Jde někdo na inseminaci v tomhle měsíci?

jana123123
10. čer 2014

ahopj devcata jde nekdo na insiminaci v tomhle mesici a prsiti pojdte se poradit a jak to reaguje na vas 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

sinusofka
12. lis 2015

@dasala někde jsem četla, že by to mohlo být vidět už 12 - 14 den od IUI. 11 den byl ještě test negativní. Strach mi nedovolil si test znovu udělat. Dnes ráno jsem měla cuky to zkusit, ale vzdala jsem to. A když jsem přišla z práce, tak jsem sebrala odvahu a zkusila to. Jenže zase negativní. Tak ztrácím naději.
Dr. v centru mi říkal, že vzhledem k mému cyklu si mám dělat test 32 DC. Tak tedy ještě vydřím do soboty.

alasek
12. lis 2015

@darinka84 V pondělí jsem vysadila utrogestan a v úterý to dostala..Už jsem objednaná k Apolináři na resekci myomu a pak budu čekat 3měsíce,než budem moct zase plodit.Každopádně jsem ráda,že vím,čím to je.Tenhle typ myomu způsobuje neplodnost a po odstranění prý většina pacientek otěhotní.Horší bylo pořád přemýšlet proč to nejde,když je vše ok-a ono nebylo..

darinka84
13. lis 2015

tak máme za sebou imunologii, vysáli ze mě snad všechnu krev, manžel se pochlapil prej v dost hrozné místnosti, kde nebyl ani záchod...tak snad to k něčemu bude....vysledky za měsíc

ladyfox
13. lis 2015

Takže IUI nás čeká až v neděli, měla jsem nízkou sliznici a malé folikuly...ale máme počítat s tím IVF, že ten spermio je tragický ...tst ...to se páni doktoři budou divit 🙂 🙂

dasala
14. lis 2015

@ladyfox
povím ti svůj příběh. My měli problém-manžel měl pouhé 2 % dobrých spermií. Máme 6letého syna, kterého jsme počali bez problémů. A teď toto...V dubnu a srpnu jsem byla na klasickém IVF v Podolí. Bez úspěchu - vždy jsem zareagovala tak, jako bych hormony nepíchala - pouze jedním vajíčkem. Poprvé to ukončili, podruhé už mi to jedno odebrali, ale nevydrželo....Byla jsem ted v říjnu u své standardní gynekoložky, sledovali jsme cyklus, též jsem opět měla jeden folikul dominantní... Když měl 20 mm, píchla jsem si Pregnyl (v úterý 27.10.) a ve čtvrtek 29.10. šla do Iscare na inseminaci. Nemusíš se ničeho bát. Manžel tam byl v 10, já ve 14. Na koze přes takovou injekci ti to tam dají. Nemá se potom sportovat. Hezky mi to vysvětlila doktorka--když jsou nekvalitiní spermie, je pro ně problém děložní hrdlo. A oni to dají až za to hrdlo..No a výsledek: jsem těhotná. Po první inseminaci. Také jsem jedla kyselinu listovou, i manžel, pak jsem pila kontryhelový čas, jedla dýňový olej...

ladyfox
14. lis 2015

@dasala já mám za sebou už jednu IUI,zítra nás čeká druhá tedy pokud bude vše jak má.

sandria333
15. lis 2015

@sinusofka ja som tiez dnes 11dni po iui a test mam snehobiely..... a priznakov habadej na tehotenstvo :(, na krv idem az vo stvrtok

sinusofka
15. lis 2015

@sandria333 já začala včera ráno špinit přes celý den, dnes je to taky slabé krvácení, ale nijak si naděje na to, že by se něco povedlo nedělám. Hodně jsem se pozorovala, bolesti prsou, popichování v podbřišku na obou stranách kolem 10.dne od IUI. Tak jsem si říkala ,že to možná vyšlo, že zahnizďujeme a po dobrání utrogestanu jsem dva dny na to začala špinit. Do caru budu volat v pondělí, nevím jestli budou brát krev, ale asi se budeme domlouvat na dalším postupu, zkusíme ještě jedno IUI, do Vánoc to stihneme a po novém roce dáme IVF, ale nechce se mi do sebe pumpovat ty zatracený hormony

darinka84
16. lis 2015

@ladyfox ahoj, tak co proběhlo IUI? a jak se máte holky?já dnes nebo zítra očekávám menses....taky čekám jak dopadlo výběrové řízení, na jedno místo už vím že mě nevzali, v pátek budu vědět to druhé..pokud to klapne od noveho roku začínám 🙂 moc se těším na Vánoce, už mám udělané pohlednice-přání, které budu rodině rozesílat a celkově se těším na tu pohodu..vy už blázníte s Vánocema??

ladyfox
16. lis 2015

@darinka84 IUI v pohodě, akorát mi doktor řekl, že to vidí dost skepticky, že měl manžel nejhorší spermio za celou dobu, že morfologie 0 % a že by se divil, kdybych otěhotněla...ale že příroda je mocná, takže mi píchla sestřička Pregnyl 5000, a za hodinku jsem byla na IUI. Rovnou napsala manželovi doporučení na genetiku, že prý pro jistotu. Takže pokud to neklapne přes IUI jdeme do IVF. Nemá prý cenu mě trápit IUI s takovýmhle spermiogramem. Takže po novém roce pokud to teď nevyjde se domluvíme jak budeme postupovat a co bude třeba na to IVF atd. Jinak Vánoce letos jdou mimo, děláme byt, takže s tím máme pořád nějaké ježdění. Ani nevím, zda se nám letos chce péct cukroví. Dárky neřeším. Kupujeme si drobnosti s rodinou a manžel bude mít překvápko. Držím palce s prací ať se zadaří.

darinka84
16. lis 2015

@ladyfox vy jste ještě nebyli na genetice? tak my už jsme asi prošli veškerým vyšetřením..takže za 3 týdny budu vědět zda je to opravdu jen psychika a osud a nebo se nedařilo díky imuno....u vás je to teda asi jasné...a na to IVF se podaří najít vhodné spermie?kdyby něco našli ještě i na genetice to by bylo myslím moc velká náhoda, ještě plus k tomu spermio...a ta morfologie to je co?pohyblivost nebo špatný tvar??

ladyfox
16. lis 2015

@darinka84 ne, protože ten spermiogram je takový až teď , Měl i málo spermií, hybnost kolem 30 % a já Ti pořádně nevím co je morfologie, ale asi něco s tvarem, s hlavičkama těch spermií či co..prý na to IVF vyberou pár těch dobrých, no jsem z toho už jelen..na genetice mají dělat vyšetření chromozonů manželovi. Zatím je na vině manžel , takže nejprve proklepnou manžela.

ladyfox
16. lis 2015

@darinka84 a jestli se ještě něco najde špatně, tak už se z toho složím 😢

darinka84
16. lis 2015

@ladyfox aha..tak leda že by ta morfologie přímo souvisela s genetikou, že tam je něco špatně a odráží se to na spermiích...ale tak na IVF vyberou ty nejlepší plavce..nedávno jsem zrovna slyšela od nějakého vyhlášeného dr., byl v telce..pokud je špatný spermio nebo je jich málo a tak, vždy tu jednu najdou i kdyby tam opravdu byla jedna jediná...ale špatné vajíčka jsou daleko horší problém..chlap je vlastně v cajku 😀

ladyfox
16. lis 2015

@darinka84 no vajíčka mám snad ok, ovulaci mám pravidelnou, na střídačku pravý a levý vaječník.Jenže zase mám snížený jeden hormon a to by prý mohlo vadit při IVF., mohla bych to špatně snášet.Ale nebudu předbíhat událostem, třeba na IVF nedojde.

