KET, listopad 2011

blanula85
3. lis 2011

Je tu nějaká holčina co jde taky na ket ted v listopadu? 🙂

annie29
14. únor 2012

Koukam ze to taky berez v ramci moznosti s humorem 😉 ja vcera testovala jen pro klid at si vecer muzu dat lahvinku vina.
Jinakns tim tvym 2. Pokusem budu moc drzet palce a myslim ze by to statisticky urcite melo vyjit. A nemyslim sinze bys to po 2. Pokusu zabalila.. 🙂 hormony jsounsice svinstvo, ale ta touha je velika a vy nejste zdaleka problemovy priklad..

jahodnice
14. únor 2012

@annie29
co mi zbývá, než to brát s humorem? Víš, je mi už 37, v září mi bude 38, takže si tak nějak nedělám iluze a pomalu se začínám smiřovat s tím, že místo miminka budeme mít v pokojíčku jen kočárek pro panenky, který jsem kdysi koupila pro neteřinku, aby si u nás měla s čím hrát.
Prostě to nechci nijak hrotit, protože je to šílený nápor na psychiku nejen pro mě,ale i pro přítele, neustále mi opakuje, že za to všechno může on,.....

vormoni
14. únor 2012

@monivo Ahoj,já to dělala taky,jak člověku nic není,tak se bojí jestli se mu to jen nezdálo.. 😀 Bud ráda,že je ti dobře,starat se o malou,by byl problém..já jsem také za to ráda,že funguju normálně.. 😉

vormoni
14. únor 2012

@darazv Díky Darčo,pěkné jméno🙂Tajnůstkář to je,všichni už jsme zvědaví ale musíme si tak ještě měsíc počkat,z výsledků plodové vody to bude tutovka..ale předtím mám ještě dva UZ tak kdoví,jestli nenahlédneme..🙂Jak to jde v práci? 😉

vormoni
14. únor 2012

@jahodnice Marti,věk je jedna věc,ale určitě ne příčina..jsou i starší mámy mezi námi.. 🙂 Já už mám také pár dní 37.. 😲 Určitě zkuste další vyšetření,konzultace,třeba i cvičení,které pomůže i psychice..Přítel nemusí být smutný,na umělém je prima právě to,že stačí jediná živá spermie a vajíčko vám oplodní,a tak zle na tom určitě není.. 😉 S pokojíčkem by to bylo velmi smutné,kdyby jen čekal na neteřinku..Děláš záslužnou věc s těmi pletenými soupravičkami,spousta miminek se hřeje díky tobě a vypadá veseleji v těch inkubátorech..to by v tom byl čert,aby tohle zůstalo neodměněno..! 😉 Moc ti držím palce při dalším pokusu(-sech 🙂 )Mohli by do té doby změnit zákony a neždímat tolik snažilky o miminko pří více jak dvou třech nezdarech..to jo.. 😅 Drž se! 😎

vormoni
14. únor 2012

@annie29 A co ty,pochopila jsem, že test také negativní?Na krev nepůjdeš?A co další pokusy?

jahodnice
14. únor 2012

@vormoni
zatím to nevzdávám, byly to jen 2 pokusy, navíc pokaždé ket, kde je pravděpodobnost jen 20-25% ☹ . Na pátek jsem se objednala na endokrinologii, abych měla jistotu, že štítná žláza funguje tak, jak má.
mám kanarádku v Belgii, tam platí pojišťovna plně 6 pokusů, pokud se zadaří a narodí se miminko, tak znovu dalších šest. Naše zdravotnictví nás ždímá jak jen to jde...
Večer otevřu lahvinku růžového, naložím se do vany se spoustou pěny a budu relaxovat. Zítra se jako správná drbna budu dívat na natáčení dalšího dílu Ulice a pak jdu na návštěvu ke kamarádce. Užívájm si "jarní" prázdniny

annie29
14. únor 2012

@jahodnice ono se to musi brat s humorem.. Nic jinyho nezbyva.. Nechci byt sprosta, ale my kdyz zacali resit IVF, tak nase heslo pro okoli bylo ze "pichani je pro chudy" 😀

darazv
14. únor 2012

@jahodnice ahojky ty nemaš za sebou imunologii?ja mam za sebou par testou aj štitnu ale idem zase 7.3 na imunologii kde mi komplet všetko nanovo urobia.Ja sa mam teraz fajn nemyslím na to som zaneprazdnená pracou takže som oki 😀 holky držte sa

jahodnice
15. únor 2012

@darazv
po nás imunologii nechtěli, tak si to raději zajistím sama. Oproti minule je mi celkem fajn, už to tak neprožívám, sama se tomu divím.

monivo
15. únor 2012

Zrovna včera někdo na diskuzi přidal otázku ohledně vyšetření před nebo po IVF. Já jsem šílená, když někdo řekne, že ho v CARu pošlou na vyšetření imunologie a genetiky až po neúspěchu. Tohle v Gennetu neexistuje. Tam je standard všechno toto vyšetřit ještě než se do něčeho pustí.

