Je možné donosit dvojčata po dvou sekcích?

redona
20. črc 2018

Ahoj možná mám blbej dotaz,ale fakt mě to zajímá. Před nějakým časem nám zemřel synek.Lékaři tvrdí Sids .Každopádně jsme se rozhodli mít další dítě.Bohužel ze zdravotních důvodů to pujde jen přes IVF.Mám po dvou sekcích.Poslední byl před dvěma roky.Nikdy jsem neměla problém s jizvou,nebo pooperační problémy. Dr mi řekla,že nedopustí abych čekala dvojčata,ale to je přece mé rozhodnutí ne? A druhá věc...né nejsem cvok,ale jen mě zajímá.Kdyby se vajíčko rozdělilo a byli to dvojčata,nebo trojčata...vím,že je to obr riziko,ale je možno děti donosit do 35-36tt?? Nebo ne?? Má někdo zkušenost?? Díky...

evaviki
21. črc 2018

Mas 5 deti, z toho za sebou 5 porodu (pokud jsem to dobre pochopila),z 5 porodu to byly dve sekce a chces si u IVF nechat dat dve miminka?

te_ga
21. črc 2018

@evaviki pokud jsem to dobře pochopila já, tak zakladatelka měla dvě děti, ale chlapeček jí zemřel. Obě děti byly přivedeny na svět císařským řezem. A paní by chtěla další miminko, ale musela by na ivf a bojí se, že by mohla čekat dvojčata, nebo trojčata a jestli by je zvládla, vzhledem k jizvě, donosit.

@redona bohužel ti neporadím, protože nemám zkušenost, ale osobně bych se po svých dvou císařích bála nosit dvojčata. čekám teď jen jedno miminko, a stejně mám strach a o jizvu cítím. Každopádně je to ale tvoje věc, a nikdo ti nemůže nakázat počet plodů zredukovat. ale dle mého názoru by to bylo velké riziko...

knoflikarka
21. črc 2018

@redona Tak pokud si necháš zavést jedno embryo, tak šance, že se rozdělí a vzniknou z něj jednovaječná dvojčata, je opravdu malá. Dvě embrya zavádět asi doktoři nedoporučují, jak jsem pochopila.

yasminna
21. črc 2018

@redona mrzí mne, co se ti přihodilo ☹ Já tedy osobní zkušenost nemám, ale vím od několika kamarádek, co mají dvě děti a obě jsou sekcí, že prostě doktoři další děti nedoporučují kvůli možnému riziku. Ono to riziko je u jednoho dítěte, natož pak při vícečetném těhotenství. Já tvojí lékařku trochu chápu, ano je to především tvoje věc, nakázat ti nic nemůže, to je jasné, ale po dvou sekcích si nechat zavést dvě embrya samozřejmě rizikové je. Nikdo ti tu neřekne, zda by jsi je donosila. Donosit můžeš, ale nemusíš. Samozřejmě, pokud by ti zavedli jedno a to se pak rozdělilo, tak s tím neuděláš nic, ale vědomě bych asi v tvém případě dvě embrya nenechala zavést, dle mě je to opravdu riziko.

victress
21. črc 2018

@redona zkušenost nemám a je velká tragédie, že vám zemřel synek, ale podle profilu máte 4 další holčičky, tak se radujte z nich a neriskujte už žádné další těhotenství, protože během těhotenství a porodu příp. SC se může stát tolik věcí, že žena je jednou nohou v hrobě a zbyly by po vás 4 děti, chápu, že asi toužíte po chlapečkovi za zemřelého synka, ale nic už vám ho nevrátí a nenahradí....upřímnou soustrast a hodně sil😢

evaviki
21. črc 2018

@te_ga podle profilu ma 5 deti.. I kdyby rodila 4 krat, tak riskovat dalsi tehotenstvi mi prijde po dvou sekcich silenost, dvojcata uz uplne. Kdyz se ji neco stane, co bude s detma?

@victress plne souhlasim, neriskovala bych..

aronek
21. črc 2018

@redona s dvojčaty neporadím, ale mám tři děti CS a čekám čtvrté. Jsem 26tt a bezproblémů. Dr říkal, že bude hlídat jizvu, ale zatím na ní ani nekoukl a další kontrolu mám ve 30tt. Dnes jsem tu někde na diskusích o CS viděla jednu nebo dvě maminky po CS co čekají dvojčata. Držím palce

xcassiopea
21. črc 2018

Ahoj, jsem po jednom akutním císaři a ve 33tt s dvojčaty. Malé je jen rok a půl, doktoři mi naplánovali císař ve 38 týdnu, myslím, že možné je všechno, říkali, že dvojčata jsou po císaři riziko ale problém s tím nebyl, jen mě nenechají rodit přirozeně. Na druhou stranu Ti ale musím říct, že těhotenství s dvojčaty není žádná legrace ani procházka růžovým sadem, oproti prvnímu těhotenství bych spíš řekla, že s jedním je to procházka růžovým sadem. Pokud jsi rozhodnutá a chceš dvojčata, dost jsem se vyptávala a riziko jizvy po císaři je hlavně při porodu (informace z porodnice u Apolináře) a pokud budou dvojčata velká, budeš se muset šetřit, nic nezvedat, klidový režim, ale více jak dva roky po císaři by to nemělo být takové riziko. Držím palce ať se rozhodneš správně a vyjde Ti co si přeješ.

victress
22. črc 2018

@aronek tys tu chyběla

aronek
22. črc 2018

@victress 😝 že?

hafika
22. črc 2018

@xcassiopea Já po SC donosila dvojčata do 38tt a tedy neměla jsem pocit, že by těhotenství bylo o tolik horší než první. Dokonce jsem až do konce několikrát denně musela zvednout a poponest 15kg starší dítě. Dvojčata byla relativně velká - 2,8kg každé. Rodila jsem až plánovaným SC.

Ale autorka už podle profilu jedno těhotenství s dvojčaty po SC zažila. Vzhledem k tomu, že některé ženy mají těhotenství s dvojčaty bez větších problémů jako třeba já a jiné rodí předčasně, řídila bych se tím, jaké bylo její poslední těhotenství. Pokud dvojčátka donosila, neměla bych obavy. Jestli ale byly komplikace a rodila předčasně, pak lze čekat, že se to bude opakovat, možná i v horší míře. Jinak těhotenství po 2 SC již není vnímáno tak rizikové jako dříve, dokonce v některých porodnicích již umožňují i rodit přirozeně po 2 SC a i když se to nakonec nezdaří všem maminkam, co to zkusí, možnost tu je. V téhle oblasti panuje hodně rozporů mezi lékaři, při stejném nálezu někde nechtějí rodit přirozeně ani po prvním SC, jinde to jde.

kagaka
27. črc 2018

@redona Ahoj. Nevim kdy jsi mela sekce, ale ja osobne mam 12 a 8 letou dceru, obe cisarem a nyni cekam mimco. A vse v pohode. Jizvu ti dr. Bude stale kontrolovat a budes mit rizikove a vice budes muset polehavat. Vim, ze treba v Praze nechavaji tyto 3. Sekce do 36tt. Mam kamaradku ktera zije na Slovensku a ma 3 deti sekci - rocniky 2013, 2014 a 2015. Nenechala se od dr. Premluvit na potrat a vse vydrzelo a ted ceka holcicku.

Drzim palce, rozhodnuti je na tobe.

loylii
7. srp 2018

@redona pokud mate 4 deti, z toho jste jednou rodila dvojcata, klobouk dolu, ze to chcete znova absolvovat.. sama mám dvojcata po CS, měla jsem malý bricho, deti 2,60 a 2,70. A ze by se mi mělo znova roztahovat bricho s dvěmi dětmi mě jíma hrůza. Pokud půjdete do IVF radim zavést jedno embryo. Ze se samo rozdělí na dvě je úplně minimální šance..