Jak to chodí v Reprofitu v Brně?

sobticek
21. dub 2021

Dobrý den, zajímali by mě zkušenosti s klinikou reprofit v Brně. Jak to tam chodí, zda máte stále jednoho lékaře a jestli se dá nějak spojit přímo s ním emailem anebo se vše musí řešit přes recepci. Předem děkuji za veškeré informace a názory. Chystáme se s přítelem v květnu již máme objednaný termín, tak abych věděla co čekat.

luciebelohradska31
21. dub 2021

@sobticek já si píšu s doktorkou přes email kde bude ale i telefonní číslo přímo na její linku

patricia212
21. dub 2021

Mali sme stále iného doktora na UTZ - menia sa podľa dni. Každopádne v prípade otázok a problémov sme na mail písali doktorovi čo sme mali na prvej konzultácii 🙂 inak sú tam skvelý všetci a urobia čo sa dá vždy
Ak by ta zaujimalo niečo konkrétne tak napis 🙂

majili
21. dub 2021

@sobticek taky jsem komunikovala mailem s doktorkou, u ktere jsem byla na prvni konzultaci. Jednou jsme spolu i volaly ohledne postupu po vysledich imunologie. Zrovna ta asi jako jedina ze vsech, se kterymi jsem se tam setkala, mi byla nejmene sympaticka. Ale za rok, co jsme tam dochazeli jsem na ni narazila na UTZ jen 2 krat, jinak se stridali. A vsichni ostatni byli moc prijemni a vstricni.

sobticek
autor
21. dub 2021

@majili možná blbý dotaz, ozvala se na email sama nebo Vám dala přímo nějaký kontakt kam psát, partner už byl na spermiogramu prý se má paní doktorce napsat až budou výsledky, ale žádný kontakt na ní nemáme, tak mě jen zajímá zda vám přímo nějaký dala a nebo se sama ozvala na emaily, které jsme uvedli při registraci?

sobticek
autor
21. dub 2021

@luciebelohradska31
@majili
@patricia212
ještě se zeptám jak jste byli spokojené celkově mě kliniku doporučila kamarádka, ale sbírám i jiné názory

patricia212
21. dub 2021

Za mna uplne super - nakoniec sa podaril planovany styk, aj ked to v danom cykle na ovulaciu ani nevyzeralo, ale UTZ urobili 3 krat abz si boli isty 🙂

majili
22. dub 2021

@sobticek dala mi na první konzultaci vizitku, kde byl e-mail, takže jsem ji kontaktovala tam. Jinak mají asi e-maily ve tvaru jméno.příjmení@reprofit.cz.
Já jsem relativně spokojená. Otěhotnění se podařilo, po prvním IVF, ET nevyšel, ale 1. KET ano.
Líbilo se mi, že téměř všichni byli sympatičtí a nebyla žádná velká čekací doba a vše fungovalo a ani na místě se moc nečekalo, šel člověk hned jak byl objednaný. Dál se mi líbilo, že u některých věcí netlačili na pilu a před KET mi dělali ultrazvuk hodněkrát a brali i krev, aby se opravdu ovulace potvrdila, protože jsem ji měla později a bylo to takové už lehce napínavé 🙂
Co se mi nelíbilo bylo to, že jsem si o všechna vyšetření příčiny neplodnosti (kromě hormonálního profilu a spermiogramu) musela říct sama a v podstatě doktorku přesvědčit, že to chci podstoupit. Chtěla jsem imunologii, genetiku a průchodnost vejcovodů. Ale nakonec s tím problém nebyl a po první neúspěšném IUI nám bylo všechno vyšetření uděláno, ale myslím si, že by to ty centra měli dělat automaticky. Tak trochu už od začátku směřovali na IVF.
Taky mi při genetice byl zjištěna nějaká mutace genu, že mám větší pravděpodobnost, že budu mít rakovinu a jsem přenašeč a tak jsem se ptala, jestli by třeba nebylo při IVF dobré vyšetření geneticky embryí, aby se vybralo takové, co bude bez zátěže, ale to mi taky všelijak rozmlouvali, že to má každý druhý tenhle gen a je to zbytečné, tak to taky nevím.
Zatím to vypadá, že vše dopadlo dobře, ale jsem teprve na úplném začátku těhotenství, takže to nechci zakřiknout. Takže stěžovat si nemůžu, podařilo se. Ale musí být člověk hodně informovaný dopředu o všem sám, aby věděl, co je potřeba vyšetřit a chtít to sám. Možná to bylo jen touhle doktorkou a jiní tam mají třeba přístup jinačí a dopředu vše vyšetří, těžko říct.

patricia212
22. dub 2021

Myslim ze je to hodne individualne - u nas bolo IVF z ich strany posledna moznost, skor z mojej strany som ho chcela skor ako sa dlho trapit a skusat viackrata IUI a podobne 🙂 cize zavisi na lekarovi ( my sme mali konkretne doktora Stelcla ) 🙂

sobticek
autor
23. dub 2021

@majili smím se zeptat u koho si byla?

majili
23. dub 2021

@sobticek pisu zpravu 😊