Kelišky z Fertimedu 2

rona2
1. dub 2009

Tak a jedeme dál....

evcaa
6. dub 2009

hojh holky tak ja jsem cely vikend stravila na zahrade ve spolecnosti jirky a izzinky taky jsem zasadila kyticky hrasek petrusku a mrkvicku a vytahli jsme nabytek a vcer jsem mela nohy jako slon tak jsem zacala stresovat jestli to neni preklamsie 😒 😒 tak jsem si dnes u me kamaradky domluvila kontrolu moci jestli v ni nemam bilkovinu jdu tam kolem 12 tak mi drzte pesti at je moc ok prosim

jinak dnes jdeme s lkamaradkou tehulkou na prohlidku por. salu a jdem si zaplatit cvico

evcaa
6. dub 2009

jinak michi drzim pesti stessti a ne za nas budes zbytecne napinat kcenko to je mi lito ze ti to tak zprasili s tou nemocenskou jsou to blbci a prala bych jim at si to zkusi dva mesice byt bez penez a luci ty pupickuj 😅

kacza.b
6. dub 2009

evco to vis ze ti drzime pesticky,neboj vse bude o.k. ,ale mela by si vic setrit.

rona2
autor
6. dub 2009

Evi tak at je vše OK. A dej vědět jak bylo v porodnici a jaký to na tebe udělalo dojem. 😉

kacza.b
6. dub 2009

evco jeste jsem ti nepochvalila fotecky,jsou super a maminka krasna,tatinek tvrdak a dandula maskovany v brisku 😉

evcaa
6. dub 2009

jj kacenko slibuji ze budu vis a si vzdy rikala ze to malemu neuskodi kdyz klecim jenze si klecim na zavodnenych nohach ☹ ale uz nebudu a kdyz tak jen decentne vis zase nechci vse nechat na jirickovi 😉

kacza.b
6. dub 2009

no to musi byt zajimava exkurze na porodni sal 😕 ja uz bych taky rada okoukla a i vyzkousela 😅

kacza.b
6. dub 2009

tatka jirik to musi vydrzet 😵

evcaa
6. dub 2009

jj dekuji kacenko jsi mooocinky hodna a vubec vy vsechny jste na me hodnoucke uz se tesim az vvas poznam osobne jo a rozincine bibi je mi möooc lito a jinak nase izzinka konecne hara tak tu chodi a majteckama 😀 😀 😀 😀

evcaa
6. dub 2009

tak jsem zpet bilkovina tam neni ale zase je tam moc cukru tak nevim 😠 😠

kacza.b
6. dub 2009

evi a nejedla si moc ovoce nebo kokinek?

a na dia jsi to mela v norme ne?

evcaa
6. dub 2009

kaci na dia v norme a vcera jsem jedla na snidani 2 buchty 😒

evcaa
6. dub 2009

a to uz muselo byt pryc

kacza.b
6. dub 2009

mozna i to ze jsi se bala tak ten stres,prober to s doktorem.

rona2
autor
6. dub 2009

Evi je třeba být pěkně v klidu a bude to dobré,jen se více šetři práce neuteče. 😉

evcaa
6. dub 2009

jsem vcera delala na zahrade a asi taky uz nebudu seru na to pak jsou akorat starosti 😠 😠

kacza.b
6. dub 2009

ju evi,setri se ted uz si to zaslouzis,jen hezky pupickuj a mas povoleny jen prijemne veci a nenarocne prochazky 😉 tatka jirik vsechno zvladne 😵 musi vzdyt miminko nosis i pro neho.

evcaa
6. dub 2009

holky mam super mejl kdo chce poslete adresu

evcaa
6. dub 2009

jj kacko je to muj boban domacnost zahrada prace 😔 😔

rona2
autor
6. dub 2009

Už jsem poslala do IP,děkuji.

beruska81
6. dub 2009

ahoj holky, jdu vás jen rychle pozdravit, musím pádit, malý chce být celý den venku, tak teď je venku s manžou a pak jdeme na procházku.
S Kačkou je mi to hrozně moc líto, co víc napsat, stejně jí nic asi nepomůže, tolik si toho vytrpěla a teď tohle ☹
Já jsem to dneska dostala,takže začínám se synarelem, snažím se dovolat do Olmíku, ale pořád to nikdo nebere.
Tak zatím pá

j.cien
6. dub 2009

Ahojte!
Dnes poprve nebudu docitat ☹ nemam sanci,jste proste Kelisky 😉

V Polance jsem potkala Asmeenku 🙂 🙂 a i kdyz jsem stravila u Kaje nekonecnou prepulhodinu...tak jsem z toho jelen...3x mi zmenil ten"protokol",furt to pocital a pocital...at se to stihne do24.4,kdy mi konci schvaleni/od ledna se jim to tam vali a ted si toho vsimnul!/...takze nakonec to jakoze vymyslel,dal mi Synarel a pristi stredu KO UZV,pak hned Fostimon,ale at to pocitam jak to pocitam...do 24 to nemam sanci stihnout !!!!

Tak doufam,ze mi neodebere nezrale vajicka a nevrazi mi je hned zpet...jen aby "se to stihlo "..
Taky jsem mu rikala,ze rozhodne chci PK a to jsem ho teda nastvala...o prodl.kultivaci pry rozhoduje embryolog a ne ja!!! 😠

No holky mam z toho fakt blby pocit....

michina
6. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

michina
6. dub 2009

Nazdárek, tak zas nic nevím.. 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Na UZ není nic vidět, je to jeste brzo, tam je neco videt, az je HCG kolem 1000. SLiznice se pořád tvaří divne, takže jsou tri varianty:
1. bud hcg zacne zase klesat a je to jasny, že embryo odešlo 😒
2. nejhorší varianta - že to bdue mimoděložní (šance jsou prej sice minimální, ale víte, jak jsem si to vyžrala už 2x - tentokráte to může být v tom pahýlu vejcovodu v deložním rohu) ☹
3. že to bude normální těhu.. 😎 😵 což doufáme, že bude.. 😎

Takže jsem si opět vynutila, at mi vezmou dnes krev na hcg (zítra po desáte budu vedet) a v pátek 12,15h znova kontrola, tam už by mělo být něco vidět...
Jo a varování, že kdyby mě začalo bolet břicho, křeče a tak podobně, mam okamžitě přijet do nemocnice nebo k nim.. doufám, že to nebude potřeba... 😝

Jinak jsem tam potkala Katrin a měla krásnou fotečku z UZ. Tvrdila sice, že tam nejde nic vidět, ale flek tam byl! 😉

j.cien
6. dub 2009

Michinko tak ti preji z celeho srdce,at "CE JE SPRAVNE" 😀

rona2
autor
6. dub 2009

Michinko určitě to je ta třetí možnost a jen tě mimíš napíná. 😉 A v pátek se tam asi potkáme,já jdu na 11 hod.ale při té čekací době to na 11 hod.nevidím.

rona2
autor
6. dub 2009

Evi díky za mailíky,je to hezké. 😉

spasinka
6. dub 2009

Michi, C je SPRÁVNĚ!!!!! Musí být!! Asi dám na modlení, jinak už fakt nevím.
Cien, tak to jsem taky zvědavá, začínají mě v tom ferťasu už štvát, mají tam neskutečný bordel 😠

beruska81
6. dub 2009

Michi určitě ta poslední varianta je správná, moc ti držím palečky 🙂
Cien jsem na tebe teda zvědavá, já už dneska večer začínám synarelem, 14.4. kontrola a od 15.4. fostimon.

beruska81
6. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru