Začínáme s IVF

adusku
5. zář 2016

Ahojte děvčata,
najde se tu nékterá, která podstupuje, či podstupovala IvF v CARu u Apolináře?

Jsme po všech vyšetřeních, čekáme na menstruaci a snad už po všem tom čekání začnem. Ale vlastně si nejsem úplně jistá co mě teď vše čeká? 🙂

A jak jste to měly, když na nějaký termín vyšel víkend?

Děkuju za pomoc 🙂

jani1982
5. zář 2016

@adusku Ahoj 🙂 Tak já mám IVF podstoupené letos v březnu...Za sebe můžu říct, že je to spíše psychicky náročné, vlastně pořád na něco čekáš a bojíš se, jak to dopadne, ale zároveň těšíš. Chodili jsme do Iscare v Holešovicích, super přístup, vše tak jak bylo řečeno, za mě dobrý. Já to měla i vcelku rychlé. Nevím tedy jakou metodu vy máte, ale my díky špatnému spermiu u manžela měli metodu danou ICSI. No, takže jsem dostala stimulační plán, který sestavili, píchala jsem si asi týden cca injekce do břicha, pro mě strašidelná věc, ale vůbec nic to není a dnes už bych se ani nebála... Průběžně jsem chodila na kontroly... hlídají, jak se ti vyvíjí folikuly-vajíčka. Pak nastal odběr vajíček, dohromady asi dvě hodiny na lůžku. Odběr je pod kraťoučkou narkozou. Po odběru mě dost pobolíval podbřišek, jakoby silná menstruace, ale nic, co by se nedalo vydržet. Pokud by tě tedy nezastihl hyperstimulační syndorm, já ho neměla. Tak pak zase čekáš 🙂 vajíčka oplodní a čekáš, co se z nich vyklube. My měli 16 odebraných, 10 oplozených a zbylo nám jen jedno jediné kvalitní embryo. Žádné k zamražení, což mě dost mrzelo, ale neuděláš nic. Po té zase embryotransfer, vůbec nebolí, trvá chvilinku a cca po půl hodině můžeš jít domů. Tak a čekání dva týdny na výsledek, zda jsi těhotná, či ne 🙂 Nám to vyšlo... těhotenství se mi potvrdilo už 8 den - nevydržela jsem čekat. No a ráda ani nevíš jak, bych napsala, že vše mělo krásný konec, ale bohužel mi minulý týden miminko v 6 měsíci těhotenství zemřelo...musela jsem ho porodit mrtvé :( Nemůžu se z toho vůbec vzpamatovat, ale rozhodli jsme se, že hned jak to půjde, jdeme do nového IVF, takže vše od začátku. Proto je mi líto, že nám nezbylo žádné embryo na zamražení, byla by ta cesta jednodušší :( Takže přeji hodně štěstí, ať ti to utíká, hlavně bez komplikací a se správným koncem :-*

anettak
5. zář 2016

@jani1982 Ahojky moc mě mrzí co se ti přihodilo ☹ mě čeká mé první IVF v říjnu, moc pěkně si napsala tento článek, fakt super 🙂 dojemné teď už se skoro ani moc nebojím .....s přítelem máme ten stejný problém, špatné spermíky,držím ti pěstičky ať vše zvládneš v poho 🙂

adusku
autor
5. zář 2016

@jani1982
To mě moc mrzí :( přejíždí mi mráz po zádech :(
Držím všechny pěstičky aby se zadařilo a hlavně aby vše v pořádku dopadlo!!!! :*

Děkuji za odpověď 🙂
My máme spermíky výborný, jen já mám neprůchozí vejcovody a pcos.
Mě konečně dnes dorazila ms a v CARu už funguje laborka, tak se už snad taky vrhneme na plození.

Mě by měla čekat ještě před stimulací nějaká injekce ale moc netušim co by měla dělat?? 😀 jsem pako no, co si nenapíšu nevím a tohle jsem si jak na potvoru nepsala 😒 😀

petapal
6. zář 2016

@jani1982 Ježíš to je mi moc líto určitě se už dočkáš.Máš děti

petapal
6. zář 2016

Já jsem si dnes u Apolinare byla vyzvednout leky.Mám skoro 17levého syna.Z předešlého vztahu.S manželé. Nemáme žádné.Máme hodně špatný sperniogram takže metoda ICSI mámě třetí poslední pokus pokaždé zavedené dvě a nevyšlo.Takže dnes mám asi 4dc a čekám na další MS. Druhý den začnu píchat hormony.

jani1982
6. zář 2016

@petapal Bohužel děti nemám, jinak bych to tak neřešila :( Pořád nemůžu uvěřit, co se stalo. Ve čtvrtek jdu po dvou týdnech na kontrolu a od toho se odpíchneme.... Pocitově na to potřebuju jít prostě co nejdříve.....

Tak to taky nemáš jednoduchý tedy. Snad to do třetice vyjde, moc ti to přeju....

jasmine2258
6. zář 2016

@anettak to jsme na tom stejně. Taky jdu v říjnu a s manželem máme stejný problém - spermouši nespolupracují a je jich málo 😉 Kéž by to vyšlo... po 3 letech snažení a opakovaném zklamání by to bylo úžasné!!!

jasmine2258
6. zář 2016

@jani1982 ani nevíš, jak moc bych Ti přála, aby se to brzy povedlo znova a vše doběhlo do zdárného konce!!! Držím strašně moc palce!!! Určitě i na Tebe někde mimísek čeká (jako na nás...) 😉

adusku
autor
6. zář 2016

Moc vám holky držím palečky 🙂

jasmine2258
6. zář 2016

@adusku i já Tobě držím moc palečky!!! Není to lehké...každá si prožíváme svůj vlastní vnitřní boj...ale teď už je aspoň naděje, že to třeba brzy skončí a budeme šťastné maminky!!! 🙂

petapal
6. zář 2016

@jani1982 asi to napíšu hnusně,ale zas lepší. Ze mi to nevyslo.Než jak jsi přišla ty i dál velké mimi .Věř bude lépe a je pravda nesmíš propadnout depresim jdi do toho a držím vše co jde

adusku
autor
7. zář 2016

My se těch miminek prostě dočkáme! 🙂
Já včera volala do Caru a konečně máme termín kdy to celé spustíme.
Snad se nic nezměnilo a manžel má ty mršky pořád dobrý :D

jani1982
7. zář 2016

@petapal Máš určitě pravdu....čím dál to je, tím je to horší. Jen je mi divné - nebo nevím, jestli to člověk nehledal, nechtěl slyšet - že je tolik případů, kdy se tohle děje....:( Je to smutný...

@adusku To je super, já jdu zítra na kontrolu po 14 dnech ke svému gynekologovi a hned se chci na všechno zeptat a domluvit...Tak doufám, že mi neřekne něco, co nechci slyšet.....Už toho bylo dost...

adusku
autor
7. zář 2016

@jani1982
Moc moc moc držím palečky, aby jsi dostala jen pozitivní zprávy¨.
Dej nám vědět 😉 🙂

Jestli ti to nebude vadit, můžu se jen zpetat co se stalo? Co bylo důvodem takového neštěstí?

Já se nebojím že nevyjde IvF, ale spíš právě takových věcí ☹

jani1982
7. zář 2016

@adusku Moc děkuju, dám vědět 🙂

No do 20 týdne bylo všechno jakž takž... dvakrát jsem lehce krvácela, ale vše se zdálo být ok. Na druhém screeningu ve 20tt vyšlo riziko postižení 1:208..musela jsem na odběr plodové vody....Výsledky vyšly všechny v pořádku, žádná genetická vada, nic, my oba také v pořádku. Jenže mimi zaostávalo růstem, bylo cca o 3týdny růstově mladší a rapidně ubyla plodová voda. Lékaři vlastně nevěděli nic a týden před nám dali na rozmyšlenou, jestli si ho necháme nebo dáme pryč. Nastal onen čtvrtek a my jeli s rozhodnutím, že pokud jen trochu malej povyroste, že si ho necháme....o to větší bylo překvapení, když nám na ultrazvuku řekli, že tam není akce srdeční.... a absolutně žádná plodová voda. Takže do teď nevíme... Nevím, zda bude mít zítra můj doktor nějaké výsledky, ale myslím, že možná ani ne...oni s tim moc nespěchají a řekli nám, že výsledek všeho bude tak za 3 měsíce.... Takže nevíme vlastně nic.....

Já když to teď čtu - hledám rady atd, na různých diskuzích, že jim miminka zemřela třeba v 39tt.... a je jich tolik :( Fakt strašný, jestli otěhotním, asi budu celé těhu na nervy... nevím, kdo kdy mohl říct, že těhotenství, je nejhezčí období pro ženu, za mě určitě ne.....

adusku
autor
7. zář 2016

@jani1982
Ufff, nelze se ubránit slzám :(
Je mi to moc líto.

Já mám právě kolegyni, které se stalo to samé :( počkali 2 měsíce a lup ho, za 2 měsíce rodí a vše je v naprostém pořádku, tak věřím, že to bude i u tebe 🙂

anettak
7. zář 2016

@jasmine2258 a kam chodíš do CARU??já do Sanusu v HK,my se s přítelem snažíme cca rok a půl,jo jo jak říkáš.....kéž by to už vyšlo, přijde mi to nekonečné 😒

jasmine2258
7. zář 2016

@anettak chodíme do Gennetu do Prahy na Letnou, kam jsme začali chodit v červnu 2015. Snažíme se od ledna 2014. V Gennetu nám udělali všechna možná vyšetření. U mě nezjistili nic - mám pravidelnou MS, normálně ovuluju (aspoň myslím), vejcovody mám průchodné. Všechno zjišťované z krve v normě. Problém nastal u partnera (dnes už manžela). Má špatný spermiogram. Byli jsme vysláni k andrologovi, který zjistil u manžela varikokélu v šourku, což by mohlo negativně ovlivňovat vznik spermií, jelikož by mohla oteplovat okolí, což spermiím moc nesvědčí. Byla tedy nutná operace. Ta se dělala naštěstí laparoskopicky před břicho. Na operaci byl manžel v lednu 2016. Po půl roce jsme měli přijít na kontrolní spermiogram. Ten se mírně zlepšil, ale i tak žádná sláva. Navíc doktor zjistil, že bude potřeba ještě další operace, jelikož se při operaci nezlikvidovalo všechno, co mělo. Manžel myslel, že ho odvezou...Každopádně se nepředpokládá, že i po této druhé operaci by se měl spermiogram nějak rapidně zlepšit. Spíš by se operovalo proto, aby se třeba dále nezhoršoval a mohli jsme mít někdy ještě i druhé dítě. Takže výsledek je takový, že v říjnu zkusíme naše první IVF metodou ICSI a pak se uvidí. Androlog manželovi doporučil, aby šel na operaci v průběhu mého případného těhotenství (prý dokud bude ještě doma klid 🙂)...Jinak jsme oba zdraví, s ničím se neléčíme, nebereme žádné léky, žijeme docela i zdravě, v rodině nikdo problém s početím neměl....takže spíš prostě smůla...☹

anettak
7. zář 2016

@jasmine2258 snažíme se od března minulého roku, po roce můj gynekolog napsal žádanku na spermiograf, poté když jsme se dozvěděli výsledky hned jsme se objednali do Sanusu, u nás je problém jen s těmi spermíky, přítel bere různé vitamíny, tak že naštěstí nemá problém s tím že by hodnoty šli dolů, dokonce jednou se i poštěstilo a měl hodnoty jednoho měsíce lepší než předchozího.....ale ani tak se nepoštěstilo ☹ občas má i takové připomínky jako že za to že nemůžeme mít mimi může on atd.... 🙄 tím mě tedy pěkně naštval tak jsem ho trochu sprdla 😀 že povidá takové voloviny,musím říct že se ale ohromě stará o svoji životosprávu a dokonce má mnoho informací načtených co se týče kolem těhotenství, IVF, neplodnosti, mateřské, někdy i nestačím koukat 😀 alespoň už jedno dítko doma máš 🙂 mě přijde že se snad nikdy nedočkám, ty dny jdou tak strašně pomalu, do řijna to bude ještě dlouhá cesta, trochu se všeho bojím, tak tiše doufám že vše dopadne v poho,nejvíce se bojím že to nevyjde, pak nevím co by jsme dělali, nervy ty bych měla asi v čoudu, u nás hrají roli i korunky musíme dost šetřit aby jsme mohli jít na IVF, protože předěláváme domek a ten mnoho penez pohltí.....bereš nějaké doplňkové vitamíny?? já zobala femibion a teď už jen opravdu někdy jen když si vzpomenu

jasmine2258
7. zář 2016

@anettak já sice píšu o druhém mimi, ale ještě nemáme ani jedno 😀 (když teda nepočítám naše "chlupaté miminko" - psa) 🙂 To máš fajn, že se přítel zajímá. To ten můj až tak svědomitý není a poslouchá jen to, co řeknou doktoři (rozhodně si sám nic nestuduje a vitamíny taky nebere - androlog mu řekl, že to stejně pravděpodobně nic neovlivní). Na druhou stranu aspoň nemá výčitky svědomí jako ten tvůj...prostě to neřeší přistupuje k tomu tak, že doktoři nám určitě pomůžou. Možná mě to i trošku mrzí, že mám občas pocit, že jsem v tom sama... On to prostě až tak neřeší. Ale zase na druhou stranu si říkám, že můžu být vůbec ráda, že to všechno podstupuje, že šel na tu operaci, že chodí na vyšetření, že nijak neprotestuje...Jinak co se týče vitamínů, beru Femibion (a pak ještě Koenzym Q10, betakaroten...ale to s plánovaným těhotenstvím přímo nesouvisí 🙂)

