Jde někdo na inseminaci v tomhle měsíci?

jana123123
10. čer 2014

ahopj devcata jde nekdo na insiminaci v tomhle mesici a prsiti pojdte se poradit a jak to reaguje na vas 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

alasek
2. pro 2015

@karlos12 Koukám,že každý CAR to má jinak.Já si od 3.dne cyklu píchala Merional,při prvním iui 11dní,při druhém stačilo 8dní.Pregnyl 5000 jsem dostala domů,druhý den po návštěvě CARu si ho doma píchla (fakt to nic neni!) a za 36h jsem šla na iui.Bez omezení.Sebou domů pak Utrogestan zavádět ráno a večer 2-2.

darinka84
2. pro 2015

@alasek aha..jsem to nepochopila...no určitě je třeba si odpočinout....být pozitivní a pokud je problém tak jej řešit, ale neměla by se z toho stát honba za dítětem....pokusit se to brát jak to je a šťastný může být člověk i bez dítěte..štěstí musíme nalézt v sobě uvnitř.

elis86
2. pro 2015

Ahoj,jsem dva dny po první IUI,snažíme se skoro rok. Utrogestan mi orálně nedělal fakt dobře, jako čípek je to lepší. ZA 14 dní budeme vědět...vyšla někomu první IUI pozitivně?

karlos12
3. pro 2015

Ahoj holky,jdem od MuDra,folik 12 mm,tak jdem v pondělí znovu,ale už do Iscaru a IUI zatim vidi na středu.Snad konečně něco příjemného po rozprasklém zubu a autonehodě 🙂

karlos12
3. pro 2015

@alasek. Asi to mají různě,zatím mi jen řekl že na další folikulometrii dostanu injekci,to bude v po a ve st chce IUI,zatím.Ani neříkal jakou injekci,to mi řekne v po.

alasek
4. pro 2015

@elis86 Vyšla,ale holky už jsou asi v jiný skupince..

veronikakn
4. pro 2015

Mě to holky na IUI nevyšlo. Byla jsem tedy jen 1x, ale nevyšlo... do toho mám alergii na pregnyl :( Nicméně já i manžel máme všechny testy v naprostém pořádku, tak nevím, proč se nám to dva roky nedaří...

elis86
4. pro 2015

@veronikakn a kolik jsi jich zkoušela?:(

elis86
4. pro 2015

@karlos12 držím palce,není to nic hroznýho a je to rychlovka

karlos12
4. pro 2015

@elis86 moc děkuji, já vím, spíš se bojím té nynější naděje a případného zklamání . Ale zase si říkám že nebudu první ani poslední.

veronikakn
7. pro 2015

@elis86 Jak jsem psala, byla jsem 1x. Spíš nechápu, kde je problém, když mám naprosto vše v pořádku. Byla jsem i na hysteroskopii a ta mi taky dopadla dobře 🙂

darinka84
7. pro 2015

@veronikakn a imunologické testy jste absolvovaly? my teď čekáme na výsledky, máme taky jinak vše v pořádku a tohle je poslední možnost kde by mohli něco objevit...nař. alergii na sperma..dělají je v praze a plzni...

darinka84
7. pro 2015

jinak holky mám alespoň nějakou dobrou zprávu, nastupuji do nové práce, slušně placená, takže se aspoň zabavím a pokud není fyzický problém tak je to prostě v hlavě ....aspoň vydělám prachy 😀

ladyfox
7. pro 2015

@darinka84 blahopřeji, tak ať Tě práce baví a nové kolegyně moc nezlobí

darinka84
7. pro 2015

@ladyfox děkuji, nějaké ženské tam budou asi taky, ale převážně chlapi....
a jak to řešíte v práci, ví o snaze otěhotnět? my to vůbec nemuseli řešit nějaké omlouvání a dovolenky z práce, když bylo potřeba do CARU tak jsme prostě jeli..jsou tolerantní ??

ladyfox
7. pro 2015

@darinka84 u mě v práci to ví, já se tím netajím..mám propustku od lékaře a fertig 🙂 Jestli půjdeme na to IVf tak budu mít asi lékaře častěji. Jen tedy nevím, zda doporučují při IVF neschopenku nebo ne? Víte některá?

darinka84
7. pro 2015

@ladyfox co to je propustka od lékaře??se ptám asi jako blbec, ale když jsme jeli na IUI a já ještě pracovala tak jsem si vzala dovolenou den. Co vím tak na IVF určitě den kdy je odsátí vajíče a určitě v den transferu...pak asi záleží co děláš za práci..kolegyně seděla v kanclu takže nemarodila..

ladyfox
7. pro 2015

@darinka84 sedím na zadku v kanceláři. Doktor Ti dá defakto omluvenku, že jsi byla u lékaře. Aby zaměstnavatel věděl, že se neflákáš kdo ví kde, ale že jsi měla lékaře.

darinka84
7. pro 2015

@ladyfox aha...tak asi záleží i na domluvě se šéfem..s tím mojim bývalým nebyla domluva žádná, byla jsem nucena si brát i nemocenku na dva dny-takže zadara doma ☹ bylo to peklo a dost se proto obávám postoje nadřízených k IVF..

veronikakn
7. pro 2015

@darinka84 Ne, tak na imunologickém vyšetření jsem ještě nebyla... tak mě tam asi doktor pošle 🙂

ladyfox
7. pro 2015

@darinka84 uvidíme, já se nechám překvapit. Zatím vše ok. Já mohu dělat defakto i z domova. Faktury mohu vystavovat kdekoliv, je to o domluvě. A co budeš dělat za práci?

elis86
7. pro 2015

Já vše tajím a kryje mě kolegyně...nikomu do toho nic není a navíc chci zpět HPP a šéf si myslí že chci jen mateřskou pak. A vysvětlovat někíomu,že vážně nemůžu vědět kdy budu těhotná,je pod úroven. Zatím jsme byli v ISCARU jednou a je to na pár minut,tak v pohodě. Jestli dojde na IVF beru si dovolenou.

darinka84
7. pro 2015

@veronikakn jsou to velice drahé testy a pojišťovny se brání právě aby na to doktor posílal kde koho..většinou je praxe taková, že tam pošlou až po potratech nebo z caru když se nedaří IVF a neví se proč...je to vlastně krok zpět, ale taková je bohužel praxe..mám naštěstí super gynekologa který se nebojí si to obhájit i přesto, že jsem na umělém nikdy nebyla...tak držím pěsti, aby si dostala žádanku.

darinka84
7. pro 2015

@ladyfox tak to máš super...budu dělat asistentku, administrativní práce...takže fyzicky nijak náročná, spíše psychicky...u pohovoru se mě ptal na děti, ze zákona nemůže ale zeptal se..já mu řekla pravdu, takže ví že stát se to může a já možná otěhotním, ale upřímně..nedaří se 3 roky a nikdo neví proč takže na zázraky nevěřím ..nechám to plynout, těším se teď do práce, na peníze, na to že budu moct pozvat manžela na dovolenou, koupit mu za "své" peníze co jen budu chtít..

darinka84
7. pro 2015

@elis86 je to blbá situace, nejhorší pocit by byl že by si někdo myslel, že jsem snad vzala práci jen abych měla mateřskou...přitom já jsem takový poctivý blbec, že bych měla výčitky svědomí...ne každého napadne, že si hold ne každá žena poručí že otěhotnění a šup je to tam...

elis86
7. pro 2015

@darinka84 přesně tak,navíc jsem tu tři roky a mám si pak připadat hloupě,že jsem si dovolila odejít na mateřskou? No házím to za hlavu,vracet se tam stejně nebudu a mateřská a můj klid je pak důležitější.
@darinka84 na to by se ptát neměl....ale na druhou stranu i zaměstnavatele chápu. U mě se taky řeší že se chystám na mateřskou,přitom to není pravda a nikomu do toho nic není a nikomu se nemusím svěřovat

ladyfox
7. pro 2015

@elis86 tak pokud není šéf úplný tupec tak mu musí být jasné, že každá ženská jednou dítě chce..nebo přála by si ho. Ale jak říká darinka84 naplánovat se to prostě nedá .-)

elis86
7. pro 2015

@ladyfox jemu to právě jasný je a podezírá mě že už se chystám odejít...přitom nic a nebudu mu vysvětlovat že to zatím nejde že 🙂

ladyfox
7. pro 2015

@elis86 jasné, já se tím fakt netajím kolegyně ví, že se snažíme a že bohužel nemáme štěstí a řešíme přes CAR, drží nám palce. a dokud to není jasné, také nehlásím šéfovi..to je zbytečné .-)

darinka84
7. pro 2015

@ladyfox no nejvtipnější je, že se mě na pohovoru zeptá proč jsem tolik měsícu bez práce a pak v druhé větě přizná, že jsem v blbém věku a jak to mám teda v plánu...chápu zaměstnavatele, ale ti chlapi mají doma ženušky s dítětem...bohužel v česku ještě funguje systém že žena je na mateřské i 3-4 roky, nikoho nenapadne že třeba bude chtít pracovat. o tom, že jsem dlouho dítě vůbec nechtěla a už mě na mateřské viděli se ani zmiňovat nebudu...a teď zase to ponižující jo chtěla bych, ale nemůžu..
@elis86