vormoni
15. únor 2012

@jahodnice Také mi žádnou imunologii nedělali,je vidět že jsme chodily do stejného caru..nechápu proč,jak je vidět může to být velmi důležité..Měl by to být standart, jak říká Monivo.(.Monča 😉)Škoda, že jsem nevěděla o tom,že v gennetu dělají umělé taky,měla bych to blíž..ale ted už je to jedno..Ty jsi to nech udělat,kdoví co se dozvíš.. 🙂

luciasek1982
15. únor 2012

@monivo Ahojky.... to jsem byla já..... přes jiný účet! Mimochodem díky za odpověď!

luciasek1982
15. únor 2012

@monivo Kdybych tady nesedla po posledním neúspěchu k netu a nezačala zjišťovat co a jak, tak se ani nedozvím na co bych měla mít nárok a za jakých okolností. Napsala jsem i dotaz do jiných CARů a odpověďi, které mi přišly mě docela šokovaly. Asi vezmu zbylé mražáčky a prchnu někam jinam!

luciasek1982
15. únor 2012

Jinak tady všechny zdravím a omlouvám se, že jsem vám sem tak vpadla! 😕

jahodnice
15. únor 2012

@vormoni
moje kamarádka byla taky na ivf, nevím přesně kde, ale taky jí imunologii nedělali. jak jsem si zjišťovala, nedělá se to automaticky ani při neúspěchu.

monivo
15. únor 2012

@luciasek1982 fakt? tak to je náhoda 🙂 Do jakého CARu chodíš?
@jahodnice je to asi individuální, ale v Gennetu to automaticky dělají.

luciasek1982
15. únor 2012

@jahodnice No jak kde..... třeba v Brně v Repromedě dělají genetiku před IVF a imunologii a hematolku po dvou transférech bez úspěchu. A pokud i dále transféry nejsou úspěšné, pak dělají genetické vyšetření embryí než je vloží do dělohy.
A upřímně, pokud si člověk může vybrat, tak se raději začnu léčit tam, kde tato vyšetření dělají a tím pádem je i nesrovnatelně větší šance úspěchu. Byť by to pro nás znamenalo někde dojíždět.

luciasek1982
15. únor 2012

@monivo Chodím do Ostravy......

jahodnice
15. únor 2012

@luciasek1982
já jsem byla zatím jen na ketu a tam je pravděpodobnost otěhotnění jen kolem 20%

luciasek1982
15. únor 2012

@jahodnice A KET jsi měla v nativu a nebo hormonálně vedený?

jahodnice
15. únor 2012

@luciasek1982
ket v nativu

luciasek1982
15. únor 2012

@jahodnice Já měla taky všechni v nativu..... mám za sebou jeden ET a 3 KETy. A co bereš za léky?

jahodnice
15. únor 2012

@luciasek1982
po ketu jsem brala jen utrogestan. Teď si dáme pauzu a další ivf dáme až v létě. Já žádné zdravotní problémy nemám, jen partner má špatný spermiogram

luciasek1982
15. únor 2012

@jahodnice Tak to jsme na to stejně, taky vždy beru jen Utrogestan. Máme ještě zamražené tři embrya, ale dokud se nedovyšetří co má, tak v mrazu zatím zůstanou.
U nás je to taky tak, partner spermiogram katastrofální a u mě na nic nepřišli..... teda z toho mála co mi vyšetřili! A ty máš uděláno co za vyšetření?
Taky jsme před tímto posledním KETem měli delší pauzu - půl roku!

z4401
15. únor 2012

Holky mě také dělali Imunologii před IVF a jsem i ráda, páč tím zjitili, že mám vlastně obranné látky proti manželovým spermoškám a tudíž jsem vždy před ET a po něm musela zobat Prednison aby se latky oslabili a nebránili uhnizdění embryjka

vormoni
15. únor 2012

@jahodnice Přijde mi to správné než s něčím začnou oba pořádně vyšetřit,ale jak vidíš i já to vzala jako důvod neůspěchů : špatný spermiogram a basta..přitom to tak vždy být nemusí a je nefér,zjišťovat to až po neúspěšných placených pokusech.. 😲

vormoni
15. únor 2012

@z4401 Tak to vidíš,jak by to bylo bez toho zbytečné,mají to dělat všem a hned ,než začnou s pokusy..ale asi jim jde hlavně o ty rychlý prachy a to je hnus! 😒 Jak se jinak máš? 🙂

vormoni
15. únor 2012

@luciasek1982 Taky tě zdravím a přeju ať brzy najdete příčinu a i pokud ne,úspěšný další pokus..🙂

luciasek1982
15. únor 2012

@z4401 Ahojky.... a kde chodíš nebo do kterého CARu jsi chodila?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru