14dní a Doky vždycky poznal,jak moc jsem ležela....nic se neošulí..... pokud švagrová chodí do práce a tvrdne jí břicho-asi riskuje...ale je to na Doky...

Jinak Pany...na čerstvém vzdoušku ani omylem...ráno v osm jsem zaryglovala všechna okna-ať tady mám chládek.......

lentilah
14. črc 2009

Pavli-je to vyšetření v prvním trimestru..platíš si to,je to za 1450kč..myslím...no a vezmou Ti krvičku(HCG a PAPP),pokud budou tyto hodnoty hormonku ok tak super a pak hurá na UZV,tam budou zjišťovat projasnění u miminka v oblasti krku...a bolet by to nemělo(krev a UZV)..
Jo a když nepujdeš teď tak stejnak pak ten 20-tý týden musíme všechny,to nám už hradí pojišťovna...ten v tom prvním trimestru ne,je to takové nadstandart vyšetření..je to pro klid..no uvidíš sama,jak chceš samozřejmě 😉 😀

lentilah
14. črc 2009

Lenuš určo brnkni...máš aspoň klid.Uvidíš,že Ti poradí 😉 ..

Děkuji za info sluníčka

pavka111
14. črc 2009

Tak už jsem objednaná.No a pan Doktor tam nebude tak půjdu k paní doktorce.Ale to je jedno hlavně ať to všechno dobře dopadne.No jsem objednaná na 12.8 na 9.20hodin.Leni ty jdeš asi taky k doktorce že?Vlašín má prý dovču.

paneska
14. črc 2009

Hola, hola

tož jsem mluvila s Hromadovou a mám si pro sychr zavést canesten nebo gynopevaril , kdyby tam byla mikóza. Léky nevysazovat. Spuští se rudoška, tak na noc dám prášek a snad to bude dobrý, zítra nebo ve středu, dle intenzity rudošky píchnu puregon a objednám se na první kontrolu, jupííííí. Holenky, tak mi držte palce, ať se svědění zbavím 😉

mimka29
14. črc 2009

Super paneska, tak ti dávam trošku náskok 😉

paneska
14. črc 2009

Mimuš, to bude ale jen maličkej, já myslím, že zas tak daleko od sebe nebudeme, nevím, jak dlouho se stimuluje v Repromedě, ale já při 1IVF píchala 13 dní, 14 den byla pauza a 15 den OPU.

Pavuš a Leníku, na jaké vyšetření to jdete?

mimka29
14. črc 2009

paneska potom + 5 dní PK a hneď je to 20 dní od prvej včeličky po ET 🙂

raaad
14. črc 2009

no-minule jsem nedopsala....zvonééék...přišla káma na kafe.....nebojte piju radš Karo 🙂
Jinak NT+ screaning je vyšetření ,kde se pozná v moc % Dawnuv syndrom: podle nosní kůstky a projasnění šíje. Přesně v tomto období je to krásně na uzv poznat, potom už ne.Pak už jenom triple-testy a při podezření amniocentéza. Takže vůbec nechápu,když je to vyšetření tak dobré,proč to ti hajzlíci v pojišťovně nehradí.Oni spoléhají na to,že si to každá maminka rozhodně zaplatí....proč čekat až do 20tt....tak-tak...to jsem ale chytrá,že? všechny infošky přebírám od kámy,co má tu Timušku....má to za sebou a ještě je to sestřička z novorozenců...takže všechny novinky zná....budu Vás průběžně informovat 😉 😉 😉

Jinak Pany,já se teď dívala do poznámek..úplně první nánštěva v Repro 26.5.(tam jsme se potkali s Májou) a 19.6.jsem začala píchat GonalF...celkem 9 dní,29.6.OPU a 4.7.ET....takže celkem rychle 🙂

Tak babule.....právě jsem sprášila půl melounu...tak tady funím-funím......
Tak se mějte...a já si půjdu asi krapet dáchnout-chce se mi spát....no mám to nějak vobráceně 😝

raaad
14. črc 2009

Jo a babuše palečky držím všem: Léni u Dr-zub, Pany na pipinu , Lucince na krček a ostatním těhulinkám kompletně ....a taky si držím sama sobě 😀

zandanem
14. črc 2009

ahojky.. 🙂 ja čtu a čtu... a už z toho nic nevím... 😠 to je tolik informací.. to abych si založila notýsek a vše si psala, pač to určo vše zapomenu... 😀
dnes je teda horko 🙂 měla jsem otevřené okno a nafoukalo mi do oka (průvan) i přesto že mám brýle, tak mám zase to bolavé oko napuchlé ☹ a ted se v kanclu potím jako pra.. ach jo....
no moc do této diskuse nezapadám.... přece jen takové starosti jako vy zatím nemám...
rady stavím se jak pojedu autem, bydlíš opravdu za rohem 😉 a ta stará mě napadla když jsi psala že mate taky domek... nevím proč, ja mam občas takové to tušení.... 😀
přeji všem hezký den... myslím na vás 🙂

besinka7
14. črc 2009

zdravím Vás všechny holky,jsem tady po dlouhé době, skoro nikoho z Vás tady neznám, ale rčitě si mě pamatuje třeba Anninka, Baruška a některé další. Ještě nedávno jsem Vám psala jaké máme neuvěřitelné štěstí, IVF napoprvé, dvojčátka, holčička a chlapeček ..... a dnes se s Vámi chci podělit s velice bolestivou a smutnou zprávou a chci Vám holky napsat, dávejte na sebe veliký pozor a strašně se radujte z toho, že se Vám daří a že se opravdu dočkáte svých vysněných miminek. Já se právě vrátila z Brna z nemocnice, kde jsem v neděli v noci porodila ve 22. týnu těhotenství dvě mrtvá miminka. Nikomu nepřeju takovýto strašný zážitek, který mi udělal takový šrám na srdíčku, že už se nikdy nezahojí ..... A mé pocity teď ? Nechce se mi dýchat, mluvit, jíst, spát a chce se mi umřít .... . Omlouvám se, že do takových krásných pozitivních zpráviček od Vás vstupuji s takovouto zprávou, ale jen jsem se chtěla tak nějak se všemi rozloučit a popřát Vám všem, aby vše dobře dopadlo, držte se a bojujte. Já svůj boj prohrála a momentálně nemám vůbec sílu jít dál. Opatrujte se a svoje miminka a všem hrozně moc štěstí !!!!! pa Besinka

mimka29
14. črc 2009

besinka o Bože to je tak nespravodlivé. Cez slzy ani nevidím, len ti chcem napísať, aby sa držala ak sa to vôbec dá. Zlatinko viem, že ti teraz žiadne slová nepomôže, ale čas všetko vylieči.

pavka111
14. črc 2009

Besinko je mi to moc moc líto,ani nevím co na to napsat,protože slova to nespraví.Stejně jako mimka tak slzičky kapou taky,je to fakt tak nespravedlivý na tom světě.Moc moc mě to mrzí,drž se babulko.Jediný co ti můžu napsat,že to časem trošku přejde,ale bolest stejně zůstane.Tak se pořádně broučku vyplač myslíme tady na tebe. ☹

pavka111
14. črc 2009

Paneško zlatíčko no uvidíš jak dojde mrcha tak to všechno spláchne a bude líp uvidíš.Už aby mrcha a mohla jsi mít už mimísky u sebe. No a to vyšetření co jdem s Leničkou tak tam popsala Raduška tak se mrkni.No a jinak teď jsem se vrátila s delší procházky a jsem uhnaná a spocená jako pras...Tady je teplo to je hrozný.....

Jinak se mějte pěkně holenky a užívejte sluníčka.... 🙂

zandanem
14. črc 2009

besinka,, stejně jako mim.. je to nespravedlivé ... 😢 slzy mám jako hrachy... nevim co napsat, nenacházím slova... ale .... znám holku stejně starou jako sem já, v pátem měsíci taky porodila mrtvé miminko, ani nevím za jak dlouho, ale mě přišlo že to bylo za chvíli, už byla opět těhotná a to ji doktoři říkali že mají nějakou genetickou vadu v rodině... že to bude zase špatné a bude zázrak když to donosí... a donosila... Simon se narodil v termínu a je krásný zdravý.... i zázraky se dějí... ted to chce čas.. čas vše zahojí... drž se holka, mysím na tebe... teda určitě všechny myslíme, jsme s tebou....

paneska
14. črc 2009

☹ , já jsem z takových zpráv úplně mimo, špatná, taky uslzená. Četla jsem i takové příběhy na rodince a slzy mi tekly, jak hrachy, je to opravdu nefér, nespravedlivé, proč mají umírat ješt nenerozené nebo malé děti, nerozumím tomuhle světu, proč si pánbůh nebere jen staré lidi, kteří mají život už prožitý, za sebou ☹ , ale i nevinné děti a ještě to nechá maminy porodit....

Besi, vím, že slova útěchy, povzbuzení ti teď vůbec nepomůžou, chce to čas, jak píšou holky a vyplakat se. Jestli jsem to správně pochopila, tak to byli děti z toho prvního úspěšného IVF ? Do háje, kdyby ses chtěla víc rozepsat, popovídat si a zajít pro podporu, jsme tady vždycky pro tebe.

A určitě nic nevzdávej, čas vše zahojí a zase najdeš sílu bojovat, moooooc ti držím palečky ......

paneska
14. črc 2009

...jinak holky, mrcha dorazila, je ještě taková slabá, ale jestli se do večera rozjede, píchnu už asi zítra první puregon 😉