Jaká je nejlepší reprodukční klinika v Brně?

kotito
6. bře 2017

Prosím jaké máte zkušenosti s reprodukčními klinikami v Brně? Jakou doporučíte a jakou ne?
Děkuji

panbaf
6. bře 2017

ahoj, za mě doporučuju Repromedu - tam se napoprvé zadařilo.. Předtím jsme byli v Reprofitu a tam jsem nebyla spokojená, nadruhou stranu tam jedna kolegyně z práce otěhotněla.. Co jsem tak pochytila, tak dost lidí nebylo spokojeno s Obilňákem

absintka19
6. bře 2017

@kotito ja nemuzu jinak nez Helios, napoprve a uspesne 🙂 personal na jednicku. V jinem CAR jsem nebyla. Priste zde pujdu znovu.

ninanela
6. bře 2017

Prošla jsem Obilnakem,Repromedou, a až v Reprofitu jsem otěhotněla. Jsem im vděčná. Až tam jsem začala věřit že dítě mít budu.A už mám dvě! Děkuji Reprofitu.

siocka
6. bře 2017

ahoj, můžu srovnat Reprofit a Helios - za mě s přístupem určitě Helios, člověk se tam necítil jen jako zdroj peněz. Všechna vyšetření udělali znovu a léčbu stanovili individuálně.

absintka19
6. bře 2017

@siocka plne souhlasim. Vse vysvetlili, pristup uzasny, skvele koordinatorky i lekari, anesteziolozka...jako doma 🙂

fidac
6. bře 2017

tak za nás Reprofit, ale je pravda, že už je to 5 let...největší spokojenost byla s lékaři, kteří tam už nejsou...IVF nám nenutili a taky nebylo potřeba, všechno se řešilo tak,jak nám to vyhovovalo...třeba zase sousedi nebyli spokojení s Heliosem a to ani s dárcem a dárkyní jim to nevyšlo a po 10 IVF se až podařilo v taky v Reprofitu...chce to asi vyzkoušet...každému sedne něco jiného a hlavně má každý jiný problém

siocka
6. bře 2017

@absintka19 přesně, jak píšeš🙂 V Reprofitu jsem strávila 3 roky, prvního 3/4 roku mě trápili clostilbgytem+pregnyl, než je napadlo udělat manželovi spermiogram, a další pochybení se postupně kupily. V Heliosu vše vyšlo hned na první pokus, ale taky se mi sestřičky i doktoři opravdu věnovali🙂

absintka19
6. bře 2017

@fidac ono kdyz se to nepovede memusi to byt chyba ventra, to bych nerekla. I kdyby se nam nezadarilo, tak ten pristup byl spickovy. Jak jsem psala, byli jsme jen v Heliosu a pujdeme znovu 🤰

kotito
autor
6. bře 2017

děkuji. Za nás určitě nedoporučuji Obilňák. Je to tedy 12let zpět, ale ztratili naše (partnerovo) sperma co jsme měli uložené, kvůli jeho nemoci . Až jsme chtěli použít 10let zpět tak bohužel nenalezeno. Do dneška nedořešené. Dostali jsme písemnou omluvu s tím, že nebylo zamrazeno,ale zničeno a nazdar. Kde je mu konec ví jen ten nahoře.

absintka19
6. bře 2017

@kotito uf, to je mazec. My mame zamrazenych 6 miminek a kdyby jsme o ne prisli asi by me kleplo. Kdyz uz jim kazdy mesic platime hotel ❤

kotito
autor
6. bře 2017

@absintka19 taky jsme z toho byli uplně hotoví. Dcerka je nakonec přirozeně 🙂 prostě jsme se nechránili a vyšlo to samo! Tedy po mnoha letech,ale vyšlo to

78marcela
6. bře 2017

@kotito ja mam deti z Reprofitu, teda druhe se vyklube za tri mesice. Byla jsem tam naprosto spokojena, se vsim, i kdyz to trvalo dlouho, nez se povedlo, ale myslim, ze v jinem centru by se nepovedlo vubec.
Segra byla v Heliosu a nelibilo se ji, takze kdyz jsem se rozhodovala pro CAR, Helios jsem vyloucila. Reprofit muzu doporucit.
@absintka19 jo, to je urcite smutna vec...nicmene vsichni jsme jen lidi, a lidi chyby delaj. RF je velke centrum, za nekolik malo let si ziskal povest spickoveho pracoviste s nejlepsimi vysledky, maji spoustu zajemcu, veliky pocet klientu a moznost chyby je v tomto pripade taky vyssi..je to smutny, ale nevinila bych z toho centrum samotne, vynikajici doktory, kteri delaji maximum..tahle chyba se proste mohla stat v jakemkoliv jinem centru.

kotito
autor
6. bře 2017

poradíte jak to tedy ted chodí?
z gyndy doporučení na kliniku asistované reprodukce a co dál?
Hradí třeba první léčbu pokusy pojištovny? Vůbec nevíme s čím počítat a na co se připravit

78marcela
6. bře 2017

@kotito ny sli rovnou, bez doporuceni, proste jsem zvedla telefon a objednala nas.
Pokud jste jeste nikde nebyli, tak prvni ctyri pokusy hradi pojistovna, kdyz si.pri.prvnich dvou pokusech nechate zavest jen jedno.embryo. ale pojistovna hradi jen naprosty základ. Veskere nadstandardni procedury si hradi klient sam. Nadstandard je treba prodlouzena kultivace embryi, asistovany hatching, lepší leky, respektive jejich zavadeni, injekcni zavedeni spermie do vajicka...my meli dost mrazacku, takze jsme platili pak jeste.mrazeni a nasledne kety..
v podstate kolem 25tis byste meli mit nachystany i na hrazeny pokus.

misha83
6. bře 2017

Reprogenesis, popr. Reprofit. Nedoporucuji Unicu.

fidac
7. bře 2017

@absintka19 no jasně, že to nemusí být chyba centra, ale nechat tam 400 tisíc vyzkoušet všechno a poslouchat, že ono to jednou vyjde no nevím...a přitom stačila obyčejná hysteroskopie...navíc tehdejší doktor, který tam pracoval a pak byl v RF jim na plnou hubu řekl, že je to prostě byznys...asi tak...i když bych sama měla jít znovu někam, tak bych šla asi za těma doktorama, kteří tam byli dřív....holky hodně z RF přešli právě do Reprogenesisu, který je o pár metrů dál, který si hodně chválí...

misula29
7. bře 2017

Byli jsme v Reprogenesis a spokojenost.Podstupovali jsme první IVF a hned na poprvé se zadařilo 🙂

misha83
7. bře 2017

Vzdy je to o doktorech a ti mezi jednotlivymi klinikami cestuji. Takze nekdo byl pred x lety spokojeny nekde kvuli lekari, ktery je dnes uplne nekde jinde. Mame za sebou celkem 10 pokusu, bylo jsme na 3 klinikach a ty rozdily proste jsou. At uz v samotnem pristupu cele kliniky, tak jednotlivych lekaru. Neda se hodnotit podle uspesnych ci neuspesnych pokusu.

kotito
autor
7. bře 2017

@misha83 jasně uspěšnost je super, ale moc jí neberu v potaz, je to hodně i o těle. Jde mi o lidský přístup. O to jestli při první návštěvě udělají celkový hormonální profil nebo jestli střílí léky od boku...