Jaký máte názor na metodu PISCI a zkušenosti s ní?

lenceslava
2. lis 2010

Zdravím všechny.Najdou se nějaké snažilky které mají zkušenosti s metodou PICSI které nám rády sdělí svůj názor na tuto metodu?Předem děkuji

haaninaa
2. lis 2010

Ahojky, prosím tě, co je to za metodu? My měli jen ICSI... díky 😉

lenceslava
autor
2. lis 2010
haaninaa
2. lis 2010

@lenceslava - zajímavé, až půjdeme zase do centra, tak se na to musím zeptat.... Máme za sebou 1x IVF+ICSI a bez výsledku, tak snad by při dalším pokusu tohle pomohlo

lenceslava
autor
2. lis 2010

@haaninaa no určitě je to zase další naděje.My měli první IVF+ICSI taky bez výsledků,a náš srpnový druhý pokus dopadl bohužel mimoděložním těhotenstvím.

haaninaa
2. lis 2010

@lenceslava - jéé, to mě mrzí... A jaký máte problém? Aspoň víš, že můžeš otěhotnět, u mě se nikdy nic nepovedlo...

lenceslava
autor
2. lis 2010

@haaninaa máme špatný spg. určitě byl úspěch že jsem otěhotněla,ale bohužel to dopadlo tak jak to dopadlo.Manžel má špatnou morfologii a progresivní pohyb.A co máte za problém vy?

haaninaa
2. lis 2010

@lenceslava - my máme to samé, s tím rozdílem, že v spg nemáme žádné, takže jen od dárce.. ☹ Tudíž, u nás není ani genetika, ani imuno, nemá to prý cenu..

lenceslava
autor
2. lis 2010

@haaninaa aha takže jste měli dárce?

haaninaa
2. lis 2010

@lenceslava - jo jo, pokaždé a pokaždé bez úspěchu.. ☹

lenceslava
autor
2. lis 2010

@haaninaa a jak to? vaja máš dobrý?

haaninaa
2. lis 2010

@lenceslava - vejcovody mám průchozí oba dva, hormonálně taky ok, štítka taky, takže fakt nevím...

lenceslava
autor
2. lis 2010

@haaninaa to je divný ne? a co ti na tom řekli v caru? A kam chodíte?A jak jsi na tom byla s vajama? Já měla vždycky 7 schopných oplození,po prvé nám zbyli tři embrya na transfer a ted čtyři.

haaninaa
2. lis 2010

@lenceslava - při prvním jsme jich měli 12, oplodnovali jich 9, sedm se oplodnilo a ve finále, byli jen dvě dobrý.. takže nic moc... ☹
V caru nám řekli, že jsme mladý, že se to povede. Při IUI dávají jen 8%, při IVF 20% na jedno embryo, takže si myslím, že teď nám dají ještě jednu IUI, a pak nás poženou do dalšího IVF...
Chodíme do Plzně do Natalartu... a ty?

lenceslava
autor
2. lis 2010

@haaninaa koukej se na novu na zprávy,právě že by tam o té metodě měli mluvit.

haaninaa
2. lis 2010

@lenceslava - oki, kouknu ve v půl osmé,.... kam chodíte vy?

lenceslava
autor
2. lis 2010

@haaninaa zvláštní když máte dárce který by měl mít 100% spg

lenceslava
autor
2. lis 2010

@haaninaa chodíme na unicu v brně. Říkají že je to jedna z nejlepších klinik v republice.

haaninaa
2. lis 2010

@lenceslava - hm, tak to mi máme úplně z ruky, ale já věřím, že nám snad taky pomůžou, když už pomohli tolika lidem... Asi to chce čas, ale já jsem hrozný nervák... Půjdete do KETu? Kdy?
Spg by měl být 100%, ale to načasování asi nikdy nebylo 100% dobrý....

lenceslava
autor
2. lis 2010

@haaninaa nemáme mražáčky, ty dvě co zbyli nám nedoporučili zmrazit,že mají zkušenosti takové že kompaktované moruly se většinou po rozmražení nerozjedou☹ A nenavrhovali vám ten zákrok TESA nebo MESA?

haaninaa
3. lis 2010

@lenceslava - jo jo, tenhle zákrok nám navrhovali, ale manžel nechce a já ho plně chápu..

lenceslava
autor
3. lis 2010

@haaninaa Ahoj. No určitě je to bolestivé.Ale třeba by našli nějaké dobré.No každopádně ti přeju aby se to brzo podařilo.

haaninaa
3. lis 2010

@lenceslava - ahojky, bylo by to fajn, ani nejde o bolest, jako spíš o to, že nám rovnou řekli, že by asi stejně nebyli, tak o ten psychický stav.... Zkusíme dárce, nějak do dopadne... A co ty?Kdy bude další pokus? Včera jsem na Novu koukala, a až pojedeme do caru, tak se musím zeptat, jestli to dělají i s dárcem....

lenceslava
autor
3. lis 2010

@haaninaa ajo tak to potom určitě nemá cenu.My máme další pokus v plánu v srpnu.Pokud se tedy dlo té doby nestane nějaký zázrak.

haaninaa
3. lis 2010

@lenceslava - I zázraky se dějí.... 😀 Uvidite, tohle je něco, do čeho se nedá nutit, to lidí musí chtít, a chtít to oba.... Budu moc držet palečky... 😀 😀

bruni
22. pro 2010

ahoj taky bych rada zjistila vase zkusenosti o PICSI. Vypada to jako dobra metoda lepsi nez ICSI alee zase to stoji dalsi penize navic. Mam pred druhou IVF a tak sonduju. Zatim se tu nikdo koukam neozval s vlastnima zkusenostma ☹

hanulka0102
2. led 2011

@bruni Ja sice vlastni zkusenost s picsi nemam,ale nasi kamaradi byli uz nekolikrat neuspesne na ivf v Repromede a v Unice. Patrali po zmene a castecne i na nase doporuceni 😎 podstoupili 4. ivf v Heliosu v Brne. Zistili jim spatny spg (to vedeli), ale pak jim delali jeste nejake doplnujici vysetreni na spermiich a rekli jim, ze maji poskozenou DNA u spermii a ze to muze byt duvod, proc se nedari. V techto pripadech se pry dela metoda picsi - je to snad nejaky mezikrok k icsi. Stalo je to 3000, takze zadna velka palka...a bud se stesti unavilo, nebo ta metoda fakt funguje 😉 ale brzo cekaji chlapecka. Ja osobne jsem byla na dvou ivf v Heliosu a doporucuju ho vsem znamym 😀

lorca
2. led 2011

Ahoj. Mám zasebou 1 neúspěšné IVF. Měli jsme metodu ICSI. Na druhý pokus chceme určitě PICSI (manžel má mizerný spermiogram). Snad přinese úspech. V Institutu v Plzni se za tuto službu platí 5tis.Kč.

bruni
11. led 2011

nikdo další nemá zkušenosti? jsem moc zvědavá jaká je úspěšnost 😉 v tv to vychvalovali tak jestli nekecali 😀

bruni
31. led 2011

žádné nové zkušenosti? ☹

luka2
11. únor 2011

Ahoj holky, jsem tady nová a chtěla jsem se s Vámi podělit o moje zkušenosti i nově s metodou PICSI.
Teď jsem 12. den po embryotransferu 2. IVF, po 3 dnech kultivace, 2 embryjka - 8 a 9 buněčné a pořád čekám na výsledek. Vzhledem k tomu, že 1. IVF nevyšlo a nic nebylo k zamražení a ani 4x IUI nevyšlo, snažili jsme se s manželem využít ty nejvhodnější metody, které by nám mohly zvýšit šance na miminko.
Manžel má bezchybný spermigram cca 160 mil/ml a ma tak 3 ml, dobrou morfologii i pohyblivost. Já jsem absolvovala všechny možné testy přes genetiku, imunologii, laparoskopii - jsme oba zdraví. Já mám ale problém s pravidelností ovulace. Ne každý měsíc ovuluji a pravý vaječník je lehce PCO. Folikuly ale jsou a většinou hezky rostou i bez stimulace hormonu.
Tentokrát i když nemám imunologický problém, mi doporučili brát už 2 týdny před stimulaci 1x denně 5mg Prednison, ten beru pořád a mám ho brát až do 10 týdne těhotenství (když bych byla těhotná). Po stimulaci Puregonem, Orgalutran, Pregnyl -jsem měla 12 folikulů, z toho 9 oocytů, z nich 6 zralých a ty oplodnili metodou PICSI. Za 24 hod po oplodnění mi volali, že oplodněných je 4. Dohoda byla, že pokud na 3. den bude oplodněných pořád 4 tak pokračujeme do prodloužené kultivace v případě, že jich bude 3 a méně, nechceme nic riskovat a transfer bude na 3. den. Tak se i stalo, na 3. den byly 3 krásné a z toho máme teď u mně v bříšku 2 a 1 zmrzlinku v mrazáku.
Zatím nevím jaký je výsledek, čekání je strašně dlouhé a každý den když vidím, že menzes zatím nikde stále doufám, že to vyšlo! Doma si tentokrát test dělat nebudu - bylo jich za ty 2 a něco roků nespočetně a tak počkám na krev.
Metodu PICSI jsme si zvolili proto, protože poskytuje tzv. předvýběr těch nejkvalitnějších spermií. U klasického ICSI, embryolog podle svého uvážení vybírá tu nejhezčí a nejlepší spermii a neví, jaká je uvnitř, jestli je zralá. Kdežto metoda PICSI, laicky řečeno spočívá v tom, že se do misky vloží gel na proteinové bázy ( hyaluronan). Tento protein jinak obklopuje zralé vajíčko a zároveň je taky v receptorech na hlavičkách zralých spermií. Takže v misce je gel, vloží tam všechny spermie a čekají. Pouze ty, které se hlavičkou přilepí ke gelu a bičík se pohybuje jsou ty zralé. Zbytek je v gelu nebo vedle a nedělá nic. Pak embrylog vybere podle svého uvážení ty nejlepší a vloží je klasicky jako u ICSI do vajíčka a pak se jenom čeká.
Nevím jaký je výsledek u nás. Pořád věřím a doufám v pozitivní výsledek!!!! Dnes je 12. den po transferu, neměla jsem doteď žádné špinění. Dnes je pátek a v pondělí mám jít na krev. Takže to vydržím do pondělka 15.den a pak se dovím verdikt.
Ani si nedovedu představit jak bych byla šťastná a můj manžel taky! Vím, že je to všechno na přírodě a tak se má stát co je dobré. Moc Vám všem přeju pozitivní výsledek!