Jaké jsou další kroky, abych otěhotněla?

fonamor
19. pro 2014

Ahoj holky, jsem tu uplny novacek. Dnes jsem dostala MS s 12ti dennim zpozdenim☹(... kazdopadne uz nechceme s pritelem cekat, zda se nekdy vubec podari normalni cestou otehotnet, jdu k vam pro rady, jak teda postupovat dale. Nejradeji bych, aby mi to tam doktor nejak dal a bylo to 100%🙂... je mi 34 a planujeme uz 3 roky. Divala jsem se do diskuzi, hezmzi se to tady samyma skratkama, kterym nerozumim. Proto se ptam vas zkusenych, co teda ted? Jit k lekari, udelat si vsechny testy, chlapa poslat na spermografii a pak?

malenka3
20. pro 2014

@fonamor 34 let a plánování už 3 roky je dost na to něco začít fakt dělat. Záleží, odkud jsi. Jestli z většího města, kde máš nějaké centrum asistované reprodukce (CAR), tak bych zašla rovnou tam. Není problém tam jít rovnou. Na první návštěvu stačí, když půjdeš sama - oni ti všechno vysvětlí, pošlou tě nejspíš na krev na hormonální profil, dají žádanku pro muže, aby si došel na spermiogram a pak vám řeknou, jestli je už z těhle vyšetření viditelný problém (problémy se štítnou žlázou, nedostatek nějakých hormonů, špatný spermiogram nebo něco jiného) nebo jestli jsou tyhle výsledky relativně OK a jsou potřeba další vyšetření. Jestli nemáš možnost snadno zajet do CAR, tak začni u svý gynekoložky, ta by tě měla poslat minimálně na ten hormonální profil a uvidíš, co poradí dál.

nemuzuotehotnet
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
frajeris12
23. bře 2016

@fonamor snazim se o miminko ale nedari se ☹ porate co mam delat dekuji 😢

pekkaa
24. bře 2016

@frajeris12 a jak dlouho se snazite?
Naberal ti doktor hormonalni profil? Vis kdy mivas ovulaci - meris bazalni teplotu?
Me taky pomohla tradicni cinska medicina - namichaji ti bylinky presne pro tebe..
Co partner - byl pripadne na nejakem vysetreni?