Jde někdo na inseminaci v tomhle měsíci?

jana123123
10. čer 2014

ahopj devcata jde nekdo na insiminaci v tomhle mesici a prsiti pojdte se poradit a jak to reaguje na vas 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

katty77
11. kvě 2016

@atlhea333 myslím, že bys opravdu měla ze všeho nejdřív podstoupit všechna dostupná vyšetření, abys neprožívala zklamání z neúspěchu pořád dokola a nakonec se zjistilo, že ti v otěhotnění a udržení něco brání.... Já kromě hormon. profilu začala laparoskopií, pak oba genetiku, oba imunologii (pouze z krve), hematologii, test na celiakii a toxoplazmozu, endokrinologii, teď nedávno hysteroskopii a znovu imunologii, tentokrát v Praze - vyšetření u mě z krve, u manžela sperma a to na výsledky čekáme, mají přijít každým dnem. Zatím nám na nic moc nepřišli, kromě těch PCO, které najednou nejsou a když jsme začínali v r. 2008, tak měl manžel pod normu morfologii (měl kolem 20% a tenkrát byla norma 30%), jenže tím, jak se mužům horší sperma, tak ty normy snížili a teď má výsledky dle norem. Což jako nechápu, ptž jsem se tenkrát ptala, zda s touto morfologií máme šanci přirozeně otěhotnět a bylo mi v CAR řečeno, že ano, ale že to vidí tak na 5% a pak před lety snížili normy a najednou bychom mohli otěhotnět přirozeně jako ostatní? přijde mi to na hlavu... Podotýkám, že množství a rychlost spermíků má vysoce nad normu. V pražským CAR mu dokonce řekli, že by ho brali jako dárce. No a potom se v tom vyznej 😀

katty77
11. kvě 2016

@juliemichal juuu, to vypadá nadějně 🙂 a jsem si jistá, že když si už měla čistý test,tak se ti pregnyl už znovu neukáže... To si testovala hodně brzy po IUI, já byla dnes a chtěla jsem testovat až tak za 10 dnů, ale teď už je mi (po shlédnutí tvých testíků) jasné, že to tak dlouho nevydržím 😀

juliemichal
11. kvě 2016

@katty77 kéž by jsi měla pravdu,že to už pregnylovka nebude když na včerejším nic nebylo 😀 😀 co bych za to dala po těch 4 letech snažení ☹ testovala jsem od prvního dne aplikace pregnyl a včera na tt nic nebylo a dnes jsem to zkusila díky toho,že mi je už 4 dny špatně a toto na testu.jak zaschnul tak ten dušík je daleko silnější 😀 no a těhu jsem chtěla testovat až 17.5 😀 na svůj svátek 😀 😀 ale asi po dnešním výsledku to už taky do té doby nevydržím 😀

katty77
11. kvě 2016

@juliemichal podle mě to snad ani není možný, pokud si testovala za stejných podmínek (tedy např. obojí z ranní moči, s totožnými testy, apod.), po 4 letech by sis to tedy sakra zasloužila 😉 mohu vědět, na kolikátém IUI si byla?

atlhea333
11. kvě 2016

@katty77 No tak s těma normama je to teda vtipný - jestli je to na prd v roce 2008, tak stejný hodnoty musej bejt stejně na prd i teď ne? A naopak... Fakt vtipný.
A s těma vyšetřeníma - to já jsem jak z jiné planety. Když jsme se snažili s partnerem první rok, tak jsme to nijak neřešili, co je to rok, že jo. A doktor byl naprosto v pohodě. Bylo mi 28, takže žádný drama. Když to bylo přes rok, tak mi chtěl nasadit clostík. Jen tak a že když to nepůjde, tak bychom otestovali partnera. To mě tak nadzvedlo - tak když hledání problému, tak u obou, no ne? A tak jsem si řekla, že to ještě chvíli budeme zkoušet. Ale o vyšetření doktor nikdy nemluvil. A věř nebo nevěř, mě ani nenapadlo, že bych něco takového měla řešit. Mám přeci doktora, no ne? Dneska už to vidím jinak, mohla jsem mít za sebou různé testy a vědět víc. Popravdě teď kvůli práci nemám moc čas lítat po doktorech, tak to nechávám na léto, to mám volněji....
Přijdu si jak nějaký debílek.... skoro každá holka tady má všechny ty imuno, genetiky, laparky... a já vím jen to, že mám PRAVDĚPODOBNĚ ovulaci kolem 15 DC... 😀 😀 😀

juliemichal
11. kvě 2016

@katty77 no včerejší test jsem si dělala s raní moči,a dnešní s odpolední jak jsem došla s práce.a jinak ano všechny testy jsou stejné značky 🙂
já jsem i v lednu potratila v 10-11tt ☹ tak mám docela strach ☹
a jinak toto je za cca 3 roky 5 té IUI.3x jsem měla s IUI biochemické těhu a 1x se to nepovedlo.

katty77
11. kvě 2016

@atlhea333 přesně, je to úplně postavený na hlavu, v r. 2008 malinkatá šance na přirozený otěhotnění a v r. 2015 s morfologií ještě o fous horší (16%) může být za dárce a přirozený je naprosto reálný... jo, akorát, že to nejde a nejde... S těmi vyšetřeními mám zkušenost takovou, že jsem hledala na netu a přišla jsem k mudr a řekla, že bych chtěla toto a toto, a´t mi napíše doporučení. Na endokrinologii jsem se objednala bez doporučení a tam jsme v testech pokračovali. Naštěstí doktorka je taková, že mi ještě sama řekla, že když na něco přijdu, tak ať si řeknu (jiní mudři se ještě mají tendenci urazit, že jim fušuješ do řemesla) 🙂 Promiň, ale tvůj doktor musí být osel, jasně, že vás měl poslat na vyšetření oba. Muži mají na neplodnosti v dnešní době stejný díl jako ženy... To by měl vědět. A Clostík je pěknej sajrajt, takže nechápu ten postup - kdyby se ukázalo, že je problém výhradně na partnerově straně, tak by tě cpal Clostilem absolutně zbytečně a bůh ví, jak dlouho... bože, to jsou někdy fakt případi ti doktoři.. 😀 Být tebou, tak bych už chodila jen do centra, oni tě pošlou na ta vyšetření, stačí si říct.

katty77
11. kvě 2016

@juliemichal tak to by mělo být v poho, pokud si v ranní včerejší neměla nic, tak je ten dnešní odpolední určitě těhu dušičkový. 🙂 To je stejně šílený, potrat tak dlouho, člověk už si myslí, že má ten debilní první trimestr za sebou... Já vždy potratila tak, že jsme ještě nikdy neměli ani srdíčko, což je na jednu stranu dobrý, s tím srdíčkem to musí být ještě těžší... ☹ ☹

atlhea333
11. kvě 2016

@katty77 V pohodě, říci o něm, že je osel je docela milé... a popravdě v CAR už mou důvěru taky moc nemají, ale to je zase jiná pohádka. No co, dáváme pauzu a plánuju na léto nějaká ta vyšetření a také se snažím o nového doktora... hele, mám se čím zabavit 😀 A díky za tipy, jak na ně ;) Držím ti pěsti s tím IUI... je tady holčina, která byla na prvním.... tyjo a vypadá to, že se snad je právě ta jedna z deseti!!! Tak jí tu držíme pěsti a věříme, že to není tak beznadějná metoda 🙂

juliemichal
11. kvě 2016

@katty77 já jsem bohužel taky neměla ani to srdíčko ☹ odpovídalo to na 8-9tt jak jsem o to přišla ☹ ☹ akorát se to začalo i vyvíjet a potom nakonec jsem potratila samovolně ☹ ☹ no kéž by to fakt byl těhotenský dušík,co bych za to dala 🙂 🙂 a tobě strašně moc držím palečky aby jsi taky ty // teď našla ♥ ♥ a bylo to všechno v pořádku 🙂 🙂

katty77
11. kvě 2016

@atlhea333 počítej ale s tím, že na téměř všechny vyšetření budeš měsíc čekat a pak další měsíc na výsledky, takže se pomalu můžeš objednávat na léto 😀 Já to IUI beru tak, že za tu tisícovku máme ověřenou ovulaci, změřený folík, řízenou ovulku, spermio, "propraný" spermie a ještě mají snadnější cestu, když se nemusejí prodírat přes čípek a vyhnou se (mnohdy nepřátelskému) hlenu. To za tu tisícovku stojí, když si vezmu, že jsme vyházeli statisíce za IVF a zbytečně, tak proč nechodit na IUI. A jednou se snad zadaří... A když ne, tak se po létě vrhneme zase na stimulaci, ale jen minimální, na komplet IVF už nemáme.

katty77
11. kvě 2016

@juliemichal my se dostali nejdál na 8 tt, ale odpovídalo to max 6tt, ale musela jsem jít na revizi, nechtělo se tomu ven... Je to peklo, člověk se nemůže dočkat těch // a když se konečně zadaří, je to zase pryč... Chjo, ale mudr mi říkal, že otěhotnění a následný potrat je mnohem příznivější, než neotěhotnět vůbec. Že 99% žen, co potratí, nakonec jednou donosí... Takže teď ti snad dušínek bude růst až do miminka 🙂

juliemichal
11. kvě 2016

@katty77 jsi zlatíčko moc děkuji 🙂 no my sice máme už 2 chlapečky,ale toto trápení jsem vůbec nezažila a ani neznám ☹ no snad se obě dvě dočkáme těch // teď po IUI a donosíme miláčky až do konce 🙂 🙂

juliemichal
11. kvě 2016

tak ještě jsem si dnes udělala test s citlivostí 25 a dušík tam je 😀 😀 před chvíli jsem si ho dělala,ale není zase tak silný jako na té 10 tce 🙂

katty77
11. kvě 2016

@juliemichal tak pak je to jasné 🙂 🙂 🙂

juliemichal
11. kvě 2016

@katty77 snad ano 🙂 🙂 více holčin psalo,že pregnyl když vymizí s těla tak,že už tam nebude a potom jedna psala,že eventuálně ten dnešní dušík by mohl být falešný a zase na totmto dušík je,ale fakt slabší,ale je krásně vidět 🙂 🙂 jéva,kéž by to bylo ono 🙂

atlhea333
11. kvě 2016

@katty77 No to je mi jasný, že to bude trvat ty testy, ale celou tu dobu můžu pít bylinkové čaje, měřit teplotu a zkoušet to jen tak, ne? 🙂 Jinak se mi líbí, jak nahlížíš na to IUI, jako na takovou generálku, to je super... ale to je určitě tím, jaké máž zkušenosti, moc ti fandím!!! 🙂

katty77
11. kvě 2016

@atlhea333 no jasný, já bylinkám moc nevěřila, ale když jsem viděla, co mi to udělalo se sliznicí, tak už věřím 🙂 v březnu jsem měla dva dny před ovu jen 6 mm a teď 11 mm, určo to bylo tím kontryhelem. Děkuji, taky ti fandím, fandím nám všem, které se snažíme, ptž když to vyjde, je to takové pozitivní poselství pro nás všechny. Tak snad se opravdu jednou dočkáme všechny... jj, říkám si, že IUI je to to nejmenší, co mohu pro mimi udělat a je to lepší než se jen snažit doma... A třeba se na nás usměje štěstí a další stimulaci se vyhneme 😀

katty77
11. kvě 2016

@juliemichal pokud máš ducha na testu s citlivostí 25 i odpoledne, tak je to podle mého jasná věc... uvidíš zítra, dej hned hlášení, jsem zvědavá a držím palce!!!

juliemichal
11. kvě 2016

@katty77 moc moc děkuji,určitě dám zítra vědět,teda pokud mám doma poslední testík 😀 jinak budu testit až 17 🙂

katty77
12. kvě 2016

@juliemichal tak jak to vypadá 🙂 mě přišla ovulka podle bazální teploty dnes, takže jsme ráno ještě včerejší IUI s manželem podpořili a teď budeme čekat, čekat a čekat 😀

katty77
12. kvě 2016

@atlhea333 ahojky, ještě mě napadlo, že hodně ženským pomohla hormonální jóga, ono je docela těžké se na ní dostat, ptž těch cvičitelek není moc a spíše objíždějí republiku, takže pokud nejsi z Phy, tak si to musíš pohlídat... Chci ji taky navštívit. Nedávno ji absolvovala manželka mého kamaráda, tak se musím zeptat, jak to vidí... 🙂

atlhea333
12. kvě 2016

@katty77 Ahoj, už jsem to někde zahlédla, o té hormonální józe. Z Prahy nejsem, ale snad stačí krajské město ;). Asi to prozkoumám podrobněji, protože v rámci očisty myšlení zkusím cokoliv alternativního a příjemného 🙂

katty77
12. kvě 2016

@atlhea333 já právě taky nejsem z Phy, tak jsem hledala Pardubice a HK, jsou tam, ale fakt se musí hlídat datum... já chodím na normální jógu a ta mě baví, chodí tam samé ženy, takže cvičitelka tam občas něco z té hormonální přidá, tak je to fajn...

juliemichal
12. kvě 2016

@katty77 tak to je super,že jste to s manželem ještě pojistili 🙂 🙂 my to taky jistili 🙂 tak se těším za 10 dnů na krásného dušíka 🙂 🙂 nebo dřív? 😀

katty77
12. kvě 2016

@juliemichal tys dneska netestovala? tak to tě obdivuji, já bych to asi nevydržela 😀 😀

juliemichal
12. kvě 2016

@katty77 já dnes musela testit u kamarádky (těhulky) jak jsem ji řekla o včerejších testech 😀 😀 no a na maxovi krásný dušík a kamarádka mi tak říká,že věří,že jsem těhulka 😀 😀

katty77
12. kvě 2016

@juliemichal no tak to je paráda!!! jestli ti to potvrdila i kámoška, tak to je prostě už tutový!! 😀 😉

juliemichal
12. kvě 2016

@katty77 taky si říkám,že to je tutovka 😀 😀 no uvidíme další test si dělám v to úterý 🙂 🙂 kdyby mě kamarádka nedonutila tak bych jsem si ho ani dnes nedělala 😀 😀

katty77
12. kvě 2016

@juliemichal tak to už se budeme těšit na pořádnou dálnici 😀