anettak
7. zář 2016

@jasmine2258 pejsek se samožřejmě také počítá 😀 jediné co jsem mu tak trochu vytkla jsou cigarety, sice kouří jen příležitostně v hospodě u piva, ale i tak, jsem mu od teď do zákroku IVF zakázala kouřit, spousta doktorů to doporučovalo....ano nám také bylo řečeno že vitamíny pro plodnost moc nepomáhají, ale i tak to chceme alespoň zkusit, náhoda je blbec 🙂

jasmine2258
7. zář 2016

@anettak my ani jeden nekouříme, ale manželovi jsem řekla, že by bylo dobré, aby omezil alkohol. Není žádný alkoholik, ale spíš, aby se vyvaroval akcí, kde poteče alkohol proudem. Tak mi přijde, že si to vzal k srdci a alkohol (vč. piva) omezuje. 😉 Jinak ty vitamíny schvaluju, i kdyby to mělo pomoct minimálně. 😉

Chtěla jsem se zeptat, jestli jdeš taky ještě na ultrazvuk týden před MS? (prý na kontrolu, jestli nemám náhodou cysty, které by mohly IVF vadit). Kdy asi začínáš stimulovat? Mně to vychází na začátek října...injekce, brrr...asi mi je bude muset píchat manžel. Sama sebe asi nepíchnu. 😅 Jak si na tom ty? 🙂

anettak
7. zář 2016

@jasmine2258 já jdu teprve 20.9. na konzultaci kde mi řekne dr. veškeré podrobné informace,mě si tak v Sanusu objednali, přijde mi to trošku pozdě, ale snad oni vědí kdy je ten správný čas ☹ měsíčky mám dostat týden ta to, od té konzultace......myslím si že se stimulací začnu koncem září, začátek října....při IUI mi píchal injekce přítel, příjemné to nebylo ale nejhorší také nn 🙂

jasmine2258
7. zář 2016

@anettak aha, tak to na tom budeme nakonec asi časově podobně 😉 Ono taky záleží, jestli už v CARu zažádali o IVF tvou pojišťovnu. Prý na to schválení mají 30 dní...Žádali?

Jo a uvědomila jsem si, že při našem pokusu o IUI jsem si taky musela injekci do břicha píchnout...a jooo 🙂 No, budu si muset zvyknout, nedá se nic dělat. 🙂

petapal
7. zář 2016

Nám včera v car řekli,že by manželek podstoupit brání nějakých hormonů něco z krve mu vyšlo nižší.Tak aby byly Leoši spermie tak je to dobrý tři měsíce brát.Nakonec to nechali a když jsme odjeli volali mi,že to Dr.konzultovala s kolegou pošlou na mne recept a měsíc je manžel aspoň. Bude brát než začnu píchat já hormony.Tak uvidíme jinak bereme oba selen,zinek,Vít.c,a Vít.e

petapal
7. zář 2016

Jinak už se nemůžu dočkat MS ať to začne

anettak
7. zář 2016

@jasmine2258 žádanku mám danou od července, byli jsme s dr. domluvený na tom že v září pujdeme na třetí IUI, s přítelem jsme se rozhodli že v září nikam nepůjdeme a psychicky se trošku srovnáme a v říjnu podstoupíme IVF, dr. o tom ví tak si myslím že určo poslal i podklady do pojišťovny....joo vypada to že to máme načasované skoro stejně 🙂 alespoň si budeme moci psát jak jsme na tom a dávat si třeba i rady a tipy jak dál nebo jak pokračujeme 😉

jasmine2258
7. zář 2016

@petapal a nebyl to FSH (folikulostimulační hormon)? Kam chodíte do CAR?

jasmine2258
7. zář 2016

@anettak jo, jsem moc ráda, že ty pocity budu moct s někým sdílet! 😉 aspoň to čekání bude příjemnější 🙂

anettak
7. zář 2016

@jasmine2258 také jsem ráda 😉 až budu mít nějaké nové info dám vědět 🙂