darinka84
16. lis 2015

@ladyfox přesně tak..a i kdyby došlo tak to je taky super, aspoň se něcobude dít a je to cesta k miminu 😉 já jsem s IVF smířená a těším se..těším se i na výsledky imuno.je to hodně podrobné proklepnutí mě i manžela, tak se třeba posuneme

ladyfox
16. lis 2015

@darinka84 jako když pročítám co obnáší IVF tak mi z toho dobře není, ale zase jak říkáš, pokud je to jediná cesta k miminku tak to zvládnu 🙂

darinka84
16. lis 2015

@ladyfox je ale spousty žen co jim stimulace žádné vedlejší účinky nepřinesla a věřím že když si t tak nastavím v hlavě tak to snesu dobře..já jsem posera, bojím se injekcí, bolesti. jsem bolestýnek..ale i manžel říkal, jak suprově jsem zvladla laparoskopii, vlastně hned po operaci jsem byla fit, nespala jsem, nic nebolelo..takže většinou udělám divadlo před akcí a pak zjistím že to bylo v poho 😀 zvládneme to!

terezice1989
18. lis 2015

Tak V pátek jdu holky znova, tak mi držte palečky. At už konečně to je.

darinka84
18. lis 2015

@terezice1989 držím pěsti 🙂

terezice1989
18. lis 2015

Tak jdem vytocena a nemam ani pomysleni na IUI, kamaradka co planovali mimco po svatbe, tak mesic na to otehotnela, jak je to mozny ze to jde tak hladce a ja se tady nervuju jako blazen.

darinka84
18. lis 2015

@terezice1989 na to nemůžeš takhle pohlížet...každý máme prožít jinou lekci, vše má svůj důvod..a každý máme své starosti a bolesti... přej a bude ti přáno 🙂 chápu tě že je to těžké.

terezice1989
19. lis 2015

Víš já to přeju úplně každému, ale ta bezmoc je příšerná 🙂 Ja jsem člověk který pomůže každému jak zvířeti tak lidem, ale tohle mě zamrzí. Já jim to samozřejmě maximálně přeju budu moct vozit jedna básen, ale přecejen není moje 🙂

darinka84
19. lis 2015

@terezice1989 rozumím ti jak to myslíš..taky ve mě tak nějak bodne u srdce, když se dozvím kdo další zase otěhotněl...ale řeknu si jsou horší věci na světě a zdaleka jsme nevyčerpali možnosti, vždyť jsem ještě nebyla ani na IVF takže není třeba propadat panice..to mě pomáhá...dočkáš se, jen je ti dána další cesta 🙂

terezice1989
20. lis 2015

@darinka84 Já vím jsi moc hodná, děkuju. Musím si najít nějaký jiný koníček který mě pohltí 😀

juliemichal
22. lis 2015

Ahojky holky,ráda bych jsem se zeptala jak velký jste měly folikul?já jsem ve středu 9DC byla na utz v caru,folikul jsem měla 12mm a zítra máme jít právě do IUI a taky mi budou zítra píchat pregnyl.akorát bohužel mám ovu testy negativní,tak vůbec netuším zda by bylo dobré jít zítra do IUI anebo ne :( když ovu testy jsou negativní :( zítra bych měla mít asi cca 17-22mm folikul,podle toho jak mi rychle rostou :( beru druhý cyklus inofolic a min cyklus jsem měla ovulaci 14-15DC takže 13DC jsem měla pozitivní ovu test :( dnes jsem 13DC a ovu test negativní.děkuji za Vaše odpovědi :( zítra by jsme měli jít do 5 IUI,min rok jsem měla 3 IUI a bohužel bylo s toho jen biochemko a tento rok to bude druhé IUI a při prvním s toho taky bylo biochemko :(

alasek
22. lis 2015

@juliemichal Ahoj,já měla před 1.iui 2folikuly 9 a 15mm,před druhým mi narostli 4-19,19,18,15mm.Bohužel ani jedno nevyšlo..

alasek
22. lis 2015

@alasek to první mělo být 19 a 15mm.Někam mi zmizela jednička 😉

juliemichal
22. lis 2015

@alasek Ahojky tak to je mi moc líto,že ani jedno nevyšlo :( já jdu na 5 IUI tak taky mám strach,že to nevyjde :( už tomu moc nevěřím 42 měsíců se snažíme o třetí :(

alasek
22. lis 2015

@juliemichal A na žádnou příčinu proč se nedaří nepřišli? U mě až teprve teď,takže já byla na iui vlasně zbytečně..