KET při kojení, máte zkušenost?

sarinka_nevesta
9. črc 2015

Máme za sebou tři pokusy IVF, nespočetně KETů i inseminací. Výsledkem je krásná dcerka, ke které bychom rádi ještě sourozence. Máme zamražené poslední embryo. Dcerce je 14měsíců a je ještě kojená. Máte někdo zkušenosti s transferem embrya při kojení? Snižuje kojení šanci uchycení embrya?

misula29
9. črc 2015

@sarinka_nevesta to bych asi konzultovala přímo s vaším doktorem 🙂

sarinka_nevesta
autor
9. črc 2015

@misula29 to mi je jasny, zatim o tom "jen" premyslim, tak jsem chtela vedet, jestli nekdi nema zkusenost ;)

sikulik
9. črc 2015

@sarinka_nevesta ahojky, mám přesně zkušenosti, které potřebuješ 🙂. Byli jsme na tom zcela podobně, první dítě, syn, se podařil až na čtvrtý pokus IVF. A z tohoto čtvrtého pokusu nám zbylo jedno jediné zamražené embryo. Jinak nikdy nic. Původně ani u čtvrtého pokusu nebylo nic k mražení, ale po měsíci nám přišla faktura na mražení a když jsem volala, že se spletli, prý se embryo začalo vyvíjet až šestý den, a začalo tak "valit", že se hodilo nakonec k mražení. Když bylo synovi rok, zcela přirozeně jsem otěhotněla (nikdy nám nic nenašli, asi to bylo "v hlavě" 🙂 ). Ale v 10tt přestalo bít srdíčko a tak jsem šla na revizi. Potom jsme se rozhodli pro KET našeho bojovníčka, když byly synovi dva roky. Stále jsem ho kojila, sice už normálně jedl, ale kojení miloval 😀, bylo to hlavně asi na mazlení 🙂. Šla jsem na KET v nativním cyklu. Nic jsem nebrala, jen jsem byla si 2x na kontrole sliznice, byla hraniční 7mm. Pak jsem dostala pregnyl, ale ten kojení nevadí, a po zavedení embrya jsem brala klasicky utrogestan do cca 12tt. A nakonec se nám narodila dcera 🙂. Nechtěla jsem zkrátka syna odstavit, protože jsme se hodně načekali, než jsme si ho pak konečně vybojovali a chtěla jsem vše přirozeně. Nakonec se sám odstavil když jsem byla ve čtvrtém měsíci, asi mu už mlíčko díky hormonům tolik nechutnalo. Ale tulil se dál a když se narodila dcerka, při jejím kojení si držel druhé prso a říkal, že to je jeho 😀, a pak si ho s malou zase vyměnili 😀 😀 😀. I možná díky tomu ji měl hned od začátku moc rád 🙂. Takže se ničeho neboj a držím pěsti, ať se vám podaří i při kojení 😉