• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kdy jít na OPU s Fostimonem?

7. ledna 2014 
Ahoj holky, napište mi prosím, která jste stimulovala Fostimonem, který den cyklu jste šly na OPU? Díky moc!
25. čer 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sonka, tohle bude strašně individuální jako asi s každou stimulací... někomu stačí 5-6 dní, někomu 10, někdo potřebuje 14. Záleží na velikosti dávky, konkrétní reakci těla... Proto je potřeba pravidelné sledování zkušeným lékařem, který určí konkrétní termín. A pokud se jedná o první stimulaci (tudíž nejde srovnat, jaká byla reakce v minulých cyklech), tipla bych, že odběr může být tak 7.-17. den od první injekce :unamused:
25. čer 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sonka, přesně jak píše Len, je to hrozně individuální. Já třeba měla dlouhý protokol, píchala jsem Fostimon 3 ampule denně a píchala jsem dokonce 11 dnů. Začala jsem píchat 5.5. a na OPU jsem šla 18.5. Ale toto všechno by ti měl říct lékař, jak to bude v tvém případě :wink:
25. čer 2009 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tý jo, Len klidně už 7DC??? Budu mít krátký protokol a říkali mi, že v 99% případů je to až po 10DC. Srovnání nemám, jdu na první IVF.
25. čer 2009 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo vlastně 7DC to být nemůže, k dr. půjdu na 1. UTZ až 8DC a to mi ještě říkala, že je jedno, jestli 8DC nebo 9DC. Spíš mi jde o to, jestli je úplně běžné, že se chodí na OPU 10DC nebo ve většině případů 12-14DC.
25. čer 2009 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, těch 7.DC by byl fakt úlet, to uznávám, taky bych počítala spíš až po tom 10.DC. Jde o to, že pícháš určitý počet dní (třeba 7), další den (8.) píchneš Pregnyl, dalš den (9.) se neděje nic a teprve další den (10.) jdeš na OPU. Takže záleží, kolik dní bude třeba píchat, a k tomu pak přičti tři dny. Nejmenší počet, co si tu z diskuze pamatuju, bylo píchání 5 nebo 6 dní. Průměr je tak těch 8-11, takže OPU 11.-14. den od začátku píchání probíhá asi nejvíc punkcí, ale prostě výjimečně to může ulítnout oběma směry :wink:
25. čer 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pozor, jedna věc je DC a druhá věc je začátek píchání (jasně, někdo začíná 1.DC, ale zdaleka ne všichni)! To taky záleží na protokolu a tak, já začala píchat až 11.DC (při dlouhém protokolu), 18.DC jsem byla na kontrole, píchla další tři injekce a na OPU jsem byla až 23.DC - takže 13. den od začátku píchání. Měla jsem teda Puregon, ale asi mnohem víc než na konkrétním preparátu prostě záleží na reakci konkrétního těla :wink:
25. čer 2009 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Len dík moc za vysvětlení. Ještě se zeptám přímo své dr. jaké má zkušenosti.

Mě jde o krátký protokol, tedy, když se začíná píchat po MS. Já bych měla začít píchat 3DC.
25. čer 2009 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak orientačně počítej 11.-17.DC :grinning:
25. čer 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Díky!
25. čer 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, mám taky píchat fostimon, tak jsem se jen chtěla zeptat jestli je jedno v kolik hodin nebo jestli to musí být současně s clostíkem?
17. lis 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí

@ladyh je to jedno, stimuluj kdy Ti to vyhovuje časově, ono si to tělo přebere :wink:
17. lis 2010 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj @sonka.77 @elana @ladyh @len @spes2009 a ostatní snažilky, těhulky a maminky :slight_smile:

Mohly byste se se svými zkušenosti ohledně užívání Fostimonu podělit, stejně jako tady v diskuzi, také v naší Wiki knihovničce Modrého koníka, kde právě vzniklo téma pod tímto názvem: www.modrykonik.cz/fostimon/ ? :slight_smile:

Tím, že svůj příběh, radu, zkušenost napíšete do Wiki, pomůžete ostatním snažilkám úplně stejně, jako např. tady ve fóru @sonka.77 . Mají otázky, toto téma je zajímá a Vy jim svým příspěvkem můžete v mnohém pomoci, podržet je, poradit...

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! :slight_smile:
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: http://www.modrykonik.cz/wiki/all
7. led 2014 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek