Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

pavlina1976
22. kvě 2014

@78marcela Ahoj Mací, tak ty jsi to úplně už vzdala, nebo ještě zkoušíš testovat? 😉

pavlina1976
22. kvě 2014

@jakoubekzdenka1711 Těšíme se na tvoje dálnice 😀 . Bude to dobrý uvidíš 😉

78marcela
22. kvě 2014

@pavlina1976 vzdala. Dnes jsem netestovala. Zkusím případně ještě ráno, před návštěvou Car.

jakoubekzdenka1711
22. kvě 2014

@pavlina1976 no to nevim, mykoza, bolest hlavy no proste magorim ☹

jakoubekzdenka1711
22. kvě 2014

@78marcela drzim pesticky treba se to jeste vyvrbi, Myslim na tebe holka 😉

78marcela
22. kvě 2014

@jakoubekzdenka1711 už jsem smířena a v pohodě. Určila jsem si nový plán, budu chtít vyšetření a hysteroskopii. Dávám ji velké šance a věřím že se to podaří. A těším se na to.

japro
23. kvě 2014

@suzik161 a sakra to mě je moc líto ☹ ale ted máme ty sněhuláčky a klapne nám to když už se dostali tak daleko 🙂

kvetinka84
24. kvě 2014

@78marcela Jak je? Zkoušela jsi ještě test? Už jsi volala do CARu?

kvetinka84
24. kvě 2014

@jakoubekzdenka1711 Jak je? Už je ta mykóza na ústupu?

jakoubekzdenka1711
25. kvě 2014

@kvetinka84 ahoj v Patek jsem byla u sveho dr,. A napsal mi jiny krem a borax.globule, a pro tom kremu se mi ulevilo. Jinak mi nic neni se tam bricho ale zacaly me bolet bradavky tak na nevim ve ct mam delay test, ale necitim se tehotne spis naopak . ☹

lucikk1
25. kvě 2014

@jakoubekzdenka1711 musis stale doufat. Pozitivni mysleni jsem si taky naordinovala 🙂

kvetinka84
25. kvě 2014

@jakoubekzdenka1711 Tak to jsem ráda, že se ti ulevilo. Musíš tomu věřit. No a bradavky mě bolely taky, to je dobré znamení 😉

lili_2
25. kvě 2014

Ahojky holky ráda bych se k Vám taky připojila, ve čtvrtek jdeme s manželem na první konzultaci do Pronatalu v ČB a tak jsem z toho trochu vysterlá. Jsem měsíc po laparce a 5 let po konizaci děložního čípku. Při laparce zjistili, že jsem v pořádku akorád nemám průchodné vejcovody. Manželův spermiogram z prosince byl dobrý. Chtěla jsem se Vás zeptat jak to bude probíhat, jaké testy budu muset podstoupit a taky co je to krátký a dlouhý cyklus (jak se pozná který zrovna budeš mít) a taky co je to KET? Sice jsem si už něco načetla, ale těch informací je tolik, že se v tom začínám strácet. A jak je to vlastně s tím placením píše se že 4 IVF jsou zdarma když si necháž zavést jen jedno enbrio, ale jak se počítá to když po prvním oplodnění máš více embrií a ty si budeš nechávat vkládat postupně, počítá se to pořád jako jedno IVF a nebo ne? Vím, že IVF zadarmo neni ikdyž to v médiích hlásí na všechny strany, zadarmo je pouze ten základ, ale platí se vyšetření a léky a od mé dr. vím že si máme připravit 30-40 tis na jedno IVF. A taky jsem se chtěla zeptat jak je to s propustkama, počítá Vám to Váš zaměstnavatel jako doktora a nebo ne?

lucikk1
26. kvě 2014

@lili_2 ahoj vitam te mezi nami. Ivf je umele oplodneni kdy jsi stimulovana leky (oplodnuhe se spermiemi tak ze se nakapou k vajickum. Nebo metodou ICSI to spermii primo vlozi do vajicka). Kratky protokol je ze si leky beres od 2 dne cyklu ms. Dlouhy cyklus mas delsi.myslim si ze uz od doby ovulace.nejsem si jista. Po odsati vajicek OPU uu muzes mit neschopenku. Po transferu ji mas urcite 14 dni. Jinak predtim se jezdi na kontroly na utz(ultrazvuk) to jsem mela propustky. Transfer - ET zive oplodnene enbryo. KET zive oplodnene embryo ktere bylo predtim zmrazeno a nasledne rozmrazeno.
Kdyz ti z ivf zbydou na zamrazeni vajicka ktera pak pouzijes tak se to pocita stale jako jeden pokus. Ale u prvnich 2 ivf si musis nechat zavest pri ETU jedno vajicko aby ti zustala moznodt 4 ivf.
Informaci je moc. Musis je vsetrebavat postupne🙂

jakoubekzdenka1711
26. kvě 2014

ahoj holky začínám se asi více pozorovat jak se blíží čt, točí se mi hlava, a tlačí mě jakoby levá strana břicha a jakoby cítím dělohu na MS, no a rozbolela mě taky hlava, jinak jak jsem v noci ležela tak jsem se asi blbě chtěla přetočit a na levo jsem ucítila takovou křeč, jak jsem se vrátila do původní polohy a začala jsem jinak tak to přešlo, je možné že bych měla zvětšený vaječník?

alarada
26. kvě 2014

Ahoj holky jak se máte, máte některá pozitivní zprávy ať už jsou jakékoliv. Já už chci aby byl červen a začalo se zase něco dít.

martas14
26. kvě 2014

@alarada ahoj Ali, zatím ještě mrtvo po pěšině 🙂 ale po víkendu už čekám MS a snad roztočíme úspěšný kolotoč a tentokrát ket vyjde...a co ty už máš informace o mrazaccich? Taky už čekám na červen celá na těšena jak půjdeme pro ty naše dva poslední sněhuláčky 😉

martas14
26. kvě 2014

@jakoubekzdenka1711 to víš, že by to mohly být vaječníky, i když jsi si nepichala hormony, tak stejně jsi je dopovala ....ale jinak příznaky máš krásné vypadá to moc nadějně holka, tak držíme palce ať se ukážou // a netestovat teda vydržíš až do toho čtvrtka?
.

jakoubekzdenka1711
26. kvě 2014

@martas14 no kéž by to byla pravda, testovat až ve čt, píchala jsem si ještě pregnyl takže bych byla zbytečně zklamaná, teď jsem byla na obědě a snědla jsem úplně všechno což není u mě obvyklé, asi opravdu mě hrabe, hahahahha ☹

martas14
26. kvě 2014

@pavlina1976 ahoj Pavli, no když to půjde jak má tak když pojedes toho druhého na utz, tak já si pojedu 2DC pro léky, ale mám obavu, že se to posune ta MS až na příští týden, víš jak to je když chceš aby přišla na čas 🙂
Takže budu tak nejmíň týden ti v závěsu 🙂 no u nás jsou takové kulaté náplasti a lepí se střídavě na pravý, levý vaječník, asi je to jakože zdravější, když to nemusí procházet žaludkem a tak, asi jak utros, že je zdravější ho zavádět než polykat, ale kdo ví beztak je to bordel všechno 😀 no a posledně mi teda rostla pomaleji, ale měla jsem i menší dávky než co jsem četla, že lepí jiné holky, takže tentokrát se budu hlásit už předem 🙂
Už začínám být i nabuzena, že to prostě musí vyjít, že ani jinou možnost nemám a hotovo 😉 😀 a samozřejmě počítám s tebou, aby jsme si mohli povídat o těch různých těhu problémech 😅 plus další holky tady a bude nás pěkná partička 😉

martas14
26. kvě 2014

@jakoubekzdenka1711 a jo ty máš vlastně ten pregnyl, tak to nemá smysl testovat to je pravda...tak držím palec ať za všema těma přiznakama stojí pořádný bojovnicek a né žádné léky 😉 bude to dobré, už se to musí zlomit tfuj tfuj 😉

kvetinka84
26. kvě 2014

@jakoubekzdenka1711 super příznaky, věřím, že to dobře dopadne. Vaječník můžeš mít zvětšený, já ho měla po stimulaci 2x tak velký. Občas mě pobolívají trochu pořád.

@alarada
@martas14 holky, jsem moc ráda, že jste pozitivně a bojovně naladěny a věřím vašim mrazáčkům, věřím, že to tentokrát klapne.

Jinak mě čeká zítra první UZ a jsem pekelně nervozní, aby bylo všechno v pořádku. Jinak já to mám naopak, sním hrozně málo a už nemůžu, obrací se mi žaludek, dneska ráno při vynášení koše jsem hodila první šavli, všechno mi smrdí, dneska jsem zrovna u oběda byla přesvědčená, že je oběd zkažený, samozřejmě byl naprosto v pořádku. Ale až to můj citlivý noc a rozbouřený žaludek se cítím výborně

martas14
26. kvě 2014

@lili_2 ahoj vítám tě tu mezi náma,
@lucikk1 ti to popsala hezky, takže není ani co dodat, jen držet palce ať to vyjde hned na poprvé 😉 což po laparce, bývá pěkně připraveno, tak snad to klapne...bohužel ano zadarmo to není, taky nesnáším ty řeči v telce, kdy se ivf prezentuje jako plně dotována akce od státu 😠 ale hlavně že vůbec existuje tato možnost 😉 , my tu jdeme teď s holkama do druhého kola a půjdeme po nevydařeném et, si pro mrazacky na ket v červnu, takže se tu můžeš teď podporovat s náma ..

jakoubekzdenka1711
26. kvě 2014

@kvetinka84 uvidíme, no s tím smrděním jsem měla včera, vařila jsem špenát a jak jsem k němu přišuchla tak mi tak smrděl, ža jsem ho chtěla vzhodit, ale manžel že nic necítí, tak opravdu nevím, ale ve čt se uvidí hned ráno co a jak? jestli jsem tak dobrý a vsugerovala si všechno co jsem mohla, migréna, mykoza, točení hlavy,atd. ☹

jakoubekzdenka1711
26. kvě 2014

@kvetinka84 jo a jinka držím palečky na první UTZ. 😉

martas14
26. kvě 2014

@kvetinka84 JoJo musíme se usmívat, protože sice neklapl et, ale na druhou stranu máme obrovské štěstí, že ještě zbylo i na mrazacky takže není důvod smutnit, spoustě holek ket vyšel, tak proč né zrovna i nám 😉
To víš nějak se člověk utěšit musí 😅 😅
A ty už jdeš na utz, toto letí... to už bude srdíčko vid'? Tak to je krásné, sice chápu, že nevolnosti a pachy nejsou moc fajn, ale na druhou stranu, Ti prcinek dává najevo, že tam je a je vše v pořádku 😉 tak to už se těšíme na info a hezkou fotecku z utz..

lili_2
26. kvě 2014

@lucikk1
@mastas14 Holky děkuji vám za vysvětlení. Mrzí mě, že vám to nevyšlo, třeba to vyjde v červnu. Mějte se fajn.

jakoubekzdenka1711
26. kvě 2014

@martas14 děkuji za poprskání, snad to bude dobrý ☹ nervy už u mě pracují

lucikk1
26. kvě 2014

@jakoubekzdenka1711 taky mi uz pracuji nervy. Taky se vice pozoruji. Poboliva me hlava,vice piju,caszeki cjodim na wc, mela jsem navaly horka. Ted mi obcas byva divne. MS jsem dle cyklu mela dostat v patek. V sobotu a nedeli jsem trochu spinila. spise jsem to zjistila zavadenim utrogestanu. Doufam ze se to nerozjedem
Uz abych vedela vysledek. Jdu ve stredu.
Drzim pesti

lucikk1
26. kvě 2014

@jakoubekzdenka1711 tt mam stale negativni