• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Je lepší stimulaci Fostimon nebo Puregonu / Gonalu?

7. ledna 2014 
Chtěla bych se vás zeptat na zkušenosti ze stimulace fostimonem a - proti puregonu/gonalu. Mám se rozhodnout, čím chceme stimulovat na naše 1.IVF.:confused:
Mudr. říkal, že účinky jsou stejné, jen je rozdíl ve způsobu získání, aplikaci a doplatcích. Poradíte? Jde mi hlavně o to, jak jste reagovaly, jak rostly folíky a jaká byla vajíčka.
Další otázka- kolik jste doplácely na 1 cyklus puregonu a gonalu? Děkuji za radu.
23. dub 2007 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj romcatko, já jsem stimulovala Puregonem v peru asi 11 dní, nejdřív jsem dostala menší dávky, pak mi je o trochu zvedli. Doplatek za Puregon byl nakonec kolem 5 tisíc. Hlavní rozdíl je asi v tom, že je aplikace Puregonu mnohem pohodlnější a taky bezbolestná. Píchá se inzulínovými jehlami pod kůži, kdežto Fostimon normálně do svalu. Taky mi v CAR řekli, že Puregon je ,,čistější" než Fostimon. Pokud se nakonec rozhodneš pro ten Fostimon, kup si k němu fyziologický roztok a řeď si ho tím roztokem. S tím originálním roztokem to prý hrozně štípe.
23. dub 2007 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
romcatko,pokial viem ja, tak je zasadny rozdiel v cene, pretoze je rozdiel vo vyrobe, tie lacnejsie su z mocu menopauzalnych zien, drahsie su vyrabane specialnou technikou, ale su ucinnejsie a cistejsie (puregon, gonal). Ten doplatok uz pisala ineta, ak mate peniazky, dajte si radsej tie kvalitnejsie, vraj aj uspesnost je az 50%, u ostatnych 20-30% (v zmysle stimulacie). Takisto aj aplikacia je pohodlnejsia, baby tu pisali, ze si z toho urobili ritual :grinning:
23. dub 2007 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
romcatko, tiez odporucam puregon, ja som ho mala v dost velkych davkach a bez akychkolvek vedlajsich ucinkov... fostimon, menopur a pod. su zivocisneho povodu (presne, ako pise lalupa - ziskavaju sa z mocu zien v menopuaze), kym gonal a puregon su vyrabane chemicky
24. dub 2007 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj romcatko - taky jsem se ptala po rozdilech. Přijde mi že to tady mají celkem srozumitelně vysvětleno.
http://www.gest.cz/ivf/leky.php?pg=13
Jsou tam k prohlédnutí i stimulační protokoly, snad to to napoví.
Osobně jsem na Puregonu. S doplatky moc neporadím - závisí na tom kolik jednotek budeš ke stimulaci potřebovat.
24. dub 2007 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem měla taky puregon. úplně souhlasím s aandrejkou :slight_smile:
A ty doplatky jsou fakt dle toho kolik si budeš pichat. já doplácela něco kolem 6000 kč. Ale to jen proto,že mi byla jedna stimulace stopnutá a tím pádem jsem neměla dostatek puregonu.....
24. dub 2007 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já jsem stimulovala Fostimon a Merional a jsem ráda, protože jinak bych se nedoplatila. Po počátečním neúspěchu mi totiž zvýšili dávky a tudíž jsem se nevešla do limitu pojišťovny. Takže i když jsem měla hrazené léky, doplácela jsem kolem 4.000,- Kč.
26. čer 2007 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ja mam puregon, od prvniho dne davku 225, pak dalsi dny 200 az do kontroly.v ampulce mam 900 jednotek, takze na 4 dny davky (skoro) a platili jsme 2000. mam pojistovnu OZP, mozna ze jsou ceny rozdilny, podle toho, ajkou mas pojistovnu.kazdopadne stimulace probiha i po ctrtym dnu, takze predpokladam ze castka celkem za stimulci puregonem bude kolem 6000 kc, s tim nas seznamila i dr v gennetu.puregon je kazdopadne ten drazsi, nabizeli nam i levnejsi varianty stimulace, bohuzel nevim jake leky to byly.
hodne stesti, ff
26. čer 2007 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono hlavně záleží na tom, jak dlouho stimulace potrvá. Každá reagujeme jinak. Dr. mi zrovna dneska říkal, že v průměru tak 12.-14. den probíhá OPU a já už mám 20. den a pořád nic. Injekce píchám už 3 týdny a pořád zvyšují dávky. Zítra snad už padne konečné rozhodnutí, zda OPU proběhne v sobotu nebo v pondělí.
Taky přeju hodně štěstí!!!
27. čer 2007 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Happykaty: Jdu tento měsíc na 1.IVF,takže jsem různě pročítala diskuse,abych měla jasno,jaké léky si vyberu a několikrát jsem se dočetla,že některé holky po fostimonu neměly skoro žádnou reakci a pak po puregonu bylo vajíček dost.Kdyby ti to náhodou nevyšlo(doufám,že vyjde),zkus to změnit.Možná,že jsou reakce lepší a není potřeba tolik jednotek.Hodně štěstí.
27. čer 2007 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
koryna: Díky, uvidíme, ale po zvýšení dávky už to vypadá lépe, spíš mi měli dát koňskou dávku už od začátku. Mám asi 20 folíků, a to je na mě, myslím, až dost, protože při stimulaci na IUI jsem měla vždy jen jeden. No, nezbývá mi než doufat, že to dobře dopadne, taky je to moje 1. IVF.
I tobě moc držím palce! :wink:
27. čer 2007 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
20 folíků?! To je paráda,tak ti přeji,aby z nich bylo i tolik kvalitních vajíček.Já začínám stimulovat v pátek,tak uvidíme.Držím palce,at to klapne.
27. čer 2007 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda holky, já stimulovala Gonalem a měla jsem 36folíků z toho 30 zralých vajíček=hyperstimulace což byl dost problém a doplácela jsem 4.200,- záleží na dávkách čím mladší tím míň, mně je 30. a měla jsem celkem 2 pera (2x900)
27. čer 2007 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera jsem nepřipsala, že po Fostimonu jsem měla jen 3 folikly, což je dost málo když máme málo spermíků a ještě to jsou lenošci. Z těch 30 se oplodnilo 16. Tak ahoj a držím všem palečky :wink:
28. čer 2007 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, stimulovaly jste fostimonem a jiný cyklus puregonem? Jaký jste měli rozdíl v počtu folikulů a případně zda se zadařilo. Moc díky za odpověď. Rozhoduju se, čím stimulovat další IVF.
15. pro 2010 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj @romcatko @olousek35 @lenaho @koryna @happykaty @ffialka @marky4 @lanka @aaandrejka @lalupa @ineta a ostatní snažilky, těhulky a maminky :slight_smile:

Mohly byste se se svými zkušenosti ohledně užívání Fostimonu, Puregonu, či Gonalu podělit, stejně jako tady v diskuzi, také v naší Wiki knihovničce Modrého koníka, kde právě vzniklo téma pod tímto názvem:
www.modrykonik.cz/fostimon/
www.modrykonik.cz/gonal-f/
www.modrykonik.cz/puregon/ ? :slight_smile:

Tím, že svůj příběh, radu, zkušenost napíšete do Wiki, pomůžete ostatním snažilkám úplně stejně, jako např. tady ve fóru @romcatko . Mají otázky, toto téma je zajímá a Vy jim svým příspěvkem můžete v mnohém pomoci, podržet je, poradit...

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! :slight_smile:
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: http://www.modrykonik.cz/wiki/all
7. led 2014 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jennyska - moja dcera uz ma sice 7.5 roka, ale v case, ked som sa rozhodovala, som toho vela studovala o tychto liekoch, na Fostimon si nepamatam, neviem, ci bol vtedy dostupny, ja som sa rozhodla pre Puregon a nemala som s nim ziaden problem, posledne dva dni (lekar povedal, ze mam stimulovat dlhsie) som stimulovala Gonalom, ktory mi lekar odporucil odkupit od maminky, ktora stimulovala kratsie... a vyslo to :slight_smile:

len neviem, ci vas este zaujimaju taketo "stare" poznamky :slight_smile: ak ano, mozes to nakopirovat, kam treba
7. led 2014 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaandrejka Ahojky Andrejko, určitě i tyto informace pomohou :wink: Takže pokud bys mohla, budeme moc rádi, pokud i Tvá zkušenost ve Wiki přibude :slight_smile: J.
7. led 2014 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek