Jaký máte názor na metodu PISCI a zkušenosti s ní?

lenceslava
2. lis 2010

Zdravím všechny.Najdou se nějaké snažilky které mají zkušenosti s metodou PICSI které nám rády sdělí svůj názor na tuto metodu?Předem děkuji

wrtulka
15. srp 2011

@petrita83 ale jinak to je ten problém ..chtějí vydělat..a až v druhé řadě jim jde o to abysme otěhotněly.. a pokud jde o vliv na naše zdraví to si neřeší vůbec ☹ ☹

janijacek
15. srp 2011

Ahoj holky, ctu si tu vase zkusenosti s PICSI, zacinam o tom uvazovat,mam teda rozjetou stimulaci uz,tak uvidim podle vajicek asi

janijacek
15. srp 2011

@wrtulka wrtulko a kam ted chodis?ja jsem v Heliosu a divala jsem se do nejake stare diskuze, ze jsi tam taky chodila?

janijacek
15. srp 2011

@wrtulka k te minimalce, ja mam dve kamaradky, ktere chodily na minimalku (je to taminimalni stimulace?) do Reprofitu a ani jedne se nezadarilo:( Jenda mela poprvy dve vajicka, podruhy 3 a nikdy, podrhe se podarilo jedno embrio, ale neotehotnela. Druha kamaradka mela dva krat 3 vajicka a zadne ebryo:(Tak jsem se rozhodla, ze nebudu ztracet cas...

janijacek
15. srp 2011

je holky,ja jsem si asi pletla minimalku s nativnim cyklem, omouvam se, jsem tu nove. Jeste jsme s holkama premyslely, jak je mozne, ze z toho nativniho cyklu maji vic nez jedno vajicko?

wrtulka
15. srp 2011

@janijacek no já chodila do Heliosu cca 1 rok pak jsme zkoušeli jiný centra..v Praze GEST tady nám odmítli udělat tu minimálku a taky to je ten zážitek s PICSI co sem popisovala před tím..ale udělali mi tady vyšetření aspoň..
na minimálku jsme šli do Brna do LARtu malinké centurm kde pan doktor dělá všechno..od doktora, sestřičky po embriologa..minimálka tam byla levná a dokonce nám pan doktor ukázal našeho bojovníčka pod mikroskopem nevyšlo to ale nedávám mu to za vinu a dokonce si myslím že to byl náš nejlepší "bojovníček" za všechny IvF..já byla tenkrát nemocná..takže to nevyšlo spíš kvůli tomu že jsem byla pod antibiotikama nemocná...
já třeba minimálku vůbec nepovažuju za ztrátu času..ono je to spíš individuální.. ale já měla z 24 vajíček 3 slušný embria a z 5ti vajíček 1 slušný..možná lepší než ty 3 dohromady...a ještě při 1IVF jsem měla 18 vajuch a z toho žádný slušný embrio..takže mě to snad i přišlo i lepší..i s ohledem na finance..

janijacek
15. srp 2011

tak zpet, delam v tom bordel,nespletla jsem si to, byly na te minimalce.Diskutujeme to tady v praci ve ctryrech,tak v tom mame bordel;) pardooon 😨

janijacek
15. srp 2011

@wrtulka a kde ten LART je? jestli nse muzu zeptat?

janijacek
15. srp 2011

@wrtulka wrtulko,ty uz jsi toho ale prosla :( A porad nic? Ja bych v takovem malem centru mela strach...jeste kdyz vse dela sam...jak muze vse zvladat poradne?Ale tak kdyz vam se zadarilo sim embrijkem...

wrtulka
15. srp 2011

@janijacek nezadařilo těhontá nejsem..
www.ivf.cz stránky hrozný doktor moc fajn..snaží se brát i komplikovanější případy..pocitivě se stará..je hodný..a všechno..
ale pro nás je to daleko takže jsme teď zvolili centrum blíž..
a taky..
máš pravdu jak dělá všechno sám..
po OPU jsem spala..a jak jsem byla nemocná..a kašlala sem tak mě nechal na posteli a šel si řešit vajíčka..
a nechal manžu aby mě opečovával..já se tam pozvracela omluvám se že to tak popisuju..
a manža chudě mě tam musel opečovávat protože doktor si řešil ty vajíčka, spermie a jen občas nakouknul a řekl co a jak má udělat.. prý byl naprdnutej že se mu tohle ještě nestalo ale určitě nejsem první člověk co po anestezii zvracel.. (na druhou stranu první a druhý IVF problém nebyl) takže manža chudě otřesenej..a že už tam nikdy nepůjdeme..pak se trochu vzpamatoval..když pak dál viděl ten přístup i cenu..ale i tak jsme se pak rozhodli pro bližší centrum..takže tak..

janijacek
15. srp 2011

@wrtulka moc dekuju za info...a preju hodne stesti tam, kde ted chodis...prece uz to nekdy musi vyjit, ne? 🙂

janijacek
15. srp 2011

@wrtulka prosim Te a on vam delal i to PICSI? dekuju

wrtulka
15. srp 2011

@janijacek nemusí 😀 ale to nevadí jsme schálení žadatelé o adopci takže dítko mít budeme jen si musíme počkat 🙂 😉 😀

wrtulka
15. srp 2011

@janijacek PISCI nám dělali v Heliosu. ne v Lartu. to je taky v Brně.

janijacek
15. srp 2011

@wrtulka to vim, tam prave chodim.Ja jsem tam zatim moc spokojena.Proc jsi odesla?

wrtulka
15. srp 2011

@janijacek protože mi přišlo že ze mě už chtějí jen tahat peníze.
Ke komu chodíš?
Začali jeslti nechceme darovaný vejce, darovaný embria..a to sou velký peníze..

bruni
15. srp 2011

@wrtulka tak já se podívala na ceník Heliosu a dohromady s ICSI stojí PICSI tedy 12000,- protože ICSI je tam za 9000,- Což je opravdu nejlevnější co zatím vím, ale ne zase o moc, já přecházím z Pronatalu kde to je za 15tis do Gennetu Liberec kde je to za 14tis. Zase Helios má drahé zamražení. On si to každý car vezme na něčem jiném. Ale každý se snaží vydělat jak může, vždyť jsou to taky obchodní společenosti s cílem zisku 😠 Ta minimálka zní opravdu dobře ale zase je problém který car to udělá. Já třeba do Brna dojíždět nemůžu, je to 4h jízdy autem, tak nevím jak bych tam jezdila na utz atd. Doufám že udělají minimálku i někde blíž.

wrtulka
15. srp 2011

@bruni my dojížděli do Brna na všechny 3IVF - 2,5 hodiny jízdy 😀
¨dá se to domluvit že UtZ si odbydeš u svého gynekologa a do centra jedeš jen na OPU a transfer..
no jo nás v Heliosu stálo hodně IvF taky že nám vnutili PGD..za které jsme platili i když ho nakonec neudělali (jen za "misky")..mražení nevím nic k mražení jsme nikdy neměli..
no neříkám že tam byli špatní ale po 2 nepovedeném IvF už na nás vyzkoušeli co uměli a už začli vymýšlet spíš blbosti..jak z nás výtáhnout peníze a to ty darovaný vejce.. a podobně než aby nějaký vyšetření nebo minimálku to ani náhodou 😝

janijacek
15. srp 2011

@wrtulka K doktoru Texlovi,mam na neho doporuceni od svych znamych. Ke komu Ty? Ten Texl na me pusobi na, ze je hodne zkuseny,tak treba vi proc Vam to nabizel...jestli to nevyslo uz tolikrat a v nekolika CARech...ale uvidis,jednou to snad vyjde!!!Budu na Tebe myslet!

hanulka0102
15. srp 2011

@bruni Helios má sice drahé zamražení, ale výsledky s ním prý mají perfektní - ta metoda, kterou používají teď, tak má úplně stejnou úspěšnost jako čerstvý transfer...to v jiném centru říct nemůžou. Zatím skoro všechny holky, co znám, co byly s touto metodou na KETu, tak byly těhu, takže asi ví proč...Jinde sice zaplatíš míň, ale pak musíš zpravdila znova na IVF, když chceš další mímo, takže si spočítej, co je levnější 🙂

petra878
15. srp 2011

@janijacek Ja jsem chodila taky k dr. Texlovi, obcas jsem se potkala s dr. Šulou - oba byli vždycky milí a rozumní. Nikdo nás v Heliosu necpal do ničeho, co jsme nechtěli, ale naférovku nám řekli, co má a nemá smysl. Jak už jsem se tady taky někde dočetla, dr. Texl je rozumný a ví, co dělá...necpe lidi do zbytečných vyšetření, které ho nikam neposunou a snaží se vše udělat maxiláně rychle a co nejúspěšněj. Já jsem blbě reagovala na stimulaci, takže jsem měla nakonec jen 3 vajucha, ale 100% oplození a z toho 2 krásné blastocysty - 1xET a ještě jednu máme zamraženou. Taky si myslím, že výsledky mražení mají v Heliosu nadstandardní, takže docela doufáme, že ten náš zmrzlík bude ok 🙂

janijacek
15. srp 2011

@hanulka0102 tak to jste me holky, Hanulko a Petro potesily...jsem rada, ze jsem si vybrala tento CAR, verim, ze tady nam to vyjde...

janijacek
15. srp 2011

@petra878 taky mam z dr Texla takovy pocit, tak snad dopadneme stejne dobre jako Ty🙂

wrtulka
16. srp 2011

@petra878 ono jde o to že u nás byl problém nevím..asi se vajíčkům nelíbí na miskách..nevím..každopádně..při 1IVF jsme z 18 vajuch v Heliosu neměli ani jedno embrio na zavedení a to se jich 7 oplonilo. Ještě nám doporučovali PGD..za které jsme platili i když nám nebylo provedeno (ne celou částku, ale že se embria kultivují na jiných miskách už od začátku). Při druhém IVF jsme už PGD nechtěli protože je to strašná pálka..a my už dopláceli jen za ICSI hodně peněz protože jsem měla 24 vajuch 18 zralých. Zase se nám to porozpadalo a dali mi 3 embria ne moc dobré kvality...ani jedno se neujmulo. Já vůbec netvrdím že nedělali co uměli. Ale po tomhle cyklu přišli s tím že mám špatný vajíčka a že buď mám jít do dárkyně vajíček (což je pálka jak svině) nebo počkat půl roku a jít do dalšího IVF a i s PGD...to mi radil Textl..s tím že to myslel tak že by se zjistilo co embriům je..jenže..oni dělají PGD až poslední den -5ý nebo tak..a když se mi do toho pátého dne neprobojovalo poprvé nic, podruhé skoro nic..tak k čemu?Jen tahání peněz. Přitom při minimální stimlaci jinde jsem měla vajíčka dobré kvality i embrio sice jedno ale kvalitní..neujmulo se ale to je jiná věc. Prostě já neříkám že tam nedělají co umějí..to jo dokonce nám udělali fragmentaci DNA spermií zadarmo že to vyšetření ještě neměli v ceníku. Normálně to stojí nevím 2000? Jako ano snažili se a tak..ale taky na nás solidně vydělali a výsledek žádný..

wrtulka
16. srp 2011

ještě já chodila k doktorovi Šulovi..ten mě přišel moc fajn nemůžu říct..nicméně je to pořád o tom že pokud člověk nezapá do průměru.. a má specifický problém tak se můžu ustimulovat vyhodit desetitisíce ..mít problémy se zdravím..a výsledek??k ničemu..
ne tak já netvrdím že to v Heliosu neumí..kdyyž jsme odcházeli tak jsem ho doporučila jedné známé která v jiném centru 2x neuspěla a ejhle v Heliosu 3IVF mají dvojčátka už doma a ještě dva krásné mrazáčky..jim zrovna ten SVIF protokol sednul

bruni
16. srp 2011

@hanulka0102 aha to slyším poprvé že se v carech různě zamražuje. To jsem nevěděla 😨 Já myslela že je jen jeden druh zamražení. Každopádně musíme vyzkoušet vše a jednou to snad vyjde 🙂 Držím všem palce na dobré konce 😉

wrtulka
16. srp 2011

@bruni oni mají v Heliosu i speciální jiný způsob kultivace embrií..mají to certifikováno někde z Nového Zelandu nebo odkud..taky i to prostředí ve kterém embrijka mají je jiné než v jiných CAREch..nemůžu říct jsou fakt dobří..ale hodně se zaměřují na zahraniční klientelu..jezdí k nim ženské z celého světa..a tomu taky odpovídají ty ceny..

hanulka0102
16. srp 2011

@wrtulka S tím teda nesouhlasím, Helios je vyhlášený jako jedno z nejlevnějších IVF center, ceny mají pořád stejné - a to jsme byli na prvním ivfku v roce 2007. Teď je akorát rozdíl v tom, že některým pacientkám platí PGD pojišťovna, což za nás, bohužel, ještě nebylo :( Na to, jak jsou v Heliosu oproti jiným centrům vepředu a jakou mají úspěnost, tak mají ceny hodně slušné. Nám dělali už 2007 PGD na blastocystách - v té době ještě do 5. dne embrya nekultivoval nikdo jiný, nebo mrazí-vitrifikují embrya už taky spoustu let, zatímco jiné CARy s tím začly nedávno a koneckonců PICSI, které tuto diskuzi nastartovalo, začali dělat v Heliosu asi 2 roky před tím, než to objevili všichni ostatní. Já osobně bych do jiného CARu nešla, už jenom kvůli tomu náskoku a zkušenostem, co mají proti ostatním.

hanulka0102
16. srp 2011

@bruni Jasněže nedělají všichni všechno stejně 🙂 Naši bobečci jsou už zamražení tou nejnovější metodou, docela jsem to studovala, na stránkách Heliosu je to pěkně popsaný http://www.sanatoriumhelios.cz/ket
Údajně se tím embrya ani trošku nepoškodí a šance na otěhotnění je prý dokonce ještě o málo vyšší než když ti dávají čerstvé embryjko - prý to jestli se uchytí nebo ne ovlivňuje i stimulace, ale na KET se už nijak nestimuluješ, takže ti ho šoupnou v přirozeném cyklu a to je pro něj lepší. Taky teď prý zavádí striktně jenom jedno embryo a další mrazí a výsledky mají pořád výborný, takže asi fakt ví, co dělají.

soncamar
16. srp 2011

@wrtulka wrtulko a jak vam dopadla ta fragmentace DNA spermii?A jestli se jeste muzu zeptat, kolik Ti je let?I kdyz na fotce vypadas velice mlade. Predpokladam, ze duvodem, proc jste zkouseli PICSI byl vyssí podil spermii s fragmentovanou DNA?Kolik byla ta hodnota? Ptam se ciste,abych si utridila myslenky, mas toho za sebou uz tolik, chuderko...