KET 2012

leagux
9. únor 2012

Ahoj holky,
přidá se někdo ke mně, koho čeká KET v únoru?
Ráda bych sdílela pocity ze všeho, co nás čeká.
Byla jsem včera na UZ a KET plánujeme na pondělí 13. nebo úterý 14.února. Už jsme již i rozloupli otázku kolik embryjek si nechat transferovat a jdeme do dvou 🙂
Jak jste na tom vy ostatní ?

mia75
1. kvě 2012

@spunda Urcite to vyjde, aspon jedno. Mozes skusat aj po 40tke, nie? Telo bude na tom cim dalej tym horsie, ale su maminy aj po 40tke. Dost citam americke weby o IVF a tam je ten vek vyssi v priemere a niektorym to vyjde az na 5. alebo 6. pokus ☹ Ale vyjde 🙂 Tak som sa aspon tym ukludnovala..

pikusa
1. kvě 2012

Holky mě bude letos 38.......vím,mám jedno dítě ale prostě chci ještě jedno......
tak snad to vyjde a bude.....ale s tím těhotenstvím po 40---to už bych nechtěla....

spunda
1. kvě 2012

@mia75
@pikusa no já vím že se to ted dá zkoušet až do 49 let ale to už mi příjde blbý,dávám tomu čas do konce roku .-( uvidíme jestli se nám poštěstí 🙂

mia75
1. kvě 2012

@pikusa Hm, viem, ze to nie je idealne po 40tke. A moj priatel je o 6 rokov starsi, takze bude skoro deděk, ked bude mimi tinedzer 🙂 Ale ak chce zena dieta, nema prilis na vyber. Adopciu? Cakas pomaly 2 roky, nie je to Tvoje a rovnako si starsia matka. Jedine sa zmierit s tym, ze dieta nie je a to si zatial neviem predstavit. Na co mi bude to vsetko okolo mna a vo mne?

pikusa
1. kvě 2012

Jooo kdybych dítě neměla,tak klidně jo......ale mám a po 40 už toho snažení nechám,.......snad se do té doby poštěstí

mia75
1. kvě 2012

@spunda Spundi, mne velmi dobre spravila jedna vec - Bowenova masaz. Neviem, ci poznas, ale dost ma to uvolnilo, viacere bloky, co som mala v tele - fyzicke aj emocionalne.

mia75
1. kvě 2012

@spunda Napr tu o tom pisu: http://zivotni-energie.cz/bowenova-masaz.html
Léčba neplodnosti
Tato metoda je použitelné v případě, že žena nemůže otěhotnět, jako podpora, nemůže-li donosit plod, nebo jako podpora před umělým oplodněním. Před začátkem působení na neplodnost je třeba zajistit, aby bylo v rovnováze tělo i perioda ženy. Harmonizace těla může trvat 2 - 3 měsíce (zpravidla cca 10 základních ošetření Bowenem). Poté se přistupuje k ošetření na neplodnost (speciální sestava pohybů Bowenovy terapie), a to dvacátý osmý den nebo 1. den nové periody. Následujících 13 dní je třeba vynechat pohlavní styk, 13. - 14. den je styk naopak doporučen. Tato procedura se opakuje každý druhý měsíc. Mezi to se může vložit pouze základní harmonizace 1x - 2x. První tři ošetření provádíme stále z levé strany; nedojde-li k otěhotnění, zopakujeme celou sérii na pravé straně. K otěhotnění však může dojít již v době základní harmonizace. Ošetření je vhodné doplnit pravidelným cvičením cviků zaměřených na ovlivnění svalů pánevního dna. Neotěhotní-li žena po dokončení celé kůry je nepravděpodobné, že by otěhotněla přirozenou cestou.

spunda
1. kvě 2012

@mia75 No manžel je o 6let mladší a i když to nedá najevo moc by mimi chtěl,taky už jsme se bavili o adopci ale chlapi to berou jinak.Tak jak píšeš málo který se smíří s tím,že to není jeho krev ☹ ale chápu ho a nechci to hrotit a tlačit ho do toho jen proto abychom měli mimi.Ted jsem chytla dobrou práci ale dělám 12tky denní a noční tak mám taky trochu strach když pujdem do 2 IVF jak to budu snášet.Bowenovu masáž neznám ☹ je to nějaká uvolnujicí????Kámoška mi nedávno říkala o nějakém baňkování není to něco podobného???

spunda
1. kvě 2012

@mia75 Díky za info prostuduji 🙂

jika10
1. kvě 2012

Ahoj holky, muzu se k Vam pridat? Taky nas ceka prvni KET po prvnim neuspesnem IVF. Ketik uz mel byt minuly mesic, ale nedorostla delozni sliznice, tak z toho nic nebylo. Muj dr mi ani nedal zadne leky na podporu rustu sliznice, takze saham k babskym radam jako cervene vino, fytosoja, kontryhel a chilli papricky. 7.5. jdu na UTZ, aby videl dr, jak to vypada. Docela se bojim, aby to bylo OK a na KETik jsme jit mohli. Ja mam problem ten, ze se mnou biologicke hodiny flakaj o sto set. Nikdy jsem si nemyslela, ze zrovinka my budeme mit takovejhle problem, no a ted uz se snazime dva a pul roku a stale nic 😒

pikusa
1. kvě 2012

@jika10 tak ti strašně moc držím palečky.....a at sliznice naroste jak má a vyjde to

jika10
1. kvě 2012

@pikusa No diiiky, ale ja se bojim opet neuspechu 😝 Teda myslim s rustem ty sliznice .... No a pak samo kdyz by doslo i na KETik, tak bileho testu, tech uz jsem totiz za celou dobu naseho snazeni videla mraky 😒

mia75
1. kvě 2012

@spunda Bankovanie mi neurobilo dobre. Same modriny na zadach 🙂 Bowen je taka velmi jemna specialna masaz tlakovych bodov a svalov, ale po prvom lezani som sa citila, ako by ma presiel vlak. Vsetky bloky sa uvolnili. Druhykrat to uz bolo lepsie. Pani doktorka (nasla som si MUDr., co sa tomu venuje, nech to nie je nejaky amater) mi sama povedala, ze mam tak znicene telo stresom a zlou vyzivou, ze ku mne dobrovolne dieta nepride. To bolo pred ca 4 mesiacmi..
@jika10 Neberies ani Neofollin a Utros ako pripravu?

jika10
1. kvě 2012

@mia75 No na stimulku nebo jako pripravu nic neberu, po ET budu mit utrogestan, to je jediny.

jika10
1. kvě 2012

@mia75 Ja mam totiz zdravotni problem a hormony jsou pro me proste spatne 😒 Tak proto mi muj dr nechce davat zadny estrofeny ☹

pikusa
1. kvě 2012

@jika10 jeee co já viděla bílejch testů.....milion??? 😀
Mates je po 3 letech a ted 3 KETY a nic....teda jednou ano a pak revize.......ale jdeme dál a budeme zkoušet dál

spunda
1. kvě 2012

@jika10 Ahojky tak to jsme na tom stejně s těma hormonama ☹ taky mám zdravotní problémy a nemužu nic brát .Já teda piju kontryhelový čaj a sliznici mám pokaždé luxusní a ještě užívám malinovou směs od dědaka kořenáře tak na to koukni 🙂

spunda
1. kvě 2012

@mia75 no já budu muset kouknout jestli to tady u nás někdo dělá,ta moje kámoška co mi ty baňky doporučila tak jeji známá taky dlouho nemohla otěhotnět a už má holčičku 🙂

verry
1. kvě 2012

@jika10 ahoj, já jdu taky 7.5. na UTZ a ujujuju taky. Tak už jsme tři na stejný den! Můžeme se aspon podporovat a popovídat jak to u koho jde 😉

verry
1. kvě 2012

@jika10 a zkoušela jsi nějaký bylinky na sliznici?? gynex, estrozin... , ja beru estrozin+ mastičky na břicho Ruticelit + Cytovital. Je to na rozpuštění cyst a na růst sliznice. Jak to beru,tak mám taky sliznici ok

jika10
1. kvě 2012

@verry Tak to je fajn, ze to mame takhle na stejno. Alespon se muzeme vzajemne podporovat. Bylinky jsem uplne nezkousela, jen kontryhel kdysi a ted jsem se k nemu vratila a pak mi tady holky na MK poradili to cervene vino, chilli papricky ... Tak zkousim a uvidim.
A jeste se holky zeptam, myslite ze si pri KETu muzeme dat AH???

verry
1. kvě 2012

@jika10 tak to ti zabere, takovejch věcí, ani jsem to nevěděla. že i chili papričky...hmmm 🙂
co je to AH?? 😅 a kolikátý DC budeš v to pondělí?

jika10
1. kvě 2012

@verry No o chilli paprickach jsem taky nevedela, ale holky rikaly, ze to pomaha, tak to zkousim i pres to, ze me pali huba a druhy den zad.k 😀 😀 😀 AH je asistovany hatching, nebo jak se to pise 😝 A v PO budu 11 DC

verry
1. kvě 2012

@jika10 ahaaa 😀 no myslím,že to se děla když jsou ty embroušci čerstvý. počkejj mrknu a něco najdu 😉

verry
1. kvě 2012

@jika10 Asistovaný hatching - postup

Nejlepším obdobím pro asistovaný hatching je 3. den po oplození. Embryo je v tuto dobu zhruba šestibuněčné. Vybere se maximálně pět embryí, která mikroskopicky vykazují nejlepší morfologický vývoj. Žena často musí před transferem užívat ještě antibiotika, abychom předešli infekci, která se snadněji nechráněným vajíčkem zanese. Tuhost zóny pellucidy roste s věkem ženy a také se ve zvýšené míře vyskytuje u pacientek, které prošly hyperovulací. Technicky se asistovaný hatching provádí mechanicky, chemicky nebo pomocí laseru.

jika10
1. kvě 2012

@verry Jee diiiky ... Nomanza na ten UTZ pujde se mnou a kdyz bude vse OK, tak se prave chceme s dr domluvit, ze kdyby to slo, tak bysme to AH dali. My toti asi budeme mit problem v tom, ze se embryjka neuhnizdi nebo neudrzi. Jinak problem asi neni i imuno mam OK

verry
1. kvě 2012

@jika10 tak nevím noo, jak to je jestli to při Ketu jde. Nejlpší když se zeptáš v PO u Dr.

jika10
1. kvě 2012

@verry Hmmm, tak jelikoz mame 5-ti denni embrousky, tak z toho asi nic nebude 😝

verry
1. kvě 2012

@jika10 a z jakýho duvodu by se to nemělo uhnizdit???? máš endošku?

verry
1. kvě 2012

@jika10 proč by nebylo??? já mám taky všechny blastocysty, a mám jich 5 kousků. Když jsou dobrý kvality tak to musí přežít,přeci 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru