Jde někdo na inseminaci v tomhle měsíci?

jana123123
10. čer 2014

ahopj devcata jde nekdo na insiminaci v tomhle mesici a prsiti pojdte se poradit a jak to reaguje na vas 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

salenas
15. kvě 2016

@juliemichal 9 dní od ketu

juliemichal
15. kvě 2016

@salenas a už sis dělala testík? 🙂 🙂 🙂

salenas
15. kvě 2016

@juliemichal kdepak,to je ještě brzy,ještě si ten pocit chci užít,a ne si to tak brzy zkazit případným nezdarem..

juliemichal
15. kvě 2016

@salenas určitě se povedlo moc ti to přeji 🙂 a kdy si chceš dělat testík?já už uvažuji nad tím,že to po těch 4 letech co se snažíme vzdám ☹ ☹ už mě to fakt nebaví ☹ ☹ ale tobě strašně moc přeji aby jsi ty krásné // brzo našla 🙂

salenas
15. kvě 2016

@juliemichal asi ve čtvrtek,v pátek jdu na krev. U doktora jste tedy předpokládám byli ?

juliemichal
15. kvě 2016

@salenas tak to se moc těším na pozitivní testík 🙂 🙂 jj do caru chodíme a vůbec na nic nepřišli proč nám to nejde ☹ ještě s manželem máme kluky,tak vůbec nám nikomu neleze do hlavy proč nám nejde třetí,když u kluků jsme skoro žádné problémy s početím neměli ☹

salenas
15. kvě 2016

@juliemichal všechno dobrý,jo ? takže psychika? Co všechno vám dělali za testy ?

juliemichal
15. kvě 2016

@salenas tak dělali nám genetiku,brali mi krev na srážlivost nebo na co.potom spermio,hormon. profil a pak jak dlouho ve mě vydrží spermie,ale to nevím jak se jmenuje ☹
a nevím možná to fakt tou psychikou je,kdo ví.

salenas
15. kvě 2016

@juliemichal no jo,jak se na to upneme,je to v háji..do ivf se nechystáte ?

juliemichal
15. kvě 2016

@salenas nene zatím se do IVF nechystáme ☹ ale možná časem ano 🙂 🙂 a máš pravdu když se na to člověk upne tak to je fakt v háji ☹ ☹

lussinka88
15. kvě 2016

@juliemichal ja jeste na IUI nebyla. Hledala jsem nejaky informace o tom 🙂 momentalne budu zacinat 3cyklus s clostikem a kdyz to nevyjde ted tak pujdem do IUI. Tp cekani je peklo. Ale porad si rikam ze cekam uz dva roky tak ted uz me to nezabije. Dej vedet jak jsi dopadla 🙂) kde jsi byla na IUI jestli se muzu zeptat?

katty77
16. kvě 2016

@juliemichal chjo, a to to vypadalo tak nadějně... ale fakt je ještě brzy a je čas... 🙂

katty77
16. kvě 2016

@juliemichal chjo, a to to vypadalo tak nadějně... ale fakt je ještě brzy a je čas... 😉 Já mám testovat dokonce až 17 dní po IUI, to asi nevydržím, ale budu se snažit vydržet alespoň do toho 12 dne... Je fakt, že si člověk tím brzkým testováním nic nepomůže, stejně nikdy nebudeš vědět, zda je to pregnylka nebo ne a jasno budeš mít stejně až později 🙂

katty77
16. kvě 2016

@salenas takže ty budeš mít při testování jasno, při Ketu žádné léky nejsou, že? Nepočítám utrouš nebo něco takového po transferu... Tak držím palce... Kolikáté IVF máš? A máte ještě něco zamraženého?

katty77
16. kvě 2016

@juliemichal nic nevzdávej, co bych pak měla říct já, když se snažíme 9,5 roku a pořád kromě potratů nic?? musíme být silné, abychom si jednou mohly říct, že jsme udělaly maximum, ať to vyjde či ne... 😉

salenas
16. kvě 2016

@katty77 ivf první,et nevyšel,ted ket dvou embrui se stimulací hormonama a máme ještě jednoho nanučka

salenas
16. kvě 2016

@lussinka88 proč,když máš stimulací clostíkem ti neudělají inseminaci ? To máš od svého gyndaře,ne ? Clostík se smí třikrát za život,i když to někteří lékaři neřeší

katty77
16. kvě 2016

@salenas no tak to je super, to moc pomáhá na psychiku, když víš, že máte ještě nanučka a taky je super, že máte teprve první IVF. Nevím, kam chodíš do Caru, ale v Brně jsou přesvědčení, že rozmražená embrya mají větší úspěšnost než čerstvá... 🙂

katty77
16. kvě 2016

@salenas proč třikrát? jsou tu ženské, co ho berou neustále... já sice ovuluji bez pomoci chemie, ale říkala jsem si, že bych svému mudrovi o clostík řekla, aby se mi vytvořil více než jen jeden folík... Vím, že je clostík sajrajt, ale ještě jsem nikde nečetla, že užívání je tak omezené... díky.

salenas
16. kvě 2016

@katty77 se mi to celé vymazalo,takže znovu.. při používání clostíku je potřeba pravidelný ultrazvuk..co když ti dozraje pět vajíček a otěhotníš? Používání clostíku může i snižovat sliznici,je potřeba hlídat i to..takovou léčbu bych opravdu nechala na caru..inseminace je zdarma a máš nárok od pojištovny šestkrát za rok

katty77
16. kvě 2016

@salenas no v centru ti inseminaci neudělají, pokud máš hodně folíků, myslím, že ž to dělají tak, že ti dají dávku a zjistí, kolik jich vytvoříš. pokud do dvou, tak ti udělají IUI, pokud více, neudělají ti nic a zakáží ti i snažení doma. Příští dávku přizpůsobí na základě toho, jak si reagovala na první dávku (tedy buď dávku sníží nebo zvýší). Tak se to dělá v těch zodpovědných centrech (chtělo by se mi říct, že ve všech, ale to nevím..). Jinak IUI - jasný, 6x do roka na pojišťovnu, my platili 1000 Kč za katetr a 215 Kč za pregnyl. za ten případný Clostík se taky něco připlácí, ale asi to nebude žádná hrůza...Např. ženy, co sami neovulují, tak jinou možnost než stimulaci nemají ani na IUI... O tom, že se může použít jen třikrát ti řekl tvůj mudr? Mapuji rizika, tak proto se ptám 🙂 Já to nikde neslyšela...

salenas
16. kvě 2016

@katty77 ano,neudělají,proto je potřeba to hlídat ultrazvukem,dovedeš si představit,že se ti po domácím snažení uchytí pět? Já ne,uf. Tolik za pregnyl? My ani katetr neplatili...měli jsme inseminaci dvakrát,jednou se dvěma vajíčky,nic,přítel je po rakovině a spermiogram špatný na počet..i oplodnování odebraných vajíček nedělali " přírodně",ale vpichovali spermie přímo..tohle je naše jediná možnost,jak mít mimčo..

katty77
16. kvě 2016

@salenas no kdyby se někdo snažil, pokud by měl 5 zralých folíků, tak je blázen 😀 😀 My máme za sebou už 5 IVF, dvakrát jako samoplátci (pokaždé kolem 80 tisíc) a ptž na to už prostě nemáme, tak zase zkoušíme IUI dokud nenašetříme 🙂 Takže tisícovka za IUI je opravdu směšná oproti těm šíleným sumám za IVF... To vpichování spermie přímo do vajíčka (ICSI?) je stejně lepší než normální oplodnění, když už nic jiného, vezmou pěknou spermijku a kdybyste měli nějaký imuno problém, tak to se tímto taky částečně obejde...

juliemichal
16. kvě 2016

@lussinka88 přesně tak to máš pravdu,když už se snažíte ty 2 roky,tak ten jeden měsíc nic neudělá,že? 🙂 takže držím palečky aby se to povedlo a ty jsi nemusela jít do IUI,moc ti to přeji 🙂 🙂 ranní tt taky negativní ☹ takže už vysazuji utroš,ikdyž jsem ho měla brát do té doby než bych ho vybrala celý ☹ ☹ takže dáreček na můj svátek se nekoná ☹

@katty77 zlatíčko moc děkuji za podporu.jéva tak to je mi líto,že se snažíte tak dlouho ☹ strašně moc držím palečky aby se Vám to IUI povedlo,nám bohužel ne ☹ ranní testík taky úplně negativní takže si asi dnes vysadím utroš a snad co nevidět dojde mrcha ☹ nevím zda máme jít do dalšího IUI nebo se snažit doma?nevím nechci být zase zklamaná,že to nevyšlo ☹ ☹ ach jo asi si dáme pauzu a tobě fakt s celého srdíčka přeji aby jsi našla ty nádherné // čárky na tt moc ti to přeji ♥ a budu se moc těšit na tvůj pozitivní výsledek 🙂 🙂

katty77
16. kvě 2016

@juliemichal a není to uspěchané vysadit utrouš? však je ještě čas... Pokud nevíš, zda jít do IUI nebo se snažit doma, tak radím, abyste udělali obojí a tím padne tvá nerozhodnost 😀 😀 My určitě budeme chodit každý měsíc až do podzimu, nechci stimulovat přes léto, kazit si prázdniny a taky chceme zase něco našetřit... A třeba to klapne...

juliemichal
16. kvě 2016

@katty77 no mám utroš právě ještě na 2 dny.tak nevím zda to je brzo nebo ne 😀 ale zase ty 2 dny mi utroš ani nepomůže a ani neublíží,že? 😀
no já spíše nevím i zda se na to nevykašlat úplně ☹ prostě psychika fakt dělá své ☹ tento cyklus jsme byli jak na IUI tak jsme to pojistili i doma a stejně to neklaplo.ty určitě nebudeš muset chodit do dalšího IUI určitě najdeš ty nádherné // čárky na tt 🙂 🙂 ale já už mám 2 dětičky tak už mi asi to třetí souzeno není.asi mi to úplně pokazilo vše to astma a díky toho fakt nemůžu otěhotnět a ani nikdy neotěhotním ☹

katty77
16. kvě 2016

@juliemichal no sama musíš vědět, zda to ještě budete zkoušet nebo ne... Třeba si odpočineš, zrelaxuješ se a pustíte se do toho znovu 🙂 Tím, že máš už dvě děti, máš mnohem, mnohem víc než většina tady z nás a třeba se vám zadaří znovu... 🙂

juliemichal
16. kvě 2016

@katty77 tak v tomto máš pravdu,že díky toho,že mám ty 2 dětičky tak mám daleko větší štěstí,než většina co jsou tady 🙂
no a díky toho,že už ty 2 chlapečky mám tak pokud půjdu teda do antikoncepce tak to budu tutově rozhodnutá,že už další dítko nechci... víš před 2 či 3 roky co jsem chodila na to plícní a potom jsem se na to vykašlala tak tam mi dr říkala,že díky toho mého astmatu mám na to rok abych otěhotněla,pokud chci dítko.a já riskuji díky toho zdraví... takže pokud se rozhodnu,že už dítko nechci tak ani už časem ho chtít nebudu ☹ ☹

katty77
16. kvě 2016

@juliemichal tak to já bych to asi ten rok zkoušela co to jde 😀 ale já to beru z pozice té, co děti ještě nemá... a astma je sviňa, pokud by se to mělo podepsat na tvém zdraví, tak to je hodně špatně, musíš tu být zdravá pro děti, které už máš... je to těžký, no...

juliemichal
16. kvě 2016

@katty77 no já ten rok už promeškala před 2 roky nebo před kolika ☹ ☹ a riskuji na svém zdraví,protože manželovi chci dát ještě dceru ☹ kdybych mu dceru nechtěla dát tak na to už dávno kašlu